Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
skuteczni sa ci ktorzy, zamiast dywagowac i rozopisywac sie na tematy czy cos jest skuteczne czy nie, cwicza...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

skuteczni sa ci ktorzy, zamiast dywagowac i rozopisywac sie na tematy czy cos jest skuteczne czy nie, cwicza...

Nic dodać nic ująć
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
heeh czyli wypada zamknąc topik bo po co gadać idziemy cwiczyć.......
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Wszędzie się spotykam z opiniami ,że shotokan jest nieskuteczny na ulicę itp.
Ja uważam ,że jest on skuteczny tylko trzeba go sumiennie trenować latami.
Techniki w shotokanie są trudne i nie wystarczą 2 lata aby je opanować w 100%. Często spotykam się z osobami które twierdzą ,że shotokan jest nie skuteczny i podniecają się ,że ich kumpel to normalnie już kilka miesięcy tajski boks trenuje i ,że normalnie zarzynają się tam jak świnie bo tam można praktycznie wszystko :? Wtedy po takim kolesiu widać ,że znawca z niego jak z koziej ....
Wiem ,że kolo który trenuje shotokan jakieś 2 lata nie powinien na ulicy używać technik jakich się nauczył na treningach bo pewnie nie opanował ich jeszcze nawet w połowie. Sam trenuje prawie 8 lat i wiem ,że moje techniki nie są w 100% idealne ale już potrafią wyrządzić krzywdę jakiemuś nieprzyjaźnie nastawionemu drechowi.
Nom i oczywiście trzeba umieć wykorzystac to co się umie a nie jak ten kolo:

Facet od shotokanu chciał chyba sprowadzić do parteru kolesia od BJJ :roll:
Przez takich jak on shotokan jest postrzegany jako zabawa w klepanie a nie SW :roll:

Proszę o wasze opinie
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Uważam, że mankamentem shotokanu mającym wpływ na jego skuteczność na ulicy jest formuła rywalizacji sportowej semi kontakt – jak ćwiczysz tak reagujesz.

Grzebyk czytam Twój post i mam wrażenie, że czujesz się atakowany albo po prostu gorszy bo ćwiczysz shotokan. Zupełnie niepotrzebnie próbujesz bronić swojej szkoły. Shotokan to jeden ze styli karate. Nic więcej i nic mniej. Rób swoje i nie zważaj na nieprzyjazne opinie. Sztuki walki współcześnie to przede wszystkim sport i ich pierwszoplanowym zadaniem jest sprawianie radości z uprawiania sportu. Jeżeli dobrze czujesz się na sali wśród innych ćwiczących, lubisz wykonywać ćwiczenia specyficzne dla Twojego stylu to chyba wszystko gra i opinie ludzi spoza Twojego dojo nie mają większego znaczenia. Pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
akurat semi kontakt jako trening samoobrony nei jest gorszy od knockdownu. Tu nie o to chodzi jakie sa zawody ale czy się ćwiczy pod nei czy poprostu ćwiczy sie karate. Sztukę walki.

BEz kontaktu nei ma sztuki walki. Bez ćwiczeń na tarczach a kiedys makiwarach nei ma sztuki walki. Bez sparingów w różnych formułach nei ma sztuki walki. Wszstko zależy od trenera
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Uważam, że nie da się mówić o sparingach czy o kontakcie w oderwaniu od przepisów sportowych. Po prostu nie można prowadzić takich treningów bez ograniczeń przepisami z uwagi na bezpieczeństwo ćwiczących.

Formuła semi kontakt jest dużo gorsza jako forma treningów przygotowująca do samoobrony niż knockdown. Cechą charakterystyczną styli "karate knockdown" jest bardzo specyficzne nastawienie do walki bardzo przydatne w realiach samoobrony. Kształtują one m.in. odwagę, zmniejszają strach przed otrzymaniem uderzenia, dają obycie w sytuacji zagrożenia otrzymaniem kontaktowego ciosu. W semi kontakcie natomiast nie ma praktycznie żadnego zagrożenia otrzymaniem w czasie walki kontaktowego uderzenia i ta formuła nie kształtuje w wystarczającym stopniu cech przydatnych w samoobronie
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Uważam, że nie da się mówić o sparingach czy o kontakcie w oderwaniu od przepisów sportowych. Po prostu nie można prowadzić takich treningów bez ograniczeń przepisami z uwagi na bezpieczeństwo ćwiczących.

