Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kravka w zyciu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Uuu panoczki...
Czy jest tu jakiś stary bokser? Boczna pozycja walki przecież to nie tylko ving tsun czy KM, boczna pozycja występowała w boksie tyle że dziasiaj mało kto o tym wie. Zdarzali się spece bokserzy dla których była ona podstawową postawą w walce, dla innych była to tylko forma przejściowa. Podejrzewam że to z boksu (w latach 30 tych) Imi Lichtenfeld pobrał boczną pozycję walki, inną kwestią jest czy robienie z pozycji bocznej podstwowej pozycji walki jest zasadne?
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Rodzaj gardy i pozycji do walki jest uzalezniony od rodzaju walki. W systemach w których przeważają uderzenia i kopnięcia - pozycja powinna być zdecydowanie frontalna a nigdy boczna. Czy to właśnie w wynalazku pt."israeli krav maga" jest stosowana pozycja boczna?:)
A poza tym -po co tyle postów nabijać w tym temacie. Odnośnie pozycji do walki i gardy przykład nalezy brac od najlepszych, światowej klasy zawodników i trenerów walki wręcz - przedstawicieli sportów uderzano-kopanych i mieszanych .....a specjalisci israelscy i regionalni kravmaga :D powinni korzystać z doświadczeń i wiedzy w/w ...a gaworzenie typu-" będę uczył się takiej troszkę innej pozycji i specjalnej gardy" (żeby mnie odróżniono podczas bójki ) :) - to dobry temat na dyskuję dla gimnazjalistów podczas przerwy międzylekcyjnej :lol: ...z całym szacunkiem dla gimnazjalistów:)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
zgadza się Obrońco......ale kiedyś inaczej walczono,był inny styl walki na ringu i podejrzewam że ktos walczący typowo i oryginalnie jak w tamtych czasach nie mialby dużych szans z bokserem walczącym według dzisiejszych trendów i norm.
Boks jest ogromnie dochodowym przemysłem i nad techniką bokserską na całym świecie pracują sztaby wybitnych specjalistów.....nad walką bokserską bez rękawic - również pracuje multum speców .....i to nie tylko "wielkich mistrzów ze szkoły czarnych pasów israeli" :lol: ........czy jakoś tak :D
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Tak to jest wymysł a raczej zapozyczenie [ skąd? ]Israeli Krav Maga, ale i tak kazdy w trakcie play fightingu pozycje zmienia na frontalna , nawet Sawicki:) Boczna jest mniej stabilna, ale trudniej jest cie trafic. I tak nie ma co nad tym gadac, bo kazdy w koncu staje frontem. Napisalem , ze podczas sparingu instruktor podszedl i mi kazal stanac bardziej bokiem. A ja i tak po chwili wrocilem do swojej bardziej naturalnej i dla mnie lepszej.

Co do rozpoznania napastnika po gardzie, to nie ma nic mylnego! Koles od TKD stoi podobnie do kolesia ze sportowego jujitsu. A jak odmienne są te style? Nastawisz sie na solidne kopniaki a tu zaskoczenie i lezysz na ziemi:) Osobiscie w JJ uzywam bokserskiej gardy jakiej mnie nauczono, tylko czasami modyfikuje przy kopnieciach [ czasami tez sie bawie zeby kopniecie wygladalo jak na filmach :D ]

I mojej sekcji na pewno nie nazwalbym patologiczna, ale nie ma co gadac. I tak tam juz nie cwicze.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Eh w takim razie ja chyba nie wiem co to jest boczna a co to frontalna garda xD, boczna to jest taka co masz jedna noge wykroczna (dla prawo recznych lewa) a druga zakroczna (dla praworecznych prawa) a frontalna to taka w ktorej stopy masz mniej wiecej w jednej lini?
Moze dajcie jakies foty lub cos ;]
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Sorge - sory:) ...."jest trudniej trafić" ? a ty myślisz ze tylko będą kopać w jaja?:) przy bocznej dostaje się pięknego low kicka i pieknie leci na glebę po wycince:)
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Masz rację Grand12 - nie wiesz co to jest pozycja boczna i frontalna - ta pierwsza jest szczególnie przydatna jak kobieta jest w ciąży :lol:
A tak na poważnie, to nie ma takiej pozycji, w której nogi masz w jednej lini - rozumiem że chodziło ci, że są one na wysokości tułowia? W końcu zawsze można poprowadzić prostą przez dwa punkty w czasoprzestrzeni :) Boczna opisana jest świetnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Frontalna to nieco zmodyfikowana pozycja boczna: przede wszystkim tułów ustawiony jest równolegle do kierunku walki, nogi z trochę większym wykrokiem, palce stóp do przodu. Taka pozycja w porównaniu do bokserskiej zapewnia większą stabliność podczas kopania i prób sprowadzenia do parteru. Oczywiście przed sprowadzeniem stosuje się typowe obrony zapaśnicze. Żadna garda nie jest panaceum na sprowadzenie do parteru czy kop na krocze - należy dostosowywać swoje zachowanie do sytacji i nie stać sztywno w jednej pozycji. Z czasem i wzrostem umiejętności każdy sobie gardę dostosowuje, np. jak umiem i chcę boksować to pozycja będzie bardziej boczna, jak się lepiej czuję w parterze to przyjmuję pozycję, która ułatwi mi wybranie nogi przeciwnika po kopnięciu, czy wejście w nogi - w czasie walki mogę te gardy zmieniać w rytm obranej taktyki (bokser jak wchodzi do półdystansu to także uszczelnia swoją gardę, jak odskakuje do półdystansu to się trochę rozluźnia aby nie tracić sił i zwiększyść szybkość reakcji - mięsnie napięte reagują wolniej). Proponuję obejrzec kilka walk bokserskich, kilka K-1 a póżniej UFC czy PRIDE - różnice w gardach staną się oczywiste (kilka ponieważ zawodnicy też trzymają gardy nieco różnie). Proponuję nie wierzyć ślepo swoim trenerom tylko pogrzebać po necie, przeczytać parę książek, oglądać czasem jakieś walki i pomyśleć trochę samemu (uwaga aby nie przekombinować !) - to naprawdę nie boli :lol:
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Przed low kickiem mozesz sie obronic w bardzo prosty sposob ;], na tajskim masz taka obrone (unosisz noge wykroczna w gore z zgietym kolanem mniej wiecej o kacie prostym ;]). A macie moze zdjecie tej gardy frontalnej? ;]
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Fak, Grand12 frontalna to właśnie tajska. W każdym razie mnie uczą na KM dokładnie takjej gardy jak tajska. Obrona lowkicka z bocznej, przez podniesienie nogi, może skończyć się łatwo utratą stabilności. A co do zdjęć to w necie masz całe tony - użyj google.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Jezeli ci z tajkskego stoja w frontalnej pozycji to ja tez w takiej stoje (przed chwila obejrzalem pare walk ;])
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Grand wiec kazda pozycja okazuje sie lipna :) No przy moich parametrach to ja zawsze mysle o tym zeby przywalic w jaja a potem sie 'bawic'. To , ze zdarzalo sie ze tak mnie ustawiali nie znaczy, ze taka przyjmuje.

