Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parę pytań na temat Combatów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Parę pytań na temat Combatów.
Otóż mam dopiero ( niestety ) 14 lat i cwiczylem sobie okolo 3 lata Judo. Tylko rok temu dalem du*y i nie dopilnowalem tego jakos, potem jak rok szkolny zaczal sie na dobre to zostalem zapisany na niemiecki i judo **** strzelil. Aktualnie chcialbym sie zapisac na jakis combatowy system, ale troche sie boje bo nie chce trafic na jakis brutalny trening w ktorym trzeba bedzie ukrecac jaja wscieklym bykom, tylko normalnie chcialbym sobie potrenowac ;] Wiec w zwiazku z tym mam pare pytan:

1. Czy wogole w moim wieku oplaca sie trenowac jakis system walki czy poczekac jeszcze ze 3 lata?

2. Czy ktos zna namiary jakiejs sekcji z trojmiasta ?

Prosze o odpowiedz, to dla mnie bardzo wazne.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
use the google Luke :)

Wzajemne zabijanie się na treningach combatów jest żadko praktykowane gdyż prowadzi do zmniejszenia się ilości płacących składki :)
Ponadto bardzo często combatowskie treningi z uwagi na specyfikę niektórych technik prowadzone są na pół gwizdka
Jeśli trener nie będzie miał nic przeciwko, a Ciebie combaty rajcują idź i sie dobrze baw

pzdr
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
Co do googli to odnalazłem tam interesującą sekcję , zadzwonię tam dzisiaj i zapytam się czy są również treningi dla młodzieży.

use the google Luke :)

Wzajemne zabijanie się na treningach combatów jest żadko praktykowane gdyż prowadzi do zmniejszenia się ilości płacących składki :)
Ponadto bardzo często combatowskie treningi z uwagi na specyfikę niektórych technik prowadzone są na pół gwizdka
Jeśli trener nie będzie miał nic przeciwko, a Ciebie combaty rajcują idź i sie dobrze baw

pzdr


No to że się nie zabijają to jasne, ale chodzi mi o to czy często będę wracał z wybitymi zębami, złamanymi palcami lub innymi częściami ciała. Bo do siniaków i obtarć to jestem przyzwyczajony raczej.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
Wyluzuj treningi combatowe (przynajmniej te do ktorych ja sie przyzwyczailem) sa ciezkie i agresywne ale w granicach normy nie popadajacej patologie. Na poczatku pewnie pozbierasz troszke lakkich "batow" ale szybko sie wyrobisz :D Co do Twojego wieku no coz nie wiem jak bedzie w sekcji czy dopuszcza Cie ale zawsze mozna sie dogadac :wink:
  • 0

budo_walet kkok
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
Jaki jest optymalny wiek, żeby można zaczać trenować :?:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.

Jaki jest optymalny wiek, żeby można zaczać trenować :?:


123 LATA :roll:
nie istnieje odpowiedź na to pytanie
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.

No to że się nie zabijają to jasne, ale chodzi mi o to czy często będę wracał z wybitymi zębami, złamanymi palcami lub innymi częściami ciała.

jakby treningi mialy tak wygladac to instruktorzy jezdziliby na wozkach i wozili z soba respirator. w efekcie wszyscy umieliby sie obronic zeby nie ta slepota.
jezeli trafisz na trening na ktorym czesto dochodzi do kontuzji lub zbyt latwo jej doznac to uciekaj z sekcji!
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.

Jaki jest optymalny wiek, żeby można zaczać trenować :?:

Najlepiej jak najwczesniej oczywiscie, tyle ze trzeba miec trenera ktory bedzie podazal za rozwojem dziecka i dostosowywal do tego treningi, wymagania i techniki :wink:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
skorpiob
nie masz racji, jeżeli chodzi o sporty walki jak judo i inne chwytane tookoło 13-14 lat, jeżeli chodzi o karate, boks i podobne 15-16 lat. Jeśli chodzi o walkę wręcz (combat) wydaje mi się że dobrym wiekiem jest około 17-18 lat. Jest to związane z rozwojem motoryki mięśniowej i przygotowaniem psychiki do duzych obciążeń (stres). Zbyt wczesne rozpoczęcie może doprowadzić do przemęczenia i zniechęcenia, a w skutku do rezygnacji.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
temat byl o combatach wiec na ten temat odpowiedzialem. giro, mowisz o motoryce miesniowej i stresie a ja wspomnialem o trenerze ktory bedzie podazal za rozwojem dziecka(czyli wlasnie tym co napisales :!: ) mozna zaczac w najmlodszych latach ale trener musi znac sie na rzeczy by wlasnie nie przemeczac nadto malca, pokazac mu ze to rowniez "zabawa".
  • 0

budo_boombox
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
Źle mówisz giro. Od kilku lat trenuje judo i uważam, że najlepiej zaczą wcześnie tj. mając około 10lat. Tak samo z karate. Czym wcześniej zaczniesz tym masz wiekszą szanse aby zostac np. jednym z lepszych zawodników.
Co do combatów to sadze że trzeba miec około 16 lat.
Pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Parę pytań na temat Combatów.
Boombox
Nie masz racji. Przeprowadzono badania, ż których wynika że najlepsze wyniki sportowe osiągnęli zawodnicy judo(na zawodach rangi IO, Mistrzostwa Świata czy Europy), którzy zaczynali w wieku 13-14 lat. ( na podstawie Władysław Jagiełło Wieloletni Trening Judoków).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024