Skocz do zawartości


Zdjęcie

następstwa urazów gałek ocznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

następstwa urazów gałek ocznych
Czytam sobie o przypadkach zmian chorobowych na skutek otrzymywania wielu uderzeń w głowę powodujących drobne, ale sumujące się z czasem zniszczenia w tkance mózgowej i nasunęła mi się taka analogia więc :

Czy na skutek wielokrotnych, cyklicznych, niezbyt poważnych urazów gałki oczne podlegają jakimś trwałym zmianom chorobowym, np. zmętnieniom? Chodzi mi tu o zgodne z przepisami kick/thai/boxu ciosy zadawane przodem rękawicy powodujące np. klasyczną pizdę pod okiem, a nie pechowe zawadzenia np. kciukiem.
Ponadto czy znacie przypadki pojedynczych ciosów cienkim „napiąstnikiem” używanym w MMA / Vale Tudo , które spowodowały trwały uraz?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
Ja znam przypadek z karate kyokyshinkai gdy chlopak dostał mawashi w oko, dostał od boku tak ze koleś go zachaczył palcami. Poszkodowanemu oko zaczelo wyplywac wiec kazano mu je zamknac i szybko na pogotowie. Wyplynelo mu dopiero jak je otworzyl na ostrym dyżurze :?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
I co stracil oko na zawsze czy lekarze odratowali?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
Przyznam ci sie ze nie wiem bo znam to z opowiesci kolezanki, to bylo w jej sekcji. Z tego co pamietam to nie odratowali mu oka. No reke jeszcze mogą ci przyszyc ale jak oko wyplynie to raczej juz nic z nim nie zrobią :(
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
o kurwa, ale hard core ....

ale co z wielokrotnymi ciosami rękawicą, gdzie nie doszło do pęknięcia gałki ocznej?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
Nie slyszalem zeby to komus zaszkodzilo. Wiem tylko ze problem maja ci z wada wzroku powyzej - 3 (czyli np ja). U nich siatkowka jest rozrzedzona i bardziej delikatna wiec jest ryzyko ze po bombie sie odklei
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
Moj wujaszek kiedys w dziecinstwie sie nozem bawil i rzucal go w drzewo. Zamiast sie wbic to sie odbil i wbil mu sie w galke oczna :? To musialbyc bol...
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych

Moj wujaszek kiedys w dziecinstwie sie nozem bawil i rzucal go w drzewo. Zamiast sie wbic to sie odbil i wbil mu sie w galke oczna :? To musialbyc bol...


o kuuuurwaaaaaa 8O 8O 8O 8O 8O 8O
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
uuuuuuuuuu az mnie boli na sama mysl!! :?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
w wyniku urazu głowy może dojsc do uszkodzeń siatkówki z tego co wiem odwracalnych ale mistrzem z okulistyki nie jestem...

oprócz tego jest oczywiscie wieksza szansa na odklejenie siatkówi u ludzi z DUZĄ krótkowzrocznościa. pociesze Cię więc Mate ze mnie przynajmniej uczyli ze duża krótkowzrocznosc jest sporo powyzej -3.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
no ja mam - 4,75 a to juz chyba spora :wink:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
Podobno powyżej -4 już jest ryzyko, ale są i tacy, któzy mają -7, trenują i nic im nie jest. Gdzieś słyszałem, że większe ryzyko jest przy zaparciach i zatwardzeniu, ale głowy nie dam.

