Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kravka w zyciu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Zion napisalem tak tylko z tego powodu, ze sam tego nie widzialem ani nie slyszalem ale mysle ze dowiedzialem sie tego z pewnego zrodla ;]. Co nie zmienia daktu, ze na swoich stronach wypisuja bzdury <>
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

podobno p.Sawicki lubi pokazywać różne techniki na ludziach którzy przychodzą do niego do sekcji i robi to w sposób dość chamski - mocno podduszając czy nadwerężając stawy osób na których demonstruje techniki.Czy to może oznaczać ,że ma niewielka wprawę w wykonywaniu określonych technik czy chce się popisać - demonstrując jaki z niego figofago?


A robił to kiedyś na Tobie? Chyba nie. :wink: Bo niektórzy są delikatni i się skarżą że trener za ostro demonstruje techniki, że szarpie, że dusi naprawde. U mnie jest tak samo też jestem czasami królikiem doświadczalnym i nie jest to przyjemne ale czasami trzeba. No bo pomyśl zanim zacznie się ćwiczyć technike z ochraniaczami, full kontakt itd. trzeba wiedzieć jak to mniej więcej powinno wyglądać. Mniej więcej bo bez ochraniaczy niektóre ciosy i tak musisz zamarkować. Ale całą mechanikie ruchu, technike wykonania trzeba wypracować, wiedzieć jak może się zachowac przeciwnik jak mu się założy taką dźwignie itd. A potem się to ćwiczy na full i jest i technicznie i dynamicznie. A jak trener zrobi na pół gwizdka to naśladując go też zrobisz na pół gwizdka i wyjdzie tylko na treningu. Nawet jak się na treningu mocno poddusza to wystarczy odklepać, a jak sie bedzie dusić na niby to w prawdziwej walce też wyjdzie na niby.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Niektorzy, to chyba powinni trenować gre w szachy a nie systemy walki. Jak mi ktoś mówił, żebym tak mocno nie bił [ a wcale nie bilem ] to już nigdy więcej z nim w parze nie byłem.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
m3nn3l ...
Instruktor powinien wyjaśniać i demonstrować odpowiednio techniki ,a nie nadwerężać stawy i mocno podduszać osobę NA KTÓREJ DEMONSTRUJE techniki.Jeśli robi inaczej to znaczy ,że ma niewielkie doświadczenie i/lub sadystyczne zapędy i/lub próbuje sobie i innym udowadniać jakimi destrukcyjnymi technikami dysponuje - a to wskazywałoby na to że odczuwa duże niedowartościowanie i korzysta z możliwości treningu aby się podbudować wyżywająć się na ćwiczących.
Zdrowie ćwiczących jest zawsze na pierwszym miejscu,a kto tego nie wie lub tego nie rozumie - powinien zabrać się za coś innego niz treningi sztuk walki lub snucie rozważań co jest dobre a co złe.Jeśli instruktor doprowadzi do uszkodzenia lub przyzwoli na zbyt niebezpieczny dla zdrowia ćwiczących trening - może mieć na karku prokuratora.Nieletni lub inne osoby którym sie wydaje że mają jakąs wiedzę - zabierają głos na tym forum wypisując dyrdymały bo nie maja pojęcia o skutkach prawnych spowodowanych uszkodzeń ciała,nawet nieumyślnych.
Napisałem-"podobno" bo nie widziąłem na własne oczy lecz słyszałem od różnych,niezależnych od siebie osób,że p.Sawicki potrafi demonstrować techniki na swoich uczniach w sposób CHAMSKI - doprowadzając do niebezpiecznych dla zdrowia sytuacji u osoby na której pokazuje.
Takie działania miały podobno tez miejsce także na pokazach combat 56, gdzie demonstrujący techniki-wykonując je brutalnie i bez odpowiedniej kontroli doprowadził do uszkodzenia stawów i oka u osób (ze swojej sekcji)na których zbyt żarliwie demonstrował techniki na pokazie.
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Zwierzu wyluzju a kto tu mówi o jakimś uszkodzeniu ciała? :lol: Ja napisałem tylko że jak czasami się szarpnie za mocno i zaboli to nie dzieje się nic strasznego. Wiele razy czytałem na tym forum taki zarzut do kravki że się trzaska w powietrze, nie ma sparingów, mało kotaktowe i wogóle itd. u mnie w sekcji za to są sparingi to też beee bo trener sadysta :D . A tak wogóle to jakbyś zademonstrował duszenie bez duszenia :wink: ? U mnie jak sparujemy w parterze to dusimy się normalnie, partner odklepuje i nikomu się krzywda nie dzieje. Czyli rozumiem że to jest patologia, stwarzanie zagrożenia życia i powinniśmy to tylko akcentować :wink: ? Tzn. nie dusić naprawde tylko oplatać rękami i mówić "założyłem Ci duszenie" -"ok ja odklepuje" :wink: . I potem się niektórzy pytają co to jest paradoks Kano :wink: .
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
demonstracja techniki ćwiczenie jej a sparing to 2 różne rzeczy. Jeżeli ktoś demonstruje technikę to ja nie mogę się bronić to czemu ma służyć wykonywanie jej z pełną siłą chyba jedynie leczenie jakiś kompleksów.
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

