Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Doskonale wiedza o tym juz np. zawodnicy kyokushin i zamiast walic w mury od dawna niektorzy zapoznali sie co to worek bokserski, trening z lapami bokserskimi etc.
Zawodnicy tego stylu wlasnie dlatego dobrzedaja sobie rade w walce realnej, ze odrzucili "smiertelne" ciosy, zostawili te "sportowe" i tak przystosowali (w swoje kategorii) styl, ze mozna toczyc pojedynki i sparingi dsokonalac sie w praktyce, a nie imaginujac. Bez tego bylby niczym.

K_P

JA trenuje Kyokushin i kto ci powiedział że ten styl zostały tylkko techniki sportowe. Wogóle sprowadzajac karate do sportu jest błędem, teraz bardzo często propagowanym. Wogóle co to ma znaczyć techniki sportowe. Oyama będąc na Oyama Cup w 1993 roku w Katowicach
powiedzia-, żę większość styli osobiście uważa za sportowe,a karate Kyokushin za prawdziwą sztrukę walki.
A jeszcze do ciosów śmiertelnych to może Sosai zabijał byki sportowymi prostymi co?????
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

temat "parter a ulica" poruszany byl wielokrotnie, ale powiem Ci co zrobięj eżeli bedzie jeden bez broni to pojdę do parteru, jeżeli bedzie więcej niz jeden to ucieknę, jeżeli bedzie miał broń takze ucieknę


Chociaz jeden, co trzezwo mysli :wink:
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Doskonale wiedza o tym juz np. zawodnicy kyokushin i zamiast walic w mury od dawna niektorzy zapoznali sie co to worek bokserski, trening z lapami bokserskimi etc.
Zawodnicy tego stylu wlasnie dlatego dobrzedaja sobie rade w walce realnej, ze odrzucili "smiertelne" ciosy, zostawili te((( "sportowe" )))i tak przystosowali (w swoje kategorii) styl, ze mozna toczyc pojedynki i sparingi dsokonalac sie w praktyce, a nie imaginujac. Bez tego bylby niczym.

K_P

Z resztąmogę sięzgodzić, oprócz tego o tych technikach sportowych. Te "techniki", raczej reguły, zostały stworzone na potrzeby turniejów gdzie wiadomo unika się używania niebezpiecznych technik".
Ale trafiłeś- Kyokushin właśnie polega na trenowaniu do realnej walki.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

JA trenuje Kyokushin i kto ci powiedział że ten styl zostały tylkko techniki sportowe. Wogóle sprowadzajac karate do sportu jest błędem, teraz bardzo często propagowanym. Wogóle co to ma znaczyć techniki sportowe. Oyama będąc na Oyama Cup w 1993 roku w Katowicach
powiedzia-, żę większość styli osobiście uważa za sportowe,a karate Kyokushin za prawdziwą sztrukę walki.
A jeszcze do ciosów śmiertelnych to może Sosai zabijał byki sportowymi prostymi co?????

KYOKUSHIN: jakbys nie zauważyl, zabijanie byków to nie to samo co walka z przeciwnikiem
cegłę też możesz rozbić - nie rusza sie i nie oddaje, co nie oznacza, ze jestes super fajterem.
Goście tacy jak Nogueira, Emelianenko, Silva, Filipovic, nie zabijaja byków i nie tłuką cegieł, a raczej nie ma na świecie zawodnika karate, który byc z nimi mógł równać.

A co do zabijania bykow - bezsensowne barbarzyństwo jako metoda autoreklamy :(
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Jak pisalem zabic uderzeniem w skron moze nawet zul.


Tak samo jak znokautować boksera prostym na szczękę. To chyba nie jest argument :/

Naprawdę przestaję rozumieć, dlaczego większość "oświeconych MMA fighterów" na tym vortalu zaczyna rozmowy z karatekami od "ok możemy pogadać ale ustalmy na początek że karate jest do dupy SW"...
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Nie chcę nikogo urazić, ale wydaje mi się, że karatecy (podobnie jak przedstawiciele niektórych innych tradycyjnych systemów, np. niektórych stylów kung fu) budzą w owych 'wojownikach MMA' coś w rodzaju lęku. przestraszony
Karate, co by o nim nie mówić, owiane jest legendą śmiertelniej sztuki walki i taki jego obraz zakorzeniony jest głęboko w naszej kulturze i w tzw. zbiorowej podświadomości. 8O Właśnie podświadomy lęk przed tym, że "a nóż to prawda i jakiś anonimowy, starszawy mistrz karate mógłby mnie, 'wielkiego wojownika MMA' z łatwością zabić" powoduje, że gardłują oni gdzie tylko mogą, jakie to karate jest nieskuteczne i do niczego. :) Poprzekrzukują się tak nawzajem, ile wlezie, no i od razu czują się jakoś tak lepiej, pewniej i odważniej. :lol:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Goście tacy jak Nogueira, Emelianenko, Silva, Filipovic, nie zabijaja byków i nie tłuką cegieł, a raczej nie ma na świecie zawodnika karate, który byc z nimi mógł równać.