A tak w ogole to mam doskonaly obrazek pozycji bocznej :D Vide : Mortal Kombat 2 :D A tam startowali najlepsi zawodnicy na swiecie, wiec tzn , ze pozycja boczna jest bardzo dobra! Kto jeszcze chce podjac polemike?

Napiszcie w koncu czy ktos musial wykorzystac umiejetnosci nabyte na treningach! Chyba ,ze nikt ...
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Przed low kickiem mozesz sie obronic w bardzo prosty sposob ;], na tajskim masz taka obrone (unosisz noge wykroczna w gore z zgietym kolanem mniej wiecej o kacie prostym ;]). A macie moze zdjecie tej gardy frontalnej? ;]


czego ty nie powiesz! :D .........a stópka przy takim bloku ma być uniesiona,pod kątem prostym do golenia czy opuszczona? :D ....a może należałoby zasięgnąć opinii p.Sawickiego na ten temat? :lol:
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Akurat tego nie uczyl mnie trener od Kravki ;] a od Kicka ;] no i nie ucze sie u Pana Sawickiego ;] a cholera wie jak ma byc ustawiona stopa ;], ale wiem ze to jest prosta obrona i latwiej jest ja wykonac niz jakies zejscie z linia ataku i kontratak ;]
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
aaa xD no tak jezeli p. Sawicki ma najorginalniejsza krav mage to napewno warto by bylo sie go spytac o to ;]
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Zrozum człowieku, że to IKMA byla pierwsza a Yanilov się od niej odłączył tworząc IKMF.
To jest tak jak karate Kyokushin i Oyama. Wiec daruj sobie nabijanie sie z Sawickiego, czy Adamczyka. Jestem pewien, że gdybyś miał stoczyć spara z Sawickim to bys nie wytrzymał minuty. A tak w ogole poczytaj troche historii, to może czegoś mądrego się dowiesz.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Po 1 napewno bym z nim nie sparowal mam 16 lat (maly staz w SW) po 2 nie moja wina, ze na swoich stronach oczerniaja Stowarzyszenie i pisza, ze nie maja jakis tam dokumentow bo tylko Pan Adamczyk i Pan Sawicki maja jakies tam papiery, certyfikaty oraz dyplomy <> po 3 slyszalem ze mozna porownac widzenie ufo z zobaczeniem jak Pan Sawicki lub Pan Adamczyk porusza sie na stazu lub treningu....
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
podobno p.Sawicki lubi pokazywać różne techniki na ludziach którzy przychodzą do niego do sekcji i robi to w sposób dość chamski - mocno podduszając czy nadwerężając stawy osób na których demonstruje techniki.Czy to może oznaczać ,że ma niewielka wprawę w wykonywaniu określonych technik czy chce się popisać - demonstrując jaki z niego figofago?
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Widziałem pokaz w wykonaniu Sawickiego i podobało mi się jak się ruszał miał niezłe techniki tyle że było to jakiś czas temu gdy pojęcie miałem mniejsze a dodatkowo wtrące że Sawicki jest mikrusem strasznym więc jakoś nie daję mu dużych szans w starciu z kimś dorosłym (mam na myśli gabaryty) i doświadczonym
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

slyszalem ze (...) Pan Sawicki lub Pan Adamczyk

podobno p.Sawicki

Tiiaa... :?

Sawicki jest mikrusem strasznym więc jakoś nie daję mu dużych szans w starciu z kimś dorosłym (mam na myśli gabaryty) i doświadczonym

Gabaryty to nie wszystko :wink: .
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Ale odgrywa ważną rolę szczególnie w walce w stójce (ile jest kategorii wagowych w boksie) zasięg ramion waga. Nie neguję umiejętności Sawickiego ale fizyki się nie da pokonać. Ale przynajmniej można coś powiedzieć o jego stylu bo Adamczyk jedynie stylowo stoi. :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024