Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozkminka Byka o Testosteronie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Rozkminka Byka o Testosteronie...

>Siema




Czytalem w swoim zyciu mase artykulow i wszelakich prac na temat wplywu testosteronu na organizm mezczyzny.
Ale chcialem uslyszec takze wasze zdanie na ten temat.
Wiec zacznijmy od tego ze testosteron wplyna na ogolna sylwetke faceta. Pali tluszcz i buduje beztluszczowa mase miesniowa. Dlatego miedzy innymi wiekszosc "kulturystow" i innych sportowcow silowych bierze sterydy oparte na "sztucznym" testosteronie. Decadurabolin, Omnadren...
Ale mozna podwyzszyc jego poziom takze suplementami takimi jak wszelakie trybulusy, owoce palmy sabalowej, kolcokrzew lekarski, ZMA - (cynk, magnez, B6).
Przeprowadzono badania i udowodniono ze faceci ktorzy sa samotni (nie maja stalej partnerki) maja o wiele wyzszy poziom testosteronu niz mezczyzni zonaci.
Nasuwa sie teraz pewne pytanie.
Czy poziom testosteronu maleje gdy uprawiamy regularnie seks? (albo onanizm, lub co kto tam robi...)
Winikaloby ze podczas budowania masy miesniowej mezczyzna nie powinien zbyt czesto uprawiac seksu. Miedzy innymi czytalem takze ze podczas ejakulacji z organizmu usuwana jest znaczona ilosc witamin.
Co o tym sadzicie?
Czy podczas budowy masy miesniowej i zazywania wszelakich srodkow podwyzszajacych poziom naturalnego testosteronu (czyli produkowanego przez nasz orgaznim. Opinia na temat sterydow mnie nie interesuje) powinno sie "odpalac" "celibat" lub wyluzowac z uprawianiem seksu?


Z gory dziekuje i pozdrawiam
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
można też dodać, że u młodych mężczyzn najwięcej testosteronu w organiźmie znajduej się w okresie jesienno-zimowym.
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
Hm... To takze zgadzaloby sie z szybszym przyrostem masy w okresie zimowym.
Tak samo najwiekszy poziom testosteronu jest w wieku 19-30 lat. Poziom testosteronu wzrasta takze podczas cwiczen silowych a maleje gdy uprawiamy duzo aerobow.\


Moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat

Pozdrawiam
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...

Hm... To takze zgadzaloby sie z szybszym przyrostem masy w okresie zimowym.

No jak u kazdego zwirza :) , moj kot, ktory wygladal jak szkielet w lecie teraz wazy 5 kilo i wyglada jak ryś.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
zma wplywa na poziom testosteronu na poziomie komorkowym i nie wplywa znaczaco na jego poziom ktory zuzywamy do budowy miesni ;) -takie sprostowanie ;)

kurde zmartwiles mnie troche bede musial omijac kobiety z daleka ;)
dodac mozna ze jeszcze poziom testosteronu zalezy od diety ;)

nad calym tematem bede musial sie bardziej zastanowic i troche poczytac dopiero sie wypowiem :)
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
Sam fakt, ze podczas seksu pobudza sie znacznie termogeneza organizmu, mozna to przyrownac z cwiczeniami aerobowymi( wypacamy sie, meczymy i jeszcze mamy z tego przyjemnosc :) ) swiadczy o tym, ze nie idzie to w parze z budowaniem masy.
Natomiast "celibat" wg. mnie nie wskazany, a to dlatego, ze:
1. jesli mamy partnerke to Ja zaniedbujemy, i dajemy pozorne zludzenie ze juz nas nie kreci, przez co moze poczuc sie mniej atrakcyjna, a my zburaczali :lol:
2. Jesli parterki nie mamy to onanizm, jako zdrowe zjawisko jest niezwykle pozyteczne dla zachowania rownowagi hormonalnej, prawidlowych funkcji seksualnych, rozladowania napiecia, czy stresow, malo tego wplywa bardzo pozytywnie na nasza moznosc plodzenia dzieci w przyszlosci...

Co do dostarczania testosteronu w suplach, czytalem gdzies ze moze wowczas zostac zaburzona gospodarka hormonalna organizmu i na skutek tego dojsc do wielu nieprzyjemnych rzeczy, dlatego calkiem zrozumialy jest fakt ze suplementy typu tribulusy, czy ZMA dozwolone sa od 18 czy nawet 21 roku zycia, kiedy to po tym okresie produkcja naturalnego testosteronu nie jest tak wysoka i z powodzeniem mozna stosowac suplementy przy budowaniu masy miesniowej.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
Seks nie zmniejsza ilości testosteronu, tylko go zwiększa. A właściwie zwiększa go pobudzenie seksualne. Więc jeśli wasze partnerki was nie kręcą, to w stałym związku ma się mniej testosteronu. Pamietajmy, że testosteron jest również hormonem walki i rywalizacji, w związku z tym jeśli się zbyt "wyluzujemy" jego poziom się zmniejszy.
Ponadto na poziom testosteronu duży wpływ ma prawidłowa dieta. Znaczne ubytki testosteronu występują we wszelkich stanach zagrożenia kalorycznego, czyli wyniszczającym wysiłku, głodzie, pożywieniu o wysokim indeksie glikemicznym etc.

