Skocz do zawartości


Zdjęcie

ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
Witam,
Piszę temat kierując się wyłącznie do ektomorfików którym udało się osiągnąć sukces (przybrać na masie). Wiadomo, że ważną rzeczą jest trening, jednak w naszym przypadku (bo również należę do grona 'ekto') ważniejsza jest jednak dieta, ewentualnie suplementacja. Tytuł tematu jest oczywiście tylko takim porównaniem. Otóż pytanie brzmi: Jaka ilość kcal pozwoliła Ci zbudować masę, czy też w ogóle ruszyć z masą? Od dawna siedzę w temacie, wiem doskonale iż na jednego zadziała dieta typu 2500kcal (powiedzmy gościu warzy 70kg) inny zaś musi szamać całą górę kcal, ok 70kcal na kg masy ciała (4800kc) - bardzo dużo. Często słyszałem narzekania kolegów którzy po wielu miesiącach treningu, wkładając w każdy trening serce osiągali marne wyniki, 3 kg w góre 3kg w dół - nie fajnie to wyglądało ;) Rzeczą jasną jest, iż żadna osoba 3-cia nie powie Ci jaka dieta jest dla Ciebie odpowiednia. Oczywiście proporcje znamy (ww:-5/6g/kg, B:1,5-2g/kg, T:1g/kg - mniej więcej masówka dla ekto). Jednak to ile tak na prawdę musisz tego zjeść dowiesz się tylko jeśli spróbujesz i gdy po 3 tyg stoisz w miejscu, zwiększasz ilość kcal.
Proszę zatem tych ekto którzy przez to przechodzili o wypowiedz, ile kcal musieliście dziennie pochłonąć aby ruszyć z masą? Bardzo mnie to interesuje i myślę że wielu też miało kiedyś podobny problem.

Dołączam również przykładowy plan diety (2505 kcal) - każdy początkujący ekto może zacząć od takiej diety. Mam nadzieję że komuś się przyda ;)

I Sniadanie: 9:00
-omlet 6 bialek, 3 zoltka, szklanka platkow owsianych zalana mlekiem.
-jabłko (czyli błonnik, jemy raczej rano, nigdy przed treningiem)
-tłuszcze zostawiamy ponieważ są już w jajkach.

II posiłek: 12:30
-torebka ryżu (100g)
-150g piersi z kuraka
-40g orzechów włoskich

III posiłek przed treningiem: 15:30
-100g makaronu
-150g wołowiny
-pomidor

Trening: (16:30)
-przed i po treningu gainer
-po - banan

IV 18:15
-100g ryżu lub makaronu
-150g piersi z kuraka
-warzywo

V 21:00
-tunczyk puszka/ lub pol kostki sera białego(125g)/lub makrela wędzona(100g)

VI Przed snem
-odżywka białkowa

oczywiście jak masz możliwość odstępy między posiłkami 2-3h. Nie dłużej niż 4h.

Pozdr!
  • 0
mes

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
Radzę nie jeść dużo tuńczyka bo zawiera rtęć ;)
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
heh, dzieki ale to raczej nie jest odpowiedź na moje pytanie ;)
  • 0
mes

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
Każdy jest inny.Co prawda dla ekto lepsza jest zawsze ta górna granica kcal, 6g węgli musi być na kg masy.
Co prawda nie wiem czy zdołasz zjeść prawie 5k kcal ;)
  • 0

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?

Każdy jest inny.Co prawda dla ekto lepsza jest zawsze ta górna granica kcal, 6g węgli musi być na kg masy.
Co prawda nie wiem czy zdołasz zjeść prawie 5k kcal ;)


Niestety, gainer jest wymagany na cyklu masowym dla ekto. Nie da rady sie zjesc prawie 5tys kal. Trzeba jeszcze znalezc te granice miedzy masa a czysta tkanka miesniowa. Dla mnie osobiscie najlepsze jest jak przybieram 0,5kg na tydzien to wtedy moge to kontrolowac bo jak tyje 1kg to czasem polowa z tego moze pojsc w beben.
Przykra prawda jest taka ze zajmuje to lata tj znalezienie swojej optymalnej dietyl.
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
no dobrze, macie racje. Ale ciekaw jestem czy jakiemuś ekto udało się zrobić mase z tradycyjną masówką, czyli nie 4500 a np 2500 kcal ?
  • 0
mes

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
2500 kcal to za mało dla ekto.
  • 0

Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
rozumiem że też jesteś ekto? Od ilu więc kcal zaczynałeś?
  • 0
mes

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?

rozumiem że też jesteś ekto? Od ilu więc kcal zaczynałeś?


