Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kravka w zyciu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
a propo "superskutecznych technik prosto od izraelskich komandosów".... to ISRAELI KRAV-MAGA JAKO NOWOCZESNY I KOMPLETNY SYSTEM WALKI I SAMOOBRONY...." jest taka kompletna czy nie?!:).......uważam ,że są techniki w km które nie są tak skuteczne i niezawodne jak to próbują wmawiać w swojej reklamie niektórzy instruktorzy...powołując sie na jakies tam "izraelskie czarne pasy".......a poza tym nie mam specjalnie nic do kravmagi.......sądzę ,że kobiety powinny bardziej koncentrowac się na agresywnej samoobronie i sięganiu po kontretne atrybuty i/lub ucieczkę,a nie na treningach trenować ZBYT dużo sparringów.......
..............Uważam że i Thufir Hawat, i Pinczer mają rację.
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
jeśli panowie pozwolą włącze się do dyskusji :wink: KM trenuje od jakiś 6 miechów i w tym okresie czasu musiałem wykorzystać raz. A z tego co mi mówił trener to KM dla kobiet to wygląda zupełnie inaczej(podobno dużo brutalniej jak to z kobietami bywa :wink: ) a jak dokładnie to nie wiem bo nie mamy żadnej laski w sekcji :cry:
a poglądowo to mi najbliżej do Zion'a :wink:
  • 0

budo_jarekin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
m3nn3l opisał byś tą sytację może to by coś wniosło ciekawego do dyskusji - na podstawie jednego przypadku nie mozna generalizować ale zawsze to jakiś przypadek z życia :)
Co do lasek, to u mnie na sekcji kilka jest i nie zgodzę się, że wystarczy aby były agresywne. Pamiętam że jak rozpoczeliśmy sparowanie to panienki wzieły to bardzo ambicjonalnie i faktycznie były niesłychanie agresywne, zero techniki, polowały tylko żeby trafić faceta w szczękę. Wystarczyło wtedy trzymać porządnie gardę, parować, jakiś unik i panienka nie miała szans na czyste trafienie - czyli zero efektu. Wniosek: sama agresja to wystarczy jak masz dużą przewagę siły i masy, tak ze 20 kg mięśni więcej od oponenta - w przypadku filigranowej blondynki to nie zadziała (mam wątpliwość czy tu coś w ogóle zadziała, no chyba że napastnik niezbyt zdecydowany - a więc jednak warto).
Zresztą nie chce mi się już na siłę uświadamiać. Trenujcie nadal 2x tydzień wg schematu "2 mordercze ciosy i w nogi", nie męczcie się nauką poruszania w walce, nie trudźcie się niekończącym się powtarzaniem na tarczę prostych, sierpów, low kicków, front kicków, kolanek ... nie przemęczajcie się sparingami (kto sparował to wie że 2-3 minuty ciągłej walki potrafią wypompować jak mało co) i życzę tym z was, których to dotyczy, abyście nigdy nie musieli się przekonać jak mizerne skutki osiągneliście :cry:
Łatwiej jest opowiadać że nie warto uczyć się walki, bo wystarczą 2 ciosy i oddalenie się, niż wylewać litry potu na porządnym treningu. To ułatwia zarówno trenerowi jak i jego studentom, tylko że - najlepiej ty pasuje taki cytat: "Mamusię oszukasz, tatusia oszukasz, siebie oszukasz, ale natury nie oszukasz" :lol:
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

m3nn3l opisał byś tą sytację może to by coś wniosło ciekawego do dyskusji - na podstawie jednego przypadku nie mozna generalizować ale zawsze to jakiś przypadek z życia :)

No właśnie - tym bardziej,że o tym miał być ten wątek :) ...
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Wybacz przeoczyłem :wink: ale nic takiego szczególnego to nie było szło sobie 2 łebków
całą szerokością chodnika ( troche nawet o ulice zachaczali) i czymś musiałem ich urazić bo jeden złapał mnie za szmaty, przyciągnoł i coś tam warczał. Potraktowałem go kolanem i się poskładał (duży to on nie był) ten drugi z troche głupią miną zebrał kolege z gleby i se poszli. A i jarekin kto nie trenuj uderzeń i poruszania się w walce ten nie trenuj :wink: u mnie akurat to jest na każdym treningu a tak mniej więcej co 3 poświęca się tylko na takie rzeczy (poruszanie, unik, jak poprawnie uderzać, kombinacje itd.) pozdro
  • 0

