Skocz do zawartości


Zdjęcie

mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
Witam,
pytanie pewnie wielu bedzie śmieszyć ale przeżywam to juz któryś raz
właśnie robię remont i po każdym malowaniu wałkiem na kiju(przedłużce) sufitów w poszczególnych pomieszczenia poprostu zdycham dnia następnego
ogólnie to nie bola mnie mięśnie rak ani kark tylko strasznie plecy szczególnie na wysokości płuc, może mi ktoś podpowie co jest z moimi plecami nie tak??
p.s. ogólnie nie jest chyba najgorzej z moja kondycją fizyczną bo plan tygonia wygląda następująco:
pon: siłka w warunkach domowych tzn. 60 pompek, 90 brzuszków, 90 przysiadów, wszystko w seriach oczywiśćie :D i rozciąganie
wt: skałki
śr:siłka w warunkach domowych tzn. 60 pompek, 90 brzuszków, 90 przysiadów, wszystko w seriach oczywiśćie :D i rozciąganie
czw: SW
pt:siłka w warunkach domowych tzn. 60 pompek, 90 brzuszków, 90 przysiadów, wszystko w seriach oczywiśćie :D i rozciąganie
sob:SW
niedz: basen (2500 m)
no ale te sufity to mnie poprostu wykańczają
z góry dziękuje za jakieś sugestie najlepiej jakby sie udało wasze pomysły zrealizować w domu, bo na siłkę to teraz nie mam czasu, dzieki pozdr
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
wykonczysz sie i to jest pewne ale nie walkowaniem tylko swoim rozkladem tygodnia...zrob sobie wolne wekendy...trzeba przeznaczyc czas dla zycia a nie egzystowac trenujac tylko i wylacznie ;) ...zdychasz co jest naturalne bo nie jestes przyzwyczajona do wykonywania tylu takich ruchow pod rzad(miesnie sie mecza), zapewne kazdy tak ma kto nie jest przyzwyczajony do takiej pracy, moim zdaniem zadne cwiczenia nie sa Ci potrzebne...jednak pocwiczyc lekko plecy nie zaszkodzi bo z tego co widze dostaja "baty" jedynie na basenie-ja bym zainwestowal w drazek ;)
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
problem w tym ze lubie pływać i robie to bo lubie a w tygodniu nie mam czasu, wiec nie bardzo moge sobie zrobić wolne weekendy, może masz racje twierdząc ze sie wykończe ale juz jeakis czas tak funkcjonuje i jakoś jest, no ale pomyślę nad jakąś zmianą
a co do drążka to juz myślałam ale problem jest w tym ze mam futryny z płyty mdf, takie troche kiepskie do zamontowania drążka (może ktoś ma zamontowany drążek w takich drzwiach - trzyma sie??)
P.S. albo ja jestem sierota albo czegoś nie wiem bo nie moge odczytać info wysłanej na priv ( w regulaminie jest teoretycznie ze dopieru po napisaniu 10 postów dostane automatycznie dostęp więc na razie nie przeczytalam nic z tego co tam doszło)
dzięki i pozdr
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
moze robic standard, czyli polozyc sie na brzuchu i podnosic klatke piersiowa z ziemi, jednoczesnie sciagajac mocno lopatki? moglabys dolozyc to do swojego domowego treningu.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
takie cos jest nie zdrowe dla kregoslupa bo "wylamujesz" go z prawidlowej lini postawy w druga strone(do tylu)...

Iskierko to odpusc sibie chociaz jeden dzien w srodku tygodnia :)


co do drazka...trudno bedzie go sprawnie umiescic na plytach ale moze sprobuj czegos takiego...zakladam ze masz w domu jakis stol;)...kladziesz sie pod stolem, nogi kladziesz na wysokosci(taboret, krzeslo), kladziesz sie na plecach twarza do spodu blatu, lapiesz go podchwytem i sie podciagasz podobnie jak na drazku-musisz w tym cwiczeniu wykonywac powolne ruchy i dociagac maxymalnie klatke do blatu(szerokosc uchwytu dopasuj sobie tak aby jak najlepiej czuc plecy ;) )
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
co do prywatnych wiadomosci szybko podbij sobie posty do 10(napisz nawet tu jakies bzdury) i bedziesz mogla prywatne wiaodomosci odczytywac :)
  • 0

budo_boombox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??

a co do drążka to juz myślałam ale problem jest w tym ze mam futryny z płyty mdf, takie troche kiepskie do zamontowania drążka (może ktoś ma zamontowany drążek w takich drzwiach - trzyma sie??)

Ano mialem tak zamatowany drazek... do czasu gdy pewnego pieknego dnia zlecialem razem z nim na glebe :cry: (bolalo) Ale u kogos podpatrzylem fajny patent i mam go juz od roku :D . Kupilem sobie szeroki drazek do zamatowania do cianay (6 srob). U mnie w pokoju nie bylo go gdzie powiesic, ale jak wczesniej napisalem zobacczylem pewny patent. Drazek wisi na scianie o ktora oparte sa drzwi (oczywiscie otworzone). Jest umiejscowiony troche nad drzwiami tak aby dalo je sie swobodnie otwierac. W chwili cwiczenia drzwi sa porostu zamkniete. Polecam drazek z szerokim chwytem. :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
a te mięśnie co bolą jak się brzuszki robi, w okolicach lędźwiowych to jak trenować....
też na drążku....
i drugie pytanie:
jak zmienią się praca mięśni w różnych chwytach na drązku i który jest najlepszy...
  • 0

budo_boombox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??

a te mięśnie co bolą jak się brzuszki robi, w okolicach lędźwiowych to jak trenować....
też na drążku....
i drugie pytanie:
jak zmienią się praca mięśni w różnych chwytach na drązku i który jest najlepszy...

