Skocz do zawartości


Zdjęcie

Picie wody podczas treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Picie wody podczas treningu
Ostatnio spotkalem sie z opinia ze to szkodzi na serce. Koncepcja jest niby taka, ze chlodna ciecz przebiegajac przez przelyk doprowadza do naglego obnizenia wysokiej z powodu treningu temperatury serca co w efekcie ma dzialanie szkodliwe. I zalecano mi nie pic 40 min przed i 40 min po terningu. Zastanawiam sie skad takie wnioski, w koncu w wielu dyscyplinach sportowych ludzie pija w czasie wysilku a w innych nie. Wiec to kwestia podejscia czy jak?
  • 0

budo_derin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CAMANGULA Wrocław\SŁUPSK
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
moze jakis profesor powiedziałby że to prawda, ale dla mnie to lekka przesada. Ciężko by mi było nie pić podczas treningu.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
ja tlyko z jednego powodu nie lubie pic podczas treningu ze mnei to obciaza i chlupocze niepotrzebnie lubie miec taki lekki i pusty brzuszek...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
Wody musiałoby być bardzo dużo, albo musiałaby stać w przełyku i być lodowata aby skutecznie schłodzić serce.

Możesz pić letnią wodę np. 25 - 30 st.

Ja podczas treningu nie piję,* ale popatrz np. na piłkarzy, kolarzy, maratończyków ...

[ed]
(*) chyba że piwo :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
Picie podczas treningu to przeciez nie wciaganie 2 litrow wody, a jedynie kilku lykow, np. po sparingu, wiec bez przesady z ta szkodliwoscia :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
no mi na fizjologii wbijali do glowy ze pic nie tyle mozna co powinno sie. ale moze dooknal sie jakis przewrot od tego czasu :wink: (chociaz bylo to nie tak dawno)
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
Nie ma takiej możliwości żeby zimna woda w przełyku choćby trochę obniżyła temperaturę serca.
Dla porównania pijesz kilkadziesią no góra kilkaset mililitrów; serce pompuje 5-7 litrów krwi na minutę.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
przeciez woda jest od tego zeby chlodzila organizm...raczej zbyt wysoka temperatura wywolana treningiem moze byc szkodliwa niz kilka lykow wody, poza tym chyba nie pijesz na treningu lodowatej wody tylko zazwyczaj schlodzona lub o temperaturze otaoczenia :)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu

przeciez woda jest od tego zeby chlodzila organizm...raczej zbyt wysoka temperatura wywolana treningiem moze byc szkodliwa niz kilka lykow wody, poza tym chyba nie pijesz na treningu lodowatej wody tylko zazwyczaj schlodzona lub o temperaturze otaoczenia :)


bzdury.
Chlodzisz ciało pocac sie, a nie pijac wode. Wode pijesz aby uzupelnic plyny, ktore w wyniku pocenia ulotnily sie z twojego organizmu.

Uzupelnianie plynow podczas dlugotrwalego i intensywnego wycilku jest bardzo wazne. Najlepiej, zeby to nie byla taka zwykla woda, ale wzbogacana o pewna czesc tablicy medelejewa. Oczywiscie uzupelnienie plynow nie polega, na wypiciu jednym hałstem 0.5 l wody, ale co jakis czas 2-3 łyków, co by ta woda mogla sie wchlonac, zamiast nam plywac w zoladku.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
woda jednym słowem zapobiega odwodnieniu organizmu i podczas wysiłku trzeba uzupełniac niedobór płynów logiczne:)
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
Ano,czlowiek nie wielblad-napic sie musi..a powaznie to picie podczas treningu jest wskazane,uzupelnianie plynow jest wazne- w koncu skladamy sie w duzej mierze z wody..i w zyciu nie wpadlam na to,ze picie wody moze zle wplywac na serce... poza tym z mojej skromnej wiedzy anatomicznej wynika,ze zyly,zbierajace krew z przelyku wpadaja nie od razu do serca tylko do wiekszych naczyn,ktore zbieraja krew takze z innych narzadow,wiec krew ta sie miesza i temperatura jej jest przypuszczam optymalna jednak zanim dotrze do serca..(jesli myslenie me jest bledne to poprosze o poprawienie mnie :) szczegolnie,ze za pare dni egzamin z anatomii ;p)
pozdrawiam
black
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
:oops: no tak napisalem bzdury masz racje :oops: chociaz pocac sie na treningu wydalamy wode(ktora ochladza organizm) i jedno sie troche wiaze z drugim z tad moje rozumowanie :D poza tym i tak woda mnie ozezwia zawsze na treningu :wink:
w kazdym razie w jednym jestesmy wszyscy zgodni...wode nalezy pic w ciagu treningu co jest niezaprzeczalne :D
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
zimna woda szkodzi na serce co za bzdet jaka by to musiała być liość???? rozumiem ze jak siewjebie do zimnego jeziora po przebiegnięciu 3km to mozna doznac szoku termicznego ale co do paru łyków wody to jakas paranoja :twisted:
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Picie wody podczas treningu
No a wogole co to znaczy zimna woda ?? Ile stopni to jest zimna a ile ciepła ?? Ja sie przyznam ze wode pochłaniam w duzych ilosciach i nie wyobrazam sobie zeby było inaczej ale to tylko na pace . Jak trenowałem SW to jedna z pierwszych lekcji jakie dostałem to taka zeby z woda nie przesadzac bo idzie sie nia niezle opic a skutki tego sa oplakane :twisted: [/list]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024