Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kravka w zyciu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Zgadzam się!

tylko że niektórzy nachalnie przepychają się w reklamach : to JA jestem przedstawicielem "oryginalnej" krav maga i mam papiery! I tylko ludzie trenujący u mnie lub u moich asystentów/instruktorów uczą się najoryginalniejszej krav magi! :) ...a inni to uczą tylko takiej popularnej,niepełnowartościowej krav magi! :)

Sądzę, że przez takie marketingowe wojenki o klientelę i robienie jak najszybciej instruktorów z różnych cienkich bolków powoduje że krav maga ma obraz marketingowego systemu niby walki . Różni przestawiciele takich czy innych organizacji, federacji czy stowarzyszeń produkują instruktorów aby zapełnić rynek swoimi ludźmi - aby przez umocnić swoją pozycję w branży krav magowej:)
.. i aby byli nowi dostarczyciele kasy :)
  • 0

budo_qwerty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Nie mam doktoratu z ekonomii albo z reklamy ale w moim osobistym odczuciu gdyby ktoś próbował zareklamować się ogłoszeniem w stylu „tak właściwie to u nas nie trenuje się oryginalnego systemu Krav Maga, nie nauczymy Cię walki z kilkoma agresorami ani jak bronić przed atakiem nożem i pałką, a tak w ogóle to nasi instruktorzy nie mają odpowiedniego przygotowania do prowadzenia zajęć SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!” to byłoby to przynajmniej dziwne. Reklama jest dźwignią handlu (czy jakoś tak), a każdy zawsze reklamuje się jako najlepszy i nie ma w tym nic dziwnego.
  • 0

budo_pointer99
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Nagle Pan Sawicki doznał olśnienia i przestał trenować Krav Magę T.A z której sie przecież wywodzi i znalazł lepszą Krav Magę, a to co robił przez ostatnie lata nie jest dobre już......???? :) :) 8O
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Sorry, ale trochę przesadzacie z Sawickim.Poznalem go, mialem kilka seminariow, ale tu nie o samą osobę chodzi. Problem jest w tym, że wy myslicie , że to Sawicki odłączył się od czegoś 'pierwszego' i przylaczyl do nowego lepszego niby. Calej historii nie bede przytaczał, bo jak ktoś zechce to poszuka. Otoz Sawicki teraz reprezentuje IKMA. I TO JEST PIERWSZA FEDERACJA KRAV MAGI ZAłOżONA PRZEZ LICHTENFELDA!!! IKMF i pochodne właśnie powstały dlatego, że zaczęły się liczyć pieniądze. i IKMF jest najwieksza organizacja KM na świecie, a IKMA to mała grupka ludzi w Izraelu i pare ludzi spoza. TO Yanilov sie odlaczyl, po tym jak Gidon dostał szefostwo. No pewnie , że poszło o pieniądze. Generalnie ja olewam całą tą ich polityke.Tylko po prostu chcialem was uswiadomic, ze Sawicki nie znalazl i nie wymyslil sobie jakiejs nowej KM. Wrocil do pierwszej federacji. Co do tych szkoleń wojskowych... już sam nie wiem. Tylko wiem, że Sawicki sam jest wojskowym zdaje sie w stopniu kpt. No, żebyście wiedzieli jak ludzie na takie coś lecą, bo chcą być komandosami itd. Potem sie okazuje , że tacy 'komandosi' maja gorsze wyszkolenie w walce wrecz niż ci ktorzy uprawiaja tradycyjne sporty walki:)
Jeszcze co do zapasów ,boksu ... Rozumiem, że wiecie , że Lichtenfeld ćwiczył zapasy i boks i to na ich podstawie tworzył KM. Generalnie co do moich treningow, oprócz ćwiczen typowo samoobronnych [ przy scianie, na schodach, w roznych sytuacjach ] byl trening taki jak na BJJ albo boks/MT. No ale za taka cene 2 tren w tygodniu.. to zniecheca!
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Potem sie okazuje , że tacy 'komandosi' maja gorsze wyszkolenie w walce wrecz niż ci ktorzy uprawiaja tradycyjne sporty walki:)


Jak już wielu mądrzejszych i bardziej doświadczonych ludzi ode mnie, wiele razy mówiło na tym forum - żaden comabt nie jest po to żeby rozwalać mistrzów sportów walki (i to najlepiej stadami :) ) :wink: .