Formuła semi kontakt jest dużo gorsza jako forma treningów przygotowująca do samoobrony niż knockdown. Cechą charakterystyczną styli "karate knockdown" jest bardzo specyficzne nastawienie do walki bardzo przydatne w realiach samoobrony. Kształtują one m.in. odwagę, zmniejszają strach przed otrzymaniem uderzenia, dają obycie w sytuacji zagrożenia otrzymaniem kontaktowego ciosu. W semi kontakcie natomiast nie ma praktycznie żadnego zagrożenia otrzymaniem w czasie walki kontaktowego uderzenia i ta formuła nie kształtuje w wystarczającym stopniu cech przydatnych w samoobronie


a sa w knockdownie uderzenia reka na glowe?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Myślę, że znasz odpowiedź na swoje pytanie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Cechą charakterystyczną styli "karate knockdown" jest bardzo specyficzne nastawienie do walki bardzo przydatne w realiach samoobrony.

o czym przekonuje sie kazdy, kiedy dostaje pierwszy strzal w twarz.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Novocaine chyba nigdy nie uczestniczyłeś w treningach knockdown bo nie wiesz o czym piszę.
Spróbuję bardziej przejrzyście wyjaśnić o co mi chodzi. Pod pojęciem „nastawienie do walki” nie mam na myśli repertuaru technicznego charakterystycznego dla jakiejś szkoły karate ale kształtowanie cech psychicznych potrzebnych do walki kontaktowej.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
owszem, uczestniczylem w treningach knockdown na kyokushin. mialem zawsze poobijane lokcie, przedramiona, piszczele i zebra. i tak, przyzwyczalem sie troche do bolu i nabralem odwagi. widzialem tez kilka zawodow na poziomie miejskim i wojewodzkim. potem poszedlem na inny traning i pierwszy sparing niemal skonczyl sie knock outem. na ulicy nigdy sie nie bilem, ale kilka bojek widzialem i wiem, jak wygladaja. nastawienie psychiczne to jedno, a opuszczone rece to drugie.
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

i tak, przyzwyczalem sie troche do bolu i nabralem odwagi. widzialem tez kilka zawodow na poziomie miejskim i wojewodzkim. potem poszedlem na inny traning i pierwszy sparing niemal skonczyl sie knock outem. na ulicy nigdy sie nie bilem, ale kilka bojek widzialem i wiem, jak wygladaja. nastawienie psychiczne to jedno, a opuszczone rece to drugie.

Nie da się przyzwyczaić do bólu ale jak walczysz to tego nie czujesz.

na ulicy nigdy sie nie bilem, ale kilka bojek widzialem i wiem, jak wygladaja.

Na treningu i zawodach twój przeciwnik chcę wygrać a na ulicy chcę cię zbić tak abyś padł na ziemię nieprzytomny i nie ma czegoś takiego jak ręcznik czy taktyczne KO. Koleś będzie cię pizgał tak długo aż nie będzie w 100% pewien ,że nie wstaniesz i mu nie oddasz więc oglądanie walk ulicznych raczej tobie nic nie da. Na ulicy twój przeciwnik nie będzie się ograniczał z technikami i jak uzna ,że jest okazja to kopnie cię z kolana w twarz albo z całej siły w krocze i nikt mu nie da ostrzeżenia ani nie zdyskwalifikuje. Ja staram się unikać takich bójek ponieważ nigdy nie wiadomo co się może stać :evil:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Na treningu i zawodach twój przeciwnik chcę wygrać a na ulicy chcę cię zbić tak abyś padł na ziemię nieprzytomny i nie ma czegoś takiego jak ręcznik czy taktyczne KO. Koleś będzie cię pizgał tak długo aż nie będzie w 100% pewien ,że nie wstaniesz i mu nie oddasz więc oglądanie walk ulicznych raczej tobie nic nie da. Na ulicy twój przeciwnik nie będzie się ograniczał z technikami i jak uzna ,że jest okazja to kopnie cię z kolana w twarz albo z całej siły w krocze i nikt mu nie da ostrzeżenia ani nie zdyskwalifikuje. Ja staram się unikać takich bójek ponieważ nigdy nie wiadomo co się może stać :evil:

