Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Witam dawno mnie tu nie bylo i pozdo for all, wpadlem z takim dowcipem :D

Rozmowa via mail w sprawie zakupu Kimona do Karate (allegro):
***Zozo***Witam! Zauważyłem, że na Pańskich aukcjach są różne rodzaje kimon do sztuki Karate Kiokushin-Kai. Czym się różni kimono Standart od Sensei? Z góry dziękuję i pozdrawiam! Paweł Ż...

***Sprzedawca*** Sensei ma +3 do szybkości i +2 do siły. Pozdrawiam. :)
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Karate jest skuteczne o ile ma się jakieś "obicie" i nie trzyma się udziwnionej gardy. Przy kopnieciach tez. Ot tak , żeby ładniej to wyglądało:) Ja ćwiczę BJJ i Karate Goju Ryu i nie narzekam:) Jesli widze ze ktos mnie masa przewyzsza ale jest mało ruchliwy to staram się walczyć w stójce, jesli jest szczuply i wyzszy ode mnie to juz z doswiadczenia wiem , ze bede sie sam katowal i lepiej dojsc do klinczu i sprowadzic do parteru:) Jestem w miare maly bo mam zaledwie 173 -174 cm ale w parterze radze sobie calkiem niezle:) Najlepsza opcja przygotowującą do walki moim zdaniem byłoby połączenie BJJ + MT. Tylko, ze ja po prostu uwielbiam karate:)A jak sie umie je stosować to jest skuteczne! Tylko po prostu nie robcie czegos takiego " trenuje TKD , to bede kopal i rece mial na dole jak podczas zawodow , bo to typowe dla mojego stylu, wszystko zalatwia nogi ".
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Jeżeli ktoś uważa, że w np. w karate shotokan, treningi wyglądają tak, że założeniem ćwicżących jest - partner i tak nie może mnie mocno uderzyć w twarz - dlatego nikt porzadnie o to nie dba - to jest poprostu w błędzie.
  • 0

budo_sziler
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łdz
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Veldrin święta racja, chociaż troche uogólniasz - w wielu klubach gdzie uczy słaby sensei pewnie nie zwraca sie na to uwagi. Jednak u mnie jest tak jak piszesz - w wolnej walce przy założeniu "i tak nie może mnie mocno uderzyć w twarz" bardzo prawdopodobny kontakt na maske (o ile przeciwnik jest dobry). Słuchajcie, to na prawde nie jest tak, ze przed atakiem sie myśli "tylko zebym go nie dotknal, tylko zebym zdolal zatrzymac piesc przed broda". Poprostu sie leci z atakiem, a jak przeciwnik dostanie, to wina jest po obu stronach. Inna sprawa, że zanim dojdzie sie do wolnej walki mija parę lat na przygotowaniu do tego.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Moim zdaniem jeśli sensei jest świadom tego że uderzenia ręczne jedynie na korpus nie wystarczą jeśli chodzi o walkę poza Dojo to powinien wprowadzać elementy typowo pod ulicę.

Wydaje mi się że nie ma nieskutecznego karate jedynie może być nieodpowiedni trener.
U mnie w klubie poza rozwiązaniami typowo pod knockdown są również te które mogą się przydać na ulicy, ćwiczymy elementy parteru, bloków, uderzeń i kontr ręcznych na głowę(elementy zaczerpnięte z treningów typowo bokserskich) normalnym elementem treningu i kombinacji które poznajemy są uderzenia kolanem na głowę, łokcie też nie są bezczynne więc podsumowując moim zdaniem wszystko zależy od trenera a nie od stylu.
  • 0

budo_sziler
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łdz
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Wydaje mi się że nie ma nieskutecznego karate jedynie może być nieodpowiedni trener.

Łyba dobrze prawi

wszystko zależy od trenera a nie od stylu.

od trenera i ucznia :)

