Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate a piłka nożna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_mach
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Karate a piłka nożna
Witam wszyskich
Chciałbym zacząć dość intrygujący temat dotyczący piłki nożnej i karate. Według mnie mogą iść ze sobą w parze, ale większość moich przyjaciół (ćwiczących sztuki walki :) )uważa piłkę nożną za gre bezsensowną polegającą na zacytuje
"Bezensowna bieganina 22 osób za kawałkiem krowiej skóry nabitej powietrzem". Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat (a także innych gier zespołowych).
Pozdrawiam wszyskich :) :) :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Witam wszyskich
Chciałbym zacząć dość intrygujący temat dotyczący piłki nożnej i karate. Według mnie mogą iść ze sobą w parze itd.


Cudownie, ciekaw jestem czy jeszcze ktoś wpadnie na równie oryginalne tematy. Ze swej strony proponowałbym np. karate a jazda na deskorolce, karate a jedzenie potraw z warzyw strączkowych, karate a oglądanie horrorów, karate a wiadomości telewizyjne, karate a Waldemar Pawlak, karate a picie napojów wysokooktanowych, karate a przyjemności wynikające z jazdy koleją, karate a wzdęcie albo szamotanie pępka itp., itd.

pzdr
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Karate a ojciec dyrektor ;) ....

:lol:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

karate a picie napojów wysokooktanowych


o to by moglobyc ciekawe :)
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
to czy ktoś lubi piłkę nożną lub inne gry zespołowe to już jego sprawa ja przychylam sie do zdania twoich kolegów ale piłki nożnej itp to od zawsze nielubiałem a szczególnie koszykówki...
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
pytanie czy ogladac w tv czy biegac za pilka :wink:
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

pytanie czy ogladac w tv czy biegac za pilka :wink:

a no wlasnie bo to juz bardzo duza roznica :)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
A ja trenowałem piłkę nożną ale porzuciłem dla tego, żebym mógł rozpocząć treningi MT. Piłkę nożną lubie nadal i zawsze bedę ją lubił, ale bardziej interesuje mnie MT. :-)
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
A tak pod innym kątem... Mi się nigdy nie podobało gdy pół treningu było rozgrzewką polegającą na graniu w piłkę. Nie po to tam przychodziłam by sobie pograć w nogę. Zalatuje to brakiem szacunku dla innych i braniem przyjemności dla siebie-"bo ja lubie grać w piłkę i mógłbym cały trening grać". Więc PO CO przychodzisz do DOJO?
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

A tak pod innym kątem... Mi się nigdy nie podobało gdy pół treningu było rozgrzewką polegającą na graniu w piłkę. Nie po to tam przychodziłam by sobie pograć w nogę. Zalatuje to brakiem szacunku dla innych i braniem przyjemności dla siebie-"bo ja lubie grać w piłkę i mógłbym cały trening grać". Więc PO CO przychodzisz do DOJO?

Może i racja ale kilka minut grania w piłkę dużo lepiej rozgrzewa niż kilka minut biegania w kółko. Dlatego napierw krótki (5-10min) meczyk a potem inne ćwiczenia rozgrzewająco/rozciągające.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Mimo wszystko, czy piłka nożna to strata czasu... ? Oczywiście !! Zwłaszcza jeśli chodzi o komercyjną. Natomiast na treningu gra w piłkę nożną może być przyczyna kontuzji... poza tym piłka nożna i karate to dwie różne działki i lepiej ich nie mieszać. Wiem ... zaczynam być coraz bardziej ortodoksyjny, ale czyż nie jest elementem karate poszanowanie tradycji??
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

pytanie czy ogladac w tv czy biegac za pilka :wink:

a no wlasnie bo to juz bardzo duza roznica :)


A ogladac w TV, grac, czy chodzic na mecze i kibicowac, to tez jest ogromna róznica :)
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Witam! Ci do uważają, że piłka nożna to strata czasu itd albo zazdroszczą tym co mają do tego talent albo poprostu nie złapali do tego zapału. Zanim przeszedłem do treningu SW trenowałem piłke prawie 10 lat i nie żałuje tego okresu. Dzieki temu gdy zaczynałem swoją przygode ze SW to miałem duzo lepszą koordynacje niz ci którzy przyszli na sztuki walki bez trenowania czego kolwiek. Piłka to wspaniały sport i kazdy kto w nią gra to powie, gdyby tak nie było, to by nie była nabardziej popularnym sprotem na świecie. Faktem jest to, że lepiej jednak pozostac przy jednym. Lepiej byc dobrym w jednym niz srednim w obu.
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
arnold masz racje kondycja jest wazna i w pilce mozna ja uzyskac, ale nie tylko w pilce w wielu innych sportach tez. mysle ze pilka nozna jest tak popularna bo aby kopnac pilke nie trzeba specjalnych umiejetnosci a i zasady sa proste. jednoczesnie gra na poziomie zawansowanym wymaga duzo wiecej niz zwyklego kopniecia.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Witam wszyskich
Chciałbym zacząć dość intrygujący temat dotyczący karate i piłki noznej. Według mnie mogą iść ze sobą w parze, ale większość moich przyjaciół (grających w piłkę:) )uważa karate za gre bezsensowną polegającą na zacytuje
"Bezensowne wyginanie się i powrzaskiwanie w piżamach". Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat (a także innych sztuk walki).
Pozdrawiam wszyskich :) :)

P.S. Czy jest możliwe, że założyciel tematu zbyt często łamie deski głową?
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
coz badz co badz mozna lubic lub nie lubic pilki czy sztuk walki kazdy ma prawo do opini
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

arnold masz racje kondycja jest wazna i w pilce mozna ja uzyskac, ale nie tylko w pilce w wielu innych sportach tez. mysle ze pilka nozna jest tak popularna bo aby kopnac pilke nie trzeba specjalnych umiejetnosci a i zasady sa proste. jednoczesnie gra na poziomie zawansowanym wymaga duzo wiecej niz zwyklego kopniecia.


jemu chodzilo o KOORDYNACJE a nie o KONDYCJE ale spoko kazdy widzi to co chce:) ja tez znam ludzi ze swoim swiatem:) a co do kondycji to pewnie ze pilka jest dobra!! a koordynacja... pilkarze maja ja naprawde bardzo dobrze rozwinieta!! gralem sam dlugo w pilke zanim zaczolem trenowac SW i naprawde postepy mialem w tempie extra:) ale coz poprostu albo sie ma dryg albo nie ma!! ogolnie KARATECY, PILKARZE i BRACIA PAULINI laczcie sie :) OSSSSSSS :!:
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
coz pisalam na szybko kazdemu moze zdarezyc sie blad ale pilka rozwija i kordynacje i kondycje i jednego i drugiego mozna sie nauczyc w wielu innych dyscyplinach sportu
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Moim zdaniem kazdy sport jest dobry do poprawy kondycji, koordynacji czy jakiejkolwiek innej cech psychomotorycznej, ktora to moze pozniej przydac sie na Dojo.A ze ktos ma uprzedzenia do tego czy innego sportu to juz nie moja wina.Na temat gustów sie nie dyskutuje.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
A mnie nie chodziło o to, że piłka jest niewartościowa czy coś w tym rodzaju. Tylko o granie w piłkę na treningu karate! Gdybym chciała pograć w piłkę nożną to zapisałabym sie do klubu piłkarskiego albo poszła na podwórko. A skoro można na treningu karate jako rozgrzewka grać 10 minut w piłkę to może na treningu piłki na rozgrzewke jakiś sparing :) ? A na zakończenie meczyku można by nauczyć piłkarzy kata :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024