Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido od lenistwa do kalectwa? :P


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
mam 16 lat cwicze jakies 1,5roku pierwsze 7-8 miesiecy cwiczylem z zapalem jednak potem wskutek niefortunnych padów zaczely mi nawalac stawy kolanowe za kazdym razem robilem przerwe 2-3 miechy z mysla ze bedzie lepiej bol minie ale jednak tak niebylo (wiem wiem nie bylem u lekarza i teraz juz wiem ze to byl blad) i teraz mam ciagly problem przy wiekszosci technikach stawy kolanowe poprostu bola i nieda sie techniki zrobic jak by sie chcialo , ponadto ostatnio przylazlem na 1 trening od 2 miesiecy no i zaczelem ostro i wyszlo to mi bokiem ;p przy upadzie w shiho-nage przy wstawaniu cos mi przeskoczylo w kolanie przez 2-3 minuty strasznie bolalo potem bol minol no i olalem to teraz za kazdym razem jak klekam albo przenosze ciezar ciala na kolano to mi cos przeskakuje xd
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Nie wiem co ma na celu ten topik :roll: Kontuzje to normalna rzecz a ty dlugo nie mysl tylko odpowiednich sciagaczy uzywaj i sluchaj ortopedy. Najlepiej rzebys leczyl sie u ortopedy ktory jest lekarzem "sportowym"...
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Nie, to nie jest normalne. Takie akcje w wieku 16 lat to nie jest normalna rzecz. Musi być gdzieś błąd albo w twojej technice padania, albo w rozgrzewce, albo w czymś jeszcze innym. Musisz coś poprawić bo naprawdę można sobie zrobić krzywdę.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Olewaj ból dalej, a będziesz przykładem reklamy: "niepełnosprawni - pełnosprawni w pracy". :roll:

Myślenie ma przyszłość!

Rób "fortunne pady", nie wyprzedzaj umiejętności nadmiarem zapału, mierz siły na zamiary, itp, itd...

Na stawy kolanowe polecam:
- odpoczynek od treningów, rozsądek w ich dozowaniu
- aspiryna
- lód (nie do drinków, tylko na kolana, 3x dziennie po 10 minut)

Zapobiegawczo: po każdym treningu polewanie nóg chłodną a nawet zimną wodą (chłodny prysznic całego ciała zalecany).
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
ja z kolei na stawy kolanowe, które bolą polecam LEKARZAAAA!!!!

jezeli boli, to jest jakiś powód. jak boli chwilę i przestaje to można olać, ale jak boli cały czas to chyba coś jest nie tak - nie uważasz????

pamietaj, że mimo tego co Ci się wydaje nie jesteś niesmiertelny i niezniszczalny i jezeli teraz zniszczysz sobie organizm, to na starość będziesz wrakiem z balkonikiem.
Lód i tabletki są dobre na przetrwanie, bo nie eliminują problemu a jedynie uciszają go na chwilę, pozwalając ćwiczyć i pogłębiać ewentualne urazy.

Boshh!!!!!! czy to naprawdę jest takie trudne???? 8O

k.
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P

...ostatnio przylazlem na 1 trening od 2 miesiecy no i zaczelem ostro...


... i wszystko jasne. Z takim podejsciem to nawet krawedziowy mod by dlugo nie podzialal. Posluchaj innych i uzupelnij braki w rozsadku - lekarz i rozwaga! Co z tego, ze fajnie jest cwiczyc ostro, kiedy do ostrego cwiczenia potrzebujesz sprawnego ciala - wiec najpierw je sobie zapewnij.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Fosken,
Idź do lekarza i spróbuj ustalić przyczynę powracającego bólu kolan.
To co Ci przeskoczyło to może być np. łąkotka. Też mi tak przeskakuje blokując staw, ale nauczyłem się go odblokowywać. Z tym, że ja mam kolano rozwalone po wypadku samochodowym. Czasem aby dokładnie sprawdzić co się w środku kolana dzieje wykonuje się zabieg artroskopii. Polega on na wyłamaniu rzepki i otwarciu stawu…
Żartuję :wink: :lol: z wyłamywaniem, z artroskopią nie.
Jeżeli to nie jest jakiś stan zapalny albo mechaniczne uszkodzenie, które bezwzględnie należy leczyć, to na pewno bardzo ważne jest abyś dobrze kolana rozgrzewał przed treningiem. Dobrze jest też „obudować” staw kolanowy mięśniami. Idzie wiosna (podobno) więc siadaj na rower. Może też pomóc kuracja jakimś preparatem z glukozaminą, ale najpierw skonsultuj to z lekarzem. Najlepiej poradź się lekarza sportowego. Lekarze pierwszego kontaktu zazwyczaj nie wchodząc w szczegóły zalecają rezygnację z treningów.
Mając lekarską zgodę na treningi, w okresie rekonwalescencji możesz zakładać stabilizatory. Osobiście odradzam bandaż elastyczny oraz pancerne stabilizatory z szynami i klamrami, nie mówiąc o ochraniaczach siatkarskich bo i takie kuriozum widziałem :lol: . Takie, jakie zakładają glazurnicy też odradzam ;-) :lol: Polecam natomiast stabilizator z elastycznej gąbki, z otworem na rzepkę.
Życzę zdrowia i wielu lat treningu :-)
h-k
  • 0