demonstracja techniki ćwiczenie jej a sparing to 2 różne rzeczy. Jeżeli ktoś demonstruje technikę to ja nie mogę się bronić to czemu ma służyć wykonywanie jej z pełną siłą chyba jedynie leczenie jakiś kompleksów.


No teraz wychodzą różnice w sposobie prowadzenia treningu. U mnie demonstrowanie NIE wygląda tak że osoba na której dana rzecz jest demonstrowana, stoi jak ciele i czeka aż trener ją oklepie/przydusi. Przykład:demonstracja zrywania chwytu za szmaty. Trener sobie stoi a mój kumpel podchodzi do niego i łapie go za chabety, szarpie, napiera całym cięzarem ciała (ogólnie rzecz ujmując stara sie zrobić to jak najbardziej realnie), trener zrywa chwyt i kontruje. A osoba na której technika jest demonstrowana stara się zasłaniać/blokować/unikać po prostu uciec przed tą kontrą czyli jak najbardziej może się bronić i się broni. Jak by było inaczej to demonstracja w ciepłej sali z uśmiechniętym kolegą, który po prostu przytrzyma Cię za koszulke, nie ma większego sensu. Jak narazie żadnych poważnych kontuzji nie było a z treningów nie wracamy karetkami :wink: .
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

... Przykład:demonstracja zrywania chwytu za szmaty. Trener sobie stoi a mój kumpel podchodzi do niego i łapie go za chabety, szarpie, napiera całym cięzarem ciała (ogólnie rzecz ujmując stara sie zrobić to jak najbardziej realnie), trener zrywa chwyt i kontruje. A osoba na której technika jest demonstrowana stara się zasłaniać/blokować/unikać po prostu uciec przed tą kontrą czyli jak najbardziej może się bronić i się broni. ...


Mówi trener do uczniów:
- to ja się z Heniem ponap..., a Wy sie popatrzcie

zajebisty sposób przekazywania wiedzy :roll: :roll: :roll:

Ciekawe jak jak jest pokazywane sławetne wsadzanie palcÓw w oczy?
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Mówi trener do uczniów:
- to ja się z Heniem ponap..., a Wy sie popatrzcie

zajebisty sposób przekazywania wiedzy

Ciekawe jak jak jest pokazywane sławetne wsadzanie palcÓw w oczy?


