Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_zubol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
Witam mam 19 lat 187 waze 60kg :Q niemam zadnej diety nie jem malo lecz nie przybieram wogule masy =/ nie chodze na silownie lecz uprawiam sporty poradzcie mi jak \szybko nabrac masy z gory dziekuje za przemyslane posty
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
nie ma czegos takiego jak szybkie nabranie masy
to proces dlugotrwaly i wymagajacy poswiecenia
pewnie bedziesz musial ograniczyc uprawianie sportu
bo wysilek aerobowy bedzie dzialal negatywnie na przyrosty

w sumie startujesz z podobnego pulapu co ja kiedys
ja mialem 179 cm i 58 kg
i nabieralem gdzies 1.5 kg masy miesiecznie
to nie jest zbyt duzo, lecz nie trenowalem typowo na mase

w kazdym razie bez diety, sensownego wypoczynku i treningu na silce raczej nie masz co
liczyc, ze do wakacji jakos konkretniej poprawisz swoje umiesnienie :-)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
zalezy jaka mase chcesz...miesniowa czy obojetnie (sadleko ;) )
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
Jak przytyć to proponuje taki plan dnia: 7h dziennie grania na kompie + pizza i cola do oporu, na wieczór do kumpla na 7h tv + piwo i kiełbaski do oporu a potem 10h snu :) Całkiem przyjemnie i odmóżdżająco...

A tak serio to ja też byłem baaardzo chudy w tym wieku. Trochę niższy może jestem, ale to chyba nie jest tak istotne. Sporo biegałem i ćwiczyłem SW w tym czasie, żadnej siłki, a i tak w pewnym momencie mi się nabieranie masy włączyło, że do 70 kilo dociągnąłem. Po tym już tak stanęło...i teraz to trzeba siłka + dieta.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
O chryste 187 i 60 kg ?? 8O
Nie chce wiedziec jak wyglądasz . Na twoim miejscu nie bawiłbym sie nabieranie beztłuszczowej masy mieśniowej tylko zaczął szybko nabierać wogóle jakąs mase bo cie wiart porwie !!
Zacznij jeść duzo wiecej i moze ogranicz troche treningow bo pewnie masz bardzo napiety grafik i wszystko spalasz co zjesz ...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie

O chryste 187 i 60 kg ?? 8O
Nie chce wiedziec jak wyglądasz


Możesz się zdziwić. Miałem kolegę o bardzo podobnych parametrach. Wyglądał całkiem normalnie, chudy, ale wcale nie wyglądał jakoś totalnie anorektycznie. Przy ćwiczeniach na tarcze jebnięciem łokciem mnie (80 kg wówczas) przestawiał. I generalnie uderzenia rękami miał takie z cyklu dwie kategorie wyżej.

Zubol, jeżeli nic się z Tobą tak zdrowotnie nie dzieje, to po prostu z masą jeszcze chwilę poczekaj, tak jak napisali koledzy. Swoją drogą do sportów uderzanych warunki masz dobre - duży zasięg przy relatywnie niskiej masie.
Jak masz wątpliwości to idź do lekarza i poprzyglądaj się swojej diecie, ilości snu, treningowi, itd. Pogadaj z trenerem, o ile jest kumaty.
Ewentualnie - pewne, acz niekoniecznie zalecane - ożeń się :) Wersja hardcore - zrób sobie dziecko, to ograniczy twoje możliwości w zakresie uprawiania sportu (chociaż w zakresie snu też :) )
  • 0

budo_rocky ;)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KieLce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
JeśLi chcesz przytyć sam z siebie bez ćwicZeń na siłowni proponuje wprowadzenie do posiłków większej iLości tłuszczów ,węgLowadanów np.słodycze.A jeśLi ma to być masa mięśniowa proponowałbym supLement o nazwie grainer.Troche czasu na siłce grainer+kreatyna i nabierzesz masy nie martw się da się zrobić.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie

grainer


Chyba chodziło ci o "gainera" !? :) :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
Moja recepta: trzy-cztery browary dziennie, zagryzane wielką paką chipsów. Najlepiej tuż przed snem, tak koło 23. Od czasu do czasu McDonald, też przed snem. Masy przybędzie na pewno. A że w tendencyjnych miejscach i o kant dupy potłuc taką masę? Bywa. :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
Rocky gainer to w przewadze weglowodany i on nie buduje napewno masy miesniowej jedynie uzupelnia diete...autor nie napisal dalej o jaka mase mu chodzi ;:)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie

