Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dobra?? opinie pls


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

NidD
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2,5
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:94
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Dieta dobra?? opinie pls
Wiek :19lat
Waga:75kg
Wzrost: 180



....................................................1 Posiłek 7:00............................................
1,5 szklanki płatków owsianych + 8 jaj = 8 białek + 2 żółtka ( forma omlet )

....................................................2 Posiłek 10:00..........................................
1 worek ryżu + 200g Filet z kurczaka + 20 mil oleju ( Olej z ryżu lub Lniany )
( ok 200g ważyw )

....................................................3 Posiłek 13:00..........................................
1 worek ryżu + 200g Filet z kurczaka + 20 mil oleju ( Olej z ryżu lub Lniany )
( ok 200g ważyw )

....................................................4 Posiłek 16:00..........................................
100g makaronu + 200g schabu + ( ok 200g ważyw ) + 20mil oleju



....................................................6 Posiłek 19:00......Po Treningu.............
100g makaronu + 300g ryby

....................................................7 Posiłek 22:00..........................................
400g sera białego ( półtłusty ) + 3 kromki chleba pełnoziarnistego ( grahan )
  • 0

peper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:191
  • Biceps [cm] :42
  • Przysiad [kg]:100 seria
  • Wyciskanie [kg]:100 seria
  • Martwy ciąg [kg]:120 seria
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls

Wiek :19lat
Waga:75kg
Wzrost: 180



....................................................1 Posiłek 7:00............................................
1,5 szklanki płatków owsianych + 8 jaj = 8 białek + 2 żółtka ( forma omlet )

....................................................2 Posiłek 10:00..........................................
1 worek ryżu + 200g Filet z kurczaka + 20 mil oleju ( Olej z ryżu lub Lniany )
( ok 200g ważyw )

....................................................3 Posiłek 13:00..........................................
1 worek ryżu + 200g Filet z kurczaka + 20 mil oleju ( Olej z ryżu lub Lniany )
( ok 200g ważyw )

....................................................4 Posiłek 16:00..........................................
100g makaronu + 200g schabu + ( ok 200g ważyw ) + 20mil oleju



....................................................6 Posiłek 19:00......Po Treningu.............
100g makaronu + 300g ryby

....................................................7 Posiłek 22:00..........................................
400g sera białego ( półtłusty ) + 3 kromki chleba pełnoziarnistego ( grahan )



8 jaj ? czy ty aby nie przesadzasz
  • 0
Ja i moja niunia kochamy się na ostre, w pięciogwiazdkowym hotelu, mamy do tego celu wszystkie pokoje

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Jak tyle zjesz to jesteś koks ;)
  • 0

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
to jako posiłek w niedziele a potem 3 dni przerwy hehehehhehehehehe,masz tasiemca cukrzyka ;) ? ale jak Cie stać na taaaaaaaaaka miche to jedz hehe,ciekawe jak to zmieścisz w siebie....
  • 0

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Ja bym zmniejszył ilość spożywanych jaj, gdyż u mężczyzn jest nie wskazane jedzenie zbyt dużych ilości, zastąpił bym je np. twarogiem albo jakimś innym nabiałem
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


mata2323
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
po co zalozyles kolejny taki sam temat??

co do tych jaj to pokaz mi jakies dowody ze faceci nie moga jesc duzo jaj , babcine zabobony ;)
  • 0

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Sądzisz, że bym dawał zmyślone posty? poważne oskarżenie

,,U mężczyzn w średnim wieku, którzy tygodniowo jedzą 7 lub więcej jajek, zwiększa się prawdopodobieństwo…..

wcześniejszej śmierci. Wg autorów artykułu z American Journal of Clinical Nutrition, podczas 20 lat trwania studium wcześniejszym zgonem ryzykowali wszyscy mężczyźni z cukrzycą, którzy jedli jakiekolwiek jajka.
Badania dotyczyły bezpieczeństwa spożywania jaj. Nie dociekano, co konkretnie zwiększa ryzyko zgonu.
Doktorzy Luc Djousse i J. Michael Gaziano z Harvardu twierdzą, że panowie bez cukrzycy mogą bez obaw o swoje zdrowie jeść do 6 jaj tygodniowo. O ile konsumpcja do 6 jajek tygodniowo nie zwiększa szans zgonu z jakiegokolwiek powodu, o tyle spożywanie siedmiu lub więcej jaj w tygodniu wiąże się z 23-proc. wzrostem ryzyka śmierci. Jeśli jednak mężczyzna choruje na cukrzycę, pałaszowanie jakichkolwiek jajek 2-krotnie zwiększa ryzyko zgonu."
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


mata2323
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
ja jem 8 dziennie od roku i mam idealne wyniki badan , znam osoby ktore od kilku lat jedza ponad 10 dziennie i to samo . ostatnio czytalem ze szklanka soku z grejfruta tyg moze zabic wiec patrzmy na to z przymrozeniem oka ;) tak samo klamstwem jest ze jajka podwyzszaja cholesterol
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls

Sądzisz, że bym dawał zmyślone posty? poważne oskarżenie

,,U mężczyzn w średnim wieku, którzy tygodniowo jedzą 7 lub więcej jajek, zwiększa się prawdopodobieństwo…..