Gdyby zapytanie w tej ankiecie brzmiało, dla czego karate ustępuje nowczesnym stylom takim jak bjj czy MT to prawdopodobnie nikt by się nie buntował. Padły by odpowiedzi o brakach karateckiej gardy, karateckiej pracy nóg itp.
Ale pytanie w ankiecie brzmiało: "Dlaczego karate jest nieskutecznie ??", a ton niektórych odpowiedzi oscyluje wokół: "czemu karate jest do dupy". I nie dziw się, że ludzie poświęcający się często od wielu lat karate, buntują się przeciw tak postawionym pytaniom. Emelianenko rozłoży w pojedynku raczej każdego "karatekę". Jak wielu "Emelianenko" jest zagrożeniem na ulicy?
Bo ja argumenty biorących w tej dyskusji karateków odbieram tak: "ćwiczymy karate bo lubimy, zyskane możliwości bojowe nie starczą na pewno do wygrania Pride ale do obrony przed standardowym dresem mogą się przydać"
Co jest złego, albo błędnego w takim podejściu?

A co do zabijania bykow - bezsensowne barbarzyństwo jako metoda autoreklamy :(

Zgadzam się w zupełności.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
kurcze przeciez ja na teningu w zyciu byka nie widzialem, cegiel tez nie rozbijalem, trenouje na makiwarze, czasem na worku. cynik pojdz na trening karate i zobacz jak to wyglada najpierw.

p.s. ja wrecz przeciwnie jak cynik. Jak jest jeden przeciwnik to uciekam , jak jest wiecej to sie bije , a jak jest w uzbrojony w noz to robie kata.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A: masz rację, zadane zostalo jedno pytanie a udzielane są odpowiedzi na dwa.
Zresztą wynik ankiety jest chyba najlepszym podsumowaniem - najwiecej ludzi uważa, że karate jest dobrym sposobem samoobrony przed "przeciętnym przeciwnikiem z ulicy", a duzo gorzej się sprawdza w konfrontacjach międzystylowych.
Pamietac jednak należy, że instruktorzy karate często reklamują tę SW sloganami o "zabijaniu jednym ciosem" itp co jednak budzi smiech u majacych jako takie pojecie.
Wydaje mi się, że obecna fala krytyki karate jest odpowiedzią na prokaratecką i prokungfowską euforię lat 70 i 80 ubieglego wieku - mit ich niesamowitej skuteczności został obalony w roku 1993 w Denver na 1UFC. Tak jak swiat zachodni zachłysnął się kiedyś OYamą, Funakoshim, czy Brucem Lee, tak teraz wyszedł z tego zachłysnięcia i nieco przesadnie reaguje na dawne wlasne zaślepienie.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

A: masz rację, zadane zostalo jedno pytanie a udzielane są odpowiedzi na dwa.
Zresztą wynik ankiety jest chyba najlepszym podsumowaniem - najwiecej ludzi uważa, że karate jest dobrym sposobem samoobrony przed "przeciętnym przeciwnikiem z ulicy", a duzo gorzej się sprawdza w konfrontacjach międzystylowych.
Pamietac jednak należy, że instruktorzy karate często reklamują tę SW sloganami o "zabijaniu jednym ciosem" itp co jednak budzi smiech u majacych jako takie pojecie.
Wydaje mi się, że obecna fala krytyki karate jest odpowiedzią na prokaratecką i prokungfowską euforię lat 70 i 80 ubieglego wieku - mit ich niesamowitej skuteczności został obalony w roku 1993 w Denver na 1UFC. Tak jak swiat zachodni zachłysnął się kiedyś OYamą, Funakoshim, czy Brucem Lee, tak teraz wyszedł z tego zachłysnięcia i nieco przesadnie reaguje na dawne wlasne zaślepienie.