Generalnie ja olewam całą tą ich polityke.Tylko po prostu chcialem was uswiadomic, ze Sawicki nie znalazl i nie wymyslil sobie jakiejs nowej KM. Wrocil do pierwszej federacji.


My też to olewamy i rozumiemy. Co więcej nas to śmieszy :) .
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Nagle Pan Sawicki doznał olśnienia i przestał trenować Krav Magę T.A z której sie przecież wywodzi i znalazł lepszą Krav Magę, a to co robił przez ostatnie lata nie jest dobre już......???? :) :) 8O


Zdaje się ze pan Sawicki wyraźnie pisał na swojej stronce ,że ta krav maga która teraz znalazł jest lepsza:).....ale jak juz ktoś napisał-reklama dźwignią handlu :D ,
ale na tanią reklamę w typie-ja jestem najlepszy czy mój produkt jest najlepszy lub mam wyłączność na cos najlepszego łapią się tylko naiwni :)
Ciekawe,że gdy pod szyldem IKMP Sawicki rozliczał się z kasiory za prowadzenie grup z T.Adamczykiem to musiał wiedzieć ,że istnieją INNE organizacje krav maga w Izraelu,i zapewne orientował się czego sie w nich naucza, ale dopiero gdy przekalkulował,że zamiast dzielic się z Adamczykiem mógłby więcej przygarnąć dla siebie - doznał olśnienia! :)
W końcu też - jaki to prestiż być tylko jednym z instruktorów IKMP,a być "jedynym w Polsce przedstawicielem oryginalnej izraelskiej krav-magi" :lol:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
.... krav maga zrobiona na bazie "boksu i zapasów" ?! :lol:
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Przebóg,\panowie... tylko nie to... tylko nie znowu rozważania która KM jast "najprawdziwsza", "najjedyniesłuszniejsza"itd...

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Przebóg - Mości Thufir! :D
pragnę zauważyć nie ma rozważań o tym która km jest "słuszna" tylko wymiana zdań ,odnośnie tego że są pewne osoby które w swoich sloganach reklamowych próbują ludzi zwodzić co jest niby dobre ,a co niby złe - a co juz od dawna nie robi systemowi krav maga nic dobrego...i jak długo będą zmagania o klienta to będzie prześciganie się kto jest ważniejszy,kto ma wyłączności (poparte zadrukowanymi kartkami z pieczątkami) na nauczanie najprawdziwszej z prawdziwych krav mag.
Lichtenfed trenował zapasy ,boks ale tworząc krav magę tak opracowywał techniki aby były jak najbardziej użyteczne do walki w stresie starcia ulicznego i jak podają wszelkie źródła - rozwijał krav magę cały czas.
Obecnie przedstawiciele różnych organizacji - różnymi sposobami starają sie dyskredytować "konkurencyjnych" przedstawicieli w walce o klienta.Wychodzi z tego obraz najprawdziwszej.....żenady!
Ciekawe czy tylko w Polsce tak się dzieje z km? Czy w innych krajach jest normalna konkurencja bez zawiści i niezdrowych przerostów ambicji i własnego ego u instruktorów?
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Lichtenfed trenował zapasy ,boks ale tworząc krav magę tak opracowywał techniki aby były jak najbardziej użyteczne do walki w stresie starcia ulicznego i jak podają wszelkie źródła - rozwijał krav magę cały czas.


Wiesz trudno rozwijać cokolwiek w nieskończoność (oprócz proszków do prania :) ). Oczywiście KM dalej wymaga dopracowania w wielu kwestiach. Przykładem mogą być te nieszczęsne duszenia. Nam instruktor powiedział że te techniki są przekombinowane i potrzebne tylko żeby zdać pierwszy stopień, a jakby nam się taka dziwna sytuacja przydażyła to mamy używać tej samej techniki co przy łapaniu za szmaty.

Ciekawe czy tylko w Polsce tak się dzieje z km? Czy w innych krajach jest normalna konkurencja bez zawiści i niezdrowych przerostów ambicji i własnego ego u instruktorów?