budo_mayca
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Jesli mozna- 3 miesiace balam sie isc do lekarza z kolanem (bo juz dawno grozila mi operacja i chcialam uniknac powaznych decyzji). Okazalo sie, ze jeden zastrzyk zalatwil sprawe i moge skakac do nastepnego razu.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Póki masz bóle to bez stabilizatora nawet nie wychodź na trening :!: i polecam wzmacniać mięśnie nóg na maszynach-ale to najpierw lekarz nie pobada żeby nic groźnego sie nie stało. Aha co do siłowni to małe obciążenia i wiele powtórzeń i oczywiscie tylko maszyny wchodzą w gre narazie. A bym zapomniał na siłowni BEZ stabilizatora - to ważne :!:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Primo słuchaj co ci napisali.
Secundo, masz 16 lat, znaczy mocno rośniesz, róznie to bywa, ale zazwyczaj wiąże się to z utrata sprwności, koordynacji. Stawy też sie zmieniają. Nie przeginaj więc z treningiem, kolana sie nie goją, jak coś zerwiesz to kiszka na calego, no chyba że stać cię na lekarzy takich jak w lidze mistrzów :lol: .
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
przerwij treningi. znajdz dobrego ortopede i powiedz mu, co ci dolega. to zaden wstyd. jesli chcesz dlugo trenowac, dbaj o zdrowie juz teraz. powodzenia.
  • 0

budo_nikoś1418048882
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
I jeszcze jedna rada z mojej strony. Jeżeli lekarz poradzi Ci: Nie trenuj a nie będzie bolało!!To kopnij go w dupę zdrową nogą i idź do specjalisty, który naprawdę może ci pomóc.
Nie sztuką w tym przypadku jest rezygancja z treningów, lecz doprowadzenie twoich kolan do takiego stanu, abyś mógł swobodnie trenować, nie zapominając przy tym o minionej kontuzji.
Zapewne na czas leczenia nie będziesz mógł ćwiczyć, ale głowa do góry dobry lekarz i poważne podejście do sprawy powinny załatwić temat.

Pozdr. :wink:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P

(...)idź do specjalisty, który naprawdę może ci pomóc.
Nie sztuką w tym przypadku jest rezygancja z treningów, lecz doprowadzenie twoich kolan do takiego stanu, abyś mógł swobodnie trenować, nie zapominając przy tym o minionej kontuzji.

Tako rzecze Nikoś, którego wołami nie można do lekarza zaciągnąć z grzechoczącymi niczym mój rozwalony katalizator nadgarstkami :wink: :lol:
Pozdrówka, h-k :D
  • 0

budo_nikoś1418048882
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P

[Tako rzecze Nikoś, którego wołami nie można do lekarza zaciągnąć z grzechoczącymi niczym mój rozwalony katalizator nadgarstkami :wink: :lol:
Pozdrówka, h-k :D


O wypraszam sobie kolego, byłem u tych konowałów w szpitalu, dostałem parę zabiegów i jakoś się turlam z grzechotkami zamiast witków. ;-)

Pozdr :wink:
  • 0

budo_fosken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
posmarowac to jakims zelem ? kilka razy upadlem dosc mocno kolanami o mate no i kontuzja jest xd
  • 0

budo_nikoś1418048882
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P

posmarowac to jakims zelem ? kilka razy upadlem dosc mocno kolanami o mate no i kontuzja jest xd


Żel kolego to doraźne leczenie, na dłuższą metę to nie metoda. Nie bądź dzieckiem, idź do lekarza i poważnie potrakuj kontuzję. Jak będziesz ćwiczył z rozklekotanym kolanem to wkrótce zakończysz przygodę ze SW. Wylecz kontuzję a wkrótce staniesz na macie niczym Franek Kimono ;-)

Pozdr ;-)
  • 0

budo_bartek s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
Ja też mam 16 lat i ćwiczę od 5 lat z martwicą jałową kości (groźna nazwa no nie?). Wyjaśniająć jest to zniszczenie okostnej co ponoć ma samo zniknąć ale czasem jak się stukniesz to idzie sie pos... A co najgorsze jest to pod kolanem co troche utrudnia pracę w seiza ale ja na to powiem: No właśnie. Co powiem?

Więcej seiza. :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_wolf_shadow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tamtąd..

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P

ponadto ostatnio przylazlem na 1 trening od 2 miesiecy no i zaczelem ostro i wyszlo to mi bokiem ;p przy upadzie w shiho-nage przy wstawaniu cos mi przeskoczylo w kolanie przez 2-3 minuty strasznie bolalo potem bol minol no i olalem to teraz za kazdym razem jak klekam albo przenosze ciezar ciala na kolano to mi cos przeskakuje xd


A może twoim podstawowym błędem był brak odpowiedniej rozgrzewki??? Bardzo często staje się on przyczyną wielu poważnych kontuzji a także bolu..
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido od lenistwa do kalectwa? :P
łemłam? Waćpan transseksualistą jesteś ze tak mało dyskretnie zapytam? ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024