Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostry ból


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Ostry ból
Hm... potrzebuje rady. Od dłuższego czasu napierdziela mnie ręka w odcinku ramienia i tricepsa kiedy robię gwałtowny ruch ręką "na zewnątrz". Problem zaczął się ponad miesiąc temu jak na pewnych zawodach przeciwnik przerzucił mnie nad sobą i spadłem z wysokości 1,5 metra na goły parkiet. Nie mam sztywności w stawie, nie było nawet siniaka. Nie mam czasu iść do chirurga i pewnie go nie znajdę do sierpnia.

Co myślicie? Powinienem się martwić?
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból
W przypadku każdego bólu organizm daje nam znać, że coś jest nie tak. Doświadczenie nauczyło mnie, że ŻADNEGO bólu nie można bagatelizować. W Twoim przypadku proponuję udać się to apteki i zapodać sobie jakąś maść p/zapalną i p/bólową przez 4-5 dni. W tym czasie nie obciążać ręki. Przydatne mogą być wszelkiego rodzaju opaski neoprenowe. Jeśli po tygodniu okaże się, że przeszło to OK. Jeśli nie przeszło i po zaprzestaniu stosowania maści lub już podczas stosowania ból się utrzymał to wypada złożyć wizytę u ortopedy/chirurga.
  • 0

budo_frez4
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból
Ja niestety mam problem z kolanami ale nie wiem co z tym poradzić.

Mam bóle juz od kolo 2 miesięcy, szczególnie gdy podchodze pod jakies wzniesienia, schody itd czuje ból i mam wrażenie jakby mi coś przeskakiwalo w kolanach.
Wydaje mi się to dziwne bo mam dopiero 18 lat. Używałem maści ale to nie przynioslo rezultatu ponadtwo bylem u lekarza ktory skierowal mnie do specjalisty, niestety nasza kochana sluzba zdrowia pozwolila mi sie zarejestrowac dopiero na...pazdziernik.


Proszę o jakies porady w ramach możliwości
  • 0

budo_mariuszs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból
problemy z kolanami pojawiają się bez względu na wiek. Staw jest o tyle trudny do leczenia że przenosi ogromne przeciążenia i trudno dać mu wytchnąć w sezonie. Źle jes zlekcewżyć taką kontuzję, może fatalnie odezwać się po latach. Idź do specjalisty, stanowczo.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból

Hm... potrzebuje rady. Od dłuższego czasu napierdziela mnie ręka w odcinku ramienia i tricepsa kiedy robię gwałtowny ruch ręką "na zewnątrz". Problem zaczął się ponad miesiąc temu jak na pewnych zawodach przeciwnik przerzucił mnie nad sobą i spadłem z wysokości 1,5 metra na goły parkiet. Nie mam sztywności w stawie, nie było nawet siniaka. Nie mam czasu iść do chirurga i pewnie go nie znajdę do sierpnia.

Co myślicie? Powinienem się martwić?


Miałem kiedyś coś podobnego. Całkiem niezły lot i też jakoś dziwnie zamortyzowałem. Podejrzewam tylko, że w moim wypadku było to znacznie lżej - mniejsza wysokość i spadałem na piasek. Natomiast miałem dziwny ból też w tych okolicach...trwało to może tydzień i przeszło. Tyle, że jako tako bezboleśnie mogłem ruszać, dopiero przy jakimś większym wysiłku bądź napięciu mięśni, strasznie napierdzielało.

Natomiast rady nie udzielę bo się nie znam. Lepiej pewnie iść do lekarza, ale skoro nie możesz...

