Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzrok - leczenie wady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Nie no az tak dlugo to chyba nie. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam jest co i jak. Sam sie zastanawiam na zabiegiem
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
w 1 przypadku na 100, ta operacja kończy się uszkodzeniem oka
czy to duzo ??czy to malo ??
:)
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Gdzie przeczytales, ze 1 na 100 ? Tak pozatym metoda LASIK Wavefront kosztuje 2600 zl za jedno oko. To w pizdu duzo, z drugiej strony jednak warto, skoro okres pelnego powrotu do zdrowia oka i powrotu do cwiczen to 1-2 miechy.

Pozdro,

Sus

Ps. Jakbym mial kase moze za jakis czas, to rozwazam poddanie sie tej operacji ;)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

Gdzie przeczytales, ze 1 na 100 ?

lekarz to powiedział dziewczynie zachęcając ja do zrobienia operacji (ona ma bardzo niewielką wadę polegająca na róznicy m.dz oczami + a - około 1 dioprtrii). Mózg jej to wyrównuje bez problemu (widzi może przez to troszeczkę gorzej niż normalnie, czasem zakłada słabe okulary). Sama tez jest lekarzem, pytała mnie to o tym sądzę, zapytala też lekarza czy sam by sobie to zrobił, odpowiedział ze oczywiście ze by zrobił ( :wink: ) bo 1/100 to bardzo mało...
Jak dla mnie no comment...udało mi się wyperswadowac jej ten pomysł
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

embe, kurzej ślepoty raczej nie masz. Wtedy po południu nie widziałbyś praktycznie nic. ;) Zakładam, że w ciągu dnia świeci słońce i dlatego mrużysz powieki, co z kolei powoduje lekką poprawę ostrości widzenia, więc to nie wieczorem widzisz 5 razy gorzej, ale w południe 5 razy lepiej. ;)
Wydaje mi się, że pora badania nie ma znaczenia, bo w pomieszczeniach zamkniętych nie ma aż tak mocnego światła, żeby mrużyć powieki. :)

o tym nie pomyślałem...zbadam ten temat.dzięki!!!
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

lekarz to powiedział dziewczynie zachęcając ja do zrobienia operacji (ona ma bardzo niewielką wadę polegająca na róznicy m.dz oczami + a - około 1 dioprtrii). Mózg jej to wyrównuje bez problemu (widzi może przez to troszeczkę gorzej niż normalnie, czasem zakłada słabe okulary). Sama tez jest lekarzem, pytała mnie to o tym sądzę, zapytala też lekarza czy sam by sobie to zrobił, odpowiedział ze oczywiście ze by zrobił ( :wink: ) bo 1/100 to bardzo mało...
Jak dla mnie no comment...udało mi się wyperswadowac jej ten pomysł


Z tego co wiem, to 1 na 100 osob wymaga jakiejs korekty w ciagu do 6 miesiecy. Intermedica robi to za free. Kazda operacja, nawet najmniejsza ma w sobie ryzyko jakiegos malego powiklania. Watpie by laczyla sie ta laserowa korekta z nieodwracalna utrata / wadą wzroku. W kazdym razie pod koniec tego roku zaczne o tym myslec.
Jak ze wszystkim - warto przeczytac 1000 i 1001 komentarzy / opinii by dokladnie wybadac temat. Po to rowniez mamy fora i caly ten smieszny internet ;-)

Pozdro,

sus
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
"The U.S. military also has adopted widespread use of refractive surgery including LASIK to decrease reliance of troops on artificial lenses or eyewear as evidenced by the more than 16,000 U.S. Army personnel who underwent refractive surgery from 2000 through 2003. Studies of these outcomes showed that 86% achieved 20/20 or better uncorrected vision and 98% achieved 20/40 or better, which legally is considered good enough for driving without eyewear or contact lenses."

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

polecam tez szersze przejrzenie tej strony, naprawde warto.

Rowniez [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] można znalezc sporo ciekawych informacji.

Co szczegolnie wazne - w Poznaniu juz wykonują operacje metodą LASIK Wavefront, jako pierwsi w Polsce. Ok 5% pacjentow narzeka na jakies problemy, jednak one wszystkie sa do skorygowania w ciagu do 6 miechow. I to za darmo przez Intermedica. Nie widze problemu :)
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Sorry za dubla :

W pewnym miejscu jakis koles napisal :


"zanim sie zdecydujecie watro sie zapoznać: "

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jak widac istniejsa wady tego, dlatego imho najlepiej wybierac Wavefront (LASIK, czy LASEK). Mniejsze ryzyko. Pozatym sporo z tych "wad" wystepuje ew. kilka dni po operacji... Wszystko jak widac "zalezy".

Ps. te linki do roznych for nie sa polaczone tematycznie z naszym, wiec mysle, ze sie w tym temacie przydadzą.

