Skocz do zawartości


Zdjęcie

mięsień naramienny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

mięsień naramienny
mam pytanie ,czy znacie moze sposoby treningu mięśnia naramienneg aby zakcentować jego rzeźbę. Nie interesuja mnie ćwiczenia na siłowniy tylko z masą własnego ciała itp.
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
Ćwiecznia są te same na rzeźbę, masę czy siłę. Różnica jest w obciążeniu, ilości powtórzeń i towarzyszącej diecie. Zatem ogólnie poczytaj o ćwiczeniu na rzeźbę. Tyle że:
1. Żeby robić rzeźbę trzeba mieć najpierw trochę masy (nie wiem jak jest u Ciebie).
2. Jakoś trudno znaleźć coś na naramienne w warunkach domowych. Ale tu wystarczają zwykłe sztangielki, albo na upartego baniaki z wodą. ;)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
wszelkie formy stania na rekach, + pompki w staniu na rekach itp
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
albo chodzenie na rekach 8)
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
no własnie wykonuje pompki w tsaniu na renkach i porencze i chyba nci pozatym sie juz nie wymysli, przestalem trening na siłce bo mam 177zm wzrostu i prawie 17 lat a chciałbym jescze z 8 cm urosnąć
Jeśli chodzi o mase to jest w miare w łapce mam ok 37/38 cm ,troche schudła od boksowania a obwód klatki lekko ponad 100cm
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
Trening siłowy nie hamuje wzrastania a nawet zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu. Ciekawe kiedy zdechnie ten chory mit.
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
Słoniak mozesz przyblizyc jakies potwierdzenie Twoijej teorii?? bo mnie zaciekawila!! i nie odbieraj tego prosze jako podwazanie Twojego zdania!! tylko nie uwazasz ze teoria iz nacisk na kosci(np. kregoslup) powoduje zatrzymanie wzrostu?? prosze Cie przybliz Twoja teorie jasniej!! dziekuje z gory i pozdrawiam
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny

Słoniak mozesz przyblizyc jakies potwierdzenie Twoijej teorii?? bo mnie zaciekawila!! i nie odbieraj tego prosze jako podwazanie Twojego zdania!! tylko nie uwazasz ze teoria iz nacisk na kosci(np. kregoslup) powoduje zatrzymanie wzrostu??

nie jestem sloniak, ale:
cwiczenia fizyczne powoduja wzrost poziomu tescia i hw.
cwiczenia na silowni =/= nacisk na kregoslup.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
no wlasnie moze porpostu cwiczenia na silce ale z umiarkowanym ciezarem bardziej obwodowo niz konkretnie.. tak zreszta gdzies w jakiejs madrej ksiazzce czytalem...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
kosci sa piezoelektrykami i prawidłowy nacisk stymuluje poprzez odpowiednie układanie sie ładunkow ich wzrost czy tez gojenie. m in (bo nie tylko z tego powodu).: stąd wczesne uruchamianie pacjentów po złamaniach, oraz różne metody zespoleń po operacjach kosci które pozwalaja chodzic (bodajże metoda Ilizarowa) no i jakies inne pierdoły takie
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
równiez słyszałem że siłownia może zastymulować wzrost jednak musiła by byc to rennig moądże dopracowany raczej nie na mase bo duży przyrost mięśni mógłby stworzyć nacisk na kości , SŁONIK czy mógłbyś ułożyć mi jakiś 5 dnioowy trening na siłce właśnie z zakacentowaniem rzeżby siły i lekkiej masy / plus 1 dzień biegania?
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
Żeby trening siłowy zatrzymał wzrost kośćca musiałby polegać na staniu przez 12 godzin ze 120 kilogramową sztangą w miejscu :D ! Między innymi na ten temat rozmawiałem z Romanem Szymkowiakiem, kilkukrotnym mistrzem świata w trójboju siłowym. Sam gigantem nie jest :D ale chyba wie co mówi.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny
O rozwoju umięśnienia i kośćca decyduje głównie stymulacja hormonalna (przy założeniu prawidłowej podaży składników odżywczych). Na ilość produkowanych hormonów wpływ mają:
- uwarunkowania genetyczne
- wiek (faza rozwojowa)
- dieta
- bodźce fizjologiczne (dla hormonów anabolicznych, a te was interesują są to krótkotrwała niska temperatura, wysiłek o dużej intensywności)
- prawidłowa regeneracja organizmu
- stymulacja psychiczna (dobry nastrój, poczucie własnej wartości, obserwowanie swojego ciała, podniecenie seksualne)

