Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
jasne - to byl zart . Sorki. :oops:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Tak naprawde zależy z kim chcemy wygrać jeżeli z pijaczkiem czy drobnym penerkiem to może być skuteczne! Ja startowałem przez lata w zawodach Shotokan i WKF byłem kilka razy mistrzem Polski. Stałem na bramkach ale szybko zrozumiałem że tradycyjny trening tj. kata kihon i uderzanie w powietrze jest na ulicy mało skuteczne.Ćwiczyłem latami u Waldka Nogalskiego i mimo że to Shotokan to na treningu były worki tarcze obwody stacyjne bardzo dużo walk zwłaszcza w rękawicach bokserskich dużo kolan łokci i oczywiscie low kick-ów! To uważam za skuteczne i twarde karate.Myślę że byliśmy nie mniej twardzi niż zawodnicy Kyokushin czy Oyama karate tak wychwalanych przez karateke1


ukłon. wpełni popieram

Niestety sa ludzie, ktorzy mysla, ze Shotokan to tylko zawody WKF


lub ITKF i prowadzą do tego treningi pod nie :) . Również siez toba zgadzam. (jak tu sie nie zgadzać z starszymi stopniem :) )
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Mnie to już szczerze mówiąc zaczyna drażnić. Jeśli instruktor jest dobry (tzn. jest to człowiek, który ma kilku(nasto/dziesięcio) letnie doświadczenie w SW) to praktycznie zawsze poprowadzi treningi w sposób kompetentny. Oczywiście dla niektórych może to być za mało pod zawody, dla innych za mało pod samoobronę a jeszcze dla innych za mało pod bójki w barze, ale nie zmienia to faktu że prowadzi to człowiek, który zdobył tego śmego dana w karate a nie w jakimś balecie.

Jak komuś formuła nie pasuje - zazwyczaj nawet w ramach jednego klubu w jednym mieście jest kilku instruktorów i róznych metodologii prowadzenia treningu. Wystarczy trochę pobiegać po klubach...

A gadanie, że coś nie jest karate bo tam się "macha w powietrze" to trochę jest jednak bez sensu. Chyba wszędzie, z boksem włącznie, techniki przy trenowaniu się "macha w powietrzu". Brak full contactu? Coś za coś... mniejsza skuteczność "uliczna" kosztem większego bezpieczeństwa. Ale mniejsza nie znaczy "zerowa"...
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Z mojej strony też się wkradł delikatny sarkazm.Co Wy z tymi uśmieszkami?



Mi to zostalo z grup dyskusyjnych, z czasow kiedy o forach takich jak to nikt nawet nie myslal. A Odpowiednie emotikonki w powiazaniu z tekstem nadawaly wypowiedzi glebszy charakter.
  • 0

budo_luciak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki/Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Nowy jestem, temat długi i całego nie dam rady przeczytać teraz, więc się ustosunkuję tylko do ostatnich postów.

A gadanie, że coś nie jest karate bo tam się "macha w powietrze" to trochę jest jednak bez sensu. Chyba wszędzie, z boksem włącznie, techniki przy trenowaniu się "macha w powietrzu". Brak full contactu? Coś za coś... mniejsza skuteczność "uliczna" kosztem większego bezpieczeństwa. Ale mniejsza nie znaczy "zerowa"...


No niby tak, ale jeśli się nie ma praktyki, to w chwili próby człowiek nie wie co zrobić, gdyż wcześniej tego nie próbował. To tak jak z (tu błachy przykład) np. gotowaniem: setki razy widziałem jak mam gotuje zupę, tysiące razy gotowałem wodę i kroiłem warzywa, ale jakbym miał sam ugotować zupę, to by pewnie nie wyszła za pierwszym razem najlepsza - nie miałbym tego "wyrobienia", które by pozwoliło czuć mi się pewnie w tym co robię.