Pozdro,

Sus
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
mnie od dawna zastanawialo mnie dlaczego tak olbrzymia ilosc populacji ma wady wzroku. Jezeli byloby tak samo tysiace lat temu (czyli ze niby to normalne u ludzi) to bysmy dawno wygineli nie mogac znaleźć żarcia i nie zauważając drapieżnika, a okolarów przeciez nie było.
moze to się zepsulo kiedy człowiek nauczył sie czytac, poprostu wykonuje wysilek nienormalny dla naturalnej pracy oczu i nie wykonuje zadnych cwiczen zeby to skompensowac. Autorka książki, która podaję wyżej pisze ze lobby okulistyczne w USA zaciekle walczy przeciwko osobom propagujacym naturalne ćwiczenie na poprawe wzroku bo zagraza to swietnie prosperujacemu przemysłowi okulistycznemu. Dlatego mysle ze te cwiczenia nie sa znane powszechnie, jak wogole nie jest znana profilaktyka zdrowotna bo jest to nie po myśli środowisku medycznemu. W ramach walki z tym g.. popieram wszelkie metody profilaktyczne które nie dadzą im zarobić na naszych chorobach. Dlatego nie popieram operacji wzroku bo wierze ze da sie to skorygowac cwiczeniami i gdyby kazde dziecko uczyło sie takich ćwiczen i wykonywało je przynajmniej kilka godzin np w szkole zamiast przedmiotów typu religia, czy godzina wychowawcza to nasza populacja byłaby ogólnie zdrowsza. Bardzo podoba mi sie pomysł chińczyków wprowadzili obowiązkowe zajecia jogi dla wszystkich dzieci.U nas niestety to nieprzejdzie bo srodowisko medyczne by to skutecznie oprotestowało a nawet podejrzewam rozgłaszało wszem i wobec ze to szkodliwe dla zdrowia i wbrew wartosciom chrzesciajańskim.. :wink:
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Moja znajoma była strasznie za zrobieniem sobie takiej operacji bo ma wadę 3 dioptrie!
Kasa to dla niej nie problem. Załatwiła już prawie wszystko - miała być operowana za graniacą - po czym zrezygnowała, gdyz dowiedziała się że w wieku 60-70 lat duzy odsetek z tych osób (zoperowanych) traci wzrok zupełnie.
Postanowiła więc, że woli nosić okulary całe życie niż nic starcić wzrok zupełnie...
Ale to tylko opowieść znajomej. Nie wiem ile w tym prawdy...
pzdr.
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

Moja znajoma była strasznie za zrobieniem sobie takiej operacji bo ma wadę 3 dioptrie!
Kasa to dla niej nie problem. Załatwiła już prawie wszystko - miała być operowana za graniacą - po czym zrezygnowała, gdyz dowiedziała się że w wieku 60-70 lat duzy odsetek z tych osób (zoperowanych) traci wzrok zupełnie.
Postanowiła więc, że woli nosić okulary całe życie niż nic starcić wzrok zupełnie...
Ale to tylko opowieść znajomej. Nie wiem ile w tym prawdy...
pzdr.


Nie wiadomo co sie dzieje u ludzi w wieku 60-70 lat, ktorzy mieli operacje majac 20-30 lat, bo to przeciez jest bardzo mlode. Podobnie jak z odzywkami dla sportowcow ;-)
Z drugiej strony - na roznych forach sa ludzie ktorzy mieli po 8-13 D na minusie i po operacji zostalo jakies -1 D lub w ogole 0. I pisza o tym 3 lata po operacji, ze wszystko w porzadku. Wiec wiecie... roznie bywa.

Pozdro,

Sus
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

Idz do fielmana - opytyk, tam cie za darmo zbadaja, przynajmniej mnie zbadali. Powiedz ze chcesz kupic u nich pingle albo soczewki


Porada jest, delikatnie mówiąc kompletnie z dupy, bo okulista u optyka jest tam wynajęty do jednej czynności, czyli do doboru okularów/soczewek. I zazwyczaj nie ma nawet możliwości, żeby kogoś zbadać, bo nie ma potrzebnego wyposażenia - abstrahując od tego, że nie po to tam siedzi. Optyk to nie gabinet okulistyczny.

Idź embe do normalnego okulisty jak pan Bóg przykazał, a nie kombinuj. Porą badania się nie przejmuj, bo to, co opisałeś niewiele ma wspólnego z kurzą ślepotą, jeśli już to ze skurczem akomodacji.

Natomiast co do ryzyka LASIK-a, to operacje tego typu wykonuje się od początku lat 90 (końca 80?). Parę milionów oczu w ten sposób zoperowano w każdym razie i ryzyko związane z tą metodą, a także jej ograniczenia są całkiem nieźle znane.

K.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

Porada jest, delikatnie mówiąc kompletnie z dupy, bo okulista u optyka jest tam wynajęty do jednej czynności, czyli do doboru okularów/soczewek. I zazwyczaj nie ma nawet możliwości, żeby kogoś zbadać, bo nie ma potrzebnego wyposażenia - abstrahując od tego, że nie po to tam siedzi. Optyk to nie gabinet okulistyczny.

jaka porada? to ma być badanie komputerowe, chcę się dowiedzieć dokładnie jaką mam wadę wzroku, żadnych porad nie potrzebuję na razie.dlatego nie mam zamiaru płacić za okulistę.pzdr!
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Racja, nie doczytałem.
Tak czy inaczej sprawdź, jak to funkcjonuje u konkretnego optyka, bo często bywa tak, że badanie jest bezpłatne tylko pod warunkiem, że zakupisz potem okulary - jak nie kupisz musisz płacić za badanie.

K.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
zorientowałem się w sprawie.okazało się,że prawie wszędzie,gdzie dzwoniłem badanie kosztuje 10 zł. ale znalazłem jednego optyka, który robi za darmo.tak jak się spodziewałem, wada wyszła wyższa niż przy ostatnim badaniu lekarskim.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
a wykonywał ktoś z was jakieś ćwiczenia na oczy...?po jakim czasie widać jakiekolwiek efekty, poprawę?
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Mój tata po bardzo poważnej operacji zaczął mieć duże problemy ze wzrokiem. Z tego co wiem to zredukował je jakimiś ćwiczeniami, jak wróci do domu to się go spytam co to za metoda. Ale przygotuj się embe psychicznie na codziennie ćwiczenia rano i wieczór po pół godziny przez ponad rok.

Metoda zupełnie nieinwazyjna i działa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024