Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
a widziałeś kiedyś walke na ulicy a jiu kumie :?: to weź sobie porównaj zawody to zawody podchodzisz i wiesz że przeciwnik zrobi ci jedną techike a nie strzeli ci furie na morde albo że cie do parteru. to już nie będzie tak wesoło a za wygraną nie dostaniesz medalu a przegran będzie katem.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Spok tam też szły serie :) i co niektórzy z furią jak czołg do przodu walili przed siebie serie prostych spychając przeciwnika poza mate... takie zakapiory, proste techniki są najskuteczniejsze (spora część walk to była zwykła napiżdżanka np. mój sensej z jakimś 110 kg gościem sensej ma poniżej 80 kg heh ale ma silne mae geri i dobrze się zasłania i uniki robi ale z tego byka też był niezły zakapior)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
PS: sory że w dwóch kawałkach, na vale tudo nauczysz się lepiej klepać ale nie ma nic za darmo, już lepiej mogłeś sie na krav-mage zapisać jak ci brakowało skuteczności i do tego nauczyć sie walki jakimś sprzetem którym nie zabijesz odrazu czyli nie nożem, bynajmiej lepiej by się to na starość na twym zdrowiu odbiło. Karate w obecnej formie nie jest najskuteczniejsze ale to zasługa głównie treningów komercha = każdy może czwiczyć, ale nie każdy lubi być klepanym, albo zbyt wymęczonym czy też się bić nauka bicia bez bicia, mi osobiście to wisi dopóki sie to na moim zdrowiu nie odbije ale myślę że trenowanie ju-kumite tyle co kata i wiecej swobody w dobieraniu technik nawet z poza karate pozawoliłoby szybko uskutecznić ten system walki (tylko z zdrowiem byłoby gozej ale zawsze można robić kata zamist ju-kumite jak ktoś się boi lub nie lubi)
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Zaznaczylem "Za mało treningów walki za dużo pierdołów". zauwazylem, ze wiekszosc trenerow w Polsce chyba boi sie walczyc. W wielu sekcjach kumite to swieto.

powiedz mi a gdzie cwiczysz? ja kiedys jak bylem mlodszy zaczalem cwiczyc shotokan teraz cwicze kyokushinkai i nie narzekam sensei czesto organizuje nam tak czas ze ja jako poczatkujacy ucze sie i techniki i oberwe jeszcze sporo mawach i porzadnych tski :wink: prawie wszedzie gdzie sie da lacznie z glowa. gdy bylem mlodszy nabralem zlych nawykow bo nikt mi nie powiedzial po co sie skrecac na nodze na przyklad. teraz wiem zeby umiec cos musze przejsc przez solidna nauke techniki i to jest podstawa.powiem tyle ze dla mnie poziom jest zadowalajacy bo sensei zwraca uwage ze mozemy sie prac mocniej w koncu full contact :) ale tak jak to sobie ustalimy z partnerem wiec jesli chodzi o realia jak to sie ma do ulicy to powiem tak gdy za kazdym razem wracam poobijany "ciesze sie" ze czegos sie nauczylem. poza tym pozycja do walki jest zblizona do bokserskiej troche zmodyfikowana na nasze (potrzeby wiadomo mawaschi na chudan, jodan). Sensei czesto nam zwraca uwage co w danej sytuacji zrobi judoka, bokser a co ktos kto tak jak my operuje jeszcze nogami. Moze dla was karate jest skostniale bo dlugo cwiczycie ale dla mnie po 10 latach przerwy jest ok ucze sie techniki i walki mam non stop. Pozdrawaiam.
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Właśnie wróciłem z zawodów shotokanu (podkomisja fudokanu wchłoneło nas :) ) i walki wyglądały tam normalnie tzn. gdoście zapomnieli :roll: o tym co to light contact itp. szły normalne lafety i tak do chaty co niektórzy (co się nie obronili) wrócili z obitymi twarzami, a prawie wszyscy z siniakami na innych częsciach ciała (regulaminowo zawodnicy musieli mieć szczęki) co niektórzy mieli ochraniacze na ręce.


