Skocz do zawartości


Zdjęcie

sok grejpfruitowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

sok grejpfruitowy
uwielbiam sok grejpfruitowy
ale slyszalem ze bardzo przyspiesza matabolizm
czy to prawda :?:

chce przybrac na masie
powinienie w zwiazku z tym przestac go pic :?:

ja oststnio pije srednio ponad pol litra dziennie :?

wiedzacych plisss o wyjasnienie :)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy
Wiem, że grejpfruty są polecane w dietach na odchudzanie :) Tak grejpfruty przyśpieszają przemiane materii, ale też pobudzają apetyt :) :wink: pzdr
  • 0

budo_gouge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy
Tak, to prawda. Moja mama jest na diecie sałatkowo-soczkowej i pije grejfruta. Ty żryj !
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy
Może ta teoria jest pewnym rozwiązaniem dlaczego ostatnio stoję z masą w miejscu :)
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy
To się zaskoczyłem, sam uwielbiam tylko grapefruitowy soczek. Ale czy to nie znaczy, że jeśli zjem takiego np. wielkiego gebaba w bułce i popiję dwiema szklaneczkami, to czy może mój KALORYFEREK nie poczuje przypływu takiej bomby tłustego mięsa? ;) ;)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy
Eeee....to tak chyba nie działa. Za prosto by było :wink:
  • 0

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy
Czytałem swego czasu o badaniach nad wpływem grejpfruta na masę ciała. Grupa osób msiała do każdego posiłku zjeść pół grejpfruta. Przy braku jakichkolwiek innych zmian w diecie , spadek wagi był całkiem duży. W grejpfrucie jest sporo naturalnych termogeników. Oczywiście siedząc w fotelu i jedząc frytki nie schudniesz, nawet jedząc tony grejpfrutów (próbowałem:))
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy

Eeee....to tak chyba nie działa. Za prosto by było :wink:

zawaliłeś moje marzenia ;)
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy

W grejpfrucie jest sporo naturalnych termogeników. Oczywiście siedząc w fotelu i jedząc frytki nie schudniesz, nawet jedząc tony grejpfrutów (próbowałem:))


Uwaga! Ministerstwo Zdrowia ostrzega że dieta złożona z samych grejpfrutów grozi trwałym przyspieszeniem metabolizmu i zamianą w kolibra :) :) :)

A tak na serio: w soku grejpfruta znajduje się enzym spowalniający wydalanie kofeiny z organizmu. Tak więc szklanka soku po kawie (oczywiście kofeinowej), i mamy efekt synergii "przyspieszaczy" metabolizmu.

Uwaga 1. Enzym pochodzi z tych skórek pomiędzy cząstkami owoca, a więc wcinanie samych cząstek obranych ze skórek nie będzie miało opisanegosamego efektu.
Uwaga 2. Niestety, organizm się do takiego "oszukiwania" przyzwyczaja, a więc metoda nie jest do stosowania ciągłego - a raczej doraźnego lub okresowego.
Uwaga 3. Kofeina jest diuretykiem - a więc lepiej nie stosować przed długą podróżą :lol:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy

Uwaga 1. Enzym pochodzi z tych skórek pomiędzy cząstkami owoca, a więc wcinanie samych cząstek obranych ze skórek nie będzie miało opisanegosamego efektu.


Jakieś źródło tej uwagi możesz podać? Bo my tu o soku gadamy, a Ty o skórkach. Niby sok z grejpfruta ale po przetworzeniach, jakiś pasteryzacjach itp. to ciekawe czy takie cenne rzeczy pozostają w nim :?
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sok grejpfruitowy

Jakieś źródło tej uwagi możesz podać? Bo my tu o soku gadamy, a Ty o skórkach. Niby sok z grejpfruta ale po przetworzeniach, jakiś pasteryzacjach itp. to ciekawe czy takie cenne rzeczy pozostają w nim :?


Źródło - porady żywieniowe z angielskojęzycznej edycji Muscle & Fitness, sprzed jakiejś dekady, jak byłem piękny i młody, i do tego chadzałem na siłownię. Czyli bardzo daaaaaaawno temu :D
A działo się to jeszcze wtedy, kiedy o edycji polskiej wróbelki jeszcze nawet nie śpiewały.

Było to dawno, ale zapamiętałem - bo przynajmniej w moim przypadku to działo dobrze. No i dziala nadal.

A enzym ten pojawia się w soku w trakcie przemysłowego wyciskania soku (mowa oczywiście o sokach "z kartonu"). Jak się można domyślić, proces ten nie polega na delikatnym wyciskaniu połówek owoców przez świstaka :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024