Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karatega problem...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_pietras65
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Karatega problem...
Hej kupiłem sobie na allegro nową karategę. Mam 183 wzrostu a karategę kupiłem na 190. Kierowałem się sugestiami kolegi który mówił że po praniu się "skurczy" jednakże wyprałem w temperaturze 95 stopni i nic;(:( Karatega jest mocno za duża na mnie;( Mam pytanie czy ktoś wie może czy po kilku praniach jej rozmiar trochę sie zmniejszy?? Bo jeśli nie to będe próbował ze sprzedającym ją wymienić. Karatego jest firmy Bushi. Proszę o pomoc pozdrawiam sempai Marcin. OSU
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karatega problem...
Miałem dokładnie ten sam problem co Ty. Jestem nawet tego samego wzrostu. :-) Po kilku praniach gi powinno się jeszcze trochę skurczyć. Nogawki spodni można bardzo łatwo skrócić, ale z górą może być lekki problem. Jeśli jest O WIELE za duża, spróbuj zwrócić albo odsprzedać. Mnie na początku też wydawało się, że gi jest za duże, ale sensei powiedziała, ze wszystko jest OK.
Najlepiej załóż kerategę i wyprostuj ręce przed sobą. Jeśli rękawy siegają do połowy przedramienia, jest git. ;)
  • 0

budo_pietras65
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Karatega problem...
byłem dzisiaj na treningu troche w niej poćwiczyłem i wydaje mi sie że będzie dobra .. trochę jednak musze przykrócić rękawy bo jednak są za długie. Dzieki za info i pozdrawiam
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karatega problem...
Podczas treningu rękawy mogą być podwinięte, ale od kolegów wiem, że na egzaminie sensei (albo shihan) może Ci kazać to "odpompować". ;)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karatega problem...
dobry sposób to podwinąć (do środka) i przyszyć takie podwinięte. Dzięki temu maja odpowiednią długość i są wzmocnione ;)
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karatega problem...
Trenowałem kiedyś ponad 2 lata w gi firmy Bushi. Setki prań i prawie się nie skurczyła. To tanie i dobre gi (jeśli nie zmienili gatunku bawełny). Ja wtedy też miałem za duże, swoje dałem do krawcowej, za parę groszy dopasowała mi profesjonalnie, jak chciałem. Podwijanie do środka, zwłaszcza przy sparingach, może powodować obtarcia, a podwijać na zewnątrz... gi musi być takie, żebyś nie czuł w trakcie trenowania i nie zajmował się ubiorem, bo zamiast się ćwiczyć, zwracasz uwagę na rękawy czy przeszkadzające za długie nogawki... Teraz kupuję gi sprawdzonych firm, które prawie się nie kurczą, "na miarę" i których trenując "nie czuję". Muszą być lekkie i miękkie, wady w dopasowaniu gi przeszkadzają np. na zawodach.
  • 0

budo_pietras65
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Karatega problem...
dzięki bardzo właśnie o to mi chodziło aby wypowiedział się ktoś to używał karategi tej firmy i jak to po czasie wygląda. Podszyje sobie trochę rekąwy i nogawki i powinno być ok. Dzięki jeszcze raz!
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karatega problem...

Hej kupiłem sobie na allegro nową karategę. Mam 183 wzrostu a karategę kupiłem na 190. Kierowałem się sugestiami kolegi który mówił że po praniu się "skurczy" jednakże wyprałem w temperaturze 95 stopni i nic;(:( Karatega jest mocno za duża na mnie;( Mam pytanie czy ktoś wie może czy po kilku praniach jej rozmiar trochę sie zmniejszy?? Bo jeśli nie to będe próbował ze sprzedającym ją wymienić. Karatego jest firmy Bushi. Proszę o pomoc pozdrawiam sempai Marcin. OSU


A jaką gramaturę kupiłeś? 10OZ, 12, 14 czy moze 15?
Ja kupiłem górę 12stkę, a spodnie 10. Mam 185cm wzrostu, a karategi była szyta na mocno ponad 190. Po kilku praniach zarówno spodnie, jak góra skórczyły się do dopowiednich rozmiarów - obeszło się bez skracania. Może "ugotuj ją" w pralce jeszcze ze 2 razy i sprawdź, czy rozmoar pozostał taki sam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024