OT: Łyba, trickujesz jeszcze? Pozdrów Rema i Cheetach ^^
  • 0

budo_beatrisss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Wszystko zależy od nas;ile dajemy z siebie na treningu i czy to czego się uczymy jest skuteczne?no i jeszcze jedno,czy trenujemy tylko dla rozrywki ,czy też dla tego aby umieć się w razie napadu obronić?Zastanaia mnie jeszcze jedno-dlaczego tak mało kobiet trenuje?w końcu to my jesteśmy na to najbardziej narażone;W sumie wracając do tematu to:Nie ważne co trenujesz,ważne aby dobrze umieć się obronić...,a czasem i szybko biegać...Karate uodparnia i uczy samodyscypliny;uświadamia nas w tym,jak się zachować,aby nie oberwać;dzięki treningom uczymy się szybko reagować i równie szybko odbierac atak;Więc, nie piszcie,że jest nie skuteczne!
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Ja tylko w jednej sprawie - grzebyk 90 - te zlamane nosy i podbite oczy - sa wlasnie dlatego, ze to jest niby formula bezkontatowa.
Wiec wiekszosc - ani nie zaklada, ani tez nie dba o nalezyta obrone glowy - bo spodziewa sie wlasnie ograniczonego kontaktu, albo wygranej (wariant dla masochistow), przez wlasne KO.
Te ciosy lamiace etc. wlasnie mialy byc wyprowadzone z ograniczonym kontaktem, a zostaly juz (!) zadane z najwieksza sila!
Czyli spekulowanie - jaka by mialy moc, gdyby byly zadane w pelnym wymiarze - jest zwyczajnym naduzyciem!
Jak wyglada walka w "cienkich rekawicach", kiedy jednak przepisy zakladaja cios z pelna sila w glowe to wiemy - wiele walk w MMA odbywa sie w stojce i fajterzy bardzoooooo szanuja dystans, czego nie mozna powiedziec o karate zakladajacym w swoich przepisach ograniczony kontakt, albo tzw. kontrole technki (ta nota bene nie jest mozliwa w 100 proc., bo to zakladaloby istnienie geniuszy, antycypujacych ruchy przeciwnika takze w 100 proc.
Pozdrawiam
K_P
PS. To nie prawda, ze wszystkie style w jednakowym stopniu nadaja sie do walki realnej, czy ulicznej. Byc moze tylko wszystkie style, buduja jako taka sprawnosc fizyczna, ktora moze przydac sie w walce realnej.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Kubuś ma rację.

Ponieważ punk zdobędzies ztak za tłów jak i za głowę, to się to tak samo chroni. W walce kontaktowej i ciągłej, broni się głowy, tłów chronią w sporej ilości mięśnie. Na głowie ich nie ma ;)
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Odpowiadając na pytanie - bo karate to Sztuka Samoobrony a nie walki o jakiej dyskutujecie. Obecnie wielu ludzi i systemów walki wykorzystuje elememty karate, które do walki ( w ringu itp. ) się nadają i tyle. To sztuka odpowiedzi na zagrożenie grożące zwyczajnemu człowiekowi przez kogoś kto nie ma wilekiego pojęcia o walce 8O .
O czy mowa w ogóle ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A ktore to elemmenty wykorzystuja? Ciekawy jestem... (zwlaszcza, ze karate cwiczylem jakies 10 lat i nie moge sie dopatrzyc). Sztuka samobrony mowisz... Wiesz co mi sie najbardziej w karate podoba jesli chodzi o samoobrone? Walka nunchaku, tonfa, etc. Moze sie przydac.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A o technikach nożnych kolega zapomniał ? Podcięcia , lokingi itd troche technik ręcznych reż by sie znalazła.. :)
Troche też ćwicze nacie latek .... :wink:
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

A ktore to elemmenty wykorzystuja? Ciekawy jestem... (zwlaszcza, ze karate cwiczylem jakies 10 lat i nie moge sie dopatrzyc).


To chyba coś cieniutko ćwiczyłeś skoro sie nie umiesz dopatrzyć u siebie technik dobrych na ulice.
Shotokan
Pojedyncze techniki-
-kizami zuki (poczas wyprzedzania) Jak ktoś tą technike opanował to na ulicy może miesć kolesia i sprowadzić na glebe tak ,że nie wie o co chodzi. Dodam ,że najlepiej ją zastosować na nos.
-Gyaku tsuki , jak ktoś opanuje to jest to zabójcza technika jak cholera. Ogromna siła uderzenia która idzie ze skrętu bioder. Trafiona czysto na twarz to na 99% knockaut a jak nie to przynajmniej koleś poleci na ziemie a jego zapał do walki osłabnie.

Kombinacje technik-
Podwójne i potrójne gyaku tsuki. W zależności od potrzeb może być nawet potrójne.
Jeśli kolo obroni się przed pierwszym to mniejsza szansa ,że obroni się przed drugim a jak obroni się przed drugim to już prawie na pewno nie obroni się przed trzecim itp.
Jeśli zaś pierwsze trafi w pape to można kontynuować a cała serie zakończyć z kolana w bebzol lub podcięciem.