życzę szybkiego powrotu do sprawnośći
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból
Dziwnych objawów ze strony stawów kolanowych nie można zostawić ot tak. Są to stawy, które są bardzo narażone na wszelkiego rodzaju urazy, zwyrodnienia, przeciążenia, itp. Jeśli odczuwasz coś w rodzaju "przeskakiwania" może to być objaw pochodzący od zmienionej chrząstki stawowej. Wizyta u ortopedy i artroskopia wszystko wyjaśni - nie ma się co bać, zabieg bezbolesny i pomocny. Sam to miałem, tylko stanowczo za późno :-(
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból

Ja niestety mam problem z kolanami ale nie wiem co z tym poradzić.

Mam bóle juz od kolo 2 miesięcy, szczególnie gdy podchodze pod jakies wzniesienia, schody itd czuje ból i mam wrażenie jakby mi coś przeskakiwalo w kolanach.
Wydaje mi się to dziwne bo mam dopiero 18 lat. Używałem maści ale to nie przynioslo rezultatu ponadtwo bylem u lekarza ktory skierowal mnie do specjalisty, niestety nasza kochana sluzba zdrowia pozwolila mi sie zarejestrowac dopiero na...pazdziernik.


Proszę o jakies porady w ramach możliwości



Mozliwe rowniez jest to, ze w pewnym odcinku czasu mocno podkoczyl Ci wzrost, czego efektem sa mocne bole kolan. Czy masz bol jak zbyt dlugo siedzisz z nogai zgietymi np. w aucie? Nadal rosniesz, wiec jesli przyczyna tego jest zbyt szybki wzrost to problem powinien minac, kiedy przestaniesz rosnac.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból
Myślałem, że temat dotyczy kontuzji Czarnego Tygrysa, a nie tego co kto ma z kolanami :roll:
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból
Nikt z nas tego nie oceni, tylko lekarz specjalista. Ja osobiście kiedyś nie przywiązywałem do takich rzeczy uwagi, bo "się pocierpi i jakoś to przejdzie" i... przechodziło.
Do momentu, kiedy mój kolega nie przeszedł przez psychiczne piekło. Po jakiś zawodach, od uderzenia (trenujemy karate), bolała go ręka (pod bicepsem). Po kilku dniach zapomniał, tylko co pewien czas, przy niektórych ruchach, czuł mały ból. Po 2-3 miesiącach wyczuł drobne zgrubienie. Poszedł do lekarza. Podejrzenie RAKA! No koszmar. Lekarz powiedział, że to się zdarza, że od uderzeń może coś takiego być. Koleś zrobił badania, wzięli wycinek, droga przez piekło. Okazało się, że jest to nowotwór niezłośliwy, ale będzie to rosło, bolało i przeszkadzało. Operacja. Raczej drobny zabieg - w szpitalu onkologicznym był kilka dni. Co on opowiadał o tym pobycie w szpitalu i ludziach, którzy tam... umierali, no szok. Teraz minęły dwa lata, koleś trenuje jak dawniej, ale co pół roku czy co rok musi meldować się w szpitalu onkologicznym na jakieś badania.
Ja takich rzeczy od tamtego czasu nie lekceważę i znajduję czas na lekarza, gdy coś w mojej ocenie "za długo" mie boli. Może jestem przewrażliwiony.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból
mnie już przestaje boleć ;) moze sie przejde do chirurga za tydzien-dwa jak zupełnie nie przejdzie.
  • 0

budo_carrl
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostry ból

Ja niestety mam problem z kolanami ale nie wiem co z tym poradzić.

Mam bóle juz od kolo 2 miesięcy, szczególnie gdy podchodze pod jakies wzniesienia, schody itd czuje ból i mam wrażenie jakby mi coś przeskakiwalo w kolanach.
Wydaje mi się to dziwne bo mam dopiero 18 lat. Używałem maści ale to nie przynioslo rezultatu ponadtwo bylem u lekarza ktory skierowal mnie do specjalisty, niestety nasza kochana sluzba zdrowia pozwolila mi sie zarejestrowac dopiero na...pazdziernik.


Proszę o jakies porady w ramach możliwości


glukozamina albo artreum ( tabletki 500 mg )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024