Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jadłospis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_qbello
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Jadłospis
Witam serdecznie. Nie znalazłem takiego tematu, więc postanowiłem go założyć. W razie czego - nie bijcie.
Proszę aby umieszczać tu "sportowy" jadłospis, czyli co i ile ( tylko błagam nie w gramach a ilościach) na śniadanie, obiad, kolację + dodatkowe posiłki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
zeby ulozyc diete potrzeban jest waga, jak wyglad Twoj dzien i tam jeszcze kka rzeczy:P
  • 0

budo_qbello
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
Nie chodzi mi o dietę, bo na tym forum jest takich wątków dużo.
Chce konkretnie zgromadzić zestawy pełnowartościowego i dobrego żarełka.

Pzdr
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] trzymaj ;)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
Ja unikam tluszczy, poniewaz od nich tyje i to mi nic nie daje wole zjesc troche bialka i witamin niz tluszcze
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
Nie chcę Cię martwić, ale witaminy rozpuszczają się właśnie w tłuszczach... :roll:
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
qbello wez lepiej zmien avatara, ktory pochodzi z innego forum bo na zdjeciu jest moj kolega z klubu:D:D:D:D:D:D
  • 0

budo_qbello
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
Lol.. Serio ? :) :) :oops: :lol: :lol:

Znalezione w necie, wybacz i pozdrów kolegę
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
Witaminy A, D E i K rozpuszczaja sie w tluszczach. Pozatym powinno jest sie tluszcze (okolo 1g na kg masy ciala). W momecie zjadania za duzcyh ilosci białka, prowadzimy do odwrotnego procesu, zamiast przybierac na masie zaczynamy chudnac. :) W sportach silowo- wystrzymalosciowcyh (jakimi sa sw) w moim mniemaniu jedna z najwazniejszych rol odgrywaja weglowodany.

A co do tematu, nikt ci nei poda ilosci, sam musisz oszacowac ile wazy p. kromka chleba zreszta w necie takze mozna znalesc tabelki z takimi wartosciami. Poprostu przy ukladaniu jadlospisu, nie mozna liczyc wartosci kalorycznych itp na podstawie jednostek w stylu lyzka tego albo tamtego, a jedynie w gramach. Zreszta teraz jest trend, a szczegonie w sportach do jedzenia 5-6 posilkow dziennie, zamiast 3, ale to jest juz temat na dluzsza rozprawke.

Polecam poczytac na forach kulturystycznych o ukladaniu diety itp, wprawdzie rozni sie to troche od diety adepta sztuyk walki, ale poznasz podstawy dietetyki i nauczysz sie planowac jadlospis, co w brew pozorom nie jest trudne i czasochlonne ;p. Wystarczy zmienic pewne nawyki i miec silna wole :) Nikt nie umiesci ci tu gotej diety, bo takowa zalezy od wielu czynniki, wagi, wieku, trybu zycia, ilosci trenigow, twoich celow, zasobnosci portfela itp. Kazdy musi eksperymentowac sam na sobie i szukac tego zlotego srodka :)
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
jakis czas temu sam zastanawialem sie nad zalozeniem tematu :) mial miec genialny tytul:"Złe czy DOBRE" a poruszac mial on watek konkretnych produktów spożywczych, a mianowicie czy sa one dobre czy zle(masa, definicja, sila, zdrowie...) i czym np. mozna zastapic dany produkt!! jesli jestescie za tym pomyslem to podpiszcie sie i na pewno raz dwa zaloze ten temat:) hehe:) pozdrawiam!! trzymajcie sie!!


p.s. co wcinacie w taka pogode?? bo jak kazdy zauwazyl jest goraco i apetyt raczej nie jest najwiekszy!! ja wcinam duzo zieleniny i wuchta wody!! a Wy jaki macie sposob na gorace dni i zaspokajanie apetytu??[/list]
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
pije duzo mleka-jak z reszta zawsze ;) jogury, makaron lub ryz z truskawkami na zimno :) rano jem jajka lub bialy ser z buleczkami :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
co do zdrowego jedzonka polecam lekture: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ..tam jest kilka ciekawych i przydatnych informacji ;)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis

tytul:"Złe czy DOBRE" a poruszac mial on watek konkretnych produktów spożywczych, a mianowicie czy sa one dobre czy zle(masa, definicja, sila, zdrowie...) i czym np. mozna zastapic dany produkt!! jesli jestescie za tym pomyslem to podpiszcie sie i na pewno raz dwa zaloze ten temat:)


Odżywanie jest zagadnieniem złożonym i definiowanie konkretnych produktów jako złych lub dobrych komplikuje problem jeszcze bardziej. Znacznie prostsze jest podejscie powszechnie stosowane stosowane w sporcie, czyli analiza jadłospisu pod względem ilości węglowodanów, białek, tłuszczy i innych składników.
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis

tytul:"Złe czy DOBRE" a poruszac mial on watek konkretnych produktów spożywczych, a mianowicie czy sa one dobre czy zle(masa, definicja, sila, zdrowie...) i czym np. mozna zastapic dany produkt!! jesli jestescie za tym pomyslem to podpiszcie sie i na pewno raz dwa zaloze ten temat:)


Odżywanie jest zagadnieniem złożonym i definiowanie konkretnych produktów jako złych lub dobrych komplikuje problem jeszcze bardziej. Znacznie prostsze jest podejscie powszechnie stosowane stosowane w sporcie, czyli analiza jadłospisu pod względem ilości węglowodanów, białek, tłuszczy i innych składników.


no i o to mi wlasnie chodzi. a dlatego przybrac mialo to taka prosta forme(dobre czy zle) poniewaz mialo byc to przejzyste i proste w zrozumieniu!! i tak naprawde wydaje mi sie ze mozna w ten sposob podzielic produkty spozywcze!! np. wedlug ich zalet i wad, przeciwskazan oraz zawartosci danych substancji odzywczych itd.
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
moze mi ktos to wytlumaczyc?

W jaki sposób obliczyć prawidłową masę ciała?
Według wzoru:
mężczyźni
W = (H - 100) - (H - 100) / 10

no za cholere powinnienem wazyc 0kg a to raczej... trudne :)

ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jadłospis
Zero będziesz ważył tylko wtedy, kiedy najpierw wykonasz odejmowanie poza nawiasem a dopiero potem dzielenie a tak się chyba nie robi :lol: :lol: :lol: :wink:


P.S. Nie łam się ten wzór jest o kant dupy potłuc, bo między innymi z niego wynika, że kobiety powinny ważyć więcej od mężczyzn, co chyba nie do końca tak wygląda. Nie mówiąc o tym, że nie bierze pod uwagę wieku budowy masy mięśniowej i pewnie jeszcze paru rzeczy, na które ja nie wpadłem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024