Tak samo z full contactem - nie robisz tego, to jak będziesz musiał przywalić komuś konkretnie, to za pierwszym razem nie będziesz wiedział jak to zrobić, żeby było skutecznie, szybko, boleśnie dla niego, a dla Ciebie nie (czytaj mało bolesne).
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
W karate najważniejsze jest to by myśleć o tym co się robi. Mój sensei mówi że ćwiczenie walki bezkontaktowej jest bzdurą gdyż na ulicy jest full kopntakt. Jednak ja mam osobiste zdanie, że i owszem ale aby ćwiczyć walkę kontaktową należy wiedzieć co można w niej wykorzystać dla własnego bepieczeństwa- do tego służy kata i kihon a gdy się podczas treningu przyłoży szczególnie do kihonu i wykona się 10000 powtórzeń to pewne odruchy stają się nawykiem, jak nie wierzyćie to poćwiczcie z urakami!!
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Myśle że nikogo nie muszę przekonywać że ćwicząc kata nie nauczysz się walczyć! Niestety niektórzy trenerzy wpajają takie głupoty młodym karateką i myślę że taki trener karate nigdy nie oberwał w dziąsło! Żeby nauczyć się walczyć trzeba mieć dobrego trenera który wie jak poprowadzić taki trening.Dużo walk zwłaszcza w pełnym kontakcie wyrabia psychike przyzwyczaja do tego że i ty możesz w walce oberwać. Z czasem nawet mocniejsze ciosy nie robią wrażenia. Mimo że ćwiczę karate to wychodze z założenia że pracując na worku czy tarczach należy to robić tak jak to robią bokserzy nie tylko ciosy proste również sierpy czy haki oczywiście dodając kopnięcia. Zachęcałbym również do poćwiczenia technik w zwarciu czy parterze to zwiększy skteczność karateków w realnej walce. Nigdy nie wiadomo z kim możemy walczyć a walka w parterze ma dużo zalet. Dobry zawodnik BJJ czy Zapasów szybko może nas sprowadzić na ziemie i to dosłownie wiem to z autopsji.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Swieta prawda. Jak ktos chce cwiczyc karate bez kontaktu to niech cwiczy o tak dla siebie jako rekreacje, ale jezeli ma to sluzyc m.inn w samoobronie to takie karate jest bez sensu.
Walka i jeszcze raz walka i to na full wyrabia nawyki , ktore moga sie przydac nie tylko na zawodach ale i na ulicy.
Dlatego jestem za trenowaniem styli kontaktowych a reszte mozna sobie podarowac.
Ze styli kontaktowych oczywiscie najlepsze jest kyokushin ale inne tez moga byc.
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Mimo iż ćwiczę głównie Shotokan to nie zamierzam krytyować ani zachwalać innych styli karate. Uważam że najważniejszy będzie zawsze trener to od niego zależy jak będziecie walczyć. Samo karate napewno nie wystarczy chyba że chcemy napaść staruszkę odbierającą retę na poczcie...
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A ja widze, ze tu dalej nikt nie czai, ze shotokan jest bezkontaktowy tylko na zawodach :lol: :lol: :lol: :lol: Ludzie nie oceniajcie zadnej SW po formule, w ktorej odbywaja sie zawody. Bo i kyokushin mozna smialo wysmiac. Jak wy niby sobie wyobrazacie realna walke bez uderzen rekoma na twarz :lol: :lol: :lol: Ktos by pomyslal, ze co to za glupota, SW w ktorej nie uderza sie reka na glowe.

Nie wiem jak w innych sekacjach, ale u mnie w grupie zaawansowanej ciwczy sie jak najbardziej z kontaktem. Jak to mowi moj sensei i powtarzam to poraz kolejny: KARATE TO NIE SZACHY!!! Kto sie boi kontaktu niech idzie do domu. Jakos nikt nie robi problemu, ze czasem dostanie lekko w leb.
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
W Tsunami też są kontaktowe sparingi :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

W Tsunami też są kontaktowe sparingi :)


Nie wiem, bo nigdy z tsunami nie mialem doczynienia. Ale jak tak mowisz to luz :) :) :) :)

A tak na powaznie. Chciales moze przekazac jakis glebszy sens swoja wypowiedzia??? Bo jak tak to nie bardzo ci to wyszlo :lol: :lol:
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Chodzilo mi o to ze w Tsunami tez trenuje sie kumite w kontakcie ale przy wyższych stopniach wtajemniczenia :D .Bo pan Murat wymyslil cos takiego jak kumite na odleglosc i to trenują początkujący. :D A ktos puscil plote ze w tym stylu niema sparingow ..... :-)
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Myśle że nikogo nie muszę przekonywać że ćwicząc kata nie nauczysz się walczyć! Niestety niektórzy trenerzy wpajają takie głupoty młodym karateką i myślę że taki trener karate nigdy nie oberwał w dziąsło!


