Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kravka w zyciu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
....a w każdym bądź razie sposób wabienia klientów krav maga na "ORIGINAL ISRAELI" w żenujący sposób występuje w Polsce.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
To prawda, jest to maszyna do wyciskania pieniedzy, za to, za co w wielu miejscach placi sie nie wiele.
K_P
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Pamiętam w czasach kiedy ja ćwiczyłem KM to jasne było że system ten ściąga od innych. Tyle że oprócz bicia się mieliśmy jeszcze coś takiego jak taktyka, ćwiczenia w ciemnościach i wiele innych rzeczy, i to właśnie powodowało że KM różniła się od sportów walki. Patrząc z tej perspektywy wolę ćwiczyć parter na BJJ niż na kravce to samo, Valetudo lepsze będzie na sekcji która tym się zajmuje a nie u Sawickiego który z doskoku coś tam tworzy.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Dokładnie tak Pinczer! lepiej ćwiczyć kickboxing czy muaythai aby uderzać i kopać ,a bjj aby chwytać i walczyć w parterze lub valetudo/mma aby trenować przekrojowo!
A israeli krav maga to jak widać gonienie za światowymi trendami w walce wręcz kopiowanie wzorców z innych stylów walki!,a cała reszta to nachalny,tani marketing i bazowanie na romantyzmie treningu tajnych służb :lol: dla zwabienia klientów!
krav maga jest - jak wielokrotnie kiedyś powtarzano - prostym systemem walki który można opanować w stosunkowo krótkim czasie bo bazuje na jakiś tam "naturalnych odruchach obronych człowieka" (nie wiem tak naprawdę co te "obronne odruchy" mają do walki kickboxerskiej....chyba ,że szybką ucieczkę w razie niebezpieczeństwa lub przewagi przeciwnika podczas starcia:) ),
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Dyskusja czym jest Krav Maga, widze, ze jest motywem wielu wypowiedzi na tym forum. Okresleniem zakresu programowego, a wiec technik, ktore sa na KM nauczane zajmuja sie programy techniczne w roznych federacjach, np FEKM, KM worldwide, czy IKMF i innych.
Zamykanie wiec KM w ramach combatu i twierdzenie, ze to sa kopniecia z kickboxingu swiadczy o braku wiedzy na temat KM.
Faktycznie, byc moze w KM wziely sie one wlasnie z KB, ale znajduja sie w programie KM i nalezy je opanowac ( podobnie jak wiele innych technik ,na temat , ktorych sie tu wielu wypowiada, twierdzac , ze to nie KM). Polecam wiec lekture programow technicznych( program FEKM na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zamykanie KM w ramach jakiegos kanonu, czy tez stylu, takze swiadczy o malej wiedzy na temat KM. Od samego poczatku KM jest systemem otwartym, ktory przyswaja techniki z innych stylow walki. Jest to jednak system taktyczny, ktory wyroznia przedewszystkim uzytkowosc. Co do prostoty, to tez jest to wzgledne. Inna jest prostaota technik dla poczatkujacych, inna jest dla adeptow z wieloletnim stazem. Utozsamianie technik KM jedynie z ludzmi, niesprawnymi fizycznie, dla ktorych podniesienie nogi powyzej pasa jest niemozliwoscia, to wielka krzywda dla systemu.
Jezeli wiec czasami techniki zakresowo pokrywaja sie ( co od zawsze bylo glownym zalozeniem KM)z BJJ, MT, KB czy innym ,to pozostaje pytanie gdzie sie ich uczyc? Mysle , ze to przede wszystkim kwestia instruktora. Uwazam, ze profesjonalny instruktor ( a w Polsce takich jest kilku) nauczy technik z zakresu programowego rownie poprawnie. Poza tym nalezy pamietac o specyficznej taktyce KM. Tak jak swobodne polacznie MT i BJJ nie odda zalozen Vale Tudo, podobnie dowolne polaczenie MT , BJJ i np zapasow tez nie odda zalozeN KM.
Oczywiscie w ramach specjalizacji dobrze jest poszerzac swoj warsztat o inne style walki, ale nalezy pamietac , po co cwiczymy i co jest naszym celem.
