Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

jakie karate?, karate jest jedno...okinawskie


Oj chyba inne tez by sie znalazlo ;)

stare okinawskie karate Funakoshiego


Ja o starszych i bardziej okinawskich slyszalem.
Juz bardziej tradycyjne chlopaki Cie naprostuja ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
poniewaz dobrze wykonana, powtarzam dobrze wykonanan nawet najprostrza technika karate moze byc smiertelna dla przeciwnika <--- nie bardzo w to wierze i pachnie mi to tekstami typu "twoja wiara cie uleczy" a jak nie uleczyla to nie wierzyles. Taki fajny chwycik co by nie mowil masz tylne drzwi :) taki Muracik. Moje techniki moga zabic, ale czemu nie zabily bo ich nie umiesz :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
trzyule ja mam 24 a zaczolem jak mialem 22 wiec nie jestes za stary no coz mnie kumpel zapasnik kiedys zaprosil i tak zostalo nikt mi nie robil problemow ze z karate jestem owszem troche sie wkurzali ze szybciej lapie od nich temat ale juz spoko no i rzecz najwazniejsza poznalem tam moja dziewczyne zapasniczke. idz poprostu na sekcje zapasow i powiedz o co chodzi i nikt ci nie bedzie przeszkadzal w trenowaniu . ja dawniej myslalem ze to prymitywne :oops: ale teraz wiem ze to wielka sztuka a karate i zapasy to niezla kombinacja mi przynajmniej pasuje . aha i sorry ze nie na privie ale jeszcze brak dostepu hihih pozdro
:twisted:
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

jakie karate?, karate jest jedno...okinawskie


Oj chyba inne tez by sie znalazlo ;)

stare okinawskie karate Funakoshiego


Ja o starszych i bardziej okinawskich slyszalem.
Juz bardziej tradycyjne chlopaki Cie naprostuja ;)

Pozdrawiam


aaaaaaaaaaaaaaaaa
szkoda słów
również pozdrawiam
w szczególności szczecin (za piękne dziewczęta)
  • 0

budo_korgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
hmmm... jak dodtad wszedzie jest mowa o tym ze karate wywodzi sie z Okinawy.... a tu prosze. raptem po latach odnajduje stwierdzenie ze nie!!
kolejna ciekawa teza.
coz szkol karate a co za tym sie dalej wiazalo styli karate jest wiele- zrodlo jest jedno.
a skoro karate jest nie skuteczne to moze mi ktos wytlumaczy dlaczego jest protoplasta wspolczesnych sztuk walki? mzoe ktos wyjasnie moja niewiedze?? :)
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
No jeśli już jesteś przekonany, że karate jest protoplastą współczesnych sztuk walki to nie będę z tym polemizował.

Natomiast co do "protoplastyzmu" i skuteczności :
Pistolet skałkowy jest protoplastą karabinu maszynowego. Hmmm.... dlaczego jest nieskuteczny na współczesnym polu walki ???
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Natomiast co do "protoplastyzmu" i skuteczności :
Pistolet skałkowy jest protoplastą karabinu maszynowego. Hmmm.... dlaczego jest nieskuteczny na współczesnym polu walki ???


Ja mysle, ze to jednak pierwszy byl karabin maszynowy :)


--
Washi
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Korgan - są w tym dziale przyklejone wątki dotyczące historii stylów, napisane przez Giro ( poklon dla autora). Przeczytaj je.
Karate wywodzi się z okinawy. GF również, ale shotokan okinawskim stylem już nie jest.
Poza tym polecam odwiedzić allegro. Prof Miłkowski pisze ciekawe książki i tam można o protoplastach poczytać troszkę wiecej. Sprawa wcale nie jest taka prosta.
pozdr
Art3ule
  • 0

budo_korgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
co do Prof. Milkowskiego to zgodze sie ze ma duzy autorytet, jednak swoja wiedze nie opieram na jego ksiazkach. tak sie skalda ze mialam przyjemnosc zapytac o pochodzenie karate wogole ludzi ktorzy naprawde sie na tym znaja, wiec jesli chodzi o historie karate to zapytam dokladnie o to Kenetha Funakoshi, bede miala przyjemnosc zobaczyc go w sierpniu.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
wesley
Funakoshi nauczał Shuri-Te, a to jest najstarsza znana obecnie forma karate, teraz nauczana jako Okinawa Shorin-Ryu
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Korgan
Kenneth Funakoshi nie poznał karate w rodzinie, uczyli go instruktorzy z JKA na Hawajach. Po rodzinie ma tylko nazwisko.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
widze ze jestes tradycjonalistka, coz...nie bedziemy tego potepiac
natomiast teorie ciosu konczacego mozna sobie aktualnie w buty wsadzic...
tworzenie mitu karate bezkontatktowego? nie masz kontaktu nie masz techniki, to prosta i oczywista rzecz
kopniecie okrezne czy technika zatrzymywana przed twarza przeciwnika to bzdura jakich malo
powiesz ze to perfekcja i kontrola ale to tak naprawde ksztaltowanie zlych nawykow
jezeli nie masz realizmu w walce treningowej to nie licz na realizm w walce ulicznej
to przykrywka dla wozacych sie z kilkoma belkami na pasie papierowych mistrzow
bylo kilku odwaznych i wystartowalo w klatce UFC i w Pride ale niestety zebrali becki i poszli do swojej piaskownicy zyc w iluzji lub wyciagneli wnioski i zaczeli trenowac przekrojowo
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

wesley
Funakoshi nauczał Shuri-Te, a to jest najstarsza znana obecnie forma karate, teraz nauczana jako Okinawa Shorin-Ryu