Chłopaka z karate naprawde szkoda...:(
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
remi bojanski ma minusowa wade wzroku tak ze bez bryli sie nie rusza a jest 2 krotnym mistrzem świata także darujcie sobie, fakty sa takie ze od potężnego udeżnie okiem każde oko może dostać urazu ale oczy w przeciwieństwie do uszu sie regeneruja, a jezeli ktos ma duze minusy to nie siatkowaka jest rozrzedzona tylkorogówka daje światło pod dużym kątem i nie bede dalej tlumaczyl bo jedno co innego i drugie co innego
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
sory za pisownie , i nie rogówka tylko soczewka :P remi jest mistrzem w k-1 byłym
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
szkoda chłopaka, dlatego nie pochwalam trenowania na boso
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
otóz theboss55 mylisz się...
duza krótkowzrocznosc jest czynnikiem ryzyka odklejenia siatkówki. po pierwsze przyczyna takiej krótkowzrocznosci moze byc zbyt długa gałka oczna i to może byc przyczyną odwarstwienia po drugie z jakiegos tam powodu moze powstac w duzej krótkowzrocznosci zwyrodnienie bodajże kraciaste siatkówki. co wiecej wbrew temu co napisałes nie jesteś az tak bardzo w błedzie piszac o rogówce. stanowi ona wiekszosc siły optyczneju oka. z reszta własnei dla tego duza krótkowzrocznosc jest przeciwskazaniem do porodu drogami natury a wskazaniem do elektywnego ciecia cesarskiego (w duzym uproszczeniu bo lepiej podejrzane miejsce zlaserowac). no w kazdym razie sie mylisz ;)

niestety oddałem już podręcznik do biblioteki i nie moge sprawdzić od ilu jest duza krótkowzrocznosc ale chyba od -5 albo i nawet wiecej. :D
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych

jezeli ktos ma duze minusy to nie siatkowaka jest rozrzedzona

Wiec za przeproszeniem: gówno prawda - prawie każdy krotkowidz ma rozgrzedzoną siatkówke. Mowie ze prawie bo np moja kumpela nie ma rozrzedzonej ale to ewenement - jej siatkówka jest jak u ludzi ktorzy nie sa krotkowidzami. Co do Remy'ego to nie wiem jaka on ma wade ale przeciez moze w ogóle nie miec zadnej i nosić zerówki dla świru :wink:
  • 0

budo_don gallacio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
tak szczerze to kazdemu od nawet nie mocnego uderzenia moze odwarstwic sie, albo co gorsza zupelnie odkleic siatkowka, wiem bo matka pracuje na okulistyce na sali operacyjnej i mieli nawet przypadek ze 10-letni synek uderzyl w oko tatusia tak kiepsko sie skonczylo, a jak juz komus sie trafi ten uraz to niech jak najszybciej stara sobie zalatwic operacje za granica najlepiej w niemczech, bo w polsce rzadko kiedy wychodzi zabieg przyklejenia siatkowki na ogol to wpierw to skopia tak ze juz za granica nawet nie poradza, co do innych urazow oka w wiekszosci mozna w Polsce byc pewnym ze zrobia to dobrze
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych
kilka lat temu przypadkowo oberwałem w prosto oko niewielkim kamieniem od jakichś "protestujących" pod sejmem debili- efekt: gigantyczna pizda i straszny ból, ale dotąd raczej żadnych trwałych skutków w postaci np. pogorszenia widzenia dotąd nie zaobserwowałem. Czy istnieje szansa by taki uraz "odezwał" sie w przyszłości?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: następstwa urazów gałek ocznych

tak szczerze to kazdemu od nawet nie mocnego uderzenia moze odwarstwic sie, albo co gorsza zupelnie odkleic siatkowka, wiem bo matka pracuje na okulistyce na sali operacyjnej i mieli nawet przypadek ze 10-letni synek uderzyl w oko tatusia tak kiepsko sie skonczylo, a jak juz komus sie trafi ten uraz to niech jak najszybciej stara sobie zalatwic operacje za granica najlepiej w niemczech, bo w polsce rzadko kiedy wychodzi zabieg przyklejenia siatkowki na ogol to wpierw to skopia tak ze juz za granica nawet nie poradza, co do innych urazow oka w wiekszosci mozna w Polsce byc pewnym ze zrobia to dobrze

czyli jak mi sie odklei na treningu to w niemczech mi przykleja tak ze mucha nie siada i dalej bede mogl sie napierdalac? hehe dla mnie bomba :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024