Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzywienie kręgosłupa a brzuch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skrzywienie kręgosłupa a brzuch
Witam!
Poszukuję ćwiczeń na mięśnie brzucha dla osoby ze znaczną skoliozą, które będzie mogła wykonywać bez obaw o kręgosłup. Jeśli potraficie mi pomóc, będę wdzięczny.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_tom248
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa a brzuch
proponuje abs2 tam wlasnie zestaw cwiczen jest tak zrobiony aby nie obciarzac kregoslupa i nie zapominaj tez o cwiczeniach miesni antagonistycznych brzucha czyli plecow oraz rozciaganiu. A jak masz mozliwosc to najlepiej skonstultuj to swoim terapeuta/ortopeda.

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa a brzuch
Ćwiczenia nie dla mnie, ale dla mojej lepszej połowy. Z ortopedą o tym pogada, ale ten pewnie zabroni jej ćwiczeń, tak jak zabronił biegać i nosić przedmioty cięższe niż 3kg. Problem w tym, że ona strasznie się uparła na ten brzuch, i na nic moje zapewnienia, że wygląda tak jak powinien.
ABS sam robię (od czasu do czasu :wink: ), zrobiłem już A6W i te większościowo nie wchodzą w rachubę, a w szczególności zwisy na drążku... :wink:
  • 0

budo_tom248
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa a brzuch
To bym proponowal marszobieg ale nie po asfalcie i w butach do jogingu oraz moze jakis ocieplacz na brzuch z neoprenu;p to jezeli chodzi o schudniecie bo miesni jako tako na brzuchu nie wyksztalci. A moze jakis inny lekarz cos doradzi, zazwyczaj ortopedom sie nie chce produkowac i na odczepne mowia ze nic nie powinno sie przecierzac i zero sportu.

Niestety ja mam z moja to samo, wracam z treningu max zmeczony ledwo co ruszam nogami a ona ze idzemy biegac bo gruba jest(zreszta ja nie slyszalem zeby kiedy kolwiek kobieta powiedziala ze nie jest grupa);p

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

budo_tom248
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa a brzuch
To bym proponowal marszobieg ale nie po asfalcie i w butach do jogingu oraz moze jakis ocieplacz na brzuch z neoprenu;p to jezeli chodzi o schudniecie bo miesni jako tako na brzuchu nie wyksztalci. A moze jakis inny lekarz cos doradzi, zazwyczaj ortopedom sie nie chce produkowac i na odczepne mowia ze nic nie powinno sie przecierzac i zero sportu.

Niestety ja mam z moja to samo, wracam z treningu max zmeczony ledwo co ruszam nogami a ona ze idzemy biegac bo gruba jest(zreszta ja nie slyszalem zeby kiedy kolwiek kobieta powiedziala ze nie jest grupa);p

Pozdrawiam
Tomek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024