Cele w KM sa chyba jasne i oczywiste.

Inny problem to jedyna i ORYGINALNA KRAV MAGA. No, niestety to juz tylko BARDZO tani marketing. KM nie jest oryginalna od swego poczatku. Od poczatku " korzysta" z technik i rozwiazan z innych stylow walki. Oryginalna jest jedynie taktyka. Taka tania reklama powoduje jedynie niepotrzebne konflikty w srodowisku. Lepiej chyba rywalizowac poziomem wyszkolenia instruktorow, zakresem szkolen, oferta treningowa, cenami i wszystkim innym, a nie taka gadka ...
Z drugiej strony jezeli ktos z KM chce robic Vale Tudo , to niech wystawi zawodnikow do turnieju, a nie tylko jedzie na pustoslowiu. Polecam zaczac od turniejow amatorskiego MMA.Jak takich ludzi nie ma w Polsce ( jak by sie ktos nie domyslil to uwage te kieruje do IKMA ), to czemu Zydzi z centrali tego nie uczynili? Przeciez budujac wizerunek jedynego, najwszechstronniejszego systemu na swiecie bylaby to dla Was najlepsza reklama?

Kolejna rzecz, ktora mnie smieszy, to podpieranie sie autorytetem roznych mega specjalnych, super tajnych jednostek z Izraela i reszty swiata. Prawda jest taka- poziom wyszkolenia cywila w walce wrecz( ktory ma troche wiecej czasu na treningi niz trzy razy w tygodniu) bedzie zawsze wyzszy od komandosa, ktory ma inne priorytety i nie ma tyle czasu na treningi. To fajnie tylko wyglada na reklamie...

Podsumowujac uwazam, ze nalezy pamietac co nam dany styl daje , i po co chcemy cwiczyc, a kompleksy niektorych liderow KM w Polsce narobily juz bardzo duzo zlegow polskiej KM.
Pozdrawiam wszystkich cwiczacyh KM
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
m78 ,piszesz najpierw ze twierdzenie iż kopnięcia w krav madze są z kickboxingu swiadczy o braku wiedzy na temat kravmagi,ale potem dodajesz że faktycznie, byc moze w KM wziely sie one wlasnie z KB, ale znajduja sie w programie KM i nalezy je opanowac .Przyznasz,że te twoje wypowiedzi są niespójne.
Zamykanie KM w ramach jakiegos kanonu, czy tez stylu, takze swiadczy o malej wiedzy na temat KM....nie brzmi to jak forma reklamy?:)
Wyraźnie podkreslano ze systemkrav maga jest łatwy do opanowania ,a techniki bazują na odruchach obronnych człowieka!więc m78 czy nie starasz się dobudowywać tutaj ideologii rozbudowanego skomplikowanego systemu walki?To wyglada na costakiego-jeśli szybko się nauczy klienta systemu prostego to niedługo nie będzie czego go uczyć i klient odejdzie..np na bjj czy mt i nie bedzie płacił za naukę.A kasa jest kasą i warto klienta zatrzymać w sekcji mówiąć mu ,że to czego się nauczył to nie wszystko co jeszcze jest do opanowania i wyciągać od niego kasę za kolejne miesiące nauki "dobudowywanych"technik
Piszesz ze czasami techniki zakresowo pokrywaja sie z BJJ, MT, KB ...a to oznacza,że po prostu zostały mniej lub bardziej udolnie sciągnięte z powyższych stylów walki ,a przecież można się tych technik udolnie lub nieudolnie sciągniętych z BJJ,MT,KB uczyć się własnie na treningach tychże stylów!
Piszesz ze w ramach specjalizacji dobrze jest poszerzac swoj warsztat o inne style walki...przepraszam-ale jakiej specjalizacji?! zdaje się ze tzw "specjalizacje"zostały wymyślone aby dłuzej trwała edukacja adepta km(a co za tym idzie -zeby dłużej płacił)

A z tym co piszesz to zgadzam się juz całkowicie-że jedyna i ORYGINALNA KRAV MAGA to juz tylko BARDZO tani marketing. KM nie jest oryginalna od swego poczatku. Od poczatku " korzysta" z technik i rozwiazan z innych stylow walki.
i ze kompleksy niektorych liderow KM w Polsce narobily juz bardzo duzo zlegow polskiej KM.
