Skocz do zawartości


Zdjęcie

+ i - Shotokan :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

+ i - Shotokan :)
a nalogicznie do tematu jednego z kolegow z forum wypowiedzcie sie na temat shotokanu POZDRAWIAM OSU
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)

a nalogicznie do tematu jednego z kolegow z forum wypowiedzcie sie na temat shotokanu POZDRAWIAM OSU


kiedys dobre blugie pozycje, obecnie troche zostaly poskrocane, ale i tak uczy ten styl dobrego poruszania sie, efekty w kumite treningu shotokanu to dopiero po wielu latach, albo wcale, polecam dla osob starszych, chcacych pocwiczyc samoobrone, albo po prostu sie poruszac, takie tai chi wsrod karate - to moja opinia, nikogo nie chcialem obrazac i nie prosze sie o bana ;-)
osu
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)

efekty w kumite treningu shotokanu to dopiero po wielu latach, albo wcale, polecam dla osob starszych, chcacych pocwiczyc samoobrone, albo po prostu sie poruszac, takie tai chi wsrod karate - to moja opinia


baaaardzo sie mylisz :!:

pozdro 8)
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)

efekty w kumite treningu shotokanu to dopiero po wielu latach, albo wcale, polecam dla osob starszych, chcacych pocwiczyc samoobrone, albo po prostu sie poruszac, takie tai chi wsrod karate - to moja opinia


baaaardzo sie mylisz :!:

pozdro 8)


Taka mam opinie na podstawie wlasnych doświadczeń. Aczkolwiek musze powiedziec ze obecny shotokan, na który się wybrałem kilkanaście razy w tamtym roku z ciekawości, a także z checi poszerzenia wlasnej wiedzy, rozni się zasadniczo od tego, który ćwiczyli moi koledzy w latach 80-tych. W moim miescie były dwie sekcje kyokushin i shotokan i w obydwu lalo się na maxa. Mój sensei wbrew opiniom środowiska, wprowadzil zasady kick-boxu do walk kumie, poszerzając arsenal naszych technik o jodan-reczne, oczywiście wszystko w rękawicach. Pozniej długo nie spotkałem takiej sekcji i takiego senseia. Po latach wszystko się zmienilo. W shotokan jest tzw „macanka” i brak gardy, tylko cos jakby wyciagniecie rak do przodu z błaganiem o litość, kyokushin zas w wielu sekcjach jest porzeszony o boks, ale nie jest ćwiczony jako walka kick-bokserska
osu
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
raczej chcialem dodac ze kyokushin nie jest urozmaicony w kierunku rowniez walk kick-bokserskich, glownie cwiczy sie pod zawody, czyli wali sie po bicepsach na maksa, a boks to oddzielna walka, tu metodyka sie klania
nie chce zrobic z kyoka kick boxu, chodzi mi tylko o to zeby czasami powalczyc w tej formule, przejmujac techniki z boku i dodajac nasze kyokushinkowe ;-)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
jako adept szkoly shotokan (moze niestandardowy ale jednak :) ) sprobuje napisac jak ja widze sprawe

zaczne od minusow:

jak juz ktos powiedzial macanka a nie kumite - mysle ze wplyw ma na to glownie fakt ze dzisiaj shotokan to w ponad 50% ludzie trenujacy rekreacyjnie i ktorzy na ulicy w majty robia ze strachu przed byle gimnazjalista a nie wina metodyki treningowej

skakanie podczas kumite - generalnie praca stop shotokan to duuuuuzy +++ ale u niektorych wyrabiaja sie zboczenia w stylu jak nie skacze to nie wiem co robic nogami podczas walki (na szczescie u mnie tego nie ma)

delikatnosc wiekszosci shotokanowcow

zbyt duze usportowienie co w polaczeniu z formula WKF sprawia ze czesc zawodnikow to szermierze ktorzy nawet piesci nie potrafia zacisnac

jesli ktos trenuje w Polsce to analogicznie jak w kk obecnosc na stolku prezesa wiadomo kogo

brak low-kickow w kumite

czeste prowadzenie treningow opartych tylko na technikach dozwolonych w wkf-ie

a teraz plusy:

swietna praca na nogach

technika nastawiona na szybkosc - wierzcie mi niektorzy shotokanowcy naprawde blyskawicznie uderzaja

moim zdaniem jedna z najlepszych metodyk treningowych jesli chodzi o technike i stosowanie zasad biomechniki

kizami zuki i gyaku zuki - jedne z najlepszych technik recznych, naprawde swietnie dopracowane pod wzgledem biomechniki a przez adeptow innych szkol czesto lekcewazone (oczywiscie tych co nie dostali nigdy solidnym gyakusem w bebech :) )

ogolna opinia ze wszyscy shotokanowcy to mieczaki - naprawde mozna sie naciac jesli ktos tak twierdzi

jesli sie trenuje w Polsce to w porownaniu do wiekszosci sztuk walki stosunkowo nietrudno znalezc naprawde dobrego trenera - czesc z nich prezentuje prawdziwie swiatowy poziom (mam to szczescie u takiego wlasnie trenowac :) )

napewno o czyms zapomnialem ale wiekszosc cech chyba zostala zawarta :twisted:

pozdro 8)
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)

swietna praca na nogach

Nie będę komentować wszystkiego, to jedno mnie uderzyło. Czy coś się zmieniło odkąd przestałem trzaskać powietrze na kihonach i innych katach? Jeśli nie, to śmiem wątpić w tę "świetną pracę na nogach".