Rocky gainer to w przewadze weglowodany i on nie buduje napewno masy miesniowej jedynie uzupelnia diete...autor nie napisal dalej o jaka mase mu chodzi ;:)


Czyli pewnie o taką jaką szybciej będzie wstanie złapać :) Czyli polecam różnego rodzaju serwatki :) Jeść dużo i wszystko co się będzie znajdowało w zasięgu wzroku + serwatki + białko + węglowodany, a juz najlepiej to załaduj sobie jakąś kuracje testosteronem :P Kreatynę odradzam, ponieważ po 1 porządnym treningu aerobów to i tak wypocisz całą wodę która dzięki kreatynie wsiąknie w mięśnie.






P.S. Z tym testosteronem to tylko żartowałem :)
P.S. 2 Ograniczyć ruch do minimum. Zacząć chodzić na siłownie (przy masie jako takiej srednio przydatne, przy masie mięśniowej - niezbędne).
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie

Kreatynę odradzam, ponieważ po 1 porządnym treningu aerobów to i tak wypocisz całą wodę która dzięki kreatynie wsiąknie w mięśnie.


Nie gadaj bzdur.

Dziekuje.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
No i własnie to mnie troche wkurwia w tym dziale sport , zdrowie i odżywianie ze jest grupa ludzi ktorzy produkują bzdury zasłyszane byle gdzie i od byle kogo . Ludzie ! Jak nie znacie sie to nie piszczcie nic bo : "lepiej milczeć i wyglądać na głupca niż odezwać się i rozwiać wszystkie wątpliwości "
Swoją drogą użytkownik o ksywce Jerz (moderator) mógłby sie zająć prostowaniem tego rodzaju wypowiedzi na gorąco bo chyba kazdy sie zgodzi ze w tematach szczególnie w tym dziale pojawia sie strasznie duzo bzdur . Część użytkowniow przeczyta i obśmieje a część weźmie to za wartościową informacje (ze szkodą dla nich )
pozdro
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie

Kreatynę odradzam, ponieważ po 1 porządnym treningu aerobów to i tak wypocisz całą wodę która dzięki kreatynie wsiąknie w mięśnie.


Nie gadaj bzdur.

Dziekuje.


Tak się akurat złożyło ze brałem kiedyś kreatynke, przy intensywnych aerobach, i co przytyłem kilka kg to po godzinnych sparingach albo jakimś innym porządniejszym treningu wypociłem, i w 6-8 tyg. zrobiłem mase moze z 2 kg.
Kreatynka jest fajna, ale pod warunkiem ze nie zajeżdżasz organizmu na maksa.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
Skad ja znam ten problem. Kurde mialem taka sama, nie no moze podobna sytucje: 190 i 76kg :P Recepta na ubiecie 92kg ktore teraz mam wplynela dieta bogata w biale mieso(piersi z kurczaka) i BANANY !! Jak dla mnie byl to moj "sumplement diety". Teraz dozucam do odpowiedniego treningu jaki mam Krete i idzie mi genialnie. Ty ze nie zawijasz sie na silke to kurde polecam WEGLOWODANOW duzooo, bardzo duzooooo . Kup sobie jakas odzywke weglowodanowa np."Olimp Gain Bolic 6000" ale traktuj ja jako uzupelnienie diety a nie jako danie zamienne. Takze pij duzo wody. okolo 3-4l na dzien zeby komorki miale duze pole i srodowisko do podzialu :) PZDR
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie

Tak się akurat złożyło ze brałem kiedyś kreatynke, przy intensywnych aerobach, i co przytyłem kilka kg to po godzinnych sparingach albo jakimś innym porządniejszym treningu wypociłem, i w 6-8 tyg. zrobiłem mase moze z 2 kg.
Kreatynka jest fajna, ale pod warunkiem ze nie zajeżdżasz organizmu na maksa.