A tych"liderów"jest chyba dwóch" :D
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Piep***e o tych "naturalnych odruchach obronnych" bo to bzdura. Naturalne odruchy zazwyczaj działają negatywnie: np. w dosiadzie naturalny odruch tego na dole to wystawianie rąk i próba zepchnięcia - wtedy balaszka wchodzi jak w masło, w stójce jak ktoś niewyszkolony dostaje po głowie to albo się cofa (wtedy nie może kontratakować i w końcu oberwie) albo kuli (wtedy np. klincz i kolanka), jak ktoś "zielony" się broni przed pałką to też się cofa - a przecież należy skrócić dystans aby siła uderzenia był jak najmniejsza. KM nie jest też wcale prosta, to kolejny po "odruchach" tekst reklamowy żeby zwabić ludzi. Proste to są tam pewne obrony, ale KM to także walka wręcz, czyli przekrojówka ale z nastawieniem na "uliczną" taktykę (czyli np. nie dążymy do parteru o ile radzimy sobie z przeciwnikiem w stójce). Takiego treningu nie zastąpi MT + BJJ, ale dodatkowe treningi innych SW na pewno będą wartościowe i wręcz pożądane.
Co do przepychanek, o to, która organizacja ma najorginalniejszą KM to po pierwsze: nie wszyscy w tym uczestniczą, a po drugie: to faktycznie żenujące. W ogóle atmosfera w środowisku pomiędzy organizacjami jest poniżej poziomu dna.
Nachalna reklama o prostym systemie i technikach izraelskich komandosów przynosi więcej złego niż dobrego: na zajęcia zapisują się lamery co wierzą że po pół roku poradzą sobie z każdym (zazwyczaj po 2-gim miesiącu treningu rezygnują), albo niedoszli komandosi z ADHD (też często kończą trening szybko wskutek nabawienia się kontuzji wykonując techniki silnie i szybko zamiast najpierw dokładnie - niestety częstą wcześniej uszkodzą także kogoś innego). Żeby nie było - większość ludzi których spotkałem na treningach KM to zrównoważeni "normalsi". Efekt jest taki, że ludzie na hasło Krav Maga mówią "a, wiem, wiem, uderzenia na krtań i wkładanie palców w oczy" i tłumacz za każdym razem że takie "brudne techniki" to 5-10% treningu a reszta to normalny trening przekrojówy z trochę innym nastawieniem taktycznym . :? Wiem że są sekcje, które się skupiają tylko na technikach samoobrony, ale wg. mnie to wręcz patologiczne zawężenie tematu - obrona nie wyjdzie (nawet dobrze wykonana technika może nie zadziałać jak przeciwnik jest na prochach albo nosi supensor), dojdzie do regularnej walki i taki "komandos" dostaje łomot.
Co do zapożyczania z innych SW, to KM to jedno wielkie zapożyczenie technik, i to zarówno tych skutecznych (boks, low-kick itd.) jak i tych mniej skutecznych (jak odwrotne kopnięcie okrężne, ciosy młotkowe do wewnątrz czy obrona z dosiadu porzez wkładanie palców w oczy) - z tym że tych drugich jest mniej (a przynajmniej ja jestem ich nauczany tylko z okazji kolejnych egzaminów: trzeba je pokazać, to się je robi i zapomina że istnieją). Dyskusja skąd pochodzą w KM kopnięcia jest bez sensu - jak trener ćwiczył wcześniej MT to będzie uczył wg. tajskiej mechaniki, jak ćwiczył karate czy KB to zapewne będzie uczył nieco inaczej (nawet jak teoretycznie niepowinien) a jak KM jest jego jedynym SW to dupa z niego nie instruktor (bo się nie rozwiaja, nie konfrontuje ...).
A jak gdzieś słyszę/czytam że techniki KM są doskonałe bo jakieś ludki w Izraelu siedzą i analizują uliczne sytuacje to nie wiem: śmiać się czy płakać z ludzkiej głupoty i naiwności.
