Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate a piłka nożna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_pan nabiał
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Wyluzuj koleś, każdy faul jest złamaniem zasad, ale w piłce nożnej jest coś takiego jak faul taktyczny :twisted: i czasami LEKKIE szturchnięcie może uratować mecz. Nie mówie żeby zaraz znosili kogoś z boiska na noszach. JA też uważam, że granie na granicy czerwonej kartki jest złe.



P.S. Jak cię sfaulował, że masz taki uraz do ostrego grania??
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
zasadzilem mu siate i obieglem i nagle lezalem na glebie... cos w stawie biodrowym poszlo, ortpopeda, rentgeny, rehabilitacja. To jest kolej rzeczy przez jakiegos cwela ktry my
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
ktory myslal ze jak strzele bramke to sie cos stanie. To jest tylko sport i tylko mecz, ostra gra, to co innego niz faule. Tacy jak ty psuja ta gre, bo faule taktyczne to wymysl ludzi ktorzy bardziej od gry wala wygrywac.
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Taak sobie napisałem rzeby nabić posta :)

Ja moge powiedzieć że lubie sobie nieraz pograć w piłe, a i na treningach zdarzało się pykać w mini footbolówe, a czasami umiejętności z treningów mogą być przydatne w nodze np. skakanie przy próbie wejścia w nogi 8)
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Ja się zgadzam z Tobą całkowicie w tej kwestii. Jednak żeby się czepiac porusze nieco inny temat.

ktorzy bardziej od gry wala wygrywac.


Sama gra jest bezcelowa. Sama rywalizacja jest bezcelowa. O to chodzi żeby wygrywać. Ale trzymając się przy tym zasad. I nie tylko w piłce nożnej. W każdej dziedzinie. Przynajmniej ja tak to widzę.
  • 0

budo_mach
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Przeczytałem wasze posty.
I co zjechaliście mnie jak nie wiem co :evil: .Ale zrozumcie mnie chciałem założyć jakiś post z sensem ale nie wyszło :oops: . Zdarza sie. I pamiętajcie na forum jestem bardzo krutko i nie potrafie zakładać postów ja "starzy wyżeracze".A tak przy okazji moim zdaniem najgłośniej krzyczeli ci co najmniej się znają.
OSU!
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Przeczytałem wasze posty.
I co zjechaliście mnie jak nie wiem co :evil: .Ale zrozumcie mnie chciałem założyć jakiś post z sensem ale nie wyszło :oops: . Zdarza sie. I pamiętajcie na forum jestem bardzo krutko i nie potrafie zakładać postów ja "starzy wyżeracze".A tak przy okazji moim zdaniem najgłośniej krzyczeli ci co najmniej się znają.
OSU!

Nie miej kompleksów. To wcale nie jest zły temat.
Poważnie!

Po pierwsze - daje się zauważyć, że stosunek wielu(!) karateków do gier piłkowych jest negatywny lub przynamniej obojętny.
Ciekawe byłyby badania wykazujące jaki procent karateków tak ma (np. jakaś pomysłowa ankietka).
Ciekawe jest także analizowanie przyczyn tego zjawiska.

Po drugie - analiza przydatności określonych form rekreacji ruchowej (w tym i gier piłkowych!) jako formy:
a) rozgrzewki przed treningiem karate,
B) uzupełniającego przygotowania fizycznego,
(która to analiza zaczęła w tym topicu kiełkować) także może być bardzo ciekawa.

Zatem - głowa do góry Mach! :wink:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Sama gra jest bezcelowa. Sama rywalizacja jest bezcelowa. O to chodzi żeby wygrywać.


sam to wymysliles? To twoje zdanie... ja mam inne podejscie, spojrz jak ludzie zareagowali na to co dzialo sie z druzynami wloskimi kilka lat temu, nikt oprocz ich kibicow nie chcial ich ogladac. Wygrywanie jest wazne, ale wazniejsza jest sama rywalizacja, to ze stajesz do walki i jak walczysz.

Zreszta w sztukach walki takze jest podzial na na efektowne i skuteczne. Rozne style kung fu(wu shu), karate, tkd wyspecjalizowaly sie juz tylko w efektownych technikach i pokazach. Przyciaga to fanow i widzow, lecz tylko do czasu, kiedy widz zda sobie sprawe ze to bardziej gimnastyka artystyczna. Wtedy musi zdecydowac czy to mu sie podoba, czy moze woli patrzec na cos skuteczniejszego, ale mniej widowiskowego.

Ty widocznie wolisz opcje skuteczna, ja w pilce noznej wole jednak gdy na boisku gra sie fair, a decyduja umiejetnosci, technika, szybkosc, opanowanie, umiejetnosc ustawienia sie. Bo dla mnie liczy sie ciezka praca na treningu, a nie chamstwo jako reakcja na swoja nieudolnosc.

p.s. zwyciestwo dla kazdego ma inne znaczenie, dla kogos bedzie to juz sam udzial w meczu, dla drugiego wygrana w meczu... w sw jest tak samo.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Mimo wszystko, czy piłka nożna to strata czasu... ? Oczywiście !! Zwłaszcza jeśli chodzi o komercyjną. Natomiast na treningu gra w piłkę nożną może być przyczyna kontuzji... poza tym piłka nożna i karate to dwie różne działki i lepiej ich nie mieszać. Wiem ... zaczynam być coraz bardziej ortodoksyjny, ale czyż nie jest elementem karate poszanowanie tradycji??

