Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
podzielam opinie yoora. Karatece maja lepsze pie... dmuchniecie z rak niz reszta , moge porownac bo trenuje z bokserami w piątki i w moim wieku chlopaki uderzaja zazwyczaj slabiej :) oni za bardzo przyzwyczajaja sie do duzych rekawic. A to czy karate jest skuteczne zalezy tylko od cwiczacego , czy wklada w to cale serce i wierzy w to co robi. Ten co mowi ze tak nie jest albo nigy nie cwiczyl karate albo trafil niestety na zlego instruktora samozwanca innego wytlumaczenia nie ma :] nie no troche przesadzam ale ja jak do tej pory nie zawiodlem sie na karate...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Nie wiem w czym niektórzy widzą problem nie pasuje karate to trudno idź sobie gdzie chcesz a i tak wrócisz :) do Tsunami :wink:
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

podzielam opinie yoora. Karatece maja lepsze pie... dmuchniecie z rak niz reszta , moge porownac bo trenuje z bokserami w piątki i w moim wieku chlopaki uderzaja zazwyczaj slabiej :) oni za bardzo przyzwyczajaja sie do duzych rekawic.



8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O


  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Co do uderzeń rękami w boksie i karate...jest chyba oczywiste, że skoro bokser ćwiczy tylko zasadniczo 3 ciosy, a karateka ma jeszcze różne shuto, łokcie, i dziesiątki kopnięć, to te uderzenia boksera raczej są na wyższym poziomie. A poza tym na zimno porównajcie sobie jak wyprowadza cios bokser, a jak karateka-chodzi mi o pracę ciała, timing i parę innych spraw.

pozdrawiam
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

"Ciosy pięścią (ogólnie wszystkie proste ciosy) są mocniejsze z karate"
(...) najmocniejse ciosy z rak (zwlaszcza proste) sa w boksie.
K_P


Nie ma na to żadnych dowodów. :!: Skuteczność bokserskich ciosów wcale nie musi wynikać z ich większej siły...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
macie racje święta wilkanocne niebawem
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Trzeba będzie jajka pomalować na święta :) (mi siewydaje że siła techniki to nie wszystko porównajcie kopniecie mae-geri z wykrocznej, a to samo tylko z rozpędu i zakroczną)

PS. Techniki ręczne kyokushinu akurat nie należą do udanych. (co innego ich wytrzymalosć i kopniecią to chyba główna siła tej odmiany karate)
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
ale chyba mi przyznacie, ze jesli ktos dobrze trenuje karate, to nawet jesli ma braki, to wystarczy mu pare treningow innej sztuki/techniki i juz jest dobry, zreszta wiekszosc zalezy od czlowieka, bo kazdy dostosowuje techniki pod siebie
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

ale chyba mi przyznacie, ze jesli ktos dobrze trenuje karate, to nawet jesli ma braki, to wystarczy mu pare treningow innej sztuki/techniki i juz jest dobry, zreszta wiekszosc zalezy od czlowieka, bo kazdy dostosowuje techniki pod siebie


Czy jeżeli kyoś dobrze trenuje karate, to po kilku treningach będzie dobrze walczył w formule boxerskiej? Moim zdaniem niekoniecznie. Nie mówiąc już o kilku treningach sztuki z zupełnie innej "rodziny" np. judo czy JJ.

pozdrawiam
  • 0

budo_wieslaw sz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Akurat zdażalo mi się trenować kiedyś z chyba dobrymi(jak na Polskę)bokserami,więc chcę zwrócić waszą uwagę na jeden aspekt sprawy:zwróciliście uwagę jak GĘSTO są podzielone wagi w boksie i większości sportów,gdzie używane są bokserskie rękawice?Nie piszę tu o chorym K-1,bo to cyrk,a nie sztuka(a dobry boks też za sztukę uznaję).Rękawice dają naturalną przewagę cięższemu zawodnikowi.Lekki bokser w rękawicach, pomimo swojej szybkości nie zrobi wam od razu wielkiej krzywdy-chyba,że trafi ,,na punkt".Ale jeśli je zdejmie-i uda mu się pokonać naturalny u większości tych,krórych znalem-odruch niezamykania do końca pięści,to powiem szczerze:wolalbym dostać od WOLNEGO(stosunkowo oczywiście)grubasa.Rękawice i przepisy sportowej walki na ringu trochę chyba zmieniają obraz skuteczności.Nawet pomiary sily udeenia są mylące:inaczej się klepie w tarczę z dynamometrem,a inaczej gdy trzeba się asekurować przed kontrą i ,,upolować"pana.Jedno nie podlega chyba dyskusji:wyćwiczone,prawie odruchowe ruchy,wyczucie dystansu i determinacja,są dobrą drogą żeby uszkodzić pana-jeśli postanowimy,że tak wlaśnie musi być.Ale to tylko takie gadanie.Tak,jak o tym,że ręce któregoś ze styli(stylów?)karate są slabe.To tak, jakbym rozważal,co jest dla mnie lepsze:czy ktoś mnie walnie mlotkiem 10-cio,czy 12-to kilogramowym.Spróbujcie i opowiedzcie.Znowu gadanie dla jaj.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Rece w karate sa "slabe" nie dlatego, ze slabo uderzaja, ale dlatego, ze nie przy uderzaniu nie kryja w taki metodyczny sposb glowy i tulowia jka w boksie. Dlatego wole uderzac tylky poprzeczny, a nie tsuki, choc na przyzwoitym poziomie potrafie uderzyc jedno i drugie (jak sadze).
Podrawiam
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
"ale chyba mi przyznacie, ze jesli ktos dobrze trenuje karate, to nawet jesli ma braki, to wystarczy mu pare treningow innej sztuki/techniki i juz jest dobry, zreszta wiekszosc zalezy od czlowieka, bo kazdy dostosowuje techniki pod siebie".