tu chyba nie chodzi o zawody tylko o realne sytuacje na ulicy.bo prezciez zawody sa zawodami super ze sa ale co do skutecznosci na ulicy to tylko to jak sie uczymy w dojo wyjdzie na zewnatrz, wiec ciesze sie ze mam duzo i techniki i walki na kyokushin i wiem co to bol jak mi ktos "sprzeda" kopa w glowe. pozdrawiam
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
tak ale na zawodach wychodzą często rzeczy których się człowiek na treningach nauczył i powiem tak że w tradycyjnym shotokan jest za mało walki a tam gdzie nie ma żadnego kontaktu to już wogle jest kiszka, zastanawiałem się czy nie przejść na Kyoka, ale gdy porównałem sobie zawody Kyoka i tradycyjnego (kumite) to w zasadzie wychodzi na jedno, zrówno w pierwszym jak i drugim wypadku dochodzi do ostrych wymian ciosów lub szybkich pojedyńczych akcji z tym że w Kyokushinie są lepiej oklepani :) mają więcej doświadczenia w kumite i wogle są chyba bardziej otwarci na nowe pomysły.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
a ja wam powiem ze wy wszyscy i tak racji nie macie!!! bo najlepszym stylem jest.... oczywiście TAEKWON-DO!!!! muahahahahahaha ;p
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

tak ale na zawodach wychodzą często rzeczy których się człowiek na treningach nauczył i powiem tak że w tradycyjnym shotokan jest za mało walki a tam gdzie nie ma żadnego kontaktu to już wogle jest kiszka, zastanawiałem się czy nie przejść na Kyoka, ale gdy porównałem sobie zawody Kyoka i tradycyjnego (kumite) to w zasadzie wychodzi na jedno, zrówno w pierwszym jak i drugim wypadku dochodzi do ostrych wymian ciosów lub szybkich pojedyńczych akcji z tym że w Kyokushinie są lepiej oklepani :) mają więcej doświadczenia w kumite i wogle są chyba bardziej otwarci na nowe pomysły.


ja jestem za cienki jeszcze technicznie na zawody wiec w temacie wole sie nie wypowiadac... pewnie tak jest jak piszecie o zawodach jak sprobuje to napisze co sadze, zawody widzialem wiem ze ostro sie czesto naparzaja i to jest dobra weryfikacja ale dla osob takich jak ja ktore same stwierdzily ze nie ma sie z czym pchac jeszcze na pokaz, jedynym testem sa zajecia i (oby jak najrzadziej) sytuacje w realnym swiecie na ulicy.dlatego o zawodach sie wypowiedzialem krytycznie w sensie ze moze nie powinno sie ich mieszac do tematu o skutecznosci karate na pewno nie mam zamiaru podwazac wagi jaka maja zawody w ogole jesli o mnie chodzi to zawody na duzy plus. ale jesli chodzi o skutecznosc to tak jak wspomnialem chwale sobie sposob w jaki prowadzone sa moje zajecia mimo zelaznej dyscypliny ktora tez niektorych zniecheca ale jesli sie naprawde porzadnie oklada z kims na treningu to nie ma sie co dziwic ze za duzy "luz"doprowadzilby do kontuzji, troche boczylem z tematu sory. pozdrowienia
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

ja jestem za cienki jeszcze technicznie na zawody


To tak jak ja :) dlatego pisząc swój tekst kierowałem się czystą logiką i wnioskami jakie wyciagnąłem z tego co widziałem, nie praktyą.
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Oj chlopaki wiecej wiary w siebie,jako dobry przyklad skutecznosci KARATE podam fachowcow w swej dziedzinie ktorzy nie jednemu wybili uliczne walki z glowy,Tomasz Grąbczewski i M.Kawka wielokrotni M.P. i medalisci M.E. w kumite (Shotokan).Nie chcielibyscie stanac im na drodze,przez wiele lat swojego zycia stali na bramkach i do tego lata treningow,sprawdzili nie jednego boksera,zapasnika czy judoke,a wy tu mowicie o braku skutecznosci karate-glowa boli od tych gadek,liczy sie człowiek,podejscie i umiejetnosci,psychika itd........
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Oj chlopaki wiecej wiary w siebie,jako dobry przyklad skutecznosci KARATE podam fachowcow w swej dziedzinie ktorzy nie jednemu wybili uliczne walki z glowy,Tomasz Grąbczewski i M.Kawka wielokrotni M.P. i medalisci M.E. w kumite (Shotokan).Nie chcielibyscie stanac im na drodze,przez wiele lat swojego zycia stali na bramkach i do tego lata treningow,sprawdzili nie jednego boksera,zapasnika czy judoke,a wy tu mowicie o braku skutecznosci karate-glowa boli od tych gadek,liczy sie człowiek,podejscie i umiejetnosci,psychika itd........