Cynik75 wez pod uwage, ze tylko wsród tradycyjnych styli Karate był/jest mit jednego smiertelnego ciosu.Style,ktore sie ukształtowały w drugiej połowie XX wieku nie odwoływały sie do tych sloganow. Ich podstawa jest pełen kontakt, niestety organiczony przepisami rozgrywania zawodow spotowych, co jest znacznym organiczeniem systemu jako takiego.
Faktem jest ,ze pierwsze ufc były rewoluja w swiecie sztuk walk, tak jak diametralna zmiana prowadzenia walk w Karate - wprowadzenie pełnego kontaktu spowodowało obalenie mitu o jednym smiertelnym ciosie .
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Faktem jest ,ze pierwsze ufc były rewoluja w swiecie sztuk walk, tak jak diametralna zmiana prowadzenia walk w Karate - wprowadzenie pełnego kontaktu spowodowało obalenie mitu o jednym smiertelnym ciosie .


Z tym "obaleniem mitu" bym się tak do końca nie zgodził. No bo jeśli UFC tak bardzo "obala mit" o śmiertelnych ciosach, to dlaczego pewne techniki jednak są zabronione? Przecież jeśli śmiertelne techniki nie istnieją, to walka w takim UFC powinna się toczyć bez _żadnych_ reguł - i tak się nie pozabijają, nie?
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Zabić to się może i nie zabiją ale nie sądze by ktoś chciał mieć jajecznicę w spodniach albo 'krwawą merry' zamiast oczu. Podobnie z ciosami w tył głowy. To są zawody a nie wojna na śmierć i życie.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
pwl ja nie pisałem o micie wzgledem ufc , tylko wzgledem nowej formuły walk w Karate.

To są zawody a nie wojna na śmierć i życie.


Dokładnie. zadne zawdy nie dopuszcza stosowanie wszystkich technik jakie sie znajduja w danym systemie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A nie przyszlo wam do glowy, ze odrzucono pewne techniki, zeby niepotrzebnie nie brutalizowac i tak juz dosyc brutalnej walki. Wspomne. W przeszlosci w Brazylii toczono (znane sa filmy i przekazy, ja np. znam taka historie z pierwszej reki od Soca, walki z uzyciem wszystkich technik, a i tak konczyly sie przez balache, albo mata leo, mimo, ze ktos komus wsadzil paluch w oko, czy odgryzl kawalek ucha.

Teraz do Kykoshin:

Akurat trenowalem kyokushin (gdzie jakis 9 lat, wsrod swoich znajomych mam wielu ludzi, ktorzy posiadaja stopien minimum jednego dana, tytulu msitrzow Polski, a nawet jeszcze o polke, czy dwie wyzsze). Nie chce wracac do tamtych lat., bo to juz zamierzchla przeszlosc. Ale "synkow" z paroletnim stazem w karate i piali z zachwytu nda moca swoich ciosow, to jeszcze jakies piec lat temu zjadalem na przekaske. Dzis ma mnostwo pokory.... i ciepliwosci...

To niektorzy ludzie (fakt, ze wiekszosc pozostalala na zawsze przy swoim stylu i mitach z nim zwiazanych), z kyoskushin wlasnie wiele lat temu "otworzyli" mi oczy (jeden na zalety boksu, inny judo, a jeden jest dla mnie szczegolny - aktualnie 5 dan w kysokushin, a 3 w bjj), ze sa sytemy walki, ktore ktos kto podaza sciezka wojownika musi poznac, wyzbywajac sie pychy zwiazanej z wlasnym stylem. Czego i Wam zycze.

K_P
PS. Historia o zawodniku MMA, ktory tak naprawde boi sie mistrza starego dziadka i chce zakrzyczec swoj lek, niezle mnie ubawila. Royce Gracie poakazal w I UFC co sie robi z wybitnymi karatekami, ktorzy wierza w smiertelne ciosy i nie ucza sie.
PS. Przewago na "ulicy" moze miec dobry siatkarz, mam kumpla uprwiajacego ten sport - ma niezle pierdo.... z prawej, szybkie jak blyskawica.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
po pierwsze nie pokazal tego tylko karatekom ale i wiekszosci innych sztuk walki, a pozatym czemu myslisz ze kazdy stajacy na tym forum w obronie karate jest zadufany w jednej sztuce walki?? nie rozumiem twojego postu K_P. Bjj tez doskonale nie jest ale tej SW nikt tak nie atakuje jak karate, a jak ktos staje w obronie sztuki walki ktora ma swietna tradycje, która została wypróbowana na wojnach, a nie na ringu jak bjj czy ulicznych pojedynkach to odrazu banda osob rzuca sie i mowi ze musimy pozbyc sie pychy. To ludzie atakujący karate twierdząc że jest nieskuteczne powinni wyzbyć się pychy. Bo nikt nie twierdzi (jak zdążyłem zauważyć na tym forum) że karate jest wspaniałe, tylko wszyscy jakie jest beznadziejne.

