Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYRZUCENIE Z KLUBU!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

WYRZUCENIE Z KLUBU!
Jest przykra sytuacja, nie pierwsza w klubie jakim trenuję, ale przeszła granice i proszę o opinię... :?
Jest klub. Kieruje nim sensei (3 dan), który jest szefem ochrony i pracuje u niego kilka osób z treningów w tym drugi sensei (2 dan). Dwa lata temu przyszła na trening do 3 dana dziewczyna, dużo trenuje, jakieś zawody ma na koncie itd. Tyle, że ona lubi wszelkie 'nowości', ciągle szuka, a to boks czasami itd., 3 danowi to nie pasuje. Kiedy była na obozie w wakacje, 3 dan powiedział na treningu do ludzi, że kiedy ona wróci będzie się starał 'wypieprzyć' (dosłownie) ją z klubu. Wróciła, zaczęła chodzić do nowej szkoły i ma lekcje na popołudnie i bardziej pasują jej dni treningowe u 2 dana niż u dotychczasowego. Dowiedziała się oprócz tego co 3 dan powiedział o niej gdy była na obozie i postanowiła mu powiedzieć na treningu, że zmienia grupę. Sensei zapytał ją o powody - powiedziała, że szkoła, czas, poza tym że wie że tak na nią powiedział. Na treningu tym pochodził po salce, reszta sparowała, w końcu podchodzi do niej i mówi "Nie trenujesz już". Ona za dwa dni poszła na trening do 2 dana, którego nie było bo pojechał do pracy (pilne wezwanie), ćwiczą, wpada 3 dan i afera przy wszystkich do niej "Ja ci powiedziałem, że koniec z twoim karate, bo mnie obraziłaś, gówniaro, masz to wszystko odszczekać co powiedziałaś, koniec treningow...". Poszły bluzgi, dziewczyna się broniła, ale nic z tego. Zadzwoniła do 2 dana, powiedziała o sytuacji, dowiedziała się, że 2 wie, że 3 zabronił jej trenować, właściwie bezpodstawnie i nie może nic zrobić bo dostaje mi się za to i w pracy.
W związku z tym pytanie - czy można zabronić treningów siedemnastolatce, która nie ma konfliktów z prawem, regularnie płaci za treningi, nic złego nie robi :?: To chora sytuacja. Czy można bezpodstawnie kogoś dosłownie wypierdolić z klubu :?: :!: Powiedziała rodzicom o całej sprawie, ma być rozmowa.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Jak widac mozna 8O ale ja bym sie zastanowil czy warto trenowac u tego goscia.
Bo chyba ma jakies niespelnione ambicje, i powinien sie leczyc.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Widzisz, jak widać u tego 3 dana nie warto ćwiczyć, facet ma 50 lat, coś mu się stało w głowę... Ale u drugiego senseia jak najbardziej warto, treningi są dobre. Gdyby to miasto było wielkie i było multum SW i szkół do wyboru to by było inaczej, a tak... 8O Zresztą, trochę ciężko tak po prostu odpuścić treningi, zwłaszcza jeśli ktoś wyrzuca kogoś, a ten drugi ktoś chce ćwiczyć :cry:
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
A co jakby sie zwrócić do władz stojących nad wszystkim i np powiedzieć Drewniakowi że 3 dan jest głupim ujem?? :)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Jutro ma być rozmowa rodziców z panem... I jeśli kulturalnie nie pomoże nic, to podejrzewam, że coś się wydarzy.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
coś?? :-)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Mamuśka dziwczyny się wkurzyła i już dzwoniąc i umawiając się na spotkanie powiedziała "Jeśli pan uważa że można kogoś wyrzucić bezpodstawnie z treningów, to się pan grubo myli, bo jeśli nie zmieni pan podejścia to ja się skontaktuję z całym shihanem, pójdę do gazety, a jak to nie pomoże to wynajmę radcę prawnego, bo stać mnie na to" 8)
  • 0

budo_anakonda_x
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
w takim razie lepiej dla 3 dana aby jej pozwolił trenować :) :)
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
?????
Ludzie mają nieraz zdrowego pierdolca!A może to kompleksy?Facio (3dan) ma jakiś tam monopol i mu od....o.Chore.
I nie wiem czy jest sens dla tej panienki dalej ćwiczyć u tego gościa z 3danem?Nawet jeżeli "wygra" sprawę.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
I jeszcze jedno:

KARATE NIE LECZY Z GŁUPOTY
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Ona nie ma zamiaru już nawet trenować u tego z 3, tylko tak jak mówiła i zdecydowała, przechodzi do 2, tylko, że sytuacja jak widać taka, że nawet żeby ćwiczyć u 2 to musi mieć pozwolenie. Właśnie, prezes wielki uważa, że ma monopol na karate...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Niech sie odwoła do PZK i Polskiej Organizacji Kyokushin Karate
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Jakiś sfrustrowany poj....b z tego "senseia", albo za dużo ciosów na łeb zebrał :) Myślę, że dziewczyna powinna go załatwić jak się tylko da, a sekcji i tak poszukać gdzie indziej. Bo dalszego jej trenowania w tym klubie sobie szczerze mówiąc nie wyobrażam, co z tego, że u innego instruktora, skoro i tak tam ten burak rządzi?Atmosfera wokól niej będzie na pewno fatalna, po co się ma stresować. Chyba jest tam jakiś inny klub SW?
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
To małe miasto, jest boks, ju-jitsu... Kyokushin jest jedno :? Załóżmy, że ten typ o którym mówiłam ma nazwisko Kowalski, więc daję sobię rękę uciąć, że za jakiś czas na klubie będzie napis nie "Kyokushin Karate", tylko "Kowalski Karate" :roll:
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Niewarto ćwiczyć. U mnie też nie ma wyboru sekcji więc od roku nie ćwiczę wcale... Ciężko ale wolę nie trenować u kogoś kto nie jest dla mnie "SENSEI"... Słyszałam i takich: "kto nie chodzi na zawody wogóle nie ma wstępu na salę". Olać ich. Poczekać,może za jakiś czas będzie okazja by poćwiczyć u PRAWDZIWEGO SENSEI...
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Może warto pomuśleć o tym JJ albo boksie... lepiej coś innego ćwiczyć niż z frajerem... ( no chyba że jest obiecującą zawodniczką KK i szkoda jej tego, ale to nie wiele zmienia,l bo burak i tak jej do zawodów nie wystawi... )
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Widzicie oto skutki politykowania w PZK ! tym instruktorom pomyliło się,że karate to nie sport ,a zawody to tylko dodatek ! Jak można sobie potrenować skoro góra wymyśla prawie co miesiąc jakieś mistrzostwa polski ?, gdzie czas na trening, leczenie kontuzji ? przecież to co robimy to tylko amatorska zabawa :!: A trenerom w główkach się pokręciło w gonitwie za tymi punkcikami z których mają kasę.
Do tego jeszcze inni wymyślają zawody za pieniądze czy to aby nie koniec drogi budo karate :(
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Jeden przypadek nie świadczy , że w PZK wszyscy instruktorzy są tacy sami , więc nie uogólniaj .
Co do zawodów to masz rację , nie powinno się do nich zmuszać i nie wierzę że tak jest.
Zawody za kasę to porażka nawet jak to jest AŻ 1000 ZETÓW ! :)
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
vop 23 nie rozumiem co masz do zawodow na ktorych pierwszy dostaje kase? Ludzie trenuja placa skladki,kupuja,sprzet ogolnie maja wydatki kasa za zwyciestwo przynajmniej zmniejszy te obciazenia finansowe.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYRZUCENIE Z KLUBU!
Jak chcecie się bić za kasę to bijcie się na K1 albo w klatkach.
Rozdrapaliście kk a teraz chcecie obedrzeć karate / każde karate / z tego co jeszcze zostało. I to mi się nie podoba.

A co zrobisz jak np. Ty będziesz chciał zrobić następny turniej i jakiś juniorek zapyta ile Sensei płaci . A Sensei tym razem nie płaci ! No Ci odpowie jak nie ma kasy to ....laj.
O to Wam chodzi ?
Karate Kolego to nie sport i nie kasa i tu zgadzam się z Kolegą Karateką .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024