nie wiem o czym do mnie rozmawiasz na tylu poziomach ze na tym skoncze komentarz.
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

nie wiem o czym do mnie rozmawiasz na tylu poziomach ze na tym skoncze komentarz.


Dobra sorka ale ja tylko przypominam Tobie ,że walka full kontakt nawet na gołe pięści to co innego niż walka uliczna. Nigdy nie wiadomo co się może stać albo co przeciwnik może wyciągnąć a jak sie komuś nie spodoba ,że wygrywasz możesz dostać w potylice od pierwszego lepszego cwaniaka i właśnie dlatego należy unikać bójek ulicznych nom chyba ,że chodzi o jakąś ważną sprawę.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Dobra sorka ale ja tylko przypominam Tobie ,że walka full kontakt nawet na gołe pięści to co innego niż walka uliczna.

a w ktorym miejscu ja napisalem cos takiego..? podalem tylko argument, ze formula knockdown moze wyrobic zly odruch - trzymanie rak nisko - kiedy na ulicy ciosy ide glownie w glowe.

Nigdy nie wiadomo co się może stać albo co przeciwnik może wyciągnąć

no i? widomo, ze moze cos wyciagnac. ale nie o tym byla mowa.

i właśnie dlatego należy unikać bójek ulicznych nom chyba ,że chodzi o jakąś ważną sprawę.

czy to nie JA napisalem, ze nigdy nie bilem sie na ulicy..? ty MNIE mowisz, ze bojek trzeba unikac? :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Uważam, że nie da się mówić o sparingach czy o kontakcie w oderwaniu od przepisów sportowych. Po prostu nie można prowadzić takich treningów bez ograniczeń przepisami z uwagi na bezpieczeństwo ćwiczących.


ze strony tanglangmen.com:

CHARAKTERYSTYKA WALKI TANGLANG MEN

Sanda w Tanglang Men obejmuje wszystkie sfery walki, zaczynając na poziomie podstawowym (chuji sanda) od uderzeń otwartą dłonią, niskich kopnięć i ograniczonych podcięć i rzutów. W stopniu średnim (zhongji sanda) przechodzimy do pełnego kontaktu wszystkimi powierzchniami uderzającymi (łokieć, kolano, głowa, ramię, stopa, pięść itd.) za wyjątkiem kopnięć i uderzeń w krocze i oczy. Na najwyższym poziomie (gaoji sanda) stosujemy nieograniczony kontakt łącznie z atakami na punkty witalne kończąc na nadeptujących kopnięciach leżącego przeciwnika.

Podczas walki, adept Modliszki korzysta z całego arsenału metod ataku. W połączeniu z bogatą gamą podcięć, rzutów, przechwytów i złapań daje możliwość teoretycznie niekończących się serii kombinacji jednoczesnych ataków i obron.


...a jednak sie da.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Khunaq Ty tak sparujesz? Jesteś już może na jakimś wyższym poziomie zaawansowania niż podstawowy? Napisz coś więcej.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Tak tak napisz cos wiecej. Dawno sie tu ni nie działo, a tak będzie okazja do skrytykowania Twojej metody treningowej... :)
  • 0

budo_camelkie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Tak tak napisz cos wiecej. Dawno sie tu ni nie działo, a tak będzie okazja do skrytykowania Twojej metody treningowej...


Dobrze, ze krytyka moze byc tez konstruktywna :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024