Ja to tak widze i prosze mi to wytłumaczyć, napewno postaram się zrozumieć... :?
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

PS. Historia o zawodniku MMA, ktory tak naprawde boi sie mistrza starego dziadka i chce zakrzyczec swoj lek, niezle mnie ubawila. Royce Gracie poakazal w I UFC co sie robi z wybitnymi karatekami, ktorzy wierza w smiertelne ciosy i nie ucza sie.


Dla ciebie ktoś taki to jest wybitny karateka? Bo dla mnie wybitny karateka to właśnie ów "mistrz stary dziadek" który przez wiele lat ćwiczy to karate i nie tylko karate, rozwija się, próbuje różnych sztuk walki i próbuje z tego zrobić jedną całość. A 20-letni facet którzy po zdobyciu czarnego pasa i wygraniu paru zawodów mysli, że jest bogiem a dobrego chwytacza "kopnie w łeb i po sprawie" to dla mnie naprawdę żaden wybitny karateka, choćby i wierzył nie tylko w śmiertelne ciosy, ale nawet w teleportację.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

To ludzie atakujący karate twierdząc że jest nieskuteczne powinni wyzbyć się pychy. Bo nikt nie twierdzi (jak zdążyłem zauważyć na tym forum) że karate jest wspaniałe, tylko wszyscy jakie jest beznadziejne.


Amen. Nic dodać, nic ująć. Szanowni krytycy, trochę szacunku, prosże :(
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Z tym "obaleniem mitu" bym się tak do końca nie zgodził. No bo jeśli UFC tak bardzo "obala mit" o śmiertelnych ciosach, to dlaczego pewne techniki jednak są zabronione? Przecież jeśli śmiertelne techniki nie istnieją, to walka w takim UFC powinna się toczyć bez _żadnych_ reguł - i tak się nie pozabijają, nie?


Genialna riposta. Brawo!!!
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Teraz do Kykoshin:

Akurat trenowalem kyokushin (gdzie jakis 9 lat, wsrod swoich znajomych mam wielu ludzi, ktorzy posiadaja stopien minimum jednego dana, tytulu msitrzow Polski, a nawet jeszcze o polke, czy dwie wyzsze). Nie chce wracac do tamtych lat., bo to juz zamierzchla przeszlosc. Ale "synkow" z paroletnim stazem w karate i piali z zachwytu nda moca swoich ciosow, to jeszcze jakies piec lat temu zjadalem na przekaske. Dzis ma mnostwo pokory.... i ciepliwosci...

Nie wiem co to ma do rzeczy że mam się bać czy co! Bo raczej ne robi to na mnie wrażenia.

Skoro znasz wielu wybitnych ludzi w Polsce w z tego stylu to oże się ich poradźczy w karate nie ma śmiertelnych technik.
A jeden jeszcze przykład żeby nie być gołosłownym to dlaczego na zawodach zabronione jest uderzanie rękoma na twarz, co??
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

To niektorzy ludzie (fakt, ze wiekszosc pozostalala na zawsze przy swoim stylu i mitach z nim zwiazanych), z kyoskushin wlasnie wiele lat temu "otworzyli" mi oczy (jeden na zalety boksu, inny judo, a jeden jest dla mnie szczegolny - aktualnie 5 dan w kysokushin, a 3 w bjj), ze sa sytemy walki, ktore ktos kto podaza sciezka wojownika musi poznac, wyzbywajac sie pychy zwiazanej z wlasnym stylem. Czego i Wam zycze.

Z tego co wiem 5 dana z Polski aktualnie posiada tylko jedna osoba, która obecnie mieszka w USA i tam prowadzi swoje dojo.
A kto powiedział, żę się pysznie uprawianym stylem wręcz przeciwnie jestem zdania, że należy poznać przynajmniej podstawy innych styli by móc się z nimi konfrontować. A poza tym ta rozmowa nie wchodziła na ten tor, tylko skoro trenowałeśto dlaczego uważasz że to co było podstawą i przymiotem stworzenia karate (mam na myśli przymus do obrony własnego życia) to bzdury.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024