Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból stawów w palcach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ból stawów w palcach
Cały zeszły tydzień bolą mnie pierwsze (tzn. te od strony paznokcia) stawy w palcach u rąk. Nie wszystkie - przede wszystkim w palcach wskazującym i środkowym, dużo mniej w jednym z sedecznych. Ból pojawia się w momencie zginania palców przy np. mocnym zaciskaniu pięści lub po prostu przy mocnym zwinięciu palców. Bolą przede wszystkim rano, po przebudzeniu, kiedy są zastane i zimne. Po rozgrzewce na treningu nie bolą.

Na początku myslałem, że to kwestia szarpania i zrywania uchwytu w judo, ale to nie to, bo ostatnio szarpania było mało. Najprawdopodobniej więc jest to kwestia pompek na palcach, które robimy na karate - na tych właśnie palcach i kciuku opiera się przy nich moja masa. Tak na wszelki wypadek mówię też, że łykam raz dziennie (wieczorem) Stabil 500 (glukozamina + chrząstka rekina + jakieś tam wyciągi) i również raz dziennie (do kolacji) multiwitaminę - do tej pory Polfy, ale od dzisiaj Vigor Complet.

Ból nie jest duży, ale straszliwie upierdliwy. Co dalej? Rozgrzewać sobie na noc, na przykład? Rady mile widziane - o ile towarzyszyć im będą jakieś argumenty. ;)
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból stawów w palcach
Hm... Bierzesz juz srodki na regeneracje stawow totez regeneracja trwa ok miesiaca. Mozliwe ze sa to bole reumatyczne. Ale przeciez jestes mlodym facetem wiec nie powinienes miec z tym problemow w tym wieku...
Moze powinienes je porozgrzewac w jakis sposob. Moze jakies oklady i masci na stawy...
Jesli jest to dosc upierdliwe to przestac na jakis czas z treningami obciazajacymi je. Nie szarp za duzo na Judo i takie tam. Bol powinien zniknac. A jesli nie to mozesz isc do lekarza:/
Ale nasza sluzba zdrowia raczej powie Ci ze boli bo musi:/
Nie lubie lekarzy:/

Pozdrawiam
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból stawów w palcach
Idz do lekarza.

A jak jestes uparty to miesiac odpoczynku od treningow, moze jakies masci do tego i nigdy wiecej pompek na palcach ... Sory, ale stawy w palcach nie sa przyzwyczajone do takich obciazen. Jakis czas pociagniesz, potem bedziesz przepowiadal pogode na rok w przod ...

Po cholere wogle robic pompki na palcach ? :roll:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból stawów w palcach
Lekarz powie: nie ćwicz - jakby to coś rozwiązywało - i na tym się skończy, a nie ćwiczenie nie wchodzi w grę. Nie mam jakieś szczególnej niechęci do lekarzy czy chodzenia do nich, ale tak będzie.

Cóż, będę bardziej uważał, niektórych rzeczy unikał, ale treningi muszą być. Pomijając rozgrzewanie, które wyraźnie pomaga, może powinieniem zaklejać plastrami tak, jak wielokrotnie widać to na zawodach judo czy BJJ, przynajmniej do czasu, kiedy przejdzie?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból stawów w palcach

Lekarz powie: nie ćwicz - jakby to coś rozwiązywało - i na tym się skończy, a nie ćwiczenie nie wchodzi w grę. Nie mam jakieś szczególnej niechęci do lekarzy czy chodzenia do nich, ale tak będzie.


1. Idz do sportowego.
2. Przerwa w treningu do zaleczenia kontuzji da cholernie duzo.

Cóż, będę bardziej uważał, niektórych rzeczy unikał, ale treningi muszą być. Pomijając rozgrzewanie, które wyraźnie pomaga, może powinieniem zaklejać plastrami tak, jak wielokrotnie widać to na zawodach judo czy BJJ, przynajmniej do czasu, kiedy przejdzie?


Tak jak pisalem wczesniej, nie rob powalonych cwiczen, a jak trener bedzie nalegal to zmien trenera ... Co do zaklejania to moze pomoc usztywniajac staw, ale jak nie zaleczysz tego porzadnie (czytaj przerwa w treningu, wizyta u sportowego i co ci tam przepisze) to bedizesz to leczyl cholernie dlugo, albo bedize sie odnawialo co chwile ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból stawów w palcach

Tak jak pisalem wczesniej, nie rob powalonych cwiczen, a jak trener bedzie nalegal to zmien trenera ... Co do zaklejania to moze pomoc usztywniajac staw, ale jak nie zaleczysz tego porzadnie (czytaj przerwa w treningu, wizyta u sportowego i co ci tam przepisze) to bedizesz to leczyl cholernie dlugo, albo bedize sie odnawialo co chwile ...

Niby tak, ale z drugiej strony panikować też nie można.

Kiedyś miałem stosunkowo lekki przeprost łokcia. Zawijałem w bandaż elastyczny i normalnie chodziłem na treningi, tyle, że nie pozwalałem sobie nic łokciowego robić na tą rękę. Po tygodniu bandaż zdjąłem i wszystko grało - gra do tej pory, pomimo późniejszego wielokrotnego przyjmowania dźwigni na ten sam łokieć.

Robiąc pompki na palcach też mam coś jakby przeprost tych bolących stawów właśnie, więc nie mam podstaw by sądzić, że nie przejdzie, jeśli je usztywnię na czas treningu i będę je oszczędzał, zwłaszcza, że rozgrzanie nie bolą.

Ponadto lekarz sportowy kosztuje, a w grudniu i styczniu i tak mam budżet napięty do granic możliwości. :( Jak za jakiś tydzień nie przejdzie przy oszczędzaniu, to pójdę do tego lekarza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024