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Jarekin, widze, ze w pelni sie zgadzamy.
Nie chcialbym rozpoczynac kolejnej nagonki na p. Adamczyka, ale teksty, ze KM bazuje na naturalnych odruchach to jego teksty. Poczatki KM budowaly, przez to, ze byl to przekaz jednoosobowy, troche inny obraz KM, niz ten , ktory jest w Europie, w Izraelu i na swiecie. Potem, gdy przyjezdzal p. Douieb do Polski wiele bylo zdziwien , ze nie uzywa wielu technik pokazywanych przez p. Adamczyka ,a niektore uwaza za bledne. No, ale poczatki sa zawsze trudne. Obecnie obraz KM jest zupelnie inny, i to we wszystkich organizacjach dzialajacych w Polsce. Niemniej oczekiwania wobec technik, prostych w nauczaniu i smiertelnych w uzyciu dalej pozostaly, a pierwotny wizerunek KM pokutuje do dzisiaj.
Zwierzu, moze zle sie wyrazilem ,chodzi mi o to:
1. wszystkie ( duza wiekszosc) techniki sa zapozyczone z innych sztuk walki
2. oryginalna jest jedynie taktyka systemu a takze jego cele
3. zakres technik okresla ,nie widzimi sie cwiczacych , ani instruktora w Twojej sekcji a program techniczny stworzony przez Imi Lichtenfelda , a rozwijany przez liderow roznych organizacji( i tu moga kryc sie sie roznice techniczne pomiedzy roznymi " stylami" KM).
Wiec jezli p. Gideon naucza balachy, kimury, przeprostu na lokiec z gardy to przez to,ze jestvliderem IKMA decyduje o takim, a nie innym rozwoju KM w IKMA.
Ten rozpad KM abstrachujac od jego przyczyn obrazuje , ze spory istnieja nie tylko w polskiej KM.

Adepci wiec maja wybor, moga przeczytac strony www ( jezeli, oczywiscie poza tania komercja znajda tam merytoryke), pytac sie instruktorow, sledzic programy techniczne, porownywac. Z drugiej strony BJJ takze zawiera rozne szkoly, gdzie rozne techniki nauczane i wykonywane sa w rozny sposob , podobnie z MT, ale mimo pewnych roznic dalej to pozostaje jednym stylem.
Moim zdaniem to wlasnie ta roznorodnosc stanowi bogactwo sztuk walki, takze KM, a poszukiwanie doskonalosci od zawsze bylo motywem wielu mistrzow. Myli sie , chyba tylko ten co twierdzi, ze ma licencje na jedyne i oryginalne cos..., bez wzgledu czy to ma byc jedyna KM, jedyne BJJ, jedyne KARATE.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Jarekin!-w 100% zgadzam się z tobą!
m78-o ile mi wiadomo to T.Adamczyk pobierał pierwsze nauki krav magi u R.Douieba właśnie we Francji,a potem zapraszał go na szkolenia do Polski.
A zatem poczatki KM w Polsce to przekaz R.Douieba a nie T.Adamczyka,a inny obraz KM w Polsce niz ten , ktory jest w Europie, w Izraelu i na swiecie to chyba czasy późniejsze tzn czasy "rozłamów" w KM. Piszesz ,że gdy przyjezdzal p. Douieb do Polski wiele bylo zdziwien , ze nie uzywa wielu technik pokazywanych przez p. Adamczyka ,a niektore uwaza za bledne.A z tego co mi wiadomo(aczkolwiek informacje mogę mieć błędne) to Douieb z Adamczykiem byli w bardzo dobrej komitywie i Douieb często przyjeżdzał do Polski na szkolenia,a rozstali się wtedy gdy Adamczyk nawiązał ścisłe kontakty z Yanilovem(co nie odpowiadało Douiebowi bo nie darzyli się z Yanilovem sympatią jeszcze z czasów wspólnych treningów w Izraelu u Lichtenfelda)
Zgadza się że obecnie obraz KM jest zupelnie inny, i to we wszystkich organizacjach dzialajacych w Polsce. Oczekiwania technik prostych w nauczaniu i smiertelnych w uzyciu dalej pozostaly, bo taką naiwną reklamę niektórzy stosują.