Kiedy trenowałem shotokan, byłem uważany za jednego z czołowych zawodników w klubie. Twardy po karatecku i głupi też. Nie o tym jednak miałem pisać. Na zgrupowaniu kiedyś śmiać mi się chciało jak ludzie starsi o kilka stopni uciekali na drugą stronę sali, żeby nie oberwać w kumite. :wink: Na zawody niezbyt chętnie jeździłem, bo były "miętkie" (semi-contact). Tak więc coś niecoś wiem z czym się to je.


Później, mimo, że w karate poruszałem się bardzo dobrze, okazało się, że:
a) jestem zesztywniały, jeśli trzeba poruszać się nieco inaczej niż na karate...
B) największy problem w boksie to praca nóg
c) nie umiem pracować ze skakanką
d) nie umiem tańczyć* :wink:

* Jeśli kogoś to śmieszy, radzę dobrze się zastanowić, bo o dziwo to ma związek! :)
  • 0

budo_karatekid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
A ja tez sie wypowiem.. wszyscy patrzycie na shotokan przez pryzmat WKF , czyli karate sportowego, shotokan to tez tradycyjne karate, czyli nasz PZKT... Mysle ze skakanie i nie trzymanie gardy własnie wzieło sie ze sportowej odmiany shotokanu. w tradycyjnym nie ma takich sytuacji. Tak wiec zapraszam na treningi nie tylko do WUKO ale takze do sekcji shotokany tradycyjnego, wtedy zobaczycie róznice...

POZDRO :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
Hellrider zapewniam Cie ze zmienilo sie baaardzo duzo... a skakanka :?: no coz prawie przyrosla mi do rak :)

pozdro 8)
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)

Później, mimo, że w karate poruszałem się bardzo dobrze, okazało się, że:
a) jestem zesztywniały, jeśli trzeba poruszać się nieco inaczej niż na karate...
B) największy problem w boksie to praca nóg
c) nie umiem pracować ze skakanką
d) nie umiem tańczyć* :wink:

* Jeśli kogoś to śmieszy, radzę dobrze się zastanowić, bo o dziwo to ma związek! :)


Czytając twoją wypowiedź wnoszę że twoje karate skończyło się 15-20 lat temu. Obecnie (w dobrych sekcjach) trening gimnastyczny jest tak samo ważny jak siłowy czy techniczny. Skakanka stała się również elementem treningu wprowadzanym już w grupach starszych dzieci. Poza tym wszyscy karatecy których znam za..biście tańczą. Serio.

Pozdrawiam
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
A czytając o braku gardy w Shotokanie zaczyna mnie kłuć w boku. To, że ktoś nie trzyma gardy przy skroniach nie znaczy że jej nie ma.
Garda jest sprawą dowolną (indywidualną) i zależną od dystansu w walce.

Jeszcze raz pozdrowka.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
waloo z tym tanczeniem to tak jakbym slyszal mojego senseia :)
hehe :)
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
Jeśli jest tak jak mówicie, to tylko można się cieszyć, że coś idzie do przodu i trenerzy nie tkwią ze swoją metodyką treningu w średniowieczu. :-)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
wierz mi hellrider wiem co mowie tez bylem taki jak Ty
mialem 18 lat i bylem na rowni karatecko twadry i karatecko glupi
nie balem sie nikogo i myslelem ze nogami moge drzewa wyrywac
dopiero moj obecny trener pokazal mi co to prawdziwa twardosc, technika i dynamit
no i nie musze wspominac ze pod jego okiem przez rok zrobilem wieksze postepy niz przez wszystkie pozostale lata

shotokan sie zmienil a u dobrego trenera to naprawde wartosciowe karate

pozdro 8)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
powiedz u kogo ćwiczysz?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)

A ja tez sie wypowiem.. wszyscy patrzycie na shotokan przez pryzmat WKF , czyli karate sportowego, shotokan to tez tradycyjne karate, czyli nasz PZKT... Mysle ze skakanie i nie trzymanie gardy własnie wzieło sie ze sportowej odmiany shotokanu. w tradycyjnym nie ma takich sytuacji. Tak wiec zapraszam na treningi nie tylko do WUKO ale takze do sekcji shotokany tradycyjnego, wtedy zobaczycie róznice...

POZDRO :)


A jeszcze inny shotokan sie cwiczy u nas w W.S.I. POLAND :) :) :) :) wiec shotkan to bardzo szerokie pojecie.......
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
choc zalozylem ten temat to sie wypowiem cwicze shotokan 10 lat okolo 7lat cwczylem takie karate powiedzmy sportowe wiadomo punktowanie szermierskie itp ale od jakis 3 lat zmienil sie trener(choc stary zostal i surowa reka naucza kata i kihon) i treningi wygladaj calkiem inaczej mamy elmenty boku i elementy z bjj i jj oraz po czesci z judo(glownie rzuty i dzwignie)no i oczywiscie low-kicki
obecnie staram sie rozwijac i sparuje z znajomymi z innych sztuk walki (np.TKD JUDO AIKIDO CRAV MAGA) i smiem twierdzic ze daje sobie rade spokojnie i wcale te moje strzaly nie sa az takie miekkie jak u stereotypowego adepta shotokanu:] wiec tak jakos sie ciesze :P :) LOL PZDR ALL

OSU
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)

mamy elmenty boku i elementy z bjj i jj oraz po czesci z judo(glownie rzuty i dzwignie)no i oczywiscie low-kicki

a moglbys tu zroznicowac te elementy? :) co z jj co z bjj a co z jd? :wink:
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
bjj to glownie suby w parteze jj to w stojce a jd-to rzuty
:) POZDRAWIAM wiem ze wsumnie wszystkie 3 sa blisko siebie ich historia splata sie ze soba (oprocz judo z tego co wiem :) lecz moge sie mylic :) :))
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: + i - Shotokan :)
wow!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024