Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompedium wiedzy-silownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_griffin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
Faktycznie obwody w moim wypadku będą chyba lepsze. Tylko czy jest sens pakować te biegi interwałowe tuż po treningu czy lepiej to robić w dni bez siłowni? Czy HIIT nie koliduje z siłownią jeśli bym chciał wykonywać bezpośrednio po?

Pozdrawiam.

--
Marcin
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
ry~you, w sumie dziwne bo w tych kompleksach z t nation wszystko jest fajnie przemyslane i sa cwiczenia silowe+dynamiczne, no ale kazdy jest inny:D


jesli robisz obwody lub jakies kompleksy to hiit bym robil w dzien bez silki
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia

robilem te kompleksy z tnation i powiem szczerze lepsze efekty mialem na kompleksach do 6 powtorzen 5-6 roznych cwiczen gdzie nie odkladamy ciezaru z rak. Robi sie 4-6 takich kolek. Odpoczynek pomiedzy kompleksami trwa tyle ile wykonanie jednego takiego obwodu lub mniej. Przerwy sa bardzo wazne. A ssanie to mi sie po tym takie wlaczalo ze cala lodowke opierdalalem...



A mógłbyś tak mniej więcej opisać jak wyglądał ten trening lub podesłać jakiegoś linka czy cuś ? :oops:
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
poszukaj np javorek barbell complex
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
ja robilem z hantelkami 2x 20 kilogramow wykonujac przynajmniej 2 cwiczenia dynamiczne.
Np.
1- przysiad
2-wyciskanie z wyrzutem nog do nozyc nie wiem jak to nazwac taki wykrok i wstaje z hantlami uniesionymi nad glowe.
3-wioslo
4-martwy ciag
5-wyciskanie zolnierskie
6-zarzut z kolan
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
i smialo jesi chcesz cwiczyc tylko 3 razy w tygodniu mozesz robic hiit po treningu silowym. Jak masz wiecej czasu to lepiej wrzucic pomiedzy silownia bo lepsza regeneracja powinna byc ;]
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia

ja robilem z hantelkami 2x 20 kilogramow wykonujac przynajmniej 2 cwiczenia dynamiczne.
Np.
1- przysiad
2-wyciskanie z wyrzutem nog do nozyc nie wiem jak to nazwac taki wykrok i wstaje z hantlami uniesionymi nad glowe.
3-wioslo
4-martwy ciag
5-wyciskanie zolnierskie
6-zarzut z kolan


w sumie nie wiem jak sila moze roznac na ciezarkach 20 kilo...kondycja itd owszem ale sila na 100 % nigdy w zyciu....

i hiit po obwodach czy podobnym treningu to kiepski pomysl, nie patrzac na to ze moze sie przetrenowac to chociazby z tego powodu ze taki hiit bedzie kiepski jakosciowo nie efektowny, po silowni jakies lekkie aeroby i tyle...



co do kompleksow wykonywanych jednym ciezarem kika cwczen pod rzad to dla mnie slaba opcja, a powodem jest to ze nie uwzglednia roznic silowych parti miesnowych, jak mam robic np barki i nogi jednym ciezarem to efekt bylby taki ze nogi by byly niedotrenowane a barki az nadto...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
"napisales, ze wytrzymalosc jest wazniejsza od sily. jesli spotka sie dwoch zawodnikow o jednakowym stopniu techniki, moim zdaniem wygra silniejszy, a nie wytrzymalszy".

Mylisz sie. Co sobote sparuje ma macie bez gi, z goscmi duzo silniejszymi ode mnie (przynajmniej na sztandze) i ciezszymi srednio 25 kg, kilkanascie lat, a czesto wiecej mlodszymi. Koledzy z silki zabrali sie za sztuki walki i juz sporo potrafia i... wygrywam m.in. dlatego, ze mam wieksza wytrzymalosc, potrafie przetrzymac ich huraganowe ataki i przejsc do ataku i znalezc jeszcze sile na poddanie. Fakt, ze potrafie lepiej gospodarowac energia, ale to sie nabywa z czasem. I chocby podwoili swoje wyniki np. w martwym ciagu (biora po jakies 200 kg, cos takiego mi sie obilo o uszy), nie zagroza mi. Ale jak poprawia technike, poruszanie sie, wytrzymalosc silowa...
Nie boje sie silniejszych i ciezszych, boje sie gosci, ktorzy potrafia przez cala walke nieustannie atakowac np. jedna technika i zameczaja na smierc. Mam takich dwoch sparinpartnerow i mimo, ze nie sa najlepsi w grupie, to omijam ich szerokim lukiem, jeden np. nieustannie chwyta do gardy, lapie za lape (ja sie uwalniam, a on znowu) i piec minut probuje wyciagnac balache, mimo obron, powtarza w nieskonczonosc. Nie daje mi szans na kontre, na przemieszczanie sie. K.. nienawidze tego. Wole kombinujacych technikow.