Program techniczny stworzony przez Imi Lichtenfelda chyba dzisiaj jest już tylko w zarysie,zważywszy że rozwój technik walki ewoluuje niezwykle szybko(napędzany przez turnieje valetudo/mma).
Wiec jeśli p. Gideon naucza balachy, kimury, przeprostu na lokiec z gardy to przez to,ze jest liderem IKMA i decyduje o takim, a nie innym rozwoju KM w IKMA....ale to nie znaczy,że to co naucza Gidon jest lepsze od tego czego nauczają inni propagatorzy krav maga,a to wyraźnie wręcz twierdzi K.Sawicki w swoich reklamach!
Adepci wiec maja wybor, moga przeczytac strony www ( jezeli, oczywiscie poza tania komercja znajda tam merytoryke), pytac sie instruktorow, sledzic programy techniczne, porownywac...całkowicie się zgadzam,taka powinna być konkurencja oparta na zdrowych zasadach ,a nie na poniżaniu innych i wywyższaniu się aby zostać zauważonym,ale im ktoś bardziej zakompleksiony -tym próbuje głośniej krzyczeć aby zwrócić na siebie uwagę.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
jarekin-tak jak piszesz odnośnie przepychanek, o to kto naucza oryginalnieszeJ krav magi to zdaje się T.Adamczyk pierwszy rozpoczął naskakiwanie na ludzi którzy od niego odeszli,natomiast K.Sawicki po tym jak dali mu papiery IKMA w Izraelu -zaczął naskakiwać na WSZYSTKICH pokrzykując wokół ,że tylko on posiadł najoryginalniejszą wiedzę o krav maga
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Ja nie wnikam kto był pierwszy, kto zaczął wojnę itd. dla mnie to prehistoria. Na treningach w sekcji do której uczęszczam nie słyszałem słowa na temat innych organizacji KM (ani złego ani dobrego), a jak się ktoś spytał trenera o animozie pomiędzy organizacjami to usłyszeliśmy, że to historia i nie warto o tym rozmawiać, lepiej się skupić na treningach (a facet jest w KM od samego początku w Polsce i napewno byłby w stanie wytłumaczyć dokładnie co i jak było). Nie wciska się nam też nam nikt opowieści o technika wprost z Izraela, czy nie dowodzi wyższości nad innymi "krav magami" czy innymi SW. Po prostu szkoda energi na rozstrząsanie kto komu świnie pierwszy podłożył, czyja KM lepsza, lepiej spożytkować ją na treningach :D
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Zwierzu,
to , ze pierwszym nauczycielem p. Adamczyka jest p. Douieb to jest oczywiste. Tyle, ze p. Adamczyk zanim zajal sie KM probowal nauczac wlasnego smiertelnego systemu TAJKOKIU, a ze nie bardzo to sie sprzedalo to zajal sie KM. Poczatki byly takie , ze Adamczyk jezdzil do p. Douieba i przekazywal techniki w swojej interpretacji, a potem jak przyjezdzal p. Duieb do Polski to wielokrotnie sie dziwilismy, bo byly to po pierwsze luzne interpretacje , po drugie nie nauczane programowo, lecz dosc chaotycznie, czesc z zoltego pasa, czesc z brazowego itp. Faktycznie na poczatku, zyli w duzej zazylosci, potem to jednak sie zmienilo. P. Douieb wydal odpowiedni komunikat w biuletynie FEKM. Nie zalezy mi jednak tutaj na ponownym najezdzaniu na p. Adamczyka, ktoremu nalezy sie szacunek za wprowadzenie KM do Polski.

Co do programu , to nie masz racji. Znam prawie na pamiec program FEKM ( RICHARD DOUIEB), przeczytalem dokladnie w internecie program IKMF ( EYAL YANILOV) oraz KM Worldwide ( DARREN LEVIN) i SAKMA ( KOBI LICHTENSTEIN). I rdzen jest ten sam. Oczywiscie rozwoj SW zmusil liderow KM do do rozwoju technicznego, szczegolnie parteru, pracy w klinczu i kilku innych elementow ( to temat na osobna dyskusje). I tak jak napisalem wczesniej stad pewne roznice programowe w roznych organizacjach KM na swiecie, ale rdzen dalej jest ten sam. Niewiele mozna zrobic juz z lewym prostym ( choc oczywiscie mozna go bic na wiele sposobow)...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Panowie, ale Wy nadal podgrzewacie atmosfere wokol, jakby nie bylo wtornego, kompilacyjnego i bardzo przecietnego systemu, ktory tak naprawde - "odkryl", ze trzeba kopac w jaja, o czym wiedzialen juz w przedszkolu.
