Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dźwignie w karate.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Dźwignie w karate.
Witam wszystkich.
Mam pytanie jak wygląda w waszych systemach kwestia dźwigni?
Czy ćwiczycie w stójce, czy tylko w parterze? I czy wogóle je trenujecie?
pozdrawiam
  • 0

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.
u mnie wygladao to tak ze robimy dzwignie trenujemy je takie jakie sa w kata. Moj trener mowie o tym zebysmy potem kiedys w pszyszloci pamietali ze takie cos wogole istnieje pozdro:)
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.
Hmmmm według mnie dźwignie w karate nie są zbyt popularne, ale nie można powiedzieć, że ich nie ma, jeżeli je ćwiczymy to zazwyczaj jako aplikację kata :)
  • 0

budo_karatekid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.
Na treningach, dźwignie i rzuty stosujemy głównie przy interpretacjach kata, co do podcięc to mamy je przy kazdym treningu kumite... ja mam to szczęście mieć trenere ćwiczącego BJJ więc stara się On wprowadzać czasem jakieś elementy dźwigni,duszeń, chwytów w parterze...
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.

Hmmmm według mnie dźwignie w karate nie są zbyt popularne, ale nie można powiedzieć, że ich nie ma, jeżeli je ćwiczymy to zazwyczaj jako aplikację kata :)

Dla mnie kata zawsze kojarzyło się z walką z "cieniami" w stójce.Nigdy nie "walczyłem" z nikim w parterze. Dajcie mi jakiś filmik, albo link jak wygląda kata z elementami parteru bo nie potrafię sobie wyobrazić. :?
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.

Hmmmm według mnie dźwignie w karate nie są zbyt popularne, ale nie można powiedzieć, że ich nie ma, jeżeli je ćwiczymy to zazwyczaj jako aplikację kata :)

Dla mnie kata zawsze kojarzyło się z walką z "cieniami" w stójce.Nigdy nie "walczyłem" z nikim w parterze. Dajcie mi jakiś filmik, albo link jak wygląda kata z elementami parteru bo nie potrafię sobie wyobrazić. :?



Nie wiesz co tracisz. Ja uwielbiam interpretację kata =) filmiki jak jakieś znajdę to wrzucę :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.

Hmmmm według mnie dźwignie w karate nie są zbyt popularne, ale nie można powiedzieć, że ich nie ma, jeżeli je ćwiczymy to zazwyczaj jako aplikację kata :)


W goju-ryu jest to jeden z ważniejszych elementów.
Tak na marginesie shotokan wywodzi się ze szkoły w której ilość technik "nieuderzanych" jest niewielka, stąd i ich stosunkowo mała popularność.
  • 0

budo_karatekid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.
no juz niegadaj ze taka mała popularność... :P niesądze zeby karate shotokan było mało popularne...a pozatym neprawde ilość podcięć,żutów,dźwigni pokazywanych an treningach zalezy od trenera... jak juz wcześniej pisałem my mamy naprawde sporo technik "nieudezanych"...
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.

no juz niegadaj ze taka mała popularność... :P niesądze zeby karate shotokan było mało popularne...a pozatym neprawde ilość podcięć,żutów,dźwigni pokazywanych an treningach zalezy od trenera... jak juz wcześniej pisałem my mamy naprawde sporo technik "nieudezanych"...


A czy ja napisałem, że shotokan jest mało popularny?

Żutów to my się raczej nie uczymy, niezależnie od stylu. :) :) :)
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.
W systemie Ryu-te Kempo mamy bardzo dużo dźwigni i dużo uderzeń atemi. Wszystkie dźwignie zawarte są w kata które trenujemy. Kata u nas zawiera kilka stopni zaawansowania, tak że ten sam (a właściwie prawie ten sam) ruch w kata może okazać się mutacją dźwigni z kata podstawowego, a wtedy wychodzi na przeciwniku silniejszym przy jednoczesnej obronie własnej podczas wykonywania dźwigni, tak aby nie dostać z drugiej łapy. :lol: . Dźwigni rzucających i przytrzymujących jest niewiele w porównaniu z dźwigniami "szarpiącymi i zrywającymi". To coś w rodzaju kiedy robimy pompki na pięściach i podskakując uderzamy w podłoże a nadgarstek nam się wygina. Grozi kontuzją. Teraz wyobraźmy sobie taki ból przy dźwigniach na łokieć , bark, palce, kolana -po zszarpnięciu pod odpowiednim kątem takiej dźwigni staw jest conajmniej nadwyrężony, a w kończynie siły niet. :)
  • 0

budo_sandro
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.
do nas na trening z 2 razy w roku wpada Begetto z Włoch i pokazuje Dźwignie w parterze .. powiem ze sa dosc ciekawe :D
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.

do nas na trening z 2 razy w roku wpada Begetto


Beghetto, z szacuneczkiem dla nazwiska wielkiego mistrza :)
  • 0

budo_sandro
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dźwignie w karate.
Begetto moze jest troche przy kosci ale jego szybkosc mnie przerasta !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024