Skocz do zawartości


Zdjęcie

uprawnienia instruktorskie karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

uprawnienia instruktorskie karate
Hejka. :-) pilnie poszukuję kursu dającego uprawnienia instruktorskie (ogólne), wraz ze specjalnością karate. Wiadomo mi, że takowe można zdobyć w Warszawie i Krakowie. Szukam jednak czegoś bliżej Łodzi. Najlepiej to piszcie wszystkie informacje jakie macie na ten, włącznie z nazwą organizacji, która robi takie szkolenia, kosztem, czasem trwania itp.

PS. jedyne co udało mi się znaleźć w Łodzi, to szkolenie na instruktora rekreacji ruchowej w Akademi Zdrowia na Gdańskiej, ale nie chce tego robić, bo potem musiałbym dodatkowo płacić za specjalność i szukac gdzieś indziej jeszcze.

PS2. - topik kierowany głównie do osób, które posiadają uprawnienia instruktorskie, bądź trenerskie. OSS
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate

Hejka. :-) pilnie poszukuję kursu dającego uprawnienia instruktorskie (ogólne), wraz ze specjalnością karate. Wiadomo mi, że takowe można zdobyć w Warszawie i Krakowie. Szukam jednak czegoś bliżej Łodzi. Najlepiej to piszcie wszystkie informacje jakie macie na ten, włącznie z nazwą organizacji, która robi takie szkolenia, kosztem, czasem trwania itp.

PS. jedyne co udało mi się znaleźć w Łodzi, to szkolenie na instruktora rekreacji ruchowej w Akademi Zdrowia na Gdańskiej, ale nie chce tego robić, bo potem musiałbym dodatkowo płacić za specjalność i szukac gdzieś indziej jeszcze.

PS2. - topik kierowany głównie do osób, które posiadają uprawnienia instruktorskie, bądź trenerskie. OSS


musisz zrobic instruktora rekreacji ruchowej, a potem czesc specjalistyczna najlepiej u swojego przesesa klubu, ale i tak egzamin i pieczatke z W-wy bedziesz mial
osu
  • 0

budo_tiggi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate

PS2. - topik kierowany głównie do osób, które posiadają uprawnienia instruktorskie, bądź trenerskie. OSS


ja mam trenera I stopnia, ktoreg zrobilam na AWFie w Poznaniu...a uprawnienia instruktorske powinien wydawac zwiazek czy federacja do ktorej nalezysz, ministerstwo czy tez na uczelni sortowej - jak maja taka specjalizacje
  • 0

budo_tiggi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate
mala poprawka II stopnia :D
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate
no juz chcialem bic poklon y. ;)

Co do uprawnien:
najpierw potrzebujesz skonczyc kurs instruktora sportu cz. ogólną(robią AWFy i rozne inne organizacje), ja robilem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Fajna atmosfera i fajni ludzie prowadzą.

kolejny krok to część szczegółowa organizowana przez Polskie Związki (obecni na powyzszym kursie koledzy z KK, mowili, ze niedlugo zaczyna sie cz. specjalistyczna w Wawie chyba).

Instr. rekreacji ruchowej to troche inna bajka i chyba nie to cię interesuje.
Chyba, że się myle :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate
zapytaj tam gdzie trenujesz, kazdy klub ma na pewno dojscie do takich kursów. ja robiłam w szkole wyzszej w Pruszkowie na przyklad... :)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate
część ogólną wiem już gdzie można zrobić w Łodzi (koszt 1600 zł - 6 tygodniowy kur weekendowy), ale wiem też, że można gdzieś zrobić od razu ogólny ze spacjalnością - po prostu finansowo to wyjdzie taniej.

Mój trener zdobył takie uprawnienia jeszcze wieki temu, kiedy był w seitedo. W Shidokan jeszcze nic mi nie wiadomo jak narazie, żeby była możliwość zdobycia takich uprawnień. Dobrym pomysłem jest, żeby robić to w innej organizacji, na przykład Z shotokanu, ale w takim przypadku, muszę się stać członkiem PZK i pochodzić, jakiś czas na treningi tradycyjnego.

