Skocz do zawartości


Zdjęcie

drętwienie ręki, uczucie zimna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

drętwienie ręki, uczucie zimna
Czy ktoś miał coś takiego? Ręka drętwieje, jest zimniejsza niz druga konczyna?
Oprocz tego sa problemy z odcinkiem szyjnym kregosłupa.
Czy treningi bjj moga zaszkodzic(mi sie wydaje ze raczej pomagaja, bo lepiej sie po nich czuje)? Tak wiem, lekarza trzeba odwiedzić i napewno to zrobie
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
jeżeli ręka drętwieje i jest jednocześnie zimniejsza, może to wróżyć problemy z krążeniem
jeżeli drętwieje ale ma taką samą temperaturę i kolor skóry - wtedy na bank masz problemy neurologiczne.

Masz kłopoty z odcinkiem szyjnym? Szkoda, że nie napisałeś jakie i czy konkretnie spowodowane jakimś urazem .Na twoim miejscu zaprzestałbym treningów do wyjaśnienia przyczyn- kręgosłup w tym miejscu jest zajebiście delikatny i bARDZIEJ agresywna technika może spowodować wzajemne przesunięcie kręgów i domyśl się czym to się może skończyć.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
szyja boli mnie przy kazdym wlasciwie ruchu, od kilku lat.
Nie bylo urazu. Ostatnie badania mialem rok temu. Ani neurolog, ani ortopeda nie dopatrzyli sie niczego złego. Masazysta i ortopeda widzieli lekkie nieprawidłowości (ale juz nie pamietam co to bylo) ale mowili ze da sie z tym życ.
Jakoś sobie dawałem rade. Ale te drętwienie(i zimno) mnie strasznie martwi :(

Czy mozna jakoś poprawić krążenie?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
Ja mialem uraz odcinka szyjnego (jeden krag sie zachaczyl o drugi), w koncu sie okazalo ze mam wrodzona wade-mam prawdopodbnie zrosniete 2 kregi i przez to mialem wlasnie takie akcje ze po treningu (chociaz normalnie tez sie zdarzalo) mi dretwialy palce u reki, obu rak...Mi bardzo pomogla chodzenie na silke i "obudowanie" sobie miesniami obreczy barkowej.

edit- dopieor teraz dotyczalem do konca temat. Jesli nie miales urazow ale nie jestes pewien co do szyi to lepiej isc do lekarza (W Warszawie polecam Niesluchowskiego albo Carolina Medical Center). Mi na poczatku powiedzieli ze jestem wykluczony z jakiegokolwiek sportu, mialem kilku miesieczna przerwe, teraz trenuje juz od dluzszego czasu i jak narazie (odpukac :) ) nic sie nie dzieje. a na krazenie nie mam pojecia...bieganie moze?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
moze byc uszkodzenie nerwu. ale wiadomo ze my tu sobei pogdybamy a do lekarza trzeba isc :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
Ja mam tak czasem o dziwo jak siedze na kompie. Reka, ktora trzyma myszke jest zimna, a druga ciepla. Jak by to byla inna myszka to zapewne bylo by odwrotnie :oops:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
lekarz lekarz i jeszcze raz lekarz... oprócz neurologa/ ortopedy mozesz ew. zainteresowac się jakims chirurgiem naczyniowym czy ew. nie ma gdzieś ucisku na naczynie

edit: jesli sa odpowiednie objawy to na pytanie czy istnieje ucisk na jakis nerw w obrebie kręgosłupa to raczej odpowie rezonans magnetyczny niz zwykły rentgen. tak mi się przypomniało.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
No własnie popieram przedmówców - dretwienie reki i uczucie zimna pewno wina krążenia .

Swoją droga widziałem kiedys kolesia który miał problemy z krążeniem i jego ręce miały kolor dojrzałej śliwki 8O 8O 8O to taka ciekawostka :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
dzieki wszystkim. nie chce miec reki w kolorze żadnych owoców :-)
  • 0

budo_madness
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
Jeśli ręka robi się zimna i drętwieje przy obniżonych temperaturach powietrza, lub dużej wilgotności ... jednocześnie robi się blada jak u trupa ... może to być nerwica naczyniowa ... nie leczy sie tego i można z tym żyć ... potczas takich akcji trzeba zmusić się do ruszania dłonią - można ją pocierać i szybciutko wszystko wraca do normy ... nie ma w tym wypadku żadnego ryzyka z trenowaniem ... ale polecam kardiologa, aby to ustalił, że to nie sprawy krążeniowe ... upieraj się też na ekg i echo serca ... możesz mieć lekka arytmię ... jednym słowem radze zbadać serducho ;) pozdrawiam
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
Milorzab japonski poprawia krazenie, koncentracje, wzmacnai naczynka krwionosne :) moze Ci pomoze
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna
Moze to tylko posrednio tyczy sie tematu ale ja zawsze mam zimne rece czy lato czy zima (czasami zdarza sie inaczej ale sporadycznie) to tego poki ich nie rozruszam to tez sa prawie dretwe. Bylem u neurologa i kardiohiruga (przy okazji) stwierdzili ze problem krazenia i ze wskazane sa mi sporty ekstrymalne mimo ze ich sie nie poleca(zwiekszaja cisnienie krwi). Jednak oczywiscie to tylko srodek paliatywny po dreningach jest lepiej ale na krotko...takie zycie :? pojdz do lekarza :wink:
  • 0

budo_madness
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: drętwienie ręki, uczucie zimna

Milorzab japonski poprawia krazenie, koncentracje, wzmacnai naczynka krwionosne :) moze Ci pomoze

Z miłorzębem/miłożąbem japońskim to jednak radze uwazać ... nadmiar w spożywaniu moze doprowadzic do wylewu ... polecam herbate zieloną też poprawia krążenie i koncentracje i reguluje poziom cholesterolu ... zresztą i w tym wypadku umiar mile widziany ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024