Skocz do zawartości


Zdjęcie

System walki w bliskim kontakcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

System walki w bliskim kontakcie
Jest to nowy program walki wręcz na bazie programu opracowanego przez oficerów ćwiczących w Stowarzyszenie Krav Maga Polska. Ostatnio wydali oni podręcznik metodyczny. Czy ktoś go posiada, jeśli tak jaka jest wasze zdanie na jego temat.
  • 0

budo_insiderx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
:) "na bazie programu opracowanego przez oficerów ćwiczących w Stowarzyszenie Krav Maga Polska" - oj pomylka. raczej na bazie km szeroko pojetej bo juz w podzialy sie bawic nie bede. a oficerowie z tego co widzialem niewiele swojego dodali.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Mnie podziały też nie interesują, ale podręcznik wydało Stowarzyszenie.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
insiderx
masz rację - niezbyt logicznie sformuowałem wypowiedź miało być na bazie KM. Pozdrawiam
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prawdopodobnie to to, ale nie widziałem tego osobiście.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
ma to ktos w wersji elektronicznej :?:

ja sam sprobuje znalesc
jezeli ktos ma ten podrecznik przeslijcie mi na maila ok :?: :!: :?:

serdeczne dzieki

pozdro 8)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Widziałem ten podręcznik i muszę przyznać że jest bardzo solidny. Panowie wykonali kawał dobrej roboty. Bardzo fajnie opracowana strona graficzna. Niestety z tego co wiem, to podręcznik nie pojawi się w sprzedaży. Fajnym pomysłem jest forma skoroszytu, z którego można wypiąć poszczególne kartki.
Techniki są takie jak na treningach Krav Maga w Stowarzyszeniu dlatego wydaje mi się, że najlepiej żeby je poznać pójść po prostu na sekcje.
W związku z tym, że jest to nowość to raczej nie ma tego w formie elektronicznej.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Jest w sprzedaży, można kupić przez strone internetową. Pojawił się kilkakrotnie na Allegro. Już go kupiłem, tylko czeka na mnie w Polsce.
  • 0

budo_insiderx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
"Techniki są takie jak na treningach Krav Maga w Stowarzyszeniu dlatego wydaje mi się, że najlepiej żeby je poznać pójść po prostu na sekcje."

radze dokladnie przejrzec lekture, szczegolnie osobom ktorych przygoda z kravka byla krotka. to zadna nowosc i bynajmniej techniki nie sa zaczerpniete ze Stowarzyszenia lecz zwyczajnie ze starej km - jakby ja tam zwac (wtedy to jeszcze byl Instytut).

a ten "kawal dobrej roboty" chyba jedynie polegal na pojedynczych nowatorskich rozwiazaniach, a glownie na meczacej sesji zdjeciowej z prezentowaniem technik:)
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

a ten "kawal dobrej roboty" chyba jedynie polegal na pojedynczych nowatorskich rozwiazaniach, a glownie na meczacej sesji zdjeciowej z prezentowaniem technik:)

Podaruj sobie te ironie Wydanie czegos taakiego to jest kawal roboty (trwalo to pare lat) zaczynajac od usystematyzowania programu konczac na sesjach zdjeciowych. A co mieli od siebie dodawac, techniki byly konsultowane m.in z R. Duiebem i sp. Eli Avikzara, to chyba wystarczy. A nad podrecznikiem zaczeli pracowac po odzieleniu sie od Instytutu wiec podpisali to jako Stowarzyszenie wiec w czym problem a ze kravka niby wszedzie jest taka samo to musza jakos zaznaczyc swoja prace prawda. A tak przy okazji insiderx "imponujesz" mi tym ze znasz wszystkie techniki i widzisz ktore sa orginalne a ktore nie
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Cóż co Kopeć i Tarnawski mieli pokazać? To co umieja - czyli nic. Stek technik z przed nie wiem ilu lat w wiekszości nieskutecznych i nieprzydatnych. Rozumiem, że stowarzyszenie kmp przyjmuje to jako wzorzec wiodący. W takim razie można sie domysleć jak to wygląda na treningach.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

Cóż co Kopeć i Tarnawski mieli pokazać? To co umieja - czyli nic. W takim razie można sie domysleć jak to wygląda na treningach.

ciekawe gdzie widziales to co potrafia z domyslow jak to wyglada na treningach. Uwazam ze jak na kravke reprezentuja niezly poziom (wiem bo trenowalem u nich). Inna sprawa ze trenerow powinno sie oceniac na podstawie poziomu jaki reprezentuja ich uczniowie. A jezeli twoje uwagi dotycza podrecznika to zadanie jakie mial wypelnic to byc podstawa do szkolenia poborowych i jesli w ksiazce Tarnawski z Kopciem nic nie pokazali to chyba jej nie widziales.
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

Inna sprawa ze trenerow powinno sie oceniac na podstawie poziomu jaki reprezentuja ich uczniowie


Dobrze mówiesz i właśnie dlatego, że znam trenerów i ich wiedze, a wkonsekwencji to co robia ich studenci to na tym opieram swoja opinie.I oszczedź mi