wcześniejszej śmierci. Wg autorów artykułu z American Journal of Clinical Nutrition, podczas 20 lat trwania studium wcześniejszym zgonem ryzykowali wszyscy mężczyźni z cukrzycą, którzy jedli jakiekolwiek jajka.
Badania dotyczyły bezpieczeństwa spożywania jaj. Nie dociekano, co konkretnie zwiększa ryzyko zgonu.
Doktorzy Luc Djousse i J. Michael Gaziano z Harvardu twierdzą, że panowie bez cukrzycy mogą bez obaw o swoje zdrowie jeść do 6 jaj tygodniowo. O ile konsumpcja do 6 jajek tygodniowo nie zwiększa szans zgonu z jakiegokolwiek powodu, o tyle spożywanie siedmiu lub więcej jaj w tygodniu wiąże się z 23-proc. wzrostem ryzyka śmierci. Jeśli jednak mężczyzna choruje na cukrzycę, pałaszowanie jakichkolwiek jajek 2-krotnie zwiększa ryzyko zgonu."


Z kad skopiowałeś ten art, ??



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Brałem to z

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A po za tym jak byłem młodszy mówił mi to lekarz
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls

ja jem 8 dziennie od roku i mam idealne wyniki badan , znam osoby ktore od kilku lat jedza ponad 10 dziennie i to samo . ostatnio czytalem ze szklanka soku z grejfruta tyg moze zabic wiec patrzmy na to z przymrozeniem oka ;) tak samo klamstwem jest ze jajka podwyzszaja cholesterol


Wiesz ja też znam parę osób, ale wolę się sugerować zdaniem lekarzy.

I na przyszłość nie piszę postów jeżeli nie jestem czegoś pewien ;)
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


mata2323
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
tylko ze wpisz sobie w google czy meszczyzni moga jesc jajka , bedziesz mial 10 badan gdzie napisza ze nie a 10 gdzie napisza ze tak ;) lekarza to bym nigdy nie posluchal , powie ci ze kreatyna to sterydy ;)
  • 0

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls

tylko ze wpisz sobie w google czy meszczyzni moga jesc jajka , bedziesz mial 10 badan gdzie napisza ze nie a 10 gdzie napisza ze tak ;) lekarza to bym nigdy nie posluchal , powie ci ze kreatyna to sterydy ;)


Wiesz nie chodzi się o takie sprawy do lekarza pierwszej pomocy tylko do dobrego lekarza który zajmuje się specjalistycznie dietami
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


NidD
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2,5
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:94
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Mieszczę mieszczę ale na początku myślałem że mnie rozerwie... takie ilość nigdy nie jadłem to co na śniadanie to 1/3 jadłem i starczało na cały dzień... no ale chcę się wziąść za siebie i Dostałem taka dietę i wcinam tak jak napisane... idealnie co do grama prawie... z waga w ręce;p hehe

I mam pytanie czy Dieta jest dobra czy coś zmienić??
  • 0

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Tobie chodzi głównie o taką dietę żeby przybrać na masie?
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


NidD
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2,5
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:94
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Tak żebym szybko i sprawnie przybrać na masie mięśniowej
  • 0

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Powinieneś jeść 6-8 posiłków dziennie- to przyspieszy metabolizm i dzięki temu organizm lepiej wykorzysta pokarm wcześniej dostarczony
Ważne jest by zachować proporcje między produktami

Dzienne zapotrzebowanie na białko u osób chcących zwiększyć masę mięśniową wynosi 2-3g/kg. Jednorazowo organizm nie przyswoi więcej niż 50g białka.

Około 1-2 godzin przed treningiem, powinieneś spożyć posiłek zawierający węglowodany o niskim IG, wzbogacone o magnez i cynk.

Posiłek po treningowy powinien być dostarczony w miarę szybko- odżywka węglowodanowa, do tego warto dodać porcję kreatyny by odbudować zasoby ATP.

Kluczowe w budowaniu masy mięśniowej jest dostarczenie po treningu aminokwasów o łańcuchach rozgałęzionych tzw. BCAA (leucyna, izoleucyna i walina).

W ciągu dnia zażywanie wolnych form aminokwasów. Najkorzystniejsza pora to 20 minut przed posiłkami. Zapewnia to szybkie wchłanianie do krwi i co za tym idzie, szybki ich transport do mięśni.

Pić dużo wody (3-5 litrów wody niegazowanej).

Węglowodanów należy szukać w takich produktach jak: pieczywo, płatki, kasza, makaron, a także rośliny strączkowe, warzywa, owoce i produkty mleczne. Najlepsze źródła białka to chude mięso, drób, ryby, produkty mleczne (jogurty naturalne, kefiry), jaja i białka jaj oraz proszek proteinowy. Najzdrowsze tłuszcze jednonienasycone występują w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym tłoczonym na zimno, awokado i orzechach.
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.


KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Co do jajek to zależy kto zleca badania ;)
  • 0

Kamil0123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Musze Damianiowi przyznac racje, nie pamietam dokladnej liczby ale wiem ze nie wolno jesc za duzo jajek(bylo cos kolo 10 tygodniowo wliczajac makarony itp.)
  • 0

..:Damian:..
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dobra?? opinie pls
Kolega wyżej przyznaje mi rację wiec widać, że to prawda ;)
  • 0

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024