budo_qwerty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
8O 8O 8O Patrzcie no…. a jednak cuda się zdarzają. Dwóch gości odpuściło po jednym uderzeniu. Doprawdy niemożliwe.
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
wiesz kolesi w wieku 17-19 lat (bo na takich mi wyglądali) czasami wystarczy pożądnie poszarpać i robią w gacie (wiem z doświadczenia znim zaczołem ćwiczyć KM) :wink:
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
a czasami kopią w łeb do nieprzytomności twardzielu
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
hehe racja dime ale z drugiej strony widziałem kiedyś jak 14 cyganów zrezygnowało ze skopania bramkarz bo koleś po prostu wyjoł bejsbola i powiedział że co najmniej 5 zabierze ze sobą do szpitala (jak nie wierzysz to zastanó się czy Ty byś się rzucił na kolesia który jest gotowy zatłuc Cię bejsbolem na śmierć nawet mając za plecami 13 kumpli) :) siła strachu stary :wink: i nie jestem twardzielem ale thx za komplement :wink:
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....

to co się dzieje na ulicy lub w knajpie nie ma nic wspólnego z walką rozumianą jako garda, uderzanie, kopanie, i parter. Na ulicy twojemu napastnikowi nie chodzi o to, by sie z tobą bić, jemu chodzi o to by cie POBIĆ.
Pozdrawiam, Thufir

Błedne myslenie. By sie obronic musisz uderzac by dobrze uderzac musisz dobrze sie ruszac by sie obronic przed uderzeniem musisz miec jakas garde. Kolejny problem to obicie, ktore mozesz zdobyc na kontaktowych treningach (nie kopiac w powietrze, albo zatrzymujac cios 3 cm przed twarza partnera} albo w realnej walce (ale to bardziej boli}. Szczegolnie treningi z poczatkujacymi przypominaja takie realne starcia gdzie przeciwnik nie analizuje tego co sie dzieje tylko idzie slepo do ataku, z twojej wypowiedzi wynika ze to powinno odniesc skutek ale tak nie jest. Nie znam autorytetow na ktore sie powolujesz ale znam ludzi stojacych na bramkach i jakos nie przeszkadza im trenowanie BJJ czy boksu mi z kolei w konfrontacji z nimi nie pomogla KM


Nie kwestionuję zalet kontaktowego sparringu jako JEDNEGO z narzędzi treningowych. Jak słusznie napisałeś, uczy obicia, zachowania przytomnosci umysłu podczas dostawania uderzeń, woli walki itp. Błędem jest natomiast traktowanie sparingu jako dobrej symulacji tego, co się dzieje w rzeczywistym starciu ulicznym. Treningi sytuacyjne znacznie bardziej przypominają "prawdziwe życie", w którym nie wiesz, co się stanie i nie masz komfortu wiedzy, że "przez pewien czas będziecie z przeciwnikiem wymieniac uderzenia i kopnięcia, z możliwością zejscia do parteru".
Oczywiscie najlepsze są treningi sytuacyjne w których agresor jest ubrany w strój ochronny, pozwalajacy mu przyjmować zadawane z pełną siłą uderzenia. W Polsce robi to chyba tylko WSPD, ale oni uczą samoobrony tylko kobiety. Czy ktos z was wie o takich treningach dla facetów?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Szkoda czasu
na tłumaczenie Thufir hawat,
ktoś naładował sobie coś do głowy i nie sposób przemówić nawet najbardziej rozsądnymi argumentami.
  • 0