No właśnie słyszałem że tylko w Polsce jest taka chora sytuacja że się dogadać nie potrafią ale to nie jest sprawdzony fakt raczej pogłoska :wink: .
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Ale to chyba wynika z tego, że w innych krajach jedna federacja zdecydowanie goruje nad innymi. Chociaz nie wiem, moze po prostu my nie wiemy co sie dzieje gdzies indziej?
Sawicki z tego co mowil nam na seminarium to najbardziej krytkuje IKMP z TA na czele, za to , że wypuszczają instruktorów po krótkim okresie treningow. Potem się mnożą i tworzą wszędzie osrodki KM, majac niskie wyszkolenie. Bo jak mozna wyszkolic sie na instruktora w poł roku? Ale czytalem gdzies wywiad TA i on za to samo krytykowal niektorych ludzi co sie odlaczyli od nich. Generalnie to ten spór to błędne koło. A gadanie , że moja kravka jest lepsza od twojej jest bez sensu, bo tak naprawdę to jak wytrenowani jestesmy zalezy od bezposredniego instruktora.

Jeszcze odpowiadając na jakiś post , w ktorym ktos wyrazil zdziwienie KM to zapasy i boks?!@

Tak, uderzenia są właściwie identyczne albo bardzo podobne do tych z muay thai [ łokcie , kolana ] a parter.. no to raczej zapasy albo bjj. Plus pare dzwigni w stojce.. raczej przydatnych tylko, jak ktos cie za szmaty trzyma a ty nie chcesz mu od razu w morde poslac prostego. A jesli ktos spotkal sie z innymi treningami KM to chetnie poslucham...
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Sawicki z tego co mowil nam na seminarium to najbardziej krytkuje IKMP z TA na czele, za to , że wypuszczają instruktorów po krótkim okresie treningow. Potem się mnożą i tworzą wszędzie osrodki KM, majac niskie wyszkolenie. Bo jak mozna wyszkolic sie na instruktora w poł roku?


Obaj panowie są siebie warci w tej kwestii :wink: .

Plus pare dzwigni w stojce.. raczej przydatnych tylko, jak ktos cie za szmaty trzyma a ty nie chcesz mu od razu w morde poslac prostego.


Dźwignia jak Cię ktoś łapie za szmaty w KM? Nigdy nie słyszałem o takiej. A masz może jakieś materiały (zdjęcia, może filmik nawet) jak coś takiego wygląda?
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Filmik, raczej nie.. A nigdy nie wykrecales nadgarstków ? Moze moj blad, trudno to bylo opisac, ale na KM nikt nie podawal nazwy technik.
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

A nigdy nie wykrecales nadgarstków ?


Przy trzymaniu za szmaty nie. U nas technika wygląda tak że uderza się łokciem z góry w ręce napastnika (troche kulawo to tłumacze ale to nie jest takie proste do opisania słowami :wink: ). Myśle że skuteczne bo przećwiczone na 100%(oporujący przeciwnik, szarpanina itd.) i problemów z zerwaniem chwytu nie było. Ale wiadomo znajomość technik zależy od instruktora :wink: .
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
mimo wszystko trudno mi zaakceptować fakt ze krav maga to boks i zapasy.Są techniki bokserskie ale demonstrowane i nauczane na bardzo różnym poziomie,a "zapasy " to bardzo luźna interpretacja dowolnych raczej obchwytów
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
oczywiscie wszystko zalezy od sekcji i instruktora.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
No dokladnie, wszystko zalezy od instruktora. Nie mialem czasu i nawet nie wiedzialem jak poszukac tych technik. W zasadzie to jesli ktos Cie trzyma za ubranie na dodatek sie wkreca w to, to wystarczy chwycic jego dlon [ kciuki na nadgarstek ] i przekrecic pchajac na zewnatrz. Zazwyczaj upada z bolem. Generalnie najlepiej jest od razu uderzyc, ale to taki tam bajer wziety z Aikido albo Jiu jitsu. Wlasnie zmienilem klub BJJ na taki co robi mix parter BJJ , rzuty Judo no i jeszcze cos tam ze sportowego Jiu jitsu czy tam japonskiego. Wiec moze znowu sie z tym spotkam.