Nie wiem czy ma to być jakaśaluzja do mnie czy do mojego senseia. Jak tak to przeczytaj jeszcze raz post bo chyba jestes slepy.

Poza tym napisalem o kihonie a co do kata to co to jest wedłu ciebie???????

Jak chcesz wlić w full contac skoro nie masz wyćwiczonych technik? To raczej bedzie wówczas walka w stylu KickBoxing, gdzie wala byle walnąć.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Dużo walk zwłaszcza w pełnym kontakcie wyrabia psychike przyzwyczaja do tego że i ty możesz w walce oberwać. Z czasem nawet mocniejsze ciosy nie robią wrażenia.


Myk jest w tym że masz się nauczyć walczyć tak aby nie oberwa.
Oczywistre jest że trafi się zawsze ktoś lepszy.

Z czasem nawet mocniejsze ciosy nie robią wrażenia.


BO jak lezysz jak dlugi to juz nic nie zrobi na tobie wiekszego wrazenia:){to był oczywiście sarkazm}:)
Do tego prowadzi wytrwały trening, jeśli chcesz by ciosy nie robiły na tobie wrazenia to chyba najlepiej nie dopuścić by cię dosięgnęły.

A poza tym co do gestii trenera to wydawało mi się że w karate, przynajmniej w kyokushin
nie ma trenerów tylko senseie.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Co do gestii walk to jestem w pełni zgodny że nic nie zastąpi praktyki!!!!!

Jednak powiedzcie mie jeśli się mylę co najpierw robiliście na treningu walki czy kihon?
Myślę, że to drugie wypracowanie pewnych nawyków ułatwia walkę, technika jest skuteczne <=> gdy jest pooprawnie wykonana a nie sprawdzi się tego waląc nontoper w drugą osobę. Bo można kopać i jajo nam z tego przyjdzie. Dopiero poprawna technika może być sprawdzaqna w walce bo inaczej to mozna sopie cos zrobić zamiast przeciwnikowi
  • 0

budo_ewa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Karate to jest metoda walki ale raczej samoobrany a nie ataku. A z tego co napisales wynika ze atak...
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Kyokushin po twoich dziwnych wypowiedziach można wywnioskować że jesteś jeszcze bardzo młody i za dużo książek czytasz a za mało trenujesz! Tak się składa że przez lata stałem na bramce na różnych dyskotekach. Zdarzyło się że dostałem mocniej w głowe i cała sztuka w tym zeby po czymś takim nie stracić ochoty do walki, podnieść sie i wygrać.
Walcząc z determinowanym przeciwnikiem można pożądnie oberwać. Chcesz całe żecie ćwiczyć uniki? A co jeżeli dostaniesz nawet przypadkowo mocno w kubek? Zawsze należy liczyć się z tym że jak z kimś walczysz to nawet jeżeli wygrasz to ty i tak będziesz poobijany. Chyba że to ty wybierasz przwciwników a nie oni ciebie! Wtedy faktycznie masz spore szanse.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Dlaczego karate jest nieskuteczne...hmmm wedlug mnie nie ma czegos takiego jak skuteczny albo nieskuteczny styl, skutecznosc sie przejawia w osobie ktora dana sztuke walki cwiczy bo w koncu to czlowiek walczy a nie styl :? :? wiec karate jest skuteczne jezeli dana osoba potrafi SKUTECZNIE je wykorzystac .
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Dlaczego karate jest nieskuteczne...hmmm wedlug mnie nie ma czegos takiego jak skuteczny albo nieskuteczny styl, skutecznosc sie przejawia w osobie ktora dana sztuke walki cwiczy bo w koncu to czlowiek walczy a nie styl :? :? wiec karate jest skuteczne jezeli dana osoba potrafi SKUTECZNIE je wykorzystac .



Niestety wielu ćwiczacych tego nie rozumie albo zrozumie zbyt póżno!!!

Chociaż akurat nie wierzę w style w których się nie walczy lub robi się to sporadycznie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024