Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_doncam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Polska Unia Aikido oraz Autonomiczna Akademia Aikido ze Szczecina zapraszają na jubileuszowy staż z okazji 30 lat Aikido w Polsce z maestro G.Savegnago 8 DAN Aikido który odbędzie się w dniach 12.05-13.05.2006 w Szczecinie.

Szczegóły stażu :

data stażu : 12.05.(piątek) - 13.05.2006(sobota)
miejsce stażu : Szczecin, Al. Wojska Polskiego 246 (Hala na Torze Kolarskim)

Piątek 12.05.2006

19.00 - 19.45 Dzieci
20.00 - 21.30 Dorośli

Sobota 13.05.2006

10.30 - 12.00 Dorośli
12.30 - 14.00 Dorosli

cena :

- 110 zł (cały staż),
- 50 zł (dzieci),
- 70 zł (jeden trening),
- 100 zł (cała sobota)

nocleg : możliwość noclegu na macie w dojo (8 zł)

więcej informacji na stronie PUA : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Pytanie to zadaję już 2 raz ale jakoś nikomu nie udało sie tego wyjaśnić, abstrachując od klasy nauczyciela, czy też faktu jakiego formatu człowiekiem jest mistrz Savegnago,to jednak rozbieżność w tytuowaniu go w Polsce z informacją podawaną przez niego samego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] budzi pewne zdziwienie. Czy traktować to jako chwyt marketingowy czy może raczej należało by poinformować mistrza że ma już 8 dan ? :lol:
  • 0

budo_wirid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Heh, ja bym była za chwytem marketingowym ;)

Ale tak troche dziwnie, ze te staze sa organizowane weekend po weekendzie... Ja tam jade do Opola ;) i nic mnie nie obchodzi.

Pozdrawiam i witam wszystkich na forum ;)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA

Pytanie to zadaję już 2 raz ale jakoś nikomu nie udało sie tego wyjaśnić, abstrachując od klasy nauczyciela, czy też faktu jakiego formatu człowiekiem jest mistrz Savegnago,to jednak rozbieżność w tytuowaniu go w Polsce z informacją podawaną przez niego samego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] budzi pewne zdziwienie. Czy traktować to jako chwyt marketingowy czy może raczej należało by poinformować mistrza że ma już 8 dan ? :lol:

Shihan Savegnago posługuje się pieczątką, na której widnieje napis „C.N. 8 DAN”.
Na stronie Aikido Journal natomiast znalazłem taką oto informację:

Giampietro Savegnago - (b. 1 November 1953). 7th dan Aikido International Association Kobayashi, conferred by Hirokazo Kobayashi. B. Cornedo Vicentino, Italy. First taught Aikido by Giovanni Filippini in May 1969. Also holds the following ranks: 8th dan - Buikukai d'Europa 8th dan - Buikukai Lombardia .

Jeżeli ktoś mógłby coś dodać w temacie to też chętnie poczytam.
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
„C.N. 8 DAN”.

Chuck Noris ? :lol:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA

„C.N. 8 DAN”.

Chuck Noris ? :lol:



a moze h.c. 8th dan= honoris causa 8 dan :papieros:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA

„C.N. 8 DAN”.

Chuck Noris ? :lol:

Nie wiem co oznacza C.N. Tak to wygląda na pieczątce, więc napisałem.
Widzę jednak, że pytanie nie ma na celu wyjaśnienia kwestii stopnia ale po raz kolejny przykopanie, nie wiem komu, G.Savegnago? J.Wysockiemu? PUA?
Smutne to i ponure… :?
Widać też, że „klasę i format mistrza Savegnago” oceniasz bardzo wysoko. :?
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
wyluzuj Hara, odpowiadasz na moje pytanie w sposób mętny niczego nie wyjaśniając więc pozwoliłem sobie na żart, więc może jak nie wiesz co znaczy CN to nie pisz bo to żadna odpowiedź , a jedynie wypinanie tyłka. Jeżeli proste pytania są dla ciebie kopaniem, to może nie zaglądaj do forum, po co sie stresować :roll:

