Skocz do zawartości


Zdjęcie

B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
A więc mam tutaj pare problemów które chciałbym skonsultowac...
Chciałbym zapisać się na SW, lecz mam pewien powazny problem zdrowotny mianowicie mam nie sprawna prawą ręke no prawie w 100 %
Jakiś rok trmu chciałem sprobować poszedłem na BJJ noo ale trener pokazal na drzwi, sobie pomyslalem skoro tam mnie nie przyjeli to pewnie nigdize nie moge trenowac
Pogodziłem się z tą myślą...Ale nie na długo ostatnio od jakiegos miesiaca postanowilem sprobowac jeszce raz, lecz tym razem zaczolem od szukania jakies sztuki walki
gdzie mialbym jakeis wieksza szanse dostać się i trenowac - która będzie mogła sie jakoś obejść bez ręki... noo ze moze poprostu bym nie robil wszystkiego na treningach
noo i szukam szukam i staram sie znalezc tą sztuke walki ktora najmniej kolidowalaby z moim kalectwem, lecz no nie znam sie i ciezko cos znalezc
boo albo nic nie pisze na temat sztuki czyli co tam sie robi... albo pisze jakies kajoushiny dyolu i inne a ja zupelnie nie mam pojecia co to oznaca i czy bym mogl ostateecznie dac sobie rade czy nie. Sam jak narazie wydaje mi sie ze najwieksze szanse bym mial z taekwondoo lecz jak ja wybieralem sposrod boksu muai thai BJJ
krav magi ? albo jeszce inna sztuka walki ?
A do tego wszystkiego ostatnio przeczytalem artykul w jednym z czasopism. Że jakiś facet bez prawego przedramienia... czyli mozna powiedziec ze bez ręki
Ma 3 stopień mistrzowski w jakimś Okinawa-Ryu Karate... ale też nie wiem nic dokladnie co to jest :/? Dalej poprostu chcialbym zeby ktos mi poradzil jakiej sztuce walki
bym mial najwieksze szanse sie odnalesc... i moze nawet jakos troche poprowadzil bo oczatki sa strasznie trudne i to kiedy na dodatek juz na starcie ma sie tak przer...
przez tą ręke...
Pomyslalem sobie ze moze ktos ma jaks rozpiske na rozciaganie nóg, zebym moze jak by mi sie udalo jednak dostac na jakas sekcje poszedl juz troche rozciagniety...
A ta ręka prawa to co do jej nie sprawności
-wyprost do 90 stopni
-nadgarstek prawie nie ruchomy
- i ogolnie bardzo słaba siła w tej ręce prawie wogle i slaby chwyt dloni... ale za jakas bluze czy cós to bez problemu zlapac
a więc podsumowanie :
Tutaj wiekszosc trenuje znacie sie na tych rozciaganiach i sztukach walk a ja zielony jestem:/ Wieć
1.Jakbyscie mogli doradzic jakąś sztuke walki w ktorej raczej bym mial jakies szanse zebym wogole sie dostal:P
2.I żeby ktoś tylko na poczatku tak wlasnie poprowadzil mnie czyli dal jakas rozpiske na rozciaganie nog bo czuej ze male przykurcze to nie sa... i ogolnie powiedzial co i jak troche wytlumaczyl jakies rady albo coś
napisal na GG albo gdyby jeszce był z okolic gdańska i może by zagadal z trenerem swoim czy nie moglby mnie wziasc pod obroty
tu juz nie hcodzi o jakies mistrzostwa czy osiagnieca bo przeciez nie mam szans ale tak bardzo bym chcial cso zrobic z soba...A zadnej pomocnej dloni:/
Z gory dziekuje za pomoc...;)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Ciezko jest mi cokolwiek doradzic, ale filmik w tym temacie powinien Ci poprawic humor:
http://www.forum-kul...showtopic=82610

Powodzenia!
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
eheh dzieki maciek :D nie powiem na tym filmiku to poprostu kosmos
aa sorki za takiego dlugiego posta moglem krocej napisac
ale proosze o pomoc:P
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Wiatma Biały 88.
Na przyklad w krakowie osytatnio byly egzaminy z oyama karate i rowniez zdawal na 1 dan gosc bez reki (wydaje mi sie ze zdal).
Jak dla mnie nie widze przeszod do cwiczenia karate, zmusisz poprostu pochodzic po roznych klubach i znalesc madrego trenera nie patrzacego na ograniczenia tylko na osobe wazne ze chcesz cwiczyc i zawsze da sie dostosowac trening do cwiczacego.
U nas nie mial bys problemu z chodzeniem na treningi tylko ze my w kraku jestesmy.
Ale nie zalamuj sie napewno cos znajdziesz tylko pochodz i pogadaj z ludzmi, napewno ktos sie toba zajmie, nie wazne w jakiej sztuce walki .
Ps ten gosc z Oyama mial normalne walki na egzaminie.
Pozdrawiam i zycze znalezienia odpowiedniego trenera :)
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
a na czym polega ta oyama... chodzi o to ze szukam sztuki ktora bedize w jak najmjiejszym stopniu kolidowala z moja reka... bo teoretycznie nie majac reki moglbym boks trenowac
aale chodzi o to azeby znalezc cos co bedzie najbardizej dopasowne do mnie
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Oyama krate to knockdown (czyli bez uderzen rekoma na glowe)
Jednak to byl tylko przyklad bo ten człowiek wybral akurat Oyama karate a tobie moze pasowac Tai Chi wiec muszisz pochodzic po sekcjach i zobaczyc i trenerow i styl a napewno znajdziesz cos dla siebie
pozdrawiam
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
okej bede szukal :D :D
a czyli Ty polecasz oyama?
  • 0

