Skocz do zawartości


Zdjęcie

Izotonik i Carbo podczas treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Izotonik i Carbo podczas treningu
jeśli trenujesz wytrzymałościowo to picie izotoniku podczas treniingu nie jest wskazane. po prostu osłabia zdolność organizmu do gromadzenia wiekszych ilosci glukozy, przez co osłabia efekt superkompensacji
przy siłowym ok.
miód nie zastąpi carbo. przecież chodiz o węgle o różnej długości łańcucha, a co za tym idzie różnym czasie przyswajania.
pozdr
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
czyli pić po treningu czy przed? carbo czy izotonik?
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
Picie izotonika podczas treningow wytrzymalosciowych jest jak najbardziej wskazane. Nie wychodzmi tutaj z zalozen starych mnichow ktorzy to podczas dlugich treningow nic nie pili tylko ciagle chartowali swoj organizm. Podczas wysilku fizycznego z organizmu wycieka duzo plynow i soli mineralnych wraz z witaminami i elektolitami ktore nalezy uzupelnic. Juz nawet niewielkie braki wody w organizmie podczas treningow powoduja znaczacy spadek formy podczas treningu. Wiec pij izotonik podczas treningu. Tylko nie wielkimi lykami bo wtedy napewno padniesz podczas wysilku. Pij przez caly trening malymi lyczkami. Co przerwe maly lyczek. I wtedy napewno bedziesz bardziej wytrzymalszy.
A jesli chodzi o carbo to sa to weglowodany. Ok. Mozliwe ze dobre carbo zawiera i dlugie i krotko lancuchowe weglowodany. Wiec jesli chcemy byc az tak dokladni to po treningu zjedz troche miodu (krotkolancuchowe) i banana (dlugolancuchowe). I bedzie ok;) Poza tym po treningu i tak wszystkie weglowodany przerabiane sa na glikogen, tu chodzi tylko o czas przyswajalnosci.


Pozdrawiam
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
A ja zrobiłem tak: kupiłem sobie carbo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i rozwadniam je izotonicznie (czyli w 2x większej ilości wody) do picia w trakcie treningu, a potem po treningu dowalam jeszcze jedną bardziej zagęszczoną porcję już dla regeneracji. Czuję się zajebiście. Preparat zawiera też trochę minerałów a poza tym konsumuję giga kapsuły multiple-sport więc minerały mam raczej uzupełnione. Taka opcja jest w mojej opinii świetną alternatywą dla kupowania powerade itp.
  • 0

budo_paproch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
Jeśli chodzi o wspomaganie regeneracji polecam: cynk i magnes (ten drugi najlepiej razem z witamina b6). W aptece wyjdzie oikoło 11zł za oba preparaty. Cynku starcza na 3 tygodnie, magnezu na 6.
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
wielkie dzięki za pomoc. trochę już kumam.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
byku - co do zalecen nt picia izotonikow opieram sie na skarzynskim - trenerze polskiej kadry maratonczykow.
reasumujac - trener kadry nie zaleca picia. byku - zaleca picie. niech kazdy sam stwierdzi kto jest dla niego wiekszym autorytetem i zrobi jak uwaza.
podkreslam ze chodzi o sporty wytrzymalosciowe.
zdr
ps. byku zachecam zebys poczytal o glikogenie, superkompensacji, spalaniu, przemianach tlenowych i beztlenowych.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
ja mam ksiazke (ha.) co jesc/pic przy treningu. i tam polecaja przy kazdym treningu trwajacym powyzej 1h pic cos, najlepiej z izotonicznego z mala iloscia wegli.

pierwsze lepsze z google o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

The negative effects of dehydration on exercise performance were clearly demonstrated in the 1940s. In his 1999 review of these effects, Barr(i) noted that even at modest levels (less than 2% loss of body weight), dehydration reduced aerobic endurance and resulted in increased body temperatures, heart rate and perceived exertion.[...]Dehydration equivalent to 4.3% of body weight reduces walking endurance by 48% and VO2max by 22%.


