Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzrok - leczenie wady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Wzrok - leczenie wady
Mam 16 lat i wadę -2,5 i -3,0
Noszę soczewki ale chciałbym w końcu widzieć dobrze natomiast operacja jest za droga. Znacie jakieś skuteczne sposoby na korekcje wzroku. Może któryś z was miał też taki problem jak ja.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Operacja w twoim wieku nie wchodzi w gre gdyz do 21 roku zycia (21 lat tyle musisz miec aby poddac sie operacji) wada moze sie poglebic, ale oczywisice nie musi. Ja mam -3,0 i -3,5 nosze "cyngle" ale jakos od 17roku zycia wada nie spadla mi nawet o 0,25 dioprii. Nie wiem jak to sie dzieje bo zdaza sie ze sporo czasu spedzam przed kompem czy tez nie nosze okularow jak uprawiam jakies sporty. Wada mi stanela w miejscu. Zdrowo sie odzywiam wiec moze dostarczam na tyle wit.A ze wada mi sie nie poglebia. Poszukaj na googlach jakiejsc stronki albo pujdz do okulisty to moze ci podpowie jakie mozna stosowac cwiczenia na poprawe, korekte wady, takowe istnieja ze sie skupia wzrok na jakis ptk czy cos takiego. PZDR
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Powiem tyle ze cwiczenia na poprawe wzroku istnieja wiem bo sam kiedys na takie chodzilem, alw nic mi nie daly bo nie cwiczylem w domu :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Poczytaj o metodzie Batesa:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i wiele innych stron. Czy działa nie wiem nie próbowałem, ale jest to najpopularniejsza chyba metoda naturalnego leczenia wzroku.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Ja tam noszę okulary od jakiegoś 14 roku życia (od jakiś czterech lat wzrok mi bardziej nie poleciał :] ) i mi nawet mama mówi że w okularach wyglądam lepiej ;) no i mi one nie przeszkadzają :)
Co do tych ćwiczeń to przeczytałem część z tego artykułu co podał Gubrin, całkiem ciekawe ale znając moją mobilizację do takiego rodzaju rzeczy (ogólnie jakichkolwiek ćwiczeń w zaciszu domowym) skończyło by się po pierwszym dniu ;)

A co do poprawy wzroku, to oprócz operacji (ale o tym za chwilę) to są jeszcze soczewki takie specjalne (nazwa mi wyleciała) nie są to soczewki kontaktowe takie zwykłe, bo zakłada je się na noc, w czasie snu powodują one odpowiedni ucisk gałki ocznej, co skutkuje że następnego dnia okulary już za bardzo nie są potrzebne, i możliwe jest nawet całkowite wyleczenie wady [pewnie podobnie działa do tych ćwiczeń zmuszając odpowiednie mięśnie do pracy) jak kiedyś na to się patrzyłem to robili je bodajże w poznaniu i kosztowały na pewno zdecydowanie mniej niż operacja.
A co do operacji to kiedyś szukając informacji, znalazłem jakieś wypowiedzi, całkowicie odradzające operacji, z powodu takiego że lekarz nie daje ci żadnych gwarancji na całkowite cofnięcie wady czyli poziom 0,0 bo może np. być że wada ci się cofnie o 0,5, albo (takie przypadki też się zdarzają) że z wady -3,-3 robi ci się +1,+1 a że z tego co pamiętam operacją można tylko leczyć krótkowzroczność, nagle stajesz się dalekowidzem :P
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
slyszalem ze Minusow nie da sie wyleczyc, ja mam 19 lat i jeszcze 2 lata i chyba spieprzam na operacje :P
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Kauelte ja czytałem że to właśnie minusy można operować, a plusów nie da rady, ale może się mylę :P
  • 0

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

Kauelte ja czytałem że to właśnie minusy można operować, a plusów nie da rady, ale może się mylę :P

dokaldnie ,mozna leczyc laserowo ale to cos kolo 1200 chyba za oko, tak słyszałem
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
no tak koledzy ja powiedzialem LECZYĆ a to nie znaczy to samo co OPEROWAĆ!!!

Plusy sie leczy

Minusy sie operuje

:) pzdr
  • 0

budo_okowody
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Czesc,

z tego co mi wiadomo (moi rodzice to okulisci) korekcja wady wzroku to nie zadna powazna operacja, tylko jakies pol godzinki, nawet nie jestes w narkozie. Ciach-prach i mozna isc do domu. Ale faktycznie, musisz jeszcze poczekac.
Mozliwe, ze fundusz zrefunduje chociaz czesc kosztow. Warto sie zorientowac.