Nie jestem ekto, raczej jestem pomieszany.
Ale średnio zjadałem ok.2500-3200 kcal.
  • 0

Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
czyli jesteś ekto/mezo? A jak zaczynałeś to jakie miałeś wymiary? ;)
Ja jednak wciąż czekam aż jakiś rasowy' ekto wypowie się z tą ilością kcal. Interesuje mnie to czy są ektomorficy którym udało się zrobić masę z 'tradycyjną' masówką.
  • 0
mes

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?

czyli jesteś ekto/mezo? A jak zaczynałeś to jakie miałeś wymiary? ;)
Ja jednak wciąż czekam aż jakiś rasowy' ekto wypowie się z tą ilością kcal. Interesuje mnie to czy są ektomorficy którym udało się zrobić masę z 'tradycyjną' masówką.


Jak zaczynałem to miałem w wieku 16 lat ok. 68kg wagi przy wzroście 174, 33cm w bicku.Po prostu wylicz sobie ile Ci potrzeba kcal 2g białka, 6 g węgli, 1.5 g tłuszczów.
Jeżeli nie będziesz widział efektów to możesz zwiększyć jeszcze kcal ;) Jeżeli jesteś młody to nie łudź się że masa będzie szła szybko ;)
  • 0

pirat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Cze-wa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41
  • Przysiad [kg]:130x6
  • Wyciskanie [kg]:135
  • Martwy ciąg [kg]:150x2
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
Mnie ruszyla dobrze dobrana dieta i duze ciezary. Kcal nigdy nie liczylem, moja dieta to typowa masowka + stala suplementacja- gainer + bialko. U mnie problem polegal na bardzo szybkiej przemianie materii, ograniczylem areoby itp.
  • 0
Sukces leży w nastawieniu.

Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
dzięki, ale na prawde ja to wszystko wiem ;) mam dietę itd, nie czytałeś chyba mojego art ;)
ciągle uparcie stoję przy swoim i chcę dowiedzieć się statystycznie ilu ekto dało radę zrobić masę z jaką ilością kcal ;)
  • 0
mes

Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
dzieki Pirat. Ale powiedz: jadłeś ile wlezie non stop? czy jadłeś w miare dużo, ale często? bo to różnica ;)
ja jestem dosyć dziwnym typem ekto, potrafie jeść duże ilości jedzieni przez 3 dni i dopiero po 3 dniach pierwszy raz odwiedzić kibelek ;) poważnie ;)
  • 0
mes

pirat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Cze-wa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41
  • Przysiad [kg]:130x6
  • Wyciskanie [kg]:135
  • Martwy ciąg [kg]:150x2
  • Waga [kg]:90

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
Jem dosc duzo, regularnie o okreslonych porach, sporo mnie to na poczatku kosztowalo, ale z czasem idzie sie przyzwyczaic. Tak naprawde sam musisz wyczuc co dla Ciebie najlepsze, nieraz zdazylo sie zjesc za duzo, a potem wiadomo, bol brzucha, wymioty. Najwazniejsze to zrozumiec, ze przy tym typie budowy kazdy kg to sukces. Staram sie tez nie przejadac i spozywac zroznicowany pokarm. Na pewno gainer to dobra inwestycja i nie ma na tym co oszczedzac. Pozdr.
  • 0
Sukces leży w nastawieniu.

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
Sa rozne rodzaje diet. Spotkalem sie tez z jedna ze wyglada tak

Twoja w waga w funtach np moja waga to 80kg = ok 180 ibs x 10 = 1800 + 180 = ok 2000 kcal - to jest ilosc kalorii po ktorej teoretycznie nie przytyjesz ani nie schudniesz, Wiec jak chcesz przytyc to dodajesz powiedzmy 500kcal na dzien dodatkowo na poczatek co w sumie daje Ci 2500kcal.
Do tego 50% to bialko, 40% ww i 10% tluszcze. W tym momencie teoretycznie mozesz zdobyc najczystsza tkanke miesniowa. Dodatkowo gdzies czytalem ze w przeciagu roku maks co mozesz zdobyc to 15ibs tj ok 7kg.