Pozdrawiam


Napompowanie woda to tylko "efekt uboczny" a raczej poboczny i nie jest wcale glownym czynnikiem wplywajacym na budowanie miesni przy braniu krety. To, ze przytyles 2 kg moze byc zalezne od wielu rzeczy. Od zlego treningu/diety poczynajac a na stresie konczac ...

Zobacz kre-alkalyn nie powoduje zatrzymania wody, a dziala super. Zgadnij co ? To zwykla mono z soda i witaminkami ... ;)

Faktem jest jednak, ze duza ilosc aerobow nie wplywa dobrze na budowanie masy, jednak nie jest to wina wypocenia kreatyny, czy tam wody, ktora ona zatrzymala.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
no i wazne jest czy cwiczysz w strefie aero, czy kardio, czyli od tetna podczas cwiczen
zdr
  • 0

budo_zubol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
chodzi mi ogolnie o mase w sesie kilogramy poniewaz jesli bedzie to masa tluszczowac to sie ja przerobi. Zwaracam sie z ogromna prosba do kogos kompetentnego o rozpiske jakieis diety poniewaz te polecany przez lekarzy nie daja efektu z gory dziekuje
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie

chodzi mi ogolnie o mase w sesie kilogramy poniewaz jesli bedzie to masa tluszczowac to sie ja przerobi ...

jest to totalna bzdura
niestety ciagle powtarzana przez niektore osoby
obrastania w tluszcz unikaj
tylko pogorszysz sobie kondycje
tluszczu w miesnie nie przerobisz
nie trzeba byc tlustym by budowac mase miesniowa

podstawa Twojej diety powinny byc takie produkty jak ryz,chudy twarog , mieso z kurczaka
( szczegolnie piers ), platki owsiane
produktow wartosciowych oczywiscie jest duzo wiecej, lecz te sa chyba najpopularniejsze
no i musisz jesc naprade sporo
przykladowo ja jadlem jedneko kurczaka dziennie w okresie najwiekszego rozwoju umiesnienia ( kurczaki niewielkie, zazwyczaj 1.1-1.2 kg )
do tego 200 g platkow owsianych na pierwsze i drugie sniadanie ( razem ) + orzechy
na 3cie sniadanie zazwyczaj szedl chleb z miodem i twarogiem
lub ryz z twarogiem, lub makaron z twarogiem
potem suty obiad
potem podwieczorek ( przed treningiem juz sie tak nie napychalem )
i na kolacje tez juz jadlem w miare malo

do tego dochodzi suplementacja
podstawa to witaminy
ja bralem 2x porcje witamin dzienna zalecana
jesli jesz malo ryb to warto tez zakupic tran
inne suplementy mozesz sobie narazie z powodzeniem odpuscic
szkoda na nie kasy

pozdrawiam

PS : jesli nie bedziesz chodzil na silke to wsuwanie 1 kurczaka dziennie nie ma sensu :)
  • 0

budo_zubol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak w moim przypadku przytyc :( prosze pomozcie
co do jedzenia kurczakow jem sporo w fast foodach :q srednio codziennie cos poniewaz pracuje w jednym z nich :) duzo osob patrzy na mnie ze zdziwieniem jak widzi ze potrafi zjesc 2 duze pizze sam w 20 minut :Q ale dzieki za rade prosil bym jednak o dokladne rozpisanie diety oraz w gre wchodza jakies witaminki i suple kase na to mam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024