Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyusho jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_jin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z krainy ciemności
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Kyusho jitsu
Wiam!
Czy wie ktoś coś konkretnego na tamat Kyusho jitsu. Czy jest ktoś kto ćwiczy(ćwiczył) kyusho jitsu i czy ma może ktoś namiary na filmy G. Dillmana i Evana Pantaz'iego lub wie kto jest instruktorem tego stylu w Polsce?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu
O kyusho jitsu był oddzielny temat na forum aikido. Nie jest to osobna sztuka walki, lecz sztuka znajomości tzw. punktów witalnych na ciele człowieka. Wchodzi ona w zakres szkolenia wielu szkół aikido i jujutsu, większość z nich opiera się na podstawowej znajomości anatomii ludzkiej.
  • 0

budo_bous79
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu
Witam
Interesuje sie kyusho jitsu -wczesniej cwiczylem aikido w sekcji przez 4 lata(kyusho traktuje jako dodatek)od 2 lat mam wlasna salke i cwicze z kumplami.
mam materialy: 2 filmy G. Dillmana i 5 Evana Pantaz'iego
Jesli ci chodzi o instruktorow to przykro mi nie ma i nnie bedzie przez dlugi czas(zbyt kosztowny wydatek jak na nasza polska kieszen-niektorzy z nich biora 1000$ za seminarium wiem poniewaz mam kontak z osoba ktora cwiczy kyusho jitsu i byla na jednym z takich seminariow,a oplaty za zajecia sa kosztowne.
Poza tym proponuje rowniez kenpo american Eda Parkera- mam duzo szkoleniowek z tego zakresu Larry Tatuma( to jest polaczenie karate +kyusho w duzym skrocie).Mozna odwiedzic jego strone jest tam troche materialow.
Fajna i ciekawa strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Professor Steve Stewart zrobil z tego combat -wywodzi sie z kenpo ale zacza sie interesowac po kilku seminariach z dillmanem kyusho jitsu i tak powstal combacik(wlasnie on bierze 1000$ od glowy za seminarium(ciekawe moze przez sciany uczy przechodzic :)hehhe), ale pelne uznanie dla jego umiejetnosci.
JEST TO ODDZIELNA SZTUKA WALKI - I FAKT OPIERA SIE NA BARDZO DOBREJ ZNAJOMOSCI ANATOMII LUDZKIEJ. Sam skusilem sie na zakup boba spraring partnera(ktorego sprowadzilem ze stanow, aby nauczyc sie uderzania w odpowiednie merydiany)
Jesli masz jakies pytania lub interesuja Cie szkoleniowki mozemy sie dogadac.
Wiekszosc sie usmiecha glupio i mowi ze nie dziala (dziala probowalem na duzych i malych chlopakach tak samo padaja z wielkim bolem).
Moja byla dziewczyna sama sie smiala z kyusho do momentu az sama zobaczyla jak chlopak osuwa sie po jej uderzeniu.
Pozdrawiam z pelnym szacunkiem do wszystkich sztuk walki.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu

Sam skusilem sie na zakup boba spraring partnera(ktorego sprowadzilem ze stanow, aby nauczyc sie uderzania w odpowiednie merydiany)

Moze nie powinienem ale...

:rofl: :rofl: :rofl:

Pozdro 8)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu

Sam skusilem sie na zakup boba spraring partnera(ktorego sprowadzilem ze stanow, aby nauczyc sie uderzania w odpowiednie merydiany)



Trzeba było przy okazji sprowadzić tez maści aby zyskać "giętkosć pytona" i i płyn w którym sie moczy ręce aby były twardsze od stali taniej transport by wyszedł 8)

Amerykanie przy odpowiedniej reklamie sprzedadza wszystko 8)
  • 0

budo_bous79
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu
NIe wiem co tak kolege rozsmieszylo -bobik hehhe
  • 0

budo_bous79
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu
Spoko ze jestes taki madry gratuluje
  • 0

budo_bous79
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu
a gietkosc pytona to ty masz w mozgu ,albo jego brak heheh
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyusho jitsu

a gietkosc pytona to ty masz w mozgu ,albo jego brak heheh


Wlasnie dostales 1 pkt ostrzezenia - poczytaj najpier regulamin zanim zaczniesz tu pisac bo dzien kiedy dolaczyles do forum moze byc dniem kiedy z niego wylecisz 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024