budo_starman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Czytales artykul o moim sensei'u (BTW: ma juz 4 dan). Nie ma lewego przedramienia ale ma sprawne ramie i proteze. Moze wiec walczyc i wykonywac wiekszosc technik na obie rece. Ale to nieistotne.
Mysle, ze karate nie nastawione na zawody (gdzie faktycznie musisz byc sprawny) moglbys spokojnie trenowac. Nie mam wielkiego doswiadczenia bo trenuje dopiero 2,5 roku ale mysle, ze spokonie moglbys cwiczyc Shorin-Ryu. Oczywiscie bedziesz rozwijal techniki tylko w jedna strone ale kto bedzie mial z tym problem? Nie chodzi o to ze masz byc doskonaly tylko zeby siebie doskonalic.
Mozesz poszukac tez takich szkol, ktore nie wymagaja broni, duzej ilosci chwytow, objec, itp oraz nie nastawione na zawody.
Powodzenia!
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Ja bym ci poleclila capoerie bo tam rekoma niewiele sie robi a bardziej nogami co prawda to bardziejsztuka uników i taki taniec polaczony z walka ale ladnie wyglada ta sztuka walki i mozna sie nauczyc paru fajnych rzeczy. karate z niesprawna rekatez mozna ja trenuje oyame i mysle ze mozna sobie poradzic ale napewno w walkach bylo by ci trudno. w samym wykonywaniu tecnik poradzil bys sobuie tak mysle. wazne jest bys znalazl dobrego trrenera ktory cie zrozumie i nie zrazaj sie tym ze ci mowia nie jest wiele klubow i wiele walk pochodz na rozne sekcje jak ci sie spodoba technika to sie popytaj.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Pomysl rowniez o Taekwondo WTF (WTF nie ITF/GTF) - tam glownie sie pracuje nogami (same kopniecia). Mysle, ze bylbys zadowolony.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Bialy88 ja nie polecam nic musisz pochodzic co ci sie spodoba i to aczniesz robic , nie znam cie wiec iciezko mi cokolwiek polecic. pozatym podstawa jest dobry trener i nie wazne w jakim stylu to bedzie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Pomysl rowniez o Taekwondo WTF (WTF nie ITF/GTF)
jezus maria nieeeeeeeeee ja juz myslalem ze cos wiem na temat chociaz jednego taekwondo :( :( a tu sie dowiaduje ze to jeszce jest jakies WTF ITF GTF
Nie karzcie mi znowu szukac po necie z godzine czym to sie rozni
moze Wy mi powiecie;>?
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Kolego !
Po pierwsze nie wolno Ci myslec o sobie jak o " kalece " - tak to ująłeś !!!!
Kaleką to był ten trener , który pokazał Ci drzwi !!!
Karate to nie przede wszystkim walka z przeciwnikiem na macie , Twoim przeciwnikiem jest Twoj los a do walki z nim ręka nie jest Ci wcale potrzebna !!!
Nie chcę Ci polecać żadnej szkoły bo nie szukaj stylu tylko mądrego trenera.
Powodzenia.
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Vop ma racje, a ty masz sporo szczescia ze jestes z duzego miasta (Gdańsk). Z tego co wiem są tam prawie wszystkie mozliwe sztuki walki, wiec spokojnie mozesz pochodzic po trenerach. Styl na jaki sie zapiszesz nie jest ważny, wazne zeby trener dopasowal trening do twoich indywidualnych możliwosci, czyli w tym przypadku kopniec i uników. Nie wiem jaka jest opinia lekarska co do twojej reki ale mozliwe ze trening bedzie dla niej dobra rehabilitacja, wiec moze z czasem i ona sie wzmocni. Jesli uda ci sie odzyskac w niej nie tyle ruchomosc co chocby wiecej sily (na tyle aby moc wykonywac bloki/zaslony) to juz jestes gosc! Aha i tak jak mowi vop nie mysl o sobie jak o kalece! masz po prostu pewne ograniczenia. Ja na przykład nie moge biegac co znacznie utrudnia mi przygotowanie do zawodow ale staram sie zastepowac to innym treningiem. Jesli zas chodzi o styl zawsze bede polecał karate kyokushin (tez jest kilka organizacji ale tym sie nie przejmuj). Uwazam ze tam spotyka sie zdecydowanie najwiecej wykwalifikowanych trenerów. Ps. nie przejmuj sie tez rozciagnieciem (jak nie wiesz jak to robic to tez sobie mozna krzywde zrobic), zapisz sie jak najszybciej to trener wszystko ci pokaze!
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
Czesc Bialy88..troche mnie dziwi to ze wyrzucil Cie ten trener BJJ zwlaszcza ze jeden z najlepszych trenerow i zawodnikow bjj sam jest nazwijmy to kaleki.

