Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Co do techniki, to jest ona rzeczywiscie świetna.

Ładnie to przygotowały. Taka typowa włoska szkoła wykonywania kata.

Co do bunkai i oyo - momentami troszkę sie zagalopowały.

Szczególnie mnie razi: interpretacja na końcu pierwszego przejścia po trzecim shuto-uke a później ten unik z podparciem rękami. Przecież adwersarz nigdy nie zatrzyma się do Ciebie tyłem.

No i chyba jednak... przerysowywanie niektórych momentów. Zbyt duże zwolnienie akcji lub zbyt gwałtowne przypieszenie.

Ostatnio w karate tradycyjnym/shotokan szczególnie związanym z Sensei Hiroshi Shirai jest jakaś dziwna tendencja do "upiększania" interpretacji kata. To zaczyna przypominać kata artystyczne. Wygląda to "ślicznie", tylko nie ma w tym kompletnie tego co powinno być a o czym pisał Funakoshi ww Karate-do-Kyohan. Zmiany pozycji do wysokich, krótkich i ruchów opartych na dynamice właśnie krótkiego rychu. Można się dynamiczniej poruszać, kata są szybsze i nie ma takiego szrpania tempa. Mnie bardziej pasuje interpretacja oparta na krótszych i wyższych pozycjach i timingu technik bardziej zbliżonym do rzeczywsitych zastosowań.
Ale Włosi wolą robić pokazy niż karate.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Kolego. nie wiesz o czym piszesz...
Prezentowany film i zawodniczki mają tyle wspólnego z włoskim karate tradycyjnym shotokan /reprezentowanym przez H.Shirai/ co kino "Luna" z podróżą na księżyc...
Prezentowany zespół i charakterystyczne przyśpieszenie i zwolnienia, które słusznie piszesz "rażą" to czyste i niczym nie skażone karate WKF !!!
Poza tym prezentowane zawodniczki mają na piersiach frncuską flagę nie zaś włoską. No i na koniec jeszcze jedna uwaga: nikt w dojo Maestro Shirai w Mediolanie nie nosi karategi firmy Adidas :)
Rezsumując pisz tylko o tym na czym się znasz i zdecydowanie więcej czytaj...
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Co do techniki, to jest ona rzeczywiście świetna.

Chyba jednak świetna nie jest...
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Co do techniki, to jest ona rzeczywiście świetna.

Dziadostwo dziś to forum...
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Kolego. nie wiesz o czym piszesz...
Prezentowany film i zawodniczki mają tyle wspólnego z włoskim karate tradycyjnym shotokan /reprezentowanym przez H.Shirai/ co kino "Luna" z podróżą na księżyc...


YES. YES, YES Kolega sią zagotował? :lol:

Poza tym prezentowane zawodniczki mają na piersiach frncuską flagę nie zaś włoską. No i na koniec jeszcze jedna uwaga: nikt w dojo Maestro Shirai w Mediolanie nie nosi karategi firmy Adidas :)


No tak pomyliłem flagi.

Rezsumując: pisz tylko o tym na czym się znasz i zdecydowanie więcej czytaj...


Reasumując... staram a błędy się zdarzają każdemu, a oczytanie powoduje zwiększenie techniki, tak?

Czy możesz podac link do tego samego kata z bunkai wg Shirai'a? Unaocznisz w ten sposób różnice.

Chyba jednak świetna nie jest...

Możesz tą wypowiedź jakos rozwinąć...? Czy po prostu wydaje Ci że tak jes bo dan napisał że one to WKF, i że rażą?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Z linkiem mogą być problemy, bo sensei Shirai nie naucza korespondencyjnie. Zawsze za to można przyjechać na seminar z Marchini sensei i się naumieć, o ile oczywiście nie bedzie z Łodzi zakazu :)
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
W kinie Luna można jedynie wystawić ten filmik jako krótką etiudę o zabarwieniu komediowym!!
Ogólnie kaszana!! :)
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Co do techniki, to jest ona rzeczywiście świetna.

Chyba jednak świetna nie jest...