Pozdrawiam
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
ahoj widzący i niewidzący bracia i siostry ;)

chciałbym sobie zrobić komputerowe badanie wzroku, żeby się w końcu dowiedzieć, ile dokładnie wynosi ta moja wada...jestem krótkowidzem i w dodatku cierpię chyba na tzw.kurzą ślepotę, czyli popołudniu widzę 5 razy gorzej niż rano.w takim razie poradźcie proszę, jak ja mam pójść na to badanie komputerowe????przecież zależnie od tego, o której godzinie się zbadam,to całkiem różne wyniki mi wyjdą :/ mam iść rano, czy popołudniu po pracy??? na badanie zamierzam iść prywatnie, bo przez publicznego lekarza to chyba z pół roku mi to zajmie.pomóżcie, plizzz.pzdr!
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

ahoj widzący i niewidzący bracia i siostry ;)

chciałbym sobie zrobić komputerowe badanie wzroku, żeby się w końcu dowiedzieć, ile dokładnie wynosi ta moja wada...jestem krótkowidzem i w dodatku cierpię chyba na tzw.kurzą ślepotę, czyli popołudniu widzę 5 razy gorzej niż rano.w takim razie poradźcie proszę, jak ja mam pójść na to badanie komputerowe????przecież zależnie od tego, o której godzinie się zbadam,to całkiem różne wyniki mi wyjdą :/ mam iść rano, czy popołudniu po pracy??? na badanie zamierzam iść prywatnie, bo przez publicznego lekarza to chyba z pół roku mi to zajmie.pomóżcie, plizzz.pzdr!


Po prostu idź do okulisty i powiedz co ci jest.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
cały myk w tym,że ja chcę sobie tylko badanie zrobić, a nie włóczyć się po okulistach pół roku, lub w najlepszym wypadku zabulić za wizytę prywatnie, na której facet mi powie:"idź na badanie o godz.13.55,tak będzie najlepiej". po to właśnie szukam kogoś na forum,kto miał podobny problem,żeby zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy.pzdr!
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Idz do fielmana - opytyk, tam cie za darmo zbadaja, przynajmniej mnie zbadali. Powiedz ze chcesz kupic u nich pingle albo soczewki
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
no tak coś słyszałem,że można taki numer zrobić...ale sądziłem,że jak Ci zrobią badanie,to musisz coś u nich kupić...ale nadal pozostaje problem,o której godzinie mam się zbadać...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
ja mam książeczke o tym jak poprawić wzrok, własnie ją zaczynam czytać. Obiecuje sobie ze bede ćwiczyć regularnie. Od jutra zaczynam za miesiąc napiszę czy sa efekty.

Metody relaksacyjne:

naświetlanie: najpierw lampą:
ustaw w odległości 90 do 180 cm od twarzy, oprzyj sie wygodnie o oparcie krzesła, nie unoś i nie pochylaj głowy, patrz na wprost.Powieki półprzymknięte. Teraz powoli przekręcaj głowę z boku na bok (do połowy ramienia) staraj się rozluźnic mięśnie szyi i karku. Od czasu do czasu zamykaj i otwiraj oczy (to tez je relaksuje) Poczatkowo rób to przez 5 minut, potem wydłużaj w ciągu miesiąca do 20 min.
Potem to samo z naturalnym światłem (ale nie wolno patrzeć w słońce, powieki musza być przymknięte)

Drugie ćwiczenie tzw 'palimng' to przykrywanie twarzy dłońmi (muszą byc ciepłe) tak żeby złączone palce dotykały powiek, zakrywając szczelnie twarz. (poprawia krażenie).
Stosowac wieczorem przynajmniej 20 minut

po tygodniu dopiero cwiczenia właściewe na krótkowzrocznośc:
ustawić 14 kostek domina, w odległości 2, 5 cm, na wysokości oczu.Siądź tak daleko żeby kropki były trochę zamazane. Głeboko oddychając przesuwaj wzrok po krawędzi najdalszej kostki, ale nie wytężaj wzroku, wogóle nie patrz na kropki, tylko obok nich, tak jakby muskając je wrokiem. Potwtórz to 6 razy z jedną kostką i przesuń na kolejne. Zanim dojdziesz do 6 kostki powinieneś widzieć wyraźniej, jak nie to zamknij oczy, wobraź sobie pierwszą i w wobraźni przesuń wzrok po jej krawedzi, wyobraź sobie ją wyraźniej. Za każdym razem jak jakas kostka pokaże się ostro, zapamiętaj wzór i zwizualizuj go w wyobraźni.

Drugie ćwiczenie (na drugi dzień) to samo tylko z kartami do gry (bez figur) przyklej je na ścianie na wysokości oczu (2,5 cm odległości) i identyczne ćwiczenie jak z dominem.

Trzeci dzień to samo z kartami z kalendarza. Siądź tak zebyś widział wyraźnie tylko obrys.
Nie należy wytęzać wzroku, abni patrzeć wprost na to co chcemy zobaczyć (zawsze trochę na bok)

Na podstawie książki: Widzieć bez okularów. M.B.Rosanes-Berrett
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
embe, kurzej ślepoty raczej nie masz. Wtedy po południu nie widziałbyś praktycznie nic. ;) Zakładam, że w ciągu dnia świeci słońce i dlatego mrużysz powieki, co z kolei powoduje lekką poprawę ostrości widzenia, więc to nie wieczorem widzisz 5 razy gorzej, ale w południe 5 razy lepiej. ;)
Wydaje mi się, że pora badania nie ma znaczenia, bo w pomieszczeniach zamkniętych nie ma aż tak mocnego światła, żeby mrużyć powieki. :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Jedna uwaga o operacji oka:
po operacji czeka was 5-6 miesięcy bez wiekszego wysiłku fizycznego - zapomnijcie o treningach :(
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady
Mówisz o korekcji laserowej czy o zabiegu z użyciem skalpela (albo innych narzędzi, nie znam się na tym ;) )?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrok - leczenie wady

Mówisz o korekcji laserowej czy o zabiegu z użyciem skalpela (albo innych narzędzi, nie znam się na tym ;) )?


laser
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024