Uwazam ze jak na kravke reprezentuja niezly poziom (wiem bo trenowalem u nich)

tego typu slogany. Po żałośc mnie sciska. Nie wiem czy bardziej za ciebie czy za nich :o

Co do ksiązki. Jeszcze w wojsku polskim nie zdarzyło się, zeby cos zostało wprowadzone bo jest dobre. Akurat tutaj to jest czysty interes. I wszystkie szkolenia to tez czysty interes. Wiedzy w tym nie ma żadnej. 8)
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
I powiedz mi jeszcze co znaczy okreslenie ze jak na kravke reprezentuja niezly poziom . Niestety niezabardzo wiem co jest tego wyznacznikiem.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

dlatego, że znam trenerów i ich wiedze, a wkonsekwencji to co robia ich studenci to na tym opieram swoja opinie.

Na kontaktach z nimi oceniasz poziom uczniow, a z kolei kiedy mowie ze cwiczylem u nich i dlatego moge wypowiadac sie o poziomie nauczania to dla ciebie slogan. Bylem na treningach we francji widzialem Yanilowa, grubasa z Lodzi, Douieba, i jeszcze pare osob z Polski wiec mam porownanie. A co do poziomu jak na kravke mam na mysli porownanie z BJJ i Shootfightingiem (ale to przemyslenia na zupelnie osobny post i dotycza stylu i flozofii a nie ludzi ktorzy ucza)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

Co do ksiązki. Jeszcze w wojsku polskim nie zdarzyło się, zeby cos zostało wprowadzone bo jest dobre. Akurat tutaj to jest czysty interes. I wszystkie szkolenia to tez czysty interes. Wiedzy w tym nie ma żadnej. 8)


Ciekawe jaki, Tarnawski jest oficerem służby czynnej więc nie może pobierać opłat za szkolenia. Poza tym system jeszcze nie został wprowadzony, a już niektórzy malkontenci twierdzą że jest zły, bo w WP nigdy nic dobrego nie wprowadzono. To może lepiej zostać na 4-ro stoponiowym systemie bazującym na Kyoksool, który nie jest prawie nauczany.
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
A mnie sie wydaje Giro, ze jak większośc zawierających głos w tej dyskusji jestes lekko nie poinformowany. Więc cię informuje o takich dorbnych faktach. Po pierwsze juz od kilku ładnych lat Tarnbawski nie jest żadnym zołnierzem zawodowym tylko jest normalnie w rezerwie. Wypadało by wiedzieć to o czym piszesz prawda?
Po drugie system jest już wprowadzony od sporego czasu i są organizowane kursy instruktorskie w tą modłe. Wiec znów nie zabardzo wiesz co piszesz.
A po trzecie to porozmawiaj o tych kursach z ludźmi, którzy na nim byli i mają doświadczenie w innych SW, a nie są cąłe zycie WFistami, lub pierwszy raz cokolwiek robia.
Więc nie mów czegos czego nie wiesz albo było tak 5 lat temu bo to troszke nie aktualne.
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie

Na kontaktach z nimi oceniasz poziom uczniow, a z kolei kiedy mowie ze cwiczylem u nich i dlatego moge wypowiadac sie o poziomie nauczania to dla ciebie slogan. Bylem na treningach we francji widzialem Yanilowa, grubasa z Lodzi, Douieba, i jeszcze pare osob z Polski wiec mam porownanie. A co do poziomu jak na kravke mam na mysli porownanie z BJJ i Shootfightingiem (ale to przemyslenia na zupelnie osobny post i dotycza stylu i flozofii a nie ludzi ktorzy ucza)


To ile lat temu to było 5 więcej, mniej? I porównujesz z bjj że co? Tarnawski i Kopeć jadą Brazylijczyków? Bo jak tak to myslę, że mała konfrontacja by się przydała. Co ty na to?
A jak nie to raczej mizernota jest. A shootofighting no cóż powiedzmy nie jest to dla mnie czołowy wyznacznik czegokolwiek 8) Przykro mi.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Jetsem ciekaw jaki wplyw na program ma to ze Tarnawski nie jest w sluzbie czynnej. A do ciebie Ave mam pytanie strasznie najezdzasz na program sygnowany przez Stowarzyszenie z jednej strony twierdzisz ze Kopec z Tarnawskim niczego od siebie nie dodali (bo jak pisales nic nie potrafia) a chwile pozniej ze caly program jest do niczego (bedac jednoczesnie materialem identycznym z programem Instytutu) ja pisze ze zawartosc byla konsultowana z roznymi ludzmi znajacymi sie na KM a ty ze to nic nie warte czyli co ty jeden posiadles wiedze o Kravce.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: System walki w bliskim kontakcie
Ave
Co do Tarnawskiego masz absolutną rację, chodziło mi o Kopcia. Tylko że Tarnawski nie jest cywilem z ulicy, podobnie jak nie był nim Kups. O co ci więcej chodzi nie mam pojęcia. Wydaje mi sie że chcesz tutaj wyrazić swoją frustrację, dlaczego to Stowarzyszenie dostało kontrakt a nie Instytut. A może pod nickiem Ave kryje sie Tomasz Adamczyk? Wiele na to wskazuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024