Co do tribulusa, to faktycznie nie powinni go stosować faceci poniżej 25 roku życia (zysk żaden a ryzyko istnieje). Natomiast ZMA nie ma ograniczenia wiekowego.
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
A ja czytalem ze ma:
np. Uwaga! Nie zaleca się stosowania ZMA poniżej 21 roku życia, ponieważ może to spowodować zbyt duży poziom testosteronu w organizmie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
moim zdaniem to poziom libida zależy od testosteronu, a nie odwrotnie
czyli chce Ci sie seksu, bo masz wysoki poziom teścia, nie zaś masz wysoki poziom teścia bo często/rzadko współżyjesz
co do zma, to moim zdaniem to placebo. nie sądzę żeby chwilowa hiperwitaminoza mogła zmienić równowagę hormonalną
pozdr
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
ZMA jest bardzo przydatne w produkcji testosteronu i raczej nie nalezy do placebo. (moim zdaniem HMB to placebo ale naukowcy ciagle wyglaszaja nowe teorie). Ogolnie faceci ktorzy sa odrazu sa pobudzeni na widok ladnej dziewczyny i sa agresywni to oznaka duzego sterzenia testosteronu we krwi. Ale najbardziej mnie zastanawia czy podczas kuracji na jakis dopalaczach testosteronu mozna uprawiac seks/onanizowac sie. Poniewaz chcialbym zauwazyc ze facet jest bardzo pobudzony gdy dlugo tego nie robi. A jesli juz to zrobi to cala agresja schodzi z niego. Czy to tyczylo by sie takze testosteronu? A poza tym chcialbym zauwazyc ze jesli bierzemy jakies dopalacze to poziom testosteronu wzrasta do maksimum i jesli bedziemy go obnizac poprzez seks badz aeuroby to cala kasa wydana na suple pojdzie w bloto:/

Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
tak sobie mysle ze matka naturea nie dala nam sexu po to aby chudnac i zmniejszac poziom tescia :) tylko dla radochy i robienia dzieci :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...

A ja czytalem ze ma:
np. Uwaga! Nie zaleca się stosowania ZMA poniżej 21 roku życia, ponieważ może to spowodować zbyt duży poziom testosteronu w organizmie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Bzdurka. Ani cynk, ani magnez nie stymulują wydzielania hormonów, one to tylko ułatwiają. Na potrzeby treningu siłowego i wytrzymałościowego ZMA liczy się głównie jako regulujący poziom GH i przyspieszający regenerację.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
tez jestem zdania ze cynk i magnez nie pobudzają jąder!!
poza tym Byku jak to sobie wyobrażasz? że po stosunku nagle jądra Ci się wyłączają? była kiedyś taka teoria na wschodzie ze należy oszczędzać nasienie. odbywano stosunek bez wytrysku. możesz spróbować jak chcesz, bo to łatwe :)
nie sądzę żeby pomogło w budowie muskulatury, ale humor poprawi na pewno
pozdr
  • 0

budo_byku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
He he. No dobra przekonaliscie mnie:P
Dojdzmy do konsensusu. Podczas brania odzywek dzialajacych na testosteron, mozna sie zabawic;) ale nie za czesto by nie marnowac nadwyzek testosteronu:)

No i problemik z glowy:)



Pozdrawiam
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...

ale humor poprawi na pewno



komu??


po stosunku poziom testoteronu maleje!! ogolnie poziom testosteronu mozna zwiekszac przez pewne czynnosci. np. sluchajac muzyki dla dzieci spada nam poziom testosteronu ale juz wydzieranie sie i budowanie zlosci go podwyzsza(naukowo udowodnione) pozdrawiam!!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...

sluchajac muzyki dla dzieci spada nam poziom testosteronu ale juz wydzieranie sie i budowanie zlosci go podwyzsza(naukowo udowodnione) pozdrawiam!!

co jak co, ale czegos takiego nauka na pewno nie udowadnia, najwyzej badania wskazuja na korelacje. bo skad bedzie wiadomo, ze to nie podwyzszony testosteron prowadzi do budowania zlosci, a nie na odwrot?
  • 0

budo_zbynu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
ej nie rozumiem ze wolicie budowe masy miesniowej od sexu :) hehe to jest dla mnie jakies dziwne ja tam nigdy nie odmowilem dziewczynie zabawy :D hehe pomimo ze mam treningi itp. wole byc padniety na treningu i zabawic sie w lozeczku niz miec energie na treningu a nic z przyjemnosci trening mam 3 razy w tygodniu + silownia a zabawa z dziewczyna nie powtarza mi sie tak czesto jak treningi wiec podsumowujac bawcie sie bezpiecznie i z osobami ktore na to zasluguja :P pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
"ładna bzykne a i brzydka nie pogardze"
;)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...
Ja również wole się pobawić. Najwtyzej mase zaczne budowac jak juz sam nie bedzie stawał :)
Przynajmniej bede mugł wtedy brac omke bez zadnych obaw :) :) :)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozkminka Byka o Testosteronie...

ogolnie poziom testosteronu mozna zwiekszac przez pewne czynnosci. np. sluchajac muzyki dla dzieci spada nam poziom testosteronu ale juz wydzieranie sie i budowanie zlosci go podwyzsza(naukowo udowodnione) pozdrawiam!!


tez oglądałem ten odcinek brainiac'a :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024