1=?
2= zalezy jakie miesnie chcesz cwiczyc. Podchwytem(jest najlatwiej) trenuje sie biceps, przy nachwycie waskim trenujesz triceps, przy nachwycie szerokim trenujesz motyle(nie wiem jak sie one specjalistyczne nazywaja :-) ) Ja osobiscie preferuje ostatnia obcje (motyle). Chociaz chyba tak podciaga sie najciezej, ale wycwiczone motyle fajnie wygladaja :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??

a te mięśnie co bolą jak się brzuszki robi, w okolicach lędźwiowych to jak trenować....
też na drążku....
i drugie pytanie:
jak zmienią się praca mięśni w różnych chwytach na drązku i który jest najlepszy...


1 o co kaman?
2 jest wiele roznych uchwytow...
- podchwyt na szerokosci barkow: biceps, najszerszy grzbietu(dolna czesc najbardziej), tyl plecow
-podchwyt wasko: glownie biceps, gorna czesc plecow
-nachwyt szeroko: najszerszy grzbietu, biceps
-nachwyt szerokosc barkow: najszerszy grzbietu, gorna czesc plecow, biceps
-uchwyt mlotkowy: gorna czesc plecow, srodkowa czesc plecow, biceps, najszerszy...
dlugo tak jeszcze mozna ;)
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
dzieki za patent do drążka ale u mnie tez nie przejdzie bo zaraz nad drzwiami mam zamontowany pawlacz i na drązek montowany do ściany nie ma miejsca ale ogólnie jeśli drążek to nachywyt
spróbuje tego patentu ze stołoem chociaż nie wiem czy stół w kuchni to wytrzyma o rezultatach poinformuję
a to standardowe ćwiczenie znam ale go nie lubie bo mnie kręgosłup na wysokości lędzwi boli
jeśli ktoś coś jeszcze jest w stanie zaproponować domowym sposobem na mięśnie pleców to bardzo chetnie coś ciekawego spróbuję
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??

a te mięśnie co bolą jak się brzuszki robi, w okolicach lędźwiowych to jak trenować....

koledze chyba chodzilo prostowniki plecow - otoz mozesz je trenowac jednak ja osobiscie nie polecam Ci tego poniewaz przeciazenie/przetrenowanie ich (o co bardzo latwo) wiaze sie z niebezpiecznymi kontuzjami, jednak jesli juz to wszechnica wiedzy wszelakiej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??

-podchwyt wasko: glownie biceps, gorna czesc plecow


A to ciekawe, cwicze tak od jakiegos czasu i na szerokosc plecow nie narzekam ... Moge wrecz bardziej wyizolowac prace plecow przy takim uchwycie niz przy szerokoim ... Podciagalem sie tez szerokim i wcale nie szlo lepiej, a bylo mi zdecydowanie mniej wygodnie wykonywac to cwiczenie ... Bardzo dobrze podciagalo mi sie rowniez chwytem waskim neutralnym jak i waskim nachwytem ...

koledze chyba chodzilo prostowniki plecow - otoz mozesz je trenowac jednak ja osobiscie nie polecam Ci tego poniewaz przeciazenie/przetrenowanie ich (o co bardzo latwo) wiaze sie z niebezpiecznymi kontuzjami,


8O

Powiedz, ze zartujesz. Cwiczyc powinno sie cale cialo rownomiernie, inaczej doprowadzamy sie do kontuzji ...We wszystkim trzeba zachowac umiar, ale to chyba logiczne ?

jeśli ktoś coś jeszcze jest w stanie zaproponować domowym sposobem na mięśnie pleców to bardzo chetnie coś ciekawego spróbuję


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zamiast hantla jezeli takowego nie posiadasz, mozesz zaadoptowac jakikolwiek inny ciezar. 5 litrowy baniak z woda mineralna czy cokolwiek.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
A to ciekawe, cwicze tak od jakiegos czasu i na szerokosc plecow nie narzekam ... Moge wrecz bardziej wyizolowac prace plecow przy takim uchwycie niz przy szerokoim ... Podciagalem sie tez szerokim i wcale nie szlo lepiej, a bylo mi zdecydowanie mniej wygodnie wykonywac to cwiczenie ... Bardzo dobrze podciagalo mi sie rowniez chwytem waskim neutralnym jak i waskim nachwytem ...

przeciez nie napisalem ze najszerszy grzbietu nie pracuje przy tym cwiczeniu, zalezy tez jak interpretujesz pojecie wasko bo ja tak ze masz obie dlonie przy sobie :)
...kazde podciaganie na drazku angazuje najszerszy jedne poprostu bardziej inne mniej...blablabla nie bede sie rozpisywal bo wiemy o co kaman ;)
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
dzięki Gubrin, to jest możliwe w domowych warunkach, ławeczkę sobie z dwóch taboretów zmontuje, a hantelki mam wiec z obciążeniem nie bedzie problemu
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie pleców - jakie ćwiczenia??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024