budo_sorge
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Witam KM cwiczylem przez 1 rok niedawno zrezygnowalem z KM. Instruktora mialem swietnego, ale ktos tu juz mowil ,ze treningi są 2 razy w tyg. No i to mnie najbardziej wkurzalo, bo za 120zł 2 tren w tyg?? To ja za tyle mam 5 razy w tyg BJJ . Ale pomieszalem sobie 3x BJJ 2x Karate. Chociaz na upartego moglbym Karate wymienic na MT. Uwazam , że połączenie BJJ i MT daje najlepsze rezultaty jeśli chodzi o umiejętności walki. Na KM nauczylem sie paru trikow, ale reszta to wszystko zaczerpniete z MT/boksu/BJJ/zapasów. Na dodatek taka cena i to ponad 2 razy mniej. Rezultat ? chodzac na KM masz umiejetnosci w stójce i w parterze , ale... na znacznie gorszym poziomie niż prawdziwy grappler i prawdziwy uderzacz. Gdyby treningi byly czesciej i za rozsadniejsza cene to pewnie nie rezygnowalbym. A tak to zmienilem i nie żałuje.:)
Pozdro
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Ciekawe co inni mają do powiedzenia w tej kwestii -
Krav maga to pewna ilość "tricków", a reszta to :MT,boksu,BJJ,zapasy.
I co sądzicie o umiejętnościach Tomasza Adamczyka-kierownika IKMP:)Czy pokazuje na seminariach same tricki,czy też właśnie MT,boks,BJJ,zapasy? Pan T.Adamczyk eksponuje dość dużą ilość przeróżnych swoich dyplomów,
jakby je pospinać to zebrałoby się tego na niezły brulion:)
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Ci którzy twierdzą że widzieli ruszającego się Adamczyka równie dobrze mogą opowiadać o biologi jednorożców oraz być świadkami lądowania UFO. A co do pytania o sztuczki to Lichtenfeld od początku twierdził że styl jest eklektyczny bo kto umie lepiej uderzać niż bokser walczyć w parterze lepiej niż zapaśnik itd, więc trzeba uczyć się od nich. Trudno się spodziewać że nagle w Żydowie wymyślą coś nowego biorąc pod uwagę że KM ma 50 lat a historia boksu czy zapasów liczona jest w setkach lat.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
:lol: zgadzam sie,że krav maga jest eklektycznym system i absorbuje wszystko co może być użyteczne na ewentualność konfrontacji NA ULICY,a nie na ewentualnosć konfrontacji na ringu czy w "klatce". KM zmienia się i czas rozwija,a niektórzy próbują uzurpować sobie wyłączność na stosowanie tych zmian ...a przy okazji zbijać kasę na tej "wyłączności" :D
Co sądzicie o tym,że krav maga już od jakiegoś czasu rozwija się ponad różnymi krzykaczami twierdzącymi ,że mają jakieś tam "jedyne wyłączności" na krav magę ?
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Ej Pinczer ja słyszłem że T.A. podobno rusza się na egzaminach :lol: . Wprawdzie dosyć krótko bo prezentuje tylko to co musisz umieć żeby zdać test ale zawsze coś nie :) ? A to że istnieją dziesiątki organizacji KM jest głupie moim zdaniem, ale bez większego znaczenia. Jak komuś zależy to połazi po treningach i sam sobie wyrobi opinie o KM, a jak mu nie zależy to nie ważne co będzie ćwiczył, bo i tak będzie w tym daremny.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Najbardziej śmieszne są "przekrzykiwania" pana Adamczyka - "ORYGINALNA ,IZRAELSKA KRAV MAGA"! ...oraz pana Sawickiego - "ORYGINALNA IZRAELSKA KRAV-MAGA"! :D ,które to można znaleźć na ich stronach :lol: ,a także to że obaj twierdzą na swoich internetowych serwisach ,że każdy szkoli żandarmerię i marynarkę...wymieniają się w tych szkoleniach czy równolegle szkolą?! 8O .... :lol:
  • 0

budo_m3nn3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
To jest jedno z tych filozoficznych pytań o wszechświecie na które nie ma odpowiedzi :wink: . Nawet najstarsi indianie tego nie wiedzą więc nas nie pytaj :wink: . A tak serio może wróćmy do pierwotnego tematu bo się offtop zaczyna robić :) .
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Głupio gadasz! jeśli "nie ma" odpowiedzi,albo nie wiadomo o co chodzi to ...chodzi o kasę i robienie z ludzi głupów
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kravka w zyciu....
Osobiscie uważam, że możliwośc wyboru jest lepsza od monopolu. Jesli w miescie są trzy rózne sekcje z 3 róznych organiazacji, to sa znacznie wieksze szanse że znajdziesz cos, co ci odpowiada. A i instruktorzy w trosce o klientów pewno bedą dbali o podwyzszanie poziomu treningów :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024