K_P
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
KP, to Twoje zdanie.
Ja uwazam calkowicie odwrotnie, dla mnie KM jest esencja realnego systemu walki ulicznej i samoobrony. Mam przyjemnosc zajmowac sie KM , a takze zglebiac BJJ i MT u naprawde liczacych sie trenerow i z KM w zyciu bym nie zrezygnowal. A wiedziec , ze trzeba kopnac w jaja, a robic to, szczegolnie w strachu, stresie, to zupelnie co innego...
I wcale nie dlatego, KM jest wartosciowa ze ja uzupelniam innymi SW. Ja po prostu mam troche wiecej czasu i dlatego jezeli ktos moze trenowac codziennie to rowniez to polecam. Jezeli jednak macie czas na dwa, trzy treningi w tygodniu, to MOIM zdaniem KM jest jedynym slusznym rozwiazaniem.
I dlatego jestem i bede zawsze wierny KM. Nie chce wywolywac kolejnej dyskusji, podpartej opisami realnych bojek ulicznych uczestnikow tego forum, opowiesci ociekajacych krwia, ale bojka uliczna nie zaewsz przypomina sport, nawet tak praktyczny jak MMA. Mialem mozliwosc "pracowac na ulicy" takze z dobrymi zapasnikami , judokami, kickbokserami, czesc z nich nawet odnosi sucesy w MMA i bojki , do ktorych czasem bylismy zmuszeni, troche inaczej przebiegaly niz sport.
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
m78 wypowiadasz się dość autorytarnie o rozwoju km w Polsce.A skąd wiesz jakie były "początki" krav maga w Polsce? Krav maga została wprowadzona do Polski w 1995 roku kiedy to było zorganizowane pierwsze seminarium w łodzi z R.Duiebem ,a ty rozpocząłeś treningi km w 1999r.[/scroll]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
ja z kravka zetknalem sie jakies... 10 lat temu... I caly czas oneserwuje jej 'zmiany".
Pozdrawiam
K_P
PS. Zeby nie bylo, ze nic w niej nie uwazam za pozyteczne - strzelanie bym sobie pocwiczyl:) Podoba mi sie to szkoelnie w kravce.
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Borys-wodzu, treningi KM rozpoczalem troche wczesniej niz piszesz. Absolutne poczatki znam natomiast dosc dobrze z relacji panow, o ktorych dzis nie wielu pamieta, a ktorzy Tomkowi bardzo pomagali we wprowadzaniu KM do Polski, i ktorzy maja moj absolutny szacunek- mowie o Antaresie i o Bartku...
Niezalezy mi, aby moj ton byl autorytarny, chcialbym jednak aby dyskusja byla merytoryczna, szczegolnie , kiedy toczy sie o ustalenie , czym jest KM. Ze jedna technika to jest KM , a inna nie. Zalezy mi tez, aby zakonczyc niepotrzebne konflikty w srodowisku KM, bo przez nie tylko sie osmieszamy...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Osmieszacie sie - nie przez konflikty, ale nachalny marketing. Osmieszacie sie przez to, ze kwestia awansu, to tylko kwestia pieniedzy przekazanych na rzecz "szefa"i nie koniecznie na numer konta. Moze to nie dotyczy wszystkich, ale zetknalem sie z taki mi przypadkami i z moim kumplem powiedzielismy - wysiadamy.
K_P
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Zgadza się Kubusiu Puchatku! Nachalny,bezczelny marketing! a poprzez niego wydzieranie sobie potencjalnych klientów-najeżdżanie jak się tylko da na konkurencję:od krytykowania w mniej lub bardziej zawoalowanej formie konkurencyjnych instruktorów ,przez rozpowszechnianie informacji o tym ,że konkurencja używa nielegalnie loga,aż po krytykowanie programów technicznych naucznych u konkurencji.
