Skocz do zawartości


Zdjęcie

przeciwwskazania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_viljanne
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

przeciwwskazania
Cześć! Mam pytanie do osób, które wiedzą coś o przeciwwskazaniach do uprawiania np. judo lub aikido. Czy należy do nich duża wada wzroku? Thx z góry za odpowiedź, pozdrawiam!
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
Morze byc z tym problem ale jezeli masz bardzo obszerna wade
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
wada wzroku to problem bo slyszalem cos o jakims cisnieniu podczas treningu i niby sie wtedy jeszcze bardziej pogorsza wzrok lub cos w tym stylu...ja w tym temacie jestem zielony(moge pisac glupoty), najlepiej idz do lekarza sportowego i okulisty oni CI wszystko wyjasnia i jak nie bedziesz mogla uprawiac sportu to lekarz sportowy napewno CI powie
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
W jednej rzeczy chociaz sie z toba zgadzam adrenalina wywoluje powiekszone cisnienie w oczach co morze prowadzic to utraty wzroku albo do wylewu(to chyba cos takkiego)



Ps zalecam kolsultacje z normalnym chociaz okulista i on powie ci czy morzesz trenowac sporty tego typu czy nie!!!!!! :idea: :!: :!:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
generalnie nie do końca o to chodzi a adrenalina nie powoduje zwiekszenia ciśnienia w gałce ocznej ale pójdz po prostu do okulisty niech Ci obejrzy dno oka. wszystko tez zalezy jak duża masz wade wzroku.
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
co wy wkręcacie chłopaka jakos remy bonjasky nosi okulary i byl mistrzem k-1 a pozatym ja tez mam mala wade wzroku ze nie widze z daleka i trenuje boks i kb
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
po pierwsze to nie chlopak.. podrugie moze remy nie ma takiej samej wady wzroku jak ona a po tzrecie to jedynym wyjsciem jest sie zapytac lekarza ....
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
Z tego co wiem to sa jakies wady wzroku ktore wlasnie wynikaja albo na ich rozwoj ma wplyw cisnienie czegos tam w oku. I przy wzmozonym wysilku np: wyciskanie na silowni ta wada wzroku moze sie poglembiac. Ale nie pamietam dokladnie jaka to jest wada wzroku.
  • 0

budo_viljanne
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
Czyli jest problem - wadę wzroku mam naprawdę sporą: -6 dioptrii. Noszę soczewki, więc to nie kwestia wygody. I chyba faktycznie będę musiała porozmawiać z lekarzem:/ Dzięki za szybki reply! pozdrawiam:)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
No to niestety spora wada :? ale przejdź się do specjalisty i on Ci odpowie.
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
Ehh ja mam znacznie wiecej niz -6 i trenuje Kyokushin :P jakos zyje i jeszcze cos tam widze.. tylko ze trzeba w soczewkach cwiczyc, no i uwazac na to zeby nie bylo jakis wielkich wstrzasow bo duza wada wzroku najczesciej oznacza uszkodzona siatkowke, ktora moze sie odkleic a to jest juz nie fajne... ale nie ma sie czym przejmowac........ chyba :roll:
  • 0

budo_dariusz189
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
Ja tez mam wade wzorku(-3) i cwicze,od wysiłku to prawda,że może powiekszac sie wada lepiej idź do lekarza nie ci dokładnie przebada oczy pod kątem sportu.Jak bardzo będziesz chciał ćwiczyc to i tak nie ważne co ci powie lekarz i tak zaczniesz ćwiczyć.Mi okulista mówił ,że od wysilku poleci mi jeszcze bardziej wzrok i robi sie z roku na rok coraz gorszy ale nikt mi nie przeszkodzi w trenowaniu, a napewno żaden konował.
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeciwwskazania
Jednym słowem udaj się do dobrego lekarza sportowego. On Ci powie czy treningi w Twoim przypadku będą bezpieczne. Trzymam kciuki :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024