To teraz mi pokaż ,gdzie w moim poście który zacytowałeś, napisałem że tak wygląda przekazywanie wiedzy przez trenera :wink: . Ja odnosze wrażenie że napisałem o demonstrowaniu technik a nie o sposobie nauczania. Jak namieszałem coś w poście że nie idzie zrozumieć to przepraszam :oops: . A demonstracja wygląda tak jak napisałeś - trener i Henio starają się żeby wyglądało to realnie(jak na warunki treningowe) ale nie aż tak realnie żeby komuś stała się krzywda(co ma być zamarkowane to jest, w tym palce do oczu :wink: ). Wole obecną forme prezentacji niż np.: "Henio złap mnie za szmaty pokażemy jak się zrywa taki chwyt... ale nie tak mocno bo mi bluze pognieciesz!" :wink: . Czasami mam wrażenie że niektórzy sami stwarzają otoczke wokół combatów że to style dla świrów którzy lubią się kopać po jajach i wbijać palce do oczu, żeby potem było się z czego pośmiać w towarzystwie :wink: .
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

... . Ja odnosze wrażenie że napisałem o demonstrowaniu technik a nie o [u]sposobie nauczania...


W zasadzie mógłbym napisać, że początkiem przekazania komus wiedzy o danej technice jej jej zademonstrowanie

ale nie napiszę, bo może się okaże, że się na "combatach" nie znam :)
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
dar75 ,

idąc Twoim tokiem myślenia, to tylko style chwytane mogą tak naprawde zademonstrować techniki. Przecież nawet w MT kopie się w worki czy tarcze, a to już nie jest demonstracja techniki bo nie uderzasz w przeciwnika tylko w jakiś tam worek.A jak mi powiesz, że też kopiesz w przeciwnika, to... kopiesz z całej siły? Czy nie za bardzo? Bo jeśli nie to już to nie jest demonstracja techniki.

Ostatnio na BJJ ćwiczylismy wychodzenie z półgardy, trener nawet powiedział, że możnaby kolanem usiąść typowi na krocze , no ale nikt tego nie robił, bo to przecież jest sport. Ale tak się zastanawiam czy słowo "ćwiczylismy" jest właściwe...

Czepiliście się tych oczu u krocza, zapominając, że KM i inne combaty to nie tylko te techniki.Ale to tak wszędzie jest, ktoś sobie wybierze obojętnie jaki styl, system i znajdzie tam jakiś szczególik a potem swój atak skupi właśnie na tym. Potem inni się o tym naczytają i tak będę wyśmiewać. Mimo, że nie widzieli ani 1 treningu:)
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Zion napisalem tak tylko z tego powodu, ze sam tego nie widzialem ani nie slyszalem ale mysle ze dowiedzialem sie tego z pewnego zrodla ;]. Co nie zmienia daktu, ze na swoich stronach wypisuja bzdury <>

To jest marketing i reklama - WSZYSCY i WSZĘDZIE to stosują (mniej lub bardziej :wink: . Trzeba klienta zainteresować/ przyciągnąć - klient ogląda, próbuje i decyduje, czy mu się podoba, czy nie - wszystko! Jak z proszkiem do prania... :) IMO nie ma się czym podniecać, jak to niektórzy czynią w tej materii :wink: .
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby technikę ćwiczyć na maxa z oporującym partnerem (a ćwiczyłem różne SW) bo nigdy nie wyjdzie. Dlatego są tzw. zadaniówki ale pewnie dlatego że sekcje boksu, shootfightingu, KM, sambo, bjj gdzie ćwiczyłem były sekcjami dla cieniasów. :twisted:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
tylko że sporej ilości technik nie da się przekazać na 100% bez kontuzjowania partnera a nie o to chodzi chyba...

To, że partner musi oporować to jasne, ale nie ma to się przeradzać w walkę bo to bez sensu...

Tak sie nikt nic nie nauczy...
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

tylko że sporej ilości technik nie da się przekazać na 100% bez kontuzjowania partnera a nie o to chodzi chyba...

To, że partner musi oporować to jasne, ale nie ma to się przeradzać w walkę bo to bez sensu...

Tak sie nikt nic nie nauczy...

