Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie i ból w klatce...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_zeiram_86
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sportowy Klub Kick Boxingu Low Kick Kielce

Napisano Ponad rok temu

Bieganie i ból w klatce...
Chłopaki mam pytanie...dziś zacząłem nowy sezon jeśli chodzi o bieganie...przebiegłem może ze 2-3 kilometry i już w trakcie biegu a zwłaszcza po powrocie do domu poczułem silny ból w klatce piersiowej w okolicy serca (trenuje kick-boxa poza tym regularnie 3x w tygodniu)...CZY TO NORMALNE?? Czy poprostu organizm musi się przyzwyczaić? Czy lepiej iść z tym do lekarza??
  • 0

budo_separatysta
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolicznaja

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
Jeżeli miałeś przerwę kondycyjną w bieganiu, to raczej organizm się odzwyczaił. Nie sądzę, żeby był to powód do zmartwień. Ale do lekarza nie zaszkodzi nigdy pójść. Kontrolnie.
  • 0

budo_zeiram_86
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sportowy Klub Kick Boxingu Low Kick Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
Też tak myślałem....ale czy to możliwe jak co 2 dzień się zajeżdżam na treningu na maxa :/!?
  • 0

budo_separatysta
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolicznaja

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
Na treningu wysiłek prowadzisz na różne partie mięśni przede wszystkim. Tak sądzę, nie wiem co trenujesz. :-)
Wysiłek płuc przy bieganiu, duże dotlenienie itp. to inna sprawa.
  • 0

budo_separatysta
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolicznaja

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
dobra wiem - kickboxing :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
ja jak biegam mam podobnie kluje mnie mocno w hhmmm okolicy serca ale jednak cuzje ze to jest wyzej pod obojczykiem;/
  • 0

budo_separatysta
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolicznaja

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
ja mogę porównać to u siebie do jazdy na rowerze. w bieganiu jestem raczej krótkodystansowcem.
na początku sezonu - jak teraz, efektem zmęczenia jest raczej palenie w płucach (dość długo to trwa) aniżeli ból. Jednak mam tak co roku. Po nabraniu wprawy efekt ten znika i śmigam śmiało i dużo. Przychodzi koniec sezonu, człowiek się zasiedzi i z nowym sezonem powtórka z rozrywki.
Sądzę, że w tym przypadku (z bólem) jest podobnie.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...

ja jak biegam mam podobnie kluje mnie mocno w hhmmm okolicy serca ale jednak cuzje ze to jest wyzej pod obojczykiem;/

Pod obojczykiem w okolicy lopatki? Wydaje mi sie ze to zwykla kolka
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
ja wczoraj też zaczęłam sezon biegowy i moje zdziwienie było ogromne bo pierwszy raz po zimie jak zaczynam biegać nie miałam efektu kłucia w płucach
jak pisał mój poprzednik to prawdopodobie kwestia rozternowania mi zawsze przechodziło po jakiś 2-3 bieganiach
jak dla mnie jest to reakcja organizmu na nadmiar tlenu (co innego jest ćwiczyć na sali a co innego na świeżym powietrzu) zresztą bedąc na treningu nie masz stałego jednostajnego wysiłki (bo co jakiś czas są przerwy) a przy bieganiu tętno utrzymuje sie na dosyć wysokim poziomie przez dłuższy czas
może poprostu narzuciłeś za duże tempo jak na pierwszy raz
proponuję spróbować jeszcze ze dwa razy ale w znacznie mniejszym tempie a jak objawy nie ustąpią to skontaktować sie z lekarzem
albo najpierw iść do lekarza i zapytać czy aby na zawał nie padniesz przy kolejnej próbie
pozdrawiam wszystkich biegaczy :)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
wedlug mnie powinienes zastosowac metode "jak boli, to przestanie" :)

Jest roznica czy cie "boli serce" w sensie tam gdzie masz serce, czy sie czujesz tak jakby bylo cos nie halo z sercem(czyli jakis ucisk w klatce, nie zmoesz zlapac tchu itd). Z tym drugim do lekarza, z tym peirwszym, tymbardziej jesli sie to zaczelo jak zaczales biegac, to poczekaj az przejdzie.

Bol z tylu barku, w okolicach lopatki...Kiedys tez mialem jak biegalem i mi powiedziano zebym przestal bo wlasnie tam daje znac o sobie serducho jak nie daje rady z wysilkiem. Ale to olalem i mi po kilku razach przeszlo i sie juz nigdy nie powtorzylo. Biegaj lajtowo na poczatek, pamietaj ze pierwszy tydzien jets najgorszy i ma prawo wszystko bolec( zakladajac ze biegasz codziennie)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
wrocilem na rower kilka dni pojezdzilem wczoraj sie przebieglem i mnie juz nie bolalo:)
  • 0

budo_zeiram_86
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sportowy Klub Kick Boxingu Low Kick Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie i ból w klatce...
no zobaczymy...zacznę od małych dystansów...i wszystko się zweryfikuje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024