Moje pytania nie sa wykładnią oceny, a jedynie reakcją na rozbieżności między tym co jest na jego stronie , a tym jak jest reklamowany w Polsce, kto pyta nie błądzi, a że nie umiecie (jego uczniowie) dać jasnej odpowiedzi to rodzi kolejne znaki zapytania
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Marilyn, nie mące i nie wypinam tyłka.
Starałem się odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale też zachęcić tych, którzy wiedzą więcej ode mnie do rozwiania wątpliwości. Wierzę, że G.Savegnago wie, co ma napisane na własnej pieczątce i dlaczego.
Mam nadzieję, że przytoczona przeze mnie informacja z Aikido Journal rzuci trochę światła na sprawę.
Tymczasem dowiedziałem się, że C.N. oznacza Cintura Nera, czyli czarny pas, co pewnie wiedziałeś wcześniej, bo Francuzi używają tego samego skrótu przed stopniami dan (Ceinture Noire).
Co się zaś tyczy mojego stresu, masz rację, nie ma sensu. Przez tych parę lat obecności na Budo powinienem się już przyzwyczaić do powracających, co pewien czas, mniej lub bardziej zawoalowanych, insynuacji na temat niewiadomego pochodzenia stopni szefów organizacji, w której trenuję :lol:
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_mandala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Marilyn M sie zapytaj u żródła :

Giampietro Savegnago - email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Z tego wynika że to obaj staraliśmy sie ich zachęcić do napisania kilku słów ale jak widać obu nam sie to nie udało :lol:

Zadałem proste pytanie,nie uwłaczające nikomu, ja nic nie insynuuję jedynie wytykam pewne zamieszanie informacyjne i pragnę dowiedzieć się faktycznego stanu rzeczy, a tu ... nadal pozoastaje wątpliwość czy wogóle ktoś to wie :)

Co do Francuzów, to nie noszą czarnych pasów, mało tego o zgrozo, nawet nie noszą kolorowych uczniowskich :) nasladując w tej kwestii Kobayashi H sensei, więc nie byłoby zasadne wypisywanie tego na ich pieczątkach, zatem nie domyślałem się nawet co to może znaczyć.

mandala:

Marilyn M sie zapytaj u żródła : Giampietro Savegnago - email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


sugerujesz że: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jakiś podejrzany adresik na który raczej nie powinienem sie powoływać, ani brać go poważnie? No to by wyjaśniało kwestię :lol: A swoją drogą Mandala, dobry pomysł, dzięki
  • 0

budo_nikoś1418048882
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Dla mnie nie jest istotne który Dan ma shihan G. Savegnago, faktem jest, że gość robi perfekcyjne aikido i wiele bym dał, aby posiadać choćby 1/10 jego umiejętności. Reszta jest bez znaczenia... :roll:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Nikoś, nic prostrzego - ćwicz, po prostu ćwicz :wink: :) :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA

sorry, web site isn't updated
Savegnago Sensei is 8th dan.
president


  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Hara-kiri, podoba mi się Twoja kultura dyskusji (nie tylko w tym topiku). Trzymasz poziom i to wysoki. Oby więcej takich jak Ty.

Pzdr
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA

sorry, web site isn't updated
Savegnago Sensei is 8th dan.
president



wlochom to tylko dupy i futbol w glowach, wiec nie maja czasu na apdejtowanie strony :) . normalka.
  • 0

budo_nikoś1418048882
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA

Nikoś, nic prostrzego - ćwicz, po prostu ćwicz :wink: :) :)


To właśnie staram się robić ;-)

Pozdr :wink:
  • 0

budo_nikoś1418048882
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA

sorry, web site isn't updated
Savegnago Sensei is 8th dan.
president



wlochom to tylko dupy i futbol w glowach, wiec nie maja czasu na apdejtowanie strony :) . normalka.


Kolega jeszcze o winie i kluskach zapomniał :)
  • 0

budo_yahiko myojin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Ja byłem wczoraj na 30 leciu Aikido w Polsce w Akademii Aikido u Sensia Velinov.Ten dzień również był uważany za 10 lecie Akademii Aikido i 10 lecie Fundacji "Sportowcy dla życia".
Na samym początku był wykład pana Andrzeja Suprona(Wrestlera).Później był pokaz pt."Mała Ala rozwala".Później była premiera filmu o transfuzji krwii itp.Po filmie była loteria(zwycięzca dostał karnet do chodzenia na Aikido przez miesiąc,drugi zwycięzca mógł pojechać na obóz Aikido).Oglądaliśmy także zdjęcia m.in. z filmów,z krwiodastwa,ze staży itd.Na końcu był smaczny poczęstunek-Sushi zrobione przez uczniów Akademii Aikido.
Każdy kto wychodził dostawał płyte z filmem,którego oglądaliśmy,silikonową obrączkę i smycz z krwiodastwa i kalendarz.
Było tłoczno i naprawde świetnie.Sensei Velinov nas ciągle rozśmieszał dowcipami.Chciałbym kiedyś to powtórzyć.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z G.Savegnago 8 DAN Aikido - 30 lat Aikido PUA
Bardzo ciekawe te informacje o Velinovie w kontekście Savegnago sensei. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024