Dokładnie tak! Niestety czasem zdarza się, że ktoś w CHAMSKI sposób stara się udowodnić instruktorowi, że na niego to prezentowana technika nie działa i jaki to on wytrzymały jest itd...i różnie się potem taka sytuacja rozwija...i kończy...
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

W zasadzie mógłbym napisać, że początkiem przekazania komus wiedzy o danej technice jej jej zademonstrowanie

ale nie napiszę, bo może się okaże, że się na "combatach" nie znam


Masz racje a czy znasz się na combatach nie wiem :) . Moim skromny zdaniem demonstrowanie techniki przekazuje tylko taką wiedze - jak to powinno wygladać i jaki mieć skutek. Bo jak od samego patrzenia można by się nauczyć walczyć to wystarczyłoby odpalić youtube obejrzeć ileś tam filmików o MA i już wymiatamy :wink: .
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

tylko że sporej ilości technik nie da się przekazać na 100% bez kontuzjowania partnera a nie o to chodzi chyba...

To, że partner musi oporować to jasne, ale nie ma to się przeradzać w walkę bo to bez sensu...

Tak sie nikt nic nie nauczy...

Dokładnie tak! Niestety czasem zdarza się, że ktoś w CHAMSKI sposób stara się udowodnić instruktorowi, że na niego to prezentowana technika nie działa i jaki to on wytrzymały jest itd...i różnie się potem taka sytuacja rozwija...i kończy...


gorzej gdy ktoś kto kreuje się na "wyjątkowego" instruktora - w CHAMSKI sposób demonstruje techniki na uczniu który nie oporuje.......
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Zwierzu wyluzju a kto tu mówi o jakimś uszkodzeniu ciała? :lol: Ja napisałem tylko że jak czasami się szarpnie za mocno i zaboli to nie dzieje się nic strasznego. Wiele razy czytałem na tym forum taki zarzut do kravki że się trzaska w powietrze, nie ma sparingów, mało kotaktowe i wogóle itd. u mnie w sekcji za to są sparingi to też beee bo trener sadysta :D . A tak wogóle to jakbyś zademonstrował duszenie bez duszenia :wink: ? U mnie jak sparujemy w parterze to dusimy się normalnie, partner odklepuje i nikomu się krzywda nie dzieje. Czyli rozumiem że to jest patologia, stwarzanie zagrożenia życia i powinniśmy to tylko akcentować :wink: ? Tzn. nie dusić naprawde tylko oplatać rękami i mówić "założyłem Ci duszenie" -"ok ja odklepuje" :wink: . I potem się niektórzy pytają co to jest paradoks Kano :wink: .


jesli byłbyś w stanie zrozumieć to co piszę to nie traciłbyś czasu na tego typu odpowiedzi
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Tak w ogóle to do kogo zarzut , że w CHAMSKI sposób demonstruje techniki? Bo ja nie widziałem , żeby Sawicki tak robił.
Czy ktoś z was miał takie nieprzyjemności? A może przesadzacie? Czy ktoś wyszedł, ze złamaną ręką, nieprzytomny itd z tego pokazu? Jeśli tak, to przyznam , że instruktor przegiął. Jeśli nie to, przestancie się KOMPROMITOWAć mówiąc , że ktoś techniki chamsko demonstruje. Polecam sekcje szachów albo brydża .
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Zion napisalem tak tylko z tego powodu, ze sam tego nie widzialem ani nie slyszalem ale mysle ze dowiedzialem sie tego z pewnego zrodla ;]. Co nie zmienia daktu, ze na swoich stronach wypisuja bzdury <>

To jest marketing i reklama - WSZYSCY i WSZĘDZIE to stosują (mniej lub bardziej :wink: . Trzeba klienta zainteresować/ przyciągnąć - klient ogląda, próbuje i decyduje, czy mu się podoba, czy nie - wszystko! Jak z proszkiem do prania... :) IMO nie ma się czym podniecać, jak to niektórzy czynią w tej materii :wink: .
Pozdrawiam.


"TRZEBA KLIENTA ZAINTERESOWAĆ" :D ....ale żeby bzdury wypisywać aby tego klienta zainteresować?.... to tak jakby traktować tego klienta jak głupka.Bzdurami można przyciągnąć chyba raczej tylko głupków......
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024