Kombinacja ręczna zakończone higt kickiem. Żaden uliczny dresik nie spodziewa się kopnięcia na ryj na ulicy, to samo tyczy się podcięć.

Zastrzegam ,że te wszystkie techniki są skuteczne jeśli są w odpowiednim stopniu opanowane. W przeciwnym wypadku lepiej tego nie stosować bo można się zdziwić.

Nie trenuje Kyokushinu ale wiem ,że jak taki wyćwiczony Kyokushinowiec zajebie low-kicka to naprawde mało jest osób które by to wytrzymały.

Jeszcze jakieś pytania o techniki??
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Mam nadzieje ,że nikt nie wątpi w skuteczność tych technik bo jak tak to niech idzie do najbliższego dojo shotokanu i poprosi aby go ktoś tak uderzył. Wszyscy nie wierzą w skuteczność karate przez różnice turnieji karate z turniejami kick-boxingu, boksu, mma bo tam walka odbywa sie w full contact-cie ale nie zapominajmy ,że wiele osób trenujących karate na treningach walczą jakby naprawdę się bili, tylko unikają niebezpiecznych technik. Przynajmniej u mnie tak jest.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Ja wątpie w skuteczność high kicka na ulicy.Podkreślam na ulicy :!:
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Ja wątpie w skuteczność high kicka na ulicy.Podkreślam na ulicy :!:

Wiem, chodzi ci o to ,że można sie glębnąć i zostać okopanym lub to ,że ktoś zblokuje. Ale jeśli ktoś trenuję od małego kopnięcia na głowę to można wykożystać takie kopnięcie jako zakończenie techniki.
Gdy przeciwnik jest znacząco wyższy ode mnie top nie będę ryzykował kopnięcia na Jodan.
Nom i jeszcze trzeba dodać ,że potrzebne są dobre spodnie lub spódniczka bo nie wszystkie spodnie nadają się do wysokiego kopania :roll:
Skuteczne są jeszcze wszelkie techniki które mogą zaskoczyć przeciwnika. Mało kto się będzie spodziewał ushiro-geri jeśli zostanie to wykonane szybko.
Na ringu czy na macie walczymy z przeciwnikami którzy dobrze znają tą technikę i umieją odpowiednio zareagować natomiast koleś z ulicy kapnie się jakie to było kopnięcie dopiero gdy dostanie.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Dokładnie o to chodzi.A nawet ktoś doświadczony powinien bardzo uważać bo na sali są zupełnie inne warunki, tak jak wspomniałes znaczenie mają spodnie, podłoże na którym stoimy czy jest to śliska trawa czy może mokry beton, po co ryzykować. :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

To chyba coś cieniutko ćwiczyłeś skoro sie nie umiesz dopatrzyć u siebie technik dobrych na ulice.

Nie przeczytales uwaznie co Kubus pisal - on napisal ze nie widzi jak inne systemy wykorzystuja elementy karate. Nie zas ze nie da sie wykozystac karate na ulicy w samoobronie.

Dokladnie o ten fragment chodzilo :

Obecnie wielu ludzi i systemów walki wykorzystuje elememty karate,

i tego tyczyla sie odpowiedz KP
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Dzieki Ukyo 78 - dokladnie tak. A w kyokushin bylem pilnym uczniem. nawet za pilnym i za dlugo temu stylowi poswiecilem sowjego czasu. (Z calym szacunkiem tez - uwazam, ze jest 100 razy skuteczniejszy od shotokan). Sorki.
Ale z odpowiedzi Grzebyka, wnosze, ze jest on jeszcze mlodym zapalencem. To mija. Pozniej nadchodzi refleksja - ze njalepsze rece maja bokserzy, ze - nie potrafie walczyc w zwraciu, ze - nie potrafie rzucac i przeciwdzialac, zeby mna nie rzucano, ze - nie potrafie walczyc kiedy sie znjade na ziemi. A jeszcze pozniej - ze mimo, ze wszytsko to juz troche umiem, to nie bardzo wychodzi mi wal ka z kilkoma, a nawet jednym na ulicy - bo to on wybiera czas i miejsce ataku.
A na koniec przychodzi refleksja - ze bron i dorosle "uklady" rozwiazuja wiekszosc problemow na ulicy.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

A na koniec przychodzi refleksja - ze bron i dorosle "uklady" rozwiazuja wiekszosc problemow na ulicy.
Pozdrawiam
K_P


i wtedy znów wracam na treningi karate które tak lubiłem, nie martwiąc się "skutecznością" i temu podobnymi bzdetami... ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024