Gdzieś jeszcze w Łodzi chyba jest Polski związek kickboxingu i oni też chyba dają takie uprawnienia (od razu ogólne i specjalistyczne), ale nie mogę za bardzo ich namierzyć gdzie mają siedzibę.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate

część ogólną wiem już gdzie można zrobić w Łodzi (koszt 1600 zł - 6 tygodniowy kur weekendowy),


ja placilem 650 zl za 4 weekendy. Ceny w innych osrodkach ksztaltuja sie podobnie do tego, moze poszukaj jeszcze, bo mi troche naciagactwem pachnie.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate

musisz zrobic instruktora rekreacji ruchowej...


Po kursie rekreacji ruchowej mozna zrobic kurs instruktora rekreacji ze specjalnoscia samoobrony, by miec kurs instruktora sportu ze specjalnoscia karate najpierw trzeba zrobic kurs ogolny instruktora sportu!!
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate
A nie wie ktoś czy w Krakowie tylko na AWFie czy też jeszcze inne firmy/organizacje przeprowadzają kurs ogólny?

Pozdr.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate
Kurs instruktora sportu część specjalistyczna: karate shotokan będzie organizowana w Podkomisji Karate Shotokan W.S.I. Polskiego Związku Karate. Miejsce i termin: Wałcz 01-10.08.2007 roku, cena: ok. 1000-1100 zł. Dokładne informacje pojawią się na wiosnę na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Część ogólną kursu nasi kandydaci robią w Bydgoszczy na 5 weekendowych zjazdach. Koszt części ogólnej: 600 zł Dla zaintersowanych służę telefonem do organizatora.
Nawiasem mówiąc zgodnie z polskiem prawem sportowym uprawnienia instruktora rekreacji ze specjalnością somoobrony nie pozwalają na prowadzenie zajęć w klubach sportowych /stowarzyszeniach sportowych z osobowością prawną/. Uprawnienia te moga być wykorzystywanie do pracy na własny rachunek /ale uwaga - zawodnicy takiego "klubu" nie mogą startowac w zawodach/ lub do prowadzenia zajęć rekreacyjnych np, w pionie TKKF-ów, również bez prawa startu w zawodach. Inną sprawą jest fakt, iż regulacje te są nagminnie łamane, co jest niejako polską specjalnością. Nie popieram jednak takich praktyk !!!
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate

Kurs instruktora sportu część specjalistyczna: karate shotokan będzie organizowana w Podkomisji Karate Shotokan W.S.I. Polskiego Związku Karate. Miejsce i termin: Wałcz 01-10.08.2007 roku, cena: ok. 1000-1100 zł. Dokładne informacje pojawią się na wiosnę na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- to jest mam rozumieć Dan cytat skądś, tak? wnioskuję to po tym, że data mi się nmie za bardzo zgadza. :wink:


A co do reszty, to może te przepisy nie są respektowane, bo tak są zbyt zawiłe tak na dobrą sprawę to ich tak dokładnie nie zna. A nawet jeśli zna, to i tak je interpretuje na swój sposób ( co w Polskim prawie jest codziennością - im jakiś przepis stara się dokładniej wyjaśnić, tym więcej wersji dla każdego powstaje)

Co do kursu na instruktora rekreacji ruchowej, to troszkę przez pomyłkę zawyżyłem koszt - tam miało być 1200,a nie 1600.

PS. Czyli wnioskuję z tego co piszecie, ze raczej nie ma możliwości zrobić kursu łączonego od razu (ogólny i specjalistyczny) ?
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia instruktorskie karate
Data jest jak najbardziej prawdziwa 01-10.08.2007 /od środy do piątku/.
Kursy łączone także czasami są organizowane. W PZK /shotokan/ robi je Kol.Kowalski bodaj z Bielska Białej. Poszukaj w necie - znajdziesz napewno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024