Moze to nie jest sposob na szybkie przybranie na wadze, ale tez daje Ci to pewnosc ze masa jaka zdobedziesz to czysta tkanka miesniowa.

Nie mowie ze ta dieta jest lepsza, wszystko zalezy od organizmu i sposobu zycia.
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D

Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
Oczywiście gainer to podstawa przed i po treningu a nawet w czasie, dla każdego ekto. Dodatkowo warto napakować się dużą ilością białka zaraz przed snem.
Dzięki za odpowiedzi.
Wciąż czekam na odpowiedzi ektomorfików którzy zrobili mase. Ile kalorii dzinnie? ;)
Mój temet posłużyć ma jako pewnego rodzaju badanie statystyczne, by dowiedzieć się jak dużo jest ektomorfików na których działa zwykła masówka typu 35kc/kg ;)
  • 0
mes

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?

Znalazłem nawet ciekawe informację może Ci się przydadzą:

Osoba obdarzona cechami ektomorfika często trafia do klubu kulturystycznego w celu zwiększenia masy mięśniowej i poprawienia ogólnego wyglądu swej z natury wątłej sylwetki. Niestety, dość często miewa problemy z realizacją tych celów. Po prostu mięśnie ektomorfika nie rozwijają się tak szybko, jakby sobie on życzył. Aby przyspieszyć ten rozwój, powinien on mieć nietypowe podejście do treningów i diety.

Facet obdarzony przez los ektomorficznym typem sylwetki, chcąc zwiększyć masę swoich mięśni, musi trenować stosunkowo niewiele, ale jak najciężej. Każdą z grup mięśniowych ( poza mięśniami brzucha ) powinien ćwiczyć najwyżej raz w tygodniu, nie częściej! Najlepiej zaplanować 4 treningi tygodniowo i na pierwszym treningu poddawać ćwiczeniom bicepsy i mięśnie grzbietu, na drugim- mięśnie naramienne i brzucha, na trzecim- tricepsy i mięśnie klatki piersiowej, na czwartym zaś- mięśnie nóg i brzucha. Na każdą z wymienionych grup mięśniowych należy wykonywać nie więcej niż 6-8 serii zasadniczych ( poprzedzonych seriami rozgrzewkowymi ).


  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


Goniec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?
bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Proszę jednak odpisywać na temat ;)
Chcę tylko dowiedzieć się czy istnieje ekto który zbudował masę na tradycyjnej masówce ok.35/kc/kg ;)
pzdr;)
  • 0
mes

Dathí

    Pan i wladca, Wielki Ksiaze, Mistrz Zakonu, Wodz wielkiej hordy,

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 601 postów
  • Pomógł: 1
14
Neutralna
  • Lokalizacja:Baile Átha Cliath
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- kolkowanie komunistow
    - polowania na mongolow
    - techniki rozpinania biustonoszy sila woli
    - brawurowa jazda cinquecento

Napisano Ponad rok temu

Re: ektomorfik 2500kcal czy 4800kcal ?

bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Proszę jednak odpisywać na temat ;)
Chcę tylko dowiedzieć się czy istnieje ekto który zbudował masę na tradycyjnej masówce ok.35/kc/kg ;)
pzdr;)


Tak jak pisalem wydaje sie to prawdopodobne, przy odpowiednim treningu i w 100% trzymanej diecie; 50% bialko, 40% ww i 10% tluszcze. Tyle ze zajmie to duzo czasu. A druga rzecz jest nastepujaca;

zaczynasz od 80kg tj ok 2500kcal na dzien, zdobywasz 1 kg po jakims tam czasi i wazysz 81 i juz Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta do powiedzmy 2600kacl i tak powoli w przeciagu roku zwiekszasz diete i zdobywasz gramy (nawet nie kg ;-). Co w ostatecznosci daje Ci taki efekt ze i tak kiedys bedziesz musial jesc ponad 4000 kcal zeby cos przytyc:rolleyes:

Tyle ze malo kto jest cierpliwy i kazdy chce tyc 1kg/ tydzien, a czy osiaga czysta mase czy przy okazji sie zalewa...no coz dla kazdego cos innego.
  • 0
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu - prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Been there, taken that

Jesli pomoglem to postaw mi piwo :D



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024