Niestety Pawel - jako trener boksu mowie glosno - nie!
Wole stokroc uczyc boksu zupelnego "swiezaka", niz "karateke" - ci ostatni sa czesto juz niewyuczalni, determinuja ich nawyki ruchowe (zle dla boksu), ktore piekielnie trudno wykorzenic. I nigdy nie osiaga sie z nimi szczegolnych rezultatow, tylko jakis tam kompromis.
Mnie oduczenie sie nawykow "karateckich" zajelo jakies 5 lat jak sadze, a i tak jak sie zmecze, czyli przestaje kontrolowac na 100 proc. to rece zaczynam trzymac jak w karate - m.in. szeroko z luka na proste, nie chroniac dobrze szczeki, a przy uderzeniach "chodz" mi szeroko lokcie, i trace ten tak wazny bokserski luz, a zaczynam "przepychanke"... przy pomocy serii tsuki.

Za to jesli ktos trenowal dobrze karate - to czesto jest dobrze przygotowany fizycznie.

K_P
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
racja :!:
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
no, ale nie mowimy o nauce boksu, a o podlapaniu innych technik(skutecznosc w innych starciach niz karate), mimo, ze nie mam doswiadczenia, to mysle, ze to realne :D

zreszta w karate imo mozna sie czegos nauczyc nie narazajac zbytnio naszego mozgu :D

a czemu mowimy tylko o boksie, zreszta widze ze glowna wada karate jest garda, a co z reszta? :|
bo ja jeszcze nie umiem gardy w karate, wiec moze bym sie tak odrazu bokserskiej nauczyl, tylko jak?

co z thai/kickboxingiem?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Kick i thai bazują (obecnie) na gardzie bokserskiej (jeżeli chodzi o techniki ręczne) i ciosach bokserskich (thai dodatkowo łokcie).
Gardy ucz się bokserskiej (wąsko łokcie, ręce wysoko - obie chronią głowę) - będziesz miał na sparingach (dopuszczających uderzenia na głowę) przewagę nad kolegami z sekcji...
Pozdr!
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
mi trener mowil, tylko ze przyanjmniej wysokosc brody, a na ulicy im wyzej tym lepiej :D

moze u mnie ucza jekiegos ulepszonego kyokushin :D

wkoncu Bogdan Jeremicz, chyba dobry jest, z mojego klubu jest tez jakas mistrzyni europy :D

ja coprawda mam z ciut gorszym trenerem, ale i z czasem pojde do tych lepszych :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Im broda wyzej tym lepiej? No pierwsze slysze, ale czlowiek cale zycie sie uczy.

"no, ale nie mowimy o nauce boksu, a o podlapaniu innych technik(skutecznosc w innych starciach niz karate), mimo, ze nie mam doswiadczenia, to mysle, ze to realne"

No, ale jakich technik? Zapasniczych? Tez moim zdaniem nie. Parterowych - tym bardziej nie.

Mnie zastanawia tylko dlaczego karatecy sa tacy "sztywni"? Niby rozciagnieci (nogi), ale nieslychanie spieci - musze sie nad tym zastanowic.

"zreszta w karate imo mozna sie czegos nauczyc nie narazajac zbytnio naszego mozgu"
Kwestia szczescia. Dobre mawashi moze przerwac te iluzje. Ale fakt - z reki zdecydowanie mniej.
K_P
  • 0

budo_wieslaw sz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Pan K_P ma rację w jednym na pewno.Łatwiej się uczy,,świeżaków",niż takich,którzy już mają pewne nawyki ruchowe i czasem jakieś,,zwycięstwa"za sobą.Ale przecież odchodzimy od tematu.Mialo być o skuteczności technik.Garda w boksie ma slużyć tylko obronie góry ciala.O tym przekonalo się paru przeciwników pana A.GOŁOTY.Nieprawdą jest,że dobrze wykonana garda w karate nie chroni glowy.Ale gdyby wszyscy zawsze ją dobrze wykonywali-nikt by nie wygrywal.Co do,,luzu"-faktycznie.Większości ludzi przychodzi z trudem.Może wynika to z metodyki nauczania na pierwszych treningach,ale powodów jest na pewno więcej.Teraz brak mi czasu,Żeby o tym pisać.Idę potrenować.Zimno strasznie,ale,,obowiązki wzywają". WS
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
"Garda w boksie ma slużyć tylko obronie góry ciala".

Jakiej gory, glowy czy korpusu takze?

"Nieprawdą jest, że dobrze wykonana garda w karate nie chroni glowy".

Przed jakimi technikmai i przez kogo wykonanymi?
Przed bokserskimi az nazbyt czesto widzialem, ze to jednak prawda.

K_P
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
z ta broda oczywiscie lekka przenosnia, zreszta mowcie co chcecie, ja i tak uwazam, ze wiekszosc od czlowieka zalezy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024