A co treningu pod bjj, grappling to nie ma co wywazac otwartych drzwi - sa gotowe zestawy - Couture, Maxvell, etc. GSP kombinuje i slusznie z tradycyjna gimnastyka przyrzadowa.

Acha... Dzis np. gracze w pinponga trenuja takze ze sztanga, czy z oporem, bo nie tylko sztanga stanowi opor - kettle, gumy, sztangielki, wlasne cialo.

K_P
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
jak jest sie silnym i duzym to trzeba po prostu nauczyc sie walczyc ekonomicznie i juz robi sie lepiej...mowie to o bjj bo jesli chodzi o mma to tu nie ma miejsca na takie rzeczy...trzeba byc i silnym i wytrzymalym :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
w bjj tez trzeba byc silnym i wytrzmalym i tacy sa ludzie juz na poziomie zawodow krajowych - kazdy jest silny i wytrzymaly w swojej wadze, a wygrywaja najczesciej Ci blyskotliwi, czasami jakis rzemieslnik cos ugra.

K_P
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
uwierz mi tez myslalem ze sily tak nie zrobie bo nie jest dla mnie problemem zrobic przysiady z 40 kilowym obciazeniem kilkanascie razy a jednak sie udalo ;) i wlasnie o to chodzi ze z czasem znikaja dysproporcje w sile mniejszych partwii miesniowych i miesni stabilizujacych. Taki trening dobrze wykonany z odpowiednim ciezarem sprawia ze naprawde schodzisz omdlaly i chce ci sie zygac a wcale tak bardzo sie nie zsapiesz.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
ry~ryou, wszystko się zgadza, ale nadal trenujesz wytrzymalość siłową i nie siłę maksymalną. Nikt nie mówi, że wytrzymałość szkodzi. Idzie tylko o to CO tym sposobem trenowania poprawisz.
  • 0

budo_griffin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia

i smialo jesi chcesz cwiczyc tylko 3 razy w tygodniu mozesz robic hiit po treningu silowym. Jak masz wiecej czasu to lepiej wrzucic pomiedzy silownia bo lepsza regeneracja powinna byc ;]


i hiit po obwodach czy podobnym treningu to kiepski pomysl, nie patrzac na to ze moze sie przetrenowac to chociazby z tego powodu ze taki hiit bedzie kiepski jakosciowo nie efektowny, po silowni jakies lekkie aeroby i tyle...


Jak rozmawiam z ludźmi to jedni mówią że "nigdy w życiu" a inni że "jak najbardziej" ;) .
Przedstawiłeś bardzo sensowny argument przeciwko. Po siłce można nie mieć siły na dynamiczne i efektywne sprinty... Spróbuję raz takiego zestawu i zobaczymy.

Pozdrawiam

--
Marcin
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia

uwierz mi tez myslalem ze sily tak nie zrobie bo nie jest dla mnie problemem zrobic przysiady z 40 kilowym obciazeniem kilkanascie razy a jednak sie udalo ;) i wlasnie o to chodzi ze z czasem znikaja dysproporcje w sile mniejszych partwii miesniowych i miesni stabilizujacych. Taki trening dobrze wykonany z odpowiednim ciezarem sprawia ze naprawde schodzisz omdlaly i chce ci sie zygac a wcale tak bardzo sie nie zsapiesz.


no tak dysproporcje znikaja, barki robia sie silniejsze nogi stoja w miejscu...jesli chodzi o tego typu treningi najlepsze jest ACT lub kompleksy jak pokazalem z T nation nic lepszego nie wymyslono jeszcze...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
Zwlaszcza graplerowi potrzebne sa wszystkie rodzaje sily - tzw. wytrzymalosc silowa i sila makysmalna. A trening z nparawde duzym ciezarami poprawia eksplozywnosc.

K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
to ja tylko powtorze moje zdanie na ten temat,
na silce najlepiej robic sile maksymalna (trojbojowo/dwubojowo), plus jakas kondycja szybka (sprinty, magiczna 50), a na macie uczyc sie tej sily uzywac (bo to jest najwazniejsze, mozna byc silnym a nie umiec tego uzyc na macie, jak mowi kubus. ja tak mam w tej chwili) i robic wytrzymalosc poprzez drille/sparingi (a nie pompki/brzuszki/przysiady/ inne badziewie..).
howgh.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
Tzw kondycja specjalna. Mozna jeszcze porzeźbić z manekinem zapaśniczym, do bjj, ale jako bonus. Nuff said
  • 0

budo_griffin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
Jeszcze jedno pytanko mam do Was:

Czy przy treningu nastawionym na redukcję lepiej stosować obwody czy FBW?


Pozdrawiam.
--
Marcin
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kompedium wiedzy-silownia
Ciężkie obwody, oparte na ćwiczeniach wielostawowych i mocy. Ja przynajmniej muszę żreć za trzech, żeby nie schudnąć jeszcze bardziej :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024