dokladnie sie zgadzam

pozdrawiam
Michal
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Taki Najduch, Sypien i wielu innych to "zdmuchneliby" 99,9 proc. z nas i naszych "twardych" kolegow. To tyle.
K_P
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Oj chlopaki wiecej wiary w siebie,jako dobry przyklad skutecznosci KARATE podam fachowcow w swej dziedzinie ktorzy nie jednemu wybili uliczne walki z glowy,Tomasz Grąbczewski i M.Kawka wielokrotni M.P. i medalisci M.E. w kumite (Shotokan).Nie chcielibyscie stanac im na drodze,przez wiele lat swojego zycia stali na bramkach i do tego lata treningow,sprawdzili nie jednego boksera,zapasnika czy judoke,a wy tu mowicie o braku skutecznosci karate-glowa boli od tych gadek,liczy sie człowiek,podejscie i umiejetnosci,psychika itd........


a najciekawsze z tego calego tematu jest to, ze wypowiadaja sie ludzie ktorzy maja min wiedzy i umiejetnosci...
rozumiem ze jak ktos trenuje rok, czy dwa lata to mu sie juz wydaje ze wie wszystko i jest super mocny, ale to dopiero poczatek...

jeszcze raz pozdrawiam
Michal
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Dobra jest :) przyznam to z uśmiechem na ustach od dziś koniec teoretyzowania, oficjalnie oświadczam że "taboret z mnie" piszę niektóre rzeczy, a z czasem sam dochodzę do wniosków że przedtem bzdury napisałem. Świadczy to chyba o mojej niewiedzy.

PS: Wreszcie coś mądrego napisałem chyba.
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Dobra jest :) przyznam to z uśmiechem na ustach od dziś koniec teoretyzowania, oficjalnie oświadczam że "taboret z mnie" piszę niektóre rzeczy, a z czasem sam dochodzę do wniosków że przedtem bzdury napisałem. Świadczy to chyba o mojej niewiedzy.

PS: Wreszcie coś mądrego napisałem chyba.


:)

pozdr!!
MX
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
wnuk
to tylko świadczy że się rozwijasz...
  • 0

budo_korgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
heh karate nie skuteczne... ciekawa teza
moim skromnym zdaniem wszystko jest dobre w dobrym wykonaniu i nie jest wazne czy bedzie to aikido, zapasy czy karate, przepychani dotyczace styli sa bezsensowne, pozniewaz jak wiele osob na tym forum twierdze ze wszystko zalezy od czlowieka trenujacego a nie od stylu, owszem styl ukierunkowuje w pewnym sensie nasz rozwoj ale, wszystko zalezy od trenujacego jak bedzie wykorzystywal to czego sie nauczyl, jak trenowal, jak potrafi swoja wiedze i przygotowanie wykorzystac w praktyce.
moze naraze sie wielu osobom na tym forum ale zaczynajac trenowac karate uczono mnie zasady techniki konczacej, wiec szarpanie na ulicy w wykonaniu karateki chyba nie powinno miec mijsca, poniewaz dobrze wykonana, powtarzam dobrze wykonanan nawet najprostrza technika karate moze byc smiertelna dla przeciwnika
pozdrawiam
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

zaczynajac trenowac karate uczono mnie zasady techniki konczacej

A jakie karate ćwiczyłeś Korganie?

poniewaz dobrze wykonana, powtarzam dobrze wykonanan nawet najprostrza technika karate moze byc smiertelna dla przeciwnika

Jak dawno nie było na naszym forum ciekawej świętej wojny postu z karnawałem. :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
owszem karate jest skuteczne ale nie zawsze wszystko jest zalezne od sytuacji i przeciwnika :) ale zawsze powinno sie prubowac i brac dla siebie odpowiednie zeczy chodzic po roznych szkolach stylach i szukac zawsze znajdziemy cos lepszego lub bardziej nam pasujacego. nie mozna sie zamykac moj sensei zawsze mowil idz i zobzcz sprobuj i wez to co ci pasuje to ty tworzysz swoje karate ja moge dac tylko postawy i dopilnowac bys szukal wlasnej drogi i co cwicze karate a dotego zaczolem zapasy jest to wspaniale uzupelnienie :twisted:
  • 0

budo_korgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
jakie karate?, karate jest jedno...okinawskie
jesli chodzi o obecne organizacje na swiecie, to troszeczke poszukuje, ogolnie mozna powiedziec ze tredycyjny shotokan, czasami jakies seminaria czy zawody w Gosoko-ryu, obecnie jestem na tropie Japonczyka o ile dobrze pamietam nazywa sie Takeshi, kultywuje stare okinawskie karate Funakoshiego, jade do niego za tydzien.. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024