  • 0

budo_m78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
KP, jezeli chodzi o awanse za kase, czytaj haracze, to wiem , o co Ci chodzi. Zauwaz , ze to chyba byl jeden z glownych powodow powstania tylu organizacji KM w Polsce , tych wiekszych i tych niszowych. Niestety taki proceder obecny jest nie tylko w KM, ale i w innych sztukach walki. Nie mowie, ze to usprawiedliwia, lecz tylko obarazuje slabosc niektorych liderow, a takze nie dokonca przemyslane zasady rozwoju KM, szczegolnie dlugofalowego rozwoju.
Niezapominaj jednak, ze prowadzenie klubu walki, czy tez organizacji zrzeszajacej takie kluby, to tez forma biznesu. Kwestia jest ustalenie takich zasad i relacji , aby wszytkie strony ukladu byly zadowolone, a zasady byly uczciwe i klarowne. Osobiscie uwazam , ze to mozliwe.
Co do nachalnego marketingu, to niewiele widze reklam telewizyjnych, billboardow, stron w gazetach. Zapewne chodzi Ci o hasla odwolujace sie, ze w 120 godzin, zrobimy z Ciebie zabojce komandosa, i ze KM to jedyny, ORYGINALNY system , ktory pozwoli Ci przetrwac itp. I znowu masz racje. Tego typu hasla, robia jednak wiele zlego Krav Maga, a ich konsekwencje niestety ponosza wszystkie organizacje. Pradwa jest , ze w KM pewne narzedzia podawane sa szybciej, a przez swa taktyke, moze byc bardziej przydatna w realnej samoobronie niz inne SW, lecz tak samo trzeba ja cwiczyc latami, i to systematycznie. Taka " nachalna reklama" powoduje jednak, ze ludzie przychodzacy na KM spodziewaja sie efektow od razu, a jezeli ich instruktor " nie pompuje" , to ich nie widzac , zapewne szybko zmienia system na jakis innie, rownie zabojczy. I tu liderzy powinni naprawde pomyslec , aby w swojej promocji unikac takich hasel. Promocja jednak, jezeli prowadzisz profesjonalna sekcje czy tez klub jest NIEZBEDNA!
Zwierzu, z logiem sie zgadzam. Wydaje mi sie , ze samo logo ( w Polsce rownolegle zastrzezone przez Stowarzyszenie Krav Maga - Polska i Israeli KM Assosation, nietety to prawnie mozliwe), powinno byc w podstawowej formie dostepne dla wszystkich federacji ( uzywa go jeszcze KM Worldwide), a roznic jedynie jego opisem. Rozroznienie " produktu" i tak odbywa sie w inny sposob...
Niespotkalem sie z krytyka programow technicznych innych federacji, poza IKMA, ktora W Polsce krytykuje wszystkie inne federacje, twierdzac , ze sa przestarzali. A po pierwsze sami nie opublikowali zadnego programu technicznego ( z checia bym porownal) , a po drugie oczywiscie sztuki walki ewoluuja w pewien sposob, ale czy pedza az tak? Proponuje porownac do bardzo nowoczesnego sytemu jakim jest BJJ.
Nie mozna tez zapominac , ze w sztukach walki, poza nawet najnowoczesniejszymi technikami, najbardziej smiertelnym i najbardziej tajnymi, bardzo wazna role spelnia przygotowanie fizyczne , sila, szybkosc , dynamika, odpowiednia konstrukcja psychiczna i wiele innych cech. A tu owszem przydaje sie nowoczesna wiedza, ale raczej dotyczaca metodyki sportu , biomechaniki, fizjologii, psychologii itp.
Wracajac do IKMA, mam nadzieje, ze Krzysio, szybko okrzepnie jako lider, poradzi sobie z wieloma problemami ( z ktorymi napewno jako lider nowej organizacji w Polsce ma sporo) i odejdzie od takiego sposobu marketingu , autopromocji i wyrazania sadow o o innych, bo to szkodzi nam wszystkim...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024