Giro, jezeli tak piszesz to znaczy, ze tak jest. Dla mnie jestes tu ekspertem od historii karate :wink:
W takim razie zwracam honor z tym Shotokanem poklon

Pozdrawiam
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Korgan
Kenneth Funakoshi nie poznał karate w rodzinie, uczyli go instruktorzy z JKA na Hawajach. Po rodzinie ma tylko nazwisko.


Czy aby na pewno tak jest??
Bo ja slyszalem ze Kenetha z Gichinem laczy tylko nazwisko, ale na pewno nie wiezy krwi.


--
Washi
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Z tego co mi kiedyś tłumaczono to Kenneth jest wnukiem brata Gichina, chyba że sztucznie mu doprawiono metryczkę
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
ciekawy temat :) po 4h czytania (skladania literek) stwierdzilem ze moze cos tam naskrobie tez :)

trzeba rozroznic skutecznosc: trening, sparing, k1, pride, ufc, ulica!!
i chyba nie mozna uogolniac wszystkiego do karate
latwo cos powiedziec ze jeset nie skuteczne no ale trzeba tez powiedziec co ?? udzerzenia, kopniecia, parter?? wypadaloby omowic poszczegolne rzeczy w karate i napisac co jest nie skuteczne i dlaczego.

Pytanie czy karate jest nie skuteczne na sparingach z innymi stylami??
tak?? a dlaczego ?? zauwazcie ze w kazdym stylu przewaznie czegos brakuje...w boksie kopniec, w thai boksie parteru itp.

a czy jezeli mam na treningach stojke, uderzenia na glowe, kopniecia, parter itp to jest zle ?? czy jezeli mam co tydzien sparingi ( rekawice i kaski ) i podchodzi pod full-contact to mozna powiedziec ze sie nie ucze ??
ze to mi sie w ogole nie przyda i ze nauczy mnie zlych nawykow ??

no a ulica wiadomo nic tam nie jest pewne ale no wiadomo najlepiej w jaja, krtan i spi*****c a jak ktos Cie sprowadzi na dol to nie bedziesz sie pieprzyl tylko palce do oczu, gryzl itp!! wiec wiadomo jezeli ktos na treningu zwraca na to szczegolna uwage to chyba Ci sie to moze sprzydac ?? i napewno wiecej sie naczysz niz jezeli bedziesz chodzil na karate tylko dla sportu ??

i wlasnie tutaj chyba tkwi problem coraz bardziej chyba karate idzie w strone sportu... sa zasady itp i do tego trzeba sie ograniczac a pozniej na treningach sensei Ci mowi tak nie mozesz bo jak pojedizesz na zawodu to jest to nie dozwolone i jezeli jest takie podejscie to napewno to skuteczne nie jest :/

nie mozna stac w miejscu styl powinien caly czas sie rozwijac byc elastyczny na wszystkie nowe metody itp. i to jest wazne czy trenerzy potrafia te nowe metody tez wprowadzic :)

nie no jestem po imprezie i sie zagmatfalem :) juz zapomnialem co mam jeszcze napisac :)

pozdr. mjr
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Powiem jedno: karate to tak naprawdę tylko idea. System walki bez broni zotał wymyślony przed wiekami i jest on jeden, uniwersalny. W jego skład wchodzą oczywiście uderzenia, kopnięcia, parter, różne rzuty, chwyty itp.; tego wszystkiego powinno się uczyć, a nie pieprzyć że nie, bo karate to tylko uderzenia i kopnięcia (chociaż to moje ulubione elementy walki). Poza tym trzeba zauważyć że żaden styl sam w sobie nie jest skuteczny. Wszystko zależy od człowieka. Jak jest ciota to choćby nie wiem co robił zawsze dostanie, a jak jest pojętny, ma odpowiednią tęrzyznę, oraz rozumie parę spraw (a ktoś taki nie ogranicza się do rzeczy które z góry skazane są na porażkę) to przeważnie triumfuje.
Powiem jeszcze jedno: trenuję karate wiele lat. Gdybym uznał że coś jest lepsze to już dawno bym się przepisał!!! Karate jest zajebiste!!!!
  • 0

budo_korgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
wkoncu ktos podziela moje zdanie, wazne jest to kto jak trenuje dana sztuke walki...dobrze wykonane karate jest skuteczne
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Czy ktos oprocz mnie zauwazyl, ze ten temat to jedno wielkie "deja vu" pod tytulem "walczy czlowiek a nie styl"? :wink:
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
proponuje obejrzec kilka filmow
jest tam miedzy innymi walka bjj vs shotokan a mega film to walka karate kyokushin kontra kung fu
miodzio(tu faktycznie karate jest gora)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024