Z tymi zapasami w KM to jest tak, ze oni raczej staraja sie uczyc walczyc przekrojowo. Nie ma u nich tylko stojki, ale tez jest parter. No byloby ok, ale zeby naprawde byc dobrym w walce to trzeba cwiczyc cwiczyc! 2 treningi w tyg nie wystarcza w porownaniu do ludzi trenujacych np. BJJ 4 razy w tyg albo inne systemy.

Co do moich instruktorow : 1 w sumie nie wiem skad mial taka wiedze w parterze, bardzo dobrze sobie tam radzil mimo niekorzystnych warunkow fiz , pewnie ocieral sie o wiele systemow, moze wlasnie JJ, Sambo itd , instruktor na wyzszej szkole oficerskiej
a 2. to od dziecka trenowal boks i zapasy zanim wstapil do wojska

Aha, no wlasnie mi tez to sie nie podobalo ,ze w zasadzie w roznych sekcjach ucza roznie. Nie ma tak zarysowanego stylu jak np. jest to w karate itd

Tak, btw czy ktos z was musial korzystac z tego co wyniosl na treningach? Ja przyznam sie , ze odkad na powaznie zaczalem cos cwiczyc to nikt mnie nie zaczepia. Inna sprawa, ze zazwyczaj staram sie unikac bojek. Wystarczy czysta sportowa rywalizacja!

Pozdrawiam!
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

Generalnie najlepiej jest od razu uderzyc, ale to taki tam bajer wziety z Aikido albo Jiu jitsu.


No fakt takich sztuczek jest w cholere. Wogóle jak oponent łapie za szmaty to dar od Boga :wink: .

Co do moich instruktorow : 1 w sumie nie wiem skad mial taka wiedze w parterze, bardzo dobrze sobie tam radzil mimo niekorzystnych warunkow fiz , pewnie ocieral sie o wiele systemow, moze wlasnie JJ, Sambo itd , instruktor na wyzszej szkole oficerskiej
a 2. to od dziecka trenowal boks i zapasy zanim wstapil do wojska


Nasz instruktor od czasu do czasu przyprowadza znajomych trenerów BJJ i boksu(sam kiedyś ćwiczył to paru niezłych zna) żebyś zobaczyli jak wygląda prawdziwy parter, albo poprawili technike uderzania.

Tak, btw czy ktos z was musial korzystac z tego co wyniosl na treningach? Ja przyznam sie , ze odkad na powaznie zaczalem cos cwiczyc to nikt mnie nie zaczepia. Inna sprawa, ze zazwyczaj staram sie unikac bojek. Wystarczy czysta sportowa rywalizacja!


No po to właśnie jest ten temat :wink: . Ja raz ale troche mnie to dziwi bo zanim zaczołem trenować różne akcje zdarzały się częściej.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
U nas w piatki byly treningi boksu, ale zrezygnowano z tego ponieważ " trochę wypaczały one to co robilismy na km" - slowa instruktora. Ja cwiczylem pod IKMA a tam preferowali boczna pozycje walki. A w boksie stoi sie frontem, no wiec byl w tym jakis sens. Ale czasami mnie wkurzalo jak poprawial mnie instruktor i kazal stac w NIENATURALNY sposob!

Co do trenerow BJJ na waszych zajeciach to musiala byc rewelacyjna sprawa. Tylko , ze to trzeba naprawde dlugo cwiczyc i tu jest bol. A staram sie cwiczyc grappling , ale to u mnie jest troche na sile robione, z koniecznosci. Lepiej sie czuje na nogach niz na ziemi:) Mimo kiepskich warunkow fiz [173cm ] Ale wlasnie w stojce na play fightingu udawalo mi sie wiecej zrobic niz w parterze, ktory zawsze ograniczalem do obrony.

No to moze ktos napisze , czy uzyl umiejetnosci nabytych na treningach na ulicy?
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
[quote name="Sorge"]Ja cwiczylem pod IKMA a tam preferowali boczna pozycje walki. A w boksie stoi sie frontem, no wiec byl w tym jakis sens. Ale czasami mnie wkurzalo jak poprawial mnie instruktor i kazal stac w NIENATURALNY sposob!
quote]
dziwne ograniczenia. Ja walczę w różnych pozycjach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024