Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
Wiele tematów powstało ale pomyślałem, że ogólny przyda się napewno wielu osobom tutaj 8) Prosze napiszcie wszystko co uważacie za bardzo ważne w zapobieganiu oraz leczeniu.

Odemnie zapobieganie:
a) Dobra rozgrzewka (rozruszanie stawów+rozgrzanie mięśni/ściągien)
B) W czasie treningu podczas zakładania szczególnie dźwigni nie szarpać (czasem lepiej przegrać niż skrzywdzić kolege)
c) Nie robić zbyt długich odpoczynków, aby ciało nie oziębło zbyt mocno bo kontuzja gotowa.

Leczenie:
a) Artrox: (zawiera siarczan: glukozaminy, chondroityny, hydrolizat kolagenu, MSM + kilka witamin i minerałów) więc napewno coś może wskurać nawet tym co nie wierzą w glukozamine cena 55 zł za 600g.
B) Noszenie na treningi sztuk/sportów walki stabilizatorów/ściągaczy.
c) Smarowanie maściami - polecam Traumeel'S firmy Heel (27 zł na urazy sportowe)
d) 1 i 2 dzień po kontuzji zimne okłady z dodatkiem Altacetu (polecam żel ok. 8 zł)
e) Warto mieć na każdym treningu lód w sprayu by po kontuzji od razu oziębić "skrzywdzone " miejsce
f) Warto dodatkowo na dany staw poświęcić więcej czasu na rozgrzewke.
g) Laseroterapia oraz jonoterapia - potrzebne skierowanie od ortopedy/traumatologa.
h) Wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za "utrzymanie" stawu poprzez ćwiczenia izolowane z małym ciężarem i większą ilością powtórzeń BEZ ściągaczy i stabilizatorów!
i) Zastrzyki B12+Cocarboxylosa.

Chyba już wszystko napisałem co ja wiem na ten temat i zachęcam to wpisywania moich braków/niedociągłości. Myśle, że ten temat powinien być podwieszony ze względu na to, że prawie że każdy z nas potrzebuje takiej wiedzy 8)
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
dać organizmowi czas na odpoczynek i regeneracje po treningu
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
Nie wychylac nosa z chałupy :) :wink:
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
czy te wypisane spsoby tyczom sie równierz stawów kolanowyh??bo mam znimi probkemy bardzoczensto coś mi sie znimi dzieje niewiem czy naciongam wionzadla czy po prostu mi jebła łenkotka ale np. oststnio ide uloicom i zaczynam czuć odromny bul w kolanie bez wyraźnego powodu czym to morze być spowodowane???
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
Na wszystkie stawy - oczywiście nie bedziesz ćwiczył ze stabilizatorem na kark, ale to logiczne, a kontuzje ma praktycznie każdy kto pożądnie trenuje przez dłuższy czas.
  • 0

budo_ali m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
Ja we wtorek zerwałem sobie łekotke i kolano mi sie zablokowało ,strasznie bolało.W czwartek miałem artroskopie i cos mi tam wycieli.Narazie dochodze do siebie a w srode ide na kontrole i dowiem sie czy moge trenowac.Trenowałem 6 dni w tyg i mysle ze przemeczyłem organizm i cos nie wytrzymało.pozdrawiam
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
wycieli Ci kawałek łakotki. po resekcji łakotki warto jeszcze skorzystać z rehabilitacji celem przywrócenia w miare prawidłowej funkcji kolana i wtedy zazwyczaj mozna wrócic do sportu. rutynowo z tego co pamietam to taka rehabilitacja trwa ok miesiaca (ale głowy nie dam sobie obciac). to tak na pocieszenie że zazwyczaj udaje sie wrócic do sportu, choc oczywiscie ostateczna opinia nalezy do lekarza prowadzacego.