Hormon wzrostu wydziela się głównie podczas snu, więc odpowiednia ilość snu jest wręcz niezbędna do wykorzystania swojego genetycznego potencjału.
Hormon wzrostu i testosteron są hormonami anabolicznymi i naprawczymi, więc ich wydzielanie zwiększa się po ćwiczeniach destrukcyjnych (jeżeli mają na to czas, czyli w fazie regeneracyjnej)
Działanie hormonu wzrostu jest zmniejszane przez węglowodany więc nie objadamy się węglowodanami przed nocą
Hormon wzrostu i testosteron wymagają do powstania i działania sporej ilości aminokwasów, więc w fazie wzrostowej nie żałujemy sobie białka
Ćwiczenia siłowe muszą być dobrane do wieku i fazy rozwojowej człowieka.
Do ok. 15-16 roku życia proponowałbym skupiać się głównie na cwiczeniach z wykorzystaniem ciężaru ciała
Wbrew pozorom i wysokim stężeniom hormonów młodzi ludzie w wieku 16-18 lat częśto mają problem z przyrostami masy i dlatego często sięgają po anaboliki, co jest zbrodnią na własnym organiźmie (u 25 latka jest już tylko głupotą, bo straty będą mniejsze). Zalecam odrobinę cierpliwości i stopniowe wchodzenie w świat żelastwa.

NIE UKŁADAM W NECIE PROGRAMÓW TRENINGOWYCH (bo mi się nie chce i nie miałbym czasu, żeby pójść się wysrać).

Natomiast kilka uwag rzucić mogę :) :
- osoby zaczynające powinny rozpocząć od 3-4 tygodni z dwoma treningami w tygodniu na których robią wszystkie grupy na każdym treningu po jednym ćwiczeniu (trzy serie) z ilością powtórzeń 10-20
- mamy 6 głównych grup: grzbiet (góra i dół), brzuch, nogi, klatka, barki, ramiona (triceps, biceps)
- następnie przechodzimy na okres ok 2 miesięcy na 3 treningi w tygodniu (nadal obwodowe) testujemy różne ćwiczenia i pytamy się instruktora o prawidłowe wykonanie
- dopiero po tym czasie, jak umiemy już wykonywać ćwiczenia prawidłowo (a mało kto potrafi, bo wszyscy chcą "dygać" wielką masę) przechodzimy na treningi dzielone (czyli nie wszystkie grupy na każdym treningu) zwiększając ilość ćwiczeń na daną grupę do dwóch a po dalszych 2 miesiącach do trzech.
- programów w necie jest jak nasrał i koncepcji tyle samo
NIE MA JEDNEGO IDEALNEGO SYSTEMU (WAŻNE JEST MYŚLENIE I POPRAWNOŚĆ WYKONYWANIA ĆWICZEŃ)!
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny

dlatego często sięgają po anaboliki, co jest zbrodnią na własnym organiźmie (u 25 latka jest już tylko głupotą, bo straty będą mniejsze).


mozesz napisac dlaczego ?
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięsień naramienny

dlatego często sięgają po anaboliki, co jest zbrodnią na własnym organiźmie (u 25 latka jest już tylko głupotą, bo straty będą mniejsze).


mozesz napisac dlaczego ?


Też jestem ciekawy :)

Choć ja dam przykład kolega 17 lat w grudniu,na cyklu testosteron+winstrol masa +/- 100kg przy niecałych 170cm a czas na 300m grubo powyzej minuty to o czymś świadczy.
:roll:
prawda? choć w sumie po co szybko biegac jak przyjelo sie ze przed duzymi uciekają
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024