Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy powinienem trenować??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

kamraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy powinienem trenować??
Witam koledzy piszę do was ponieważ mam taki problem. Otóż mam 19 lat i waże 65kg przy wzroście 184cm o mięśniach nie ma mowy skóra i kości. Ostatnio zakupiłem sobie hantle 2x5kg wiem że to śmieszna waga ale wiekszej poprostu nie dam rady podnieśc wiecej niż 10 razy. W moim mieście nie ma siłowni więc kazdy ćwiczy we własnych 4 kątach. Mam szybką przemianę materii i nie wiele potrzeba mi żeby się najeść dlatego też ułożyłem sobię diete 5 posiłków bogatych w białko i węglowodany. Oraz zakupiłem Kreatyne+Dextroza oraz Gainera Mass XXL jednak nie wiem czy powinienem przyjmować te suplementy ponieważ posiadam tylko te śmieszne 5kg hantle wiec nie wiem czy to coś da... Czy powinienem poczekać zaopatrzyć sie w jakaś ławeczke ze sztanga i dopiero wtedy startować z kreatyna? chciałbym osiągnać jak najlepsze efekty proszę o pomoc.
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
Siemasz. Same hantle nie wystarcza, aby zacząć się jakoś tam budować to musisz mieć podstawowy sprzęt do tego. Zapraszam Cię do tematu: http://forum-kultury...art-by-experto/ - jeśli stać Cię aby skompletować sprzęt to tak zrób.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


kamraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
Dzięki też tak właśnie myślałem. A czy coś takiego na początek by mi wystarczyło??

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

HiTi

    Uczeń

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:135
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
wiec jezeli na silowni chcesz cwiczyc rekreacyjnie to takie cos ci wystarczy ale jezeli chcesz w przyszlosci dzwigac cos wiecej to lepiej zainwestowac niz potem dokupowac nowy sprzet albo zrobic sobi krzywde bo lawka pekla czy cos(znajomemu sie zlamala lawka jak mial 130kg w rekach ale utrzymal ;p).
np to bym polecal [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
albo na poczatek sama lawka i stojaki+modlitewnik,hantle masz to jeszcze tylko gryf i obciazenia.
pzdr
  • 0
Nie jesteś wielki ? A zadaj sobie pytanie - piłeś mleko? No właśnie
pomogłem? daj "+" nie bądz pipa ;]

Bartek95
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Wierzbie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od grudnia 2009
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34,5
  • Klatka piersiowa [cm]:106
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:75 (z dużym zapasem)
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:120
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
Ja nie mam sprzętu i ćwicze pompki i inne ćwiczenia tzw. trening domatora, mam expander, który Ci polecam fajnie sie z nim ćwiczy, ale gumowy, sprężynami za plecami nie poćwiczysz, oczywiście ławka itd. to fajna sprawa, ale na dobry początek ćwicz pompki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na dole masz treningi i tam jest trening domatora
  • 0

kamraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
Dzięki wielkie napewno się zaopatrze w expandera bo chciałbym mieć trochę mięśni a nie tylko skóre i kości bo wstyd koszulke zdjąć takie chucherko:(
  • 0

Bartek95
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Wierzbie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od grudnia 2009
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34,5
  • Klatka piersiowa [cm]:106
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:55
  • Przysiad [kg]:75 (z dużym zapasem)
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:120
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
W pewnej książce przeczytałem kiedyś "nie wstydźmy sie tego że nie potrafimy zrobić 10 pompek, przecież czołowi kulturyści też kiedyś zaczynali i mieli te same problemy"(nie jestem pewien czy napisałem to tak jak jest napisane w książce, książka "Kulturystyka" Stefan Mizieliński) jak to czytałem nie potrafiłem zrobić 3 dobrze wykonanych pompek, te słowa były dla mnie motywacją, więc nie poddawaj się, pamiętaj, że nie same odżywki budują mięśnie, ja ich nie jadam, tylko ciężki i systematyczny trening, a dobra dieta to 50% sukcesu, pożywienia muszą być wysoko białkowe.
  • 0

kamraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
Właśnie wiem o tym dlatego jem 5 posiłków małych objętościowo ale zawsze bogatych w białko i węglowodany. Myślę że ewentualne braki w mojej diecie wymagały by pomocy Gainera tak 2-3 razy dziennie po 50g np MASS XXL.
  • 0

13MC13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Nie ustawione

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??

W pewnej książce przeczytałem kiedyś "nie wstydźmy sie tego że nie potrafimy zrobić 10 pompek, przecież czołowi kulturyści też kiedyś zaczynali i mieli te same problemy"(nie jestem pewien czy napisałem to tak jak jest napisane w książce, książka "Kulturystyka" Stefan Mizieliński) jak to czytałem nie potrafiłem zrobić 3 dobrze wykonanych pompek, te słowa były dla mnie motywacją, więc nie poddawaj się, pamiętaj, że nie same odżywki budują mięśnie, ja ich nie jadam, tylko ciężki i systematyczny trening, a dobra dieta to 50% sukcesu, pożywienia muszą być wysoko białkowe.



Może Gdybyś je jadał były by lepsze efekty ! to tylko odrzywki a jak widze jakie zdanie maja o nich niektóży to niewiem co to tylko odrzywki sumplement diety wspomagacz dla tych którym cieżko złapać trochę masy a nie żadne koksy...
  • 0

kamraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy powinienem trenować??
Racja suplement diety jest uzupełnieniem codziennej diety tak jak np różne witaminy wyciągi czy inne pierdoły tak i inne suplementy. Też myślę że jeżeli wystartowałbym z białkiem i odrobina kreatyny i ciągle dostarczał odpowiednia ilość białek i aminokwasów to nie wróciłbym do punktu wyjścia bo najważniejsza jest chyba dieta.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024