Dołączona grafika

J.J. urodzil sie ze zdeformowana dlonia i ma tylko 2 palce.

Jean Jacques Machado
* 6th Degree Black Belt - RCJ Machado Brazilian Jiu-Jitsu
* Director/Head Instructor - RCJ Machado Brazilian Jiu-Jitsu Tarzana Academy
* Founder - World Grappling Games Federation
* UFAF (United Fighting Arts Federation)
* LAPD Consultant - Defensive Tactics
* Sheriff's Department - Defensive Tactics Supervisor
* American Federation of Brazilian Jiu-Jitsu
* Law School - Rio De Janeiro, Brazil

* Rio De Janeiro Jiu-Jitsu State Championships
Cruiser Weight Champion
1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987,1988, 1989, 1990, 1991, 1992
* Brazilian Jiu-Jitsu National Championships
Cruiser Weight Champion
1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987,1988, 1989, 1990, 1991, 1992
* Sambo Wrestling Championships
National and Pan American Cruiser Weight Champion
1993 Oklahoma - 1st Place
1994 San Diego, CA - 1st Place
* Grappling Style Challenge Japan
1995 - Champion
* Brazilian Jiu-Jitsu American Championships
1995, 1996, 1997, 1998
* Black Belt Super Challenge Championships
1998 - Champion
* Abu Dhabi Submission Wrestling World Championships
1999 - Champion - 66k-76k Division 1st Place
Most Technical Fighter Award
* Abu Dhabi Submission Wrestling World Championships
2000 - 66k-76k Division Silver Medalist
* Black Belt Super Challenge
2000 - Champion
* Abu Dhabi Submission Wrestling World Championships
2001 - Open Division Silver Medalist
Best Match Award
Fastest Submission Award
* Abu Dhabi Submission Wrestling World Championships
2005 - Superfight Runner Up

No nic...ja niebardzo wiem jaka sztuke walki Ci doradzic...ale zycze zebys znalazl dobrego trenera i nie poddawal sie w chwilach zwatpienia.
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
A mnie nie dziwi to Polska w całej okazałości. Jeden trener chce czegos nauczyc a drugi wziasc kase, sa tez tacy ze biora tylko takich co sa w dobrej kondycji, zeby malo sie napracowac a duzo kasy wziasc.
No ale coz przeciez jeden trener nie moze zgasic zapalu do pracy conajmniej nie powinien. Wazne by cos robic, a nie byc biernym widzem TV czy internauta. Zycie jest niezmiernie krotkie, ale mozna w nim duzo zrobic wystarczy chciec i dazyc do celu. Nie wszystko wychodzi tak jak bysmy chcieli, ale cos trzeba robic, bo bezsilnosc jest najgorsza.
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
napisalem ostatnio na sekcje TKD i opisalem mniej wiecej problem
Odpisali mi - Podali mi numer adres innej sekcji i dopisali ze powininem tam sprobowac oni sie tam raczej tego podejma a jak nie to mam jeszce raz do nich napisac to pomysla
ehehe nie poddam sie objzdze wszystkie sekcje :twisted:
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
a co byś powiedzial na walke nożem? popytaj w dziale walka nożem i może będzie coś u Ciebie w mieście, jeżeli to Cie nie interesuje to szukaj dalej czegoś i sie nie załamuj, gdzieś napewno Cie przyjmą.

pzdr
  • 0

budo_bialy88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
walka nożem nie bardzo... Bo nie chodzi mi tylko o to żebym umiał się pzed kimś obronic
Tylko aby zrobić coś ze sobą swoją osobowoscią no i ciałem a sztuka walki właśnie mi w tym pomoże... A walki nożem raczej bym nie nazwał sztuką.
a do tego chce robić to co mi się podoba i interesuje i ma głebszy sens.
A walka nożem mi sie nie podoba ani nie interesuje
ale dzieki za rade pozdro ziomuŚ :D
  • 0

budo_iwetta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: B skomplikowany problem. pomooocy prosze chcialem skons
no i dobrze mowisz bialy wazne by robic to co sie lubi no i absolutnie sie nie poddawaj rozumiem cie bo cwicze z tego samego powodu sztuke walki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024