pozdrawiam.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
to jak tak spytam przy okazji :P przedwczoraj na siłce robiłem nogi i juz biore sztange do przysiadu kiedy cos mi jebnelo w kregoslupie :/ troche napiżdżało na początku ale nie aż tak mocno, w chacie nakleiłem sobie magiczny plaster rozgrzewający :) dzisiaj wieczorem go zdejmuje. kręgosłup mnie nie boli, ewentualnie jak sie mocno obkrecam na boki. myslicie ze to cos powaznego? dodam ze mam skolioze :(
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
Jeśli przy hodzeniu niemasz problemów i wogule morzesz hodzić to znaczy rze to nic powarzniejszego i bendziesz rzył ja terz mam skolioze i skierowanie na rehabilitacje od 2 lat z powodu kturego niehodze do lekarzy bo ostatnio omało złokcia bez łaep niezarobiłem jak sie dowiedział lekarz rze niehodze na zalecane rehabilitacje ale co cie niezabije to cie wzmocni
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
jak mas zskoljoze to musisz uwazac na kregoslup ja tez mam i mi lekarz powiedzial ze silka to nie bardzo...

a post wyzej niezly dyslektyk jestes.. :wink:
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
no ogólnie staram się unikać ćwiczen obciążających kręgosłup, ale czasami sie nie da. no ale poza tym prostuje w domu ten kregoslup troche cwiczeniami od rehabilitantki.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
Ja profilaktycznie biore glukozamine 500 mg 3 razy dziennie. Sie naczytalem ze nic nie daje i ze to sciema, ale odkad zaczalem jej uzywac to czuje wyrazna poprawe, az sam jestem zaskoczony.
Dodatkowo jezeli juz cos sie bardziej bolesnego stanie to uzywam masci np. nurofen itp., oszczedzam te stawy w czasie treningu i poswiecam im wiecej czasu na rozgrzewce.
Czasami trzeba stosowac sciagacze/stabilizatory/ortezy.
W gorszych przypadkach konieczna jest przerwa w treningach i wizyta u lekarza, ale to na szczescie nie zdarza sie czesto. Z reguly wystarczaja dwa pierwsze kroki :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
stabilizator jest jednym z rodzajów ortez :-p tak się tylko czepiam ;)
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.
of10 brawo pisze na 15 forah a ty jesteś jednom z 2 osub na ok 15tysiency ludzi ktura zauwarzyła fakt rze jestem dyslektykiem dzienki bogu rze istniejom jeszcze ludzie kturzy
potrafiom zrozumieć rze sie ma dysleksje a nie sie tylko udaje przywruciłęś mi wiare w ludzi dzienki ci:) ale to jurz tak offtopic
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.

stabilizator jest jednym z rodzajów ortez :-p tak się tylko czepiam ;)

Masz racje, ale i tak sie czepiasz :wink:
Sie zastanawiam bo ortopeda przepisal mi orteze nadgarstka, ale zanim poszedlem ja zrobic to przestal mnie bolec. Orteza jest refundowana i teraz nie wiem czy isc ja zamowic, tak w razie czego jakby znowu cos sie stalo, bo byc moze to tylko tymczasowa poprawa :roll:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Skuteczne zapobieganie i leczenie kontuzji.

Jeśli przy hodzeniu niemasz problemów i wogule morzesz hodzić to znaczy rze to nic powarzniejszego i bendziesz rzył ja terz mam skolioze i skierowanie na rehabilitacje od 2 lat z powodu kturego niehodze do lekarzy bo ostatnio omało złokcia bez łaep niezarobiłem jak sie dowiedział lekarz rze niehodze na zalecane rehabilitacje ale co cie niezabije to cie wzmocni

dziś byłem sobie w empiku i czytałem sobie książke "metoda kształowanai ciala" czy jakoś tak Bruca Lee
Na pierwszej stronie pisze coś takiego , dokładnie nie pamiętam
Jeżeli chcesz zacząć uprawiać sporty(sztuki walki) powinieneś na samym początku odwiedzic lekarza i dowiedzieć sie czy jesteś do tego zdolny...
coś takiego
A ja ci radze zacząć chodzić na te rehabilitacje bo za pare lat bgędziesz wyglądał jak nawias.
pozdrawiam i życze powodzenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024