  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
trzyule. Ja juz sie dosyc naczytalem i wiem swoje;)
Wole opierac sie na naukowych stwierdzeniach. I prawda jest taka ze trzeba pic i juz.
A jesli nie chcesz to nikt Ci nie karze. Mozesz sie odwodnic i pasc. Mi to obojetne.
Novocaine czyta ksiazki i widac ze ma racje:)
Biologia rzadzi!!!
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
izotonik pic ale jesli mamy zamiar go pic w trakcie wysilku powinien byc o malym stezeniu...
podczas niektorych sportow sie nie pije np podczas boksu-ponoc latwiej wtedy o kolke?? i spada kondycja?? cos w tym stylu ale nie jestem pewien, dawno bylo jak czytalem ksiazki :)
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
Napisalem nawet gdzies na gorze ze picie duzej ilosci na raz powodu spadek formy i nawet sam to czulem na treningach. Dlatego nie mozna pic jak dzikus. Jak wypijesz podczas treningu pol butelki to napewno zwymiotujesz albo padniesz ze zmeczenia. Ale picie malymi lyczkami jest wskazane. Pijesz jeden lyk raz na jakis czas. I wtedy forma nie spadnie a uzupelnianie plynow jest bardzo wazne.
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
A zapomnialem:P
Picie duzych ilosci plynow podczas dlugiego wysilku fizycznego (np. aeroby) powoduje oslabienie serca. Amerykanie cos takiego wykryli;)

P.S.

Owy temat mial poruszyc problematyke supli na REGENERACJE. A my tutaj zaczynamy wielkie rozkminki na temat wplywu izotonikow na wytrzymalosc organizmu:/

Pozdrawiam
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
no to jeszcze raz
podczas treningu nie nalezy pic izotoniku (co nie znaczy ze nie nalezy pic wcale). trening wytrzymałościowy ma za zadanie m.in. zwiekszyc umiejetnosc miesni do magazynowania glikogenu, stąd dostarczanie kalorii podczas wysiłku zaburza tą funkcję treningu.
podkreślam, że piszę o treningu wytrzymałościowym i piciu podczas wysiłku.
ale każdy zrobi jak zechce
zdr
ps. byku, piszesz że czytasz, ale skoro nie podajesz źródeł, to sorry, ale przyjmuję że Twoja wiedza pochodzi ze stron www producentów izotoników, stąd nie jest dla mnie miarodajna.
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
Oj czytam duzo i moja wiedza nie pochodzi ze stron producentow. Poniewaz tak naprawde nigdy nie patrze na to co pisze producent tylko na sklad. Kazdy bedzie zachwalal swoj produkt i pisal ze jest najlepszy na swiecie. A zreszta jaki wplyw na glikogen ma picie wody podczas treningu i uzupelnianie w ten sposob plynow w organizmie. Zaden. Bo do uzupelnienia glikogenu potrzebujesz weglowodanow (cukrow). Wiec skoncz ten temat bo mielismy pisac o czyms innym.

Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
trzyule izotonik ma za zadanie uzupelniac witaminy i mineraly podczas wysilku...gotowe 100ml izotoniku np vitalmaxa ma kolo 5g wegli wiec jest to bez znaczenia a ma sporo minerwlow ktore podczas wysilku warto uzupelnic...wydaje mi sie ze piszac o izotonikach myslisz o carbo co jest czyms calkiem innym ;)
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
no jasne!
przepraszam. zmyliła mnie ta woda z miodem.
dzieki za czujnosc s.o.s.
zdr
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
spoko ;)
zdr
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
No w koncu:)
Dzieki S.O.S;)
W koncu trzyule nie bedzie tak strasznie jezdzic po mnie na forum:P W koncu wyszlo na jaw ze to on sie pomylil:)
:D
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
no to mamy jasność - podczas treningu izotonik o małym stężeniu :D
wielkie dzięki
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Izotonik i Carbo podczas treningu
chyba udowodnilem ze nie jezdze po Tobie byku.
ja po prostu na wypisywanie glupot mam alergie
a troche sie znam
zdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024