Te dwie zawodniczki z Francji to siostry, 2/3 finałowego składu żeńskiego z XVIII MŚ w karate WKF w Tampere, zdobywczynie złotego medalu w konkurencji kata i bunkai. Risk, jeżeli uważasz że ich technika nie jest świetna, to jesteś albo kompletnym ignorantem, albo typowych okazem Polaka-zawistnika. Nie mam słów dla takich ludzi. Jakie to typowe. Jeżeli potrafisz lepiej wykonać to kata to nakręć video i zaprezentuj :?
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Z linkiem mogą być problemy, bo sensei Shirai nie naucza korespondencyjnie. Zawsze za to można przyjechać na seminar z Marchini sensei i się naumieć, o ile oczywiście nie bedzie z Łodzi zakazu :)


I po co znowu ta dogryzka o Łodzi? NIe rozumiem tego, najlepiej niech kazdy zajmie sie swoim i tyle, bo zadne dyskusje lub wzajemne dogryzanie niczego tutaj nie zmienia...
pozdrawiam
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Jak tam dogryzka!! Chemik to człek z niebywałym poczuciem humoru o czym się co jakiś czas na żywo można przekonać - polecam!!!! A co do Łodzi - Samo życie!!!! :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Te dwie zawodniczki z Francji to siostry, 2/3 finałowego składu żeńskiego z XVIII MŚ w karate WKF w Tampere, zdobywczynie złotego medalu w konkurencji kata i bunkai. Risk, jeżeli uważasz że ich technika nie jest świetna, to jesteś albo kompletnym ignorantem, albo typowych okazem Polaka-zawistnika. Nie mam słów dla takich ludzi. Jakie to typowe. Jeżeli potrafisz lepiej wykonać to kata to nakręć video i zaprezentuj :?


To o niczym nie świadczy. Na tym filmie jest kaszana. Jeśli chodzi o riska, ani nie jest ignorantem ani typowym "zawistnikiem". Poważnie, robi je lepiej.
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

To o niczym nie świadczy. Na tym filmie jest kaszana. Jeśli chodzi o riska, ani nie jest ignorantem ani typowym "zawistnikiem". Poważnie, robi je lepiej.


Doprawdy zawodzicie mnie wszyscy. Skoro wykonuje to kata lepiej to bardzo, ale to bardzo (i myslę że znajdą się na tym forum tacy co też zechcą) chciałbym to zobaczyć. Nie sądzę żeby tak było. Przez internet każdy jest mądry w gębie, tylko w realu jakoś brakuje gierojów. Polska reprezentacja na tych mistrzostwach nie zdobyła żadnego medalu. O czymś to świadczy. Jeśli risk jest lepszy od mistrzyń świata w WKF, to jeśli nawet nie startuje w tej konkurencji (w tej federacji) to w jakiej startuje (o ile w ogóle startuje), w jakiej rangi zawodach brał udział i co takiego osiągnął, że rości sobie prawo do ferowania takich lekceważących opinii :?:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Z linkiem mogą być problemy, bo sensei Shirai nie naucza korespondencyjnie. Zawsze za to można przyjechać na seminar z Marchini sensei i się naumieć, o ile oczywiście nie bedzie z Łodzi zakazu :)


Nie napisałem, że chce sie nauczyć ani że chcę to obejżec w wykonaniu konkretnie Shirai'a. Tylko wykonanie kata i bunkai według Shiraia'a. Czekam więc na link...
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

Z linkiem mogą być problemy, bo sensei Shirai nie naucza korespondencyjnie. Zawsze za to można przyjechać na seminar z Marchini sensei i się naumieć, o ile oczywiście nie bedzie z Łodzi zakazu :)