Co ty w ogóle wygadujesz? Czemu komercyjna piłka to strata czasu? Ja np lubie se siasc z browarem i mecz obejrzec i nie tylko ja dlatego mozemy w ogóle mowic o komercyjnej piłce.

na treningu gra w piłkę nożną może być przyczyna kontuzji...

Hmm to moze zamiast uprawiac kontaktowy sport (o ile ktoś uprawia kontaktowe karate) zajać sie tylko trenowaniem kata?

piłka nożna i karate to dwie różne działki i lepiej ich nie mieszać

To nie są dwie różne działki. W wielu sportach walki gra sie w piłke dla rozgrzewki. Piłka jest zajebista na kondycje a poza tym grajac nie myslisz o tym ze musisz biegac tylko o grze, można wiec powiedziec ze kondycja przychodzi ci sama. Tak nawiasem mówiac - znam karateków którzy nie jedną bramke strzelili kopnięciem mawashi geri.

czyż nie jest elementem karate poszanowanie tradycji??

Funakoshi tez uwazał ze pilka to strata czasu?
Pozdrowienia
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Są dużo lepsze metody rozgrzewki i przygotowania fizycznego w sztukach walki niż gry piłkowe.

Zagrać to sobie można dla rozrywki - to się ze sztukami walki nie kłóci, ale nie w czasie treningu owych sztuki walki za który to czas płaci się instruktorom - i można oczekiwać od nich jego optymalnego wykorzystania!

Czy zawodnicy, dajmy na to chute box grają regularnie w piłkę w ramach rozgrzewki przed treningami, przygotowując się do walk np. w PrideFC? :)
A skoro to taka znakomita metoda, to czemu ONI tego nie praktykują? :) Tempi są jacyś, czy co? :lol:
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

sam to wymysliles?
Zreszta w sztukach walki takze jest podzial na na efektowne i skuteczne. Rozne style kung fu(wu shu), karate, tkd wyspecjalizowaly sie juz tylko w efektownych technikach i pokazach.
Ty widocznie wolisz opcje skuteczna, ja w pilce noznej wole jednak gdy na boisku gra sie fair, a decyduja umiejetnosci, technika, szybkosc, opanowanie, umiejetnosc ustawienia sie. Bo dla mnie liczy sie ciezka praca na treningu, a nie chamstwo jako reakcja na swoja nieudolnosc.
p.s. zwyciestwo dla kazdego ma inne znaczenie, dla kogos bedzie to juz sam udzial w meczu, dla drugiego wygrana w meczu... w sw jest tak samo.


Po kolei :
Nie wymyśliłem tego sam. Co więcej w ogóle nie ja to wymyśliłem ;] Ale to moje zdanie - masz racje - tak uważam.
Nie wiem co w karate shotokan (a to trenuje) jest efektownego ;] Chyba nikt by nie chciał oglądać 30 kolesi na turnieju robiących bassai-dai. Dlatego też nie ma transmisji w TV z karate shotokan albo jest ich bardzo mało.
Wole opcje skuteczną ALE przy tym fair. Wygrywanie nieczystą walką bądź nie fair nie jest dla mnie wygrywaniem a oszukiwaniem. Wtedy to już nie jest zwycięstwo.
Tak. Liczy się dla mnie zwycięstwo - nie rywalizacja - ale jak już mówiłem - zwycięstwo zgodne z zasadami.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
'Zwycięstwo zgodne z zasadami' - bez rywalizacji??? 8O 8O 8O
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Czy zawodnicy, dajmy na to chute box grają regularnie w piłkę w ramach rozgrzewki przed treningami, przygotowując się do walk np. w PrideFC? :)
A skoro to taka znakomita metoda, to czemu ONI tego nie praktykują? :) Tempi są jacyś, czy co? :lol:

Jakbyś się znal to nie zadawałbyś takich pytań
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
A wiesz Mate co to ironia i pytania retoryczne, Ty zadufku?