Nie napisałem, że chce sie nauczyć ani że chcę to obejżec w wykonaniu konkretnie Shirai'a. Tylko wykonanie kata i bunkai według Shiraia'a. Czekam więc na link...
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Tylko po co ?! WKF nazwałeś włoskim karate tradycyjnym shotokan szkoły sensei Shirai teraz formułujesz jakies dziwne rządania... może wcześniej wypadałoby odszczekać swoją wcześniejszą opinię a nie rościć sobie prawa do obejrzenia w internecie czegoś co można obejrzeć tylko na treningu. Jeszcze raz ci napiszę jeśli nie zrozumiałeś Chemika : na treningu nie w internecie...
Co do zagotowania to tak masz rację - zagotowała mi się właśnie woda w czajniku i zrobię sobie dobrą kawę bo takie posty jak twój zawsze mnie bawią najbardziej 8)
Odpisałem na Twój post aby nie błądził we mgle a Ty nie umiesz najnormalnie przyznać się do błędu. Miej trochę odwagi to nie boli ! Nikt z nas nie jest doskonały, czasmi popełniamy błędy i jeżeli na czymś się nie znamy to nie róbmy z siebie ekspertów...
Pozdrawiam
dan
PS. Tak przyszło mi do głowy /bez urazy/ takie powiedzenie ...nie ten jest głupcem kto czegoś nie wie, ale ten kto czegoś nie wie i się do tego nie przyznaje...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
Gyaku_tsuki
Jeżeli trenujesz WKF rozumiem twoja frustrację - dla Ciebie to kata będzie boskie. Ale jeśli trenujesz jakiś dobry Shotokan to dla Ciebie będzie szmira i sam powinienes wiedziec dlaczego.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

...może wcześniej wypadałoby odszczekać swoją wcześniejszą opinię a nie rościć sobie prawa do obejrzenia w internecie czegoś co można obejrzeć tylko na treningu.


Wiesz co DAN ułatwię Ci zrozumienie i zacytuję sam siebie (zwróć uwagę na powiększony teskt):


Poza tym prezentowane zawodniczki mają na piersiach frncuską flagę nie zaś włoską. No i na koniec jeszcze jedna uwaga: nikt w dojo Maestro Shirai w Mediolanie nie nosi karategi firmy Adidas :)


No tak pomyliłem flagi.

Rezsumując: pisz tylko o tym na czym się znasz i zdecydowanie więcej czytaj...


Reasumując... staram się a błędy się zdarzają każdemu, ...


I to było przyzananie sie do tego w czym popełniłem błąd.

I to nie ja robię tu za eksperta... Może mój post tak zabrzmiał ale nie taki miałem zamiar. Przyjmuje konstruktywną krytyke ale wyrażoną w sposób cywilizowany a Ty odrazu o odszczekiwaniu...
Ten sposób wypowiedzi pozostaw dla siebie, bo ktos bardziej wrażliwy może się poczuć urażony. Chyba że takie odzywki to u Ciebie norma, i jest przejawem życzliwosci, skromości Maestro DAN'a, a tak ładnie sładałeś życzenia świąteczne w :?: tym miejscu. Przypomnieć:

Na forum życzę wszystkim użytkownikom więcej umiaru w opianiach, mniej agresji w wypowiedziach oraz więcej szacunku dla innych, dla tego co robią - a przez to więcej szacunku dla samych siebie...

U mnie nie było ani troche agresji a jedynie częsciowo błędna ocena a u Ciebie... "odszczekaj"... Cóż przyjdzie sie przyzwyczaić...

A to:

Czy możesz podac link do tego samego kata z bunkai wg Shirai'a? Unaocznisz w ten sposób różnice.

była grzeczna prośba a nie roszczenie. Ale ty jestes chyba zbyt dumny aby to zauważyć? A może jednak zbyt poniesiony emocjami...?

A teraz dziękuję za odpowiedź, że Waszą wersję Kanku Dai i interpretację mogę zobaczyć jedynie na treningach. Ciekawe tylko dlaczego nie chcecie się nią pochwalić...
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!
YES. YES, YES Kolega sią zagotował ? :lol:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata Kanku Dai układ i interpretacja zobaczcie!

YES. YES, YES Kolega sią zagotował ? :lol:


A gdzie w moim poście masz ton świadczący o zagotowaniu? Ani jednego stwierdzenia emocjonalnego... ja panuję nad tym co piszę i jak piszę i nie każe nic nikomu odszczekiwać... coż taki mój savoir vivre... w tym zakresie też jest kilka teorii ale praktykowania z internetu nauczyć się nie można...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024