Chyba nie. Więc sam, specjalnie dla Ciebie, odpowiem na swoje pytania:

Wyczynowcy i zawodowcy w zakresie sztuk walki stosują inne, skuteczniejsze metody rozgrzewki i treningu niż gra w piłkę. (Ty się znasz, więc chyba o tym wiesz, co?) :lol: :lol: :lol:

A teraz pomyśl 'ekspercie' - dlaczego? :lol:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna
Wiem co to pytanie retoryczne a wiesz co to glupie pytanie? Nie bede ignorantem i dam ci tak glupia odpowiedz jak glupie bylo twoje pytanie: "nie graja bo mogą miec lustra w gym'ach i boja sie je potłuc" hyhyhyhy
Ja akurat nie napisałem ze pilka to najlepsza forma rozgrzewki. Sanjuro kaza ci biegac na rozgrzewce dookoła sali? chyba tak co nie? to teraz se pomysl ze z równym skutkiem moglbys se pograc w pilke bo to ma tylko na celu podniesienie temperatury miesni i lepsze ich ukrwienie. Rozgrzewka specjalistyczna to co innego. W MT masz rozciaganie w zapasach czy BJJ rozgrzewke karku.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Wyczynowcy i zawodowcy w zakresie sztuk walki stosują inne, skuteczniejsze metody rozgrzewki i treningu niż gra w piłkę

hmm a to co?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W ramach grupowej rozgrzewki stosujemy wymiennie ćwiczenia gimnastyczne oraz stretching i grę w piłkę nożną boso, na matach, bez ograniczenia pola.


  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Ale nie bede ignorantem i dam ci tak glupia odpowiedz jak glupie bylo twoje pytanie: "nie graja bo mogą miec lustra w gym'ach i boja sie je potłuc" hyhyhyhy
Ja akurat nie napisałem ze pilka to najlepsza forma rozgrzewki. Sanjuro kaza ci biegac na rozgrzewce dookoła sali? chyba tak co nie? to teraz se pomysl ze z równym skutkiem moglbys se pograc w pilke bo to ma tylko na celu podniesienie temperatury miesni i lepsze ich ukrwienie. Rozgrzewka specjalistyczna to co innego. W MT masz rozciaganie w zapasach czy BJJ rozgrzewke karku.

Ekspercie - na MT miałem rozgrzewki karku, bo są niezbędne do walki w klinczu, równie ostre co na zapasach, a na zapasach także miałem rozciąganie (choć pod innym nieco kontem) zatem te przykłady są bez sensu. Co niby miały wnieść? 8O

Ja nikomu biegać nie kazałem. :)
Chodziło mi o to, że biegając (i robiąc inne rzeczy) szybciej osiągniesz ten sam poziom rozgrzania co grając w piłkę.
Piłka to fajna rozrywka, rekreacja, zabawa dla dzieciaków ale - na treningu sw - to strata czasu!

Nie pisz, że z równym skutkiem rozgrzewa się grając w piłkę, co biegając i wykonując wymachy, skłony, podskoki i wszystkie te wspaniałości, jakie wykonuje się na rozgrzewkach, choćby bjj, bo to zwykłe brednie.

Nawet sam sprint na zmianę ze zwykłym biegiem rozgrzeje Cię szybciej niż granie w piłkę, podczas którego odpoczywasz sobie kiedy masz ochotę... :lol:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

...W ramach grupowej rozgrzewki stosujemy wymiennie ćwiczenia gimnastyczne oraz stretching i grę w piłkę nożną boso, na matach, bez ograniczenia pola.

Zagiąłeś mnie. :lol:
Zapomniałeś tylko dodać dalszą część tego cytatu: "Poranne zajęcia poprzedza rozgrzewka indywidualna. " :wink:

A grają sobie chłopaki, bo lubią. I mają czas. A biegać by im się pewnie szybciej znudziło. :D :wink:
To, że gdzieś tam to się zdarza, naprawdę jeszcze nie dowodzi, że to dobra metoda, i że stosuje ją większość wyczynowców, bo tak nie jest. :roll:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

Ekspercie - na MT miałem rozgrzewki karku, bo są niezbędne do walki w klinczu, równie ostre co na zapasach, a na zapasach także miałem rozciąganie (choć pod innym nieco kontem) zatem te przykłady są bez sensu. Co niby miały wnieść? 8O

Czepiasz sie tylko po to by sie przyczepic. Napisałem ze na MT masz rozciaganie a na zapasach rozgrzewke karku. Napisalem nieprawde?

te przykłady są bez sensu. Co niby miały wnieść?

to przyklady specjalistycznej rozgrzewki

Nie pisz, że z równym skutkiem rozgrzewa się grając w piłkę, co biegając i wykonując wymachy, skłony, podskoki i wszystkie te wspaniałości, jakie wykonuje się na rozgrzewkach, choćby bjj, bo to zwykłe brednie.


Ja jak sobie solidnie pogram jestem tak samo rozgrzany jak po wymachach skłonach itp Tak nawiasem mowiac my na bjj czesto gramy w pilke a kontuzje na treningu z niedogrzania nam sie nie zgadzaja. Wystarczy? Mam nadzieje ze tak bo nie chce mi sie juz powoli walić grochem o ściane
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate a piłka nożna

W ramach grupowej rozgrzewki stosujemy wymiennie ćwiczenia gimnastyczne oraz stretching i grę w piłkę nożną boso, na matach, bez ograniczenia pola.
Poranne zajęcia poprzedza rozgrzewka indywidualna.

taaa rano rozgrzewka idywidualna, popołudniu grupowa
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024