Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bai yuan tongbei tuishou


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Bai yuan tongbei tuishou
clipy nie byly specjalnie jakos ustawiane, normalne zajecia w parku w Pekinie. cwiczenia tutaj koncetruja sie na nogach wiecej i na podcinaniu i wybijaniu z rownowagi. NAuczyciel daje studentowi pocwiczyc dlatego jego pozycja jest dosyc swobodna jakby sie nie staral specjalnie :wink:






[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Jak milo zobaczyć znajome twarze :) no i Mistrz Li jak zwykle z uśmiechem na twarzy robi swoje :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Marek specjalnie dla Ciebie. rozne clipy, juz nie tylko tuishou:





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
poklon poklon poklon
sprawiłeś mi wielką radosć 8)
na przedostatnim filmie to ten gość u którego byliśmy oglądać Nastulę ?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

poklon poklon poklon
sprawiłeś mi wielką radosć 8)
na przedostatnim filmie to ten gość u którego byliśmy oglądać Nastulę ?


tak to on. tutaj Amerykanin ktory z nami cwiczy zdigitalizowal forme z vcd i jest tu cala forma jak ja wykonuje moj nauczyciel Li Zhanhua:

  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Nie mam pytań :wink: Na "żywo" to dopiero robi wrażenie :wink: :)
no i te 65 lat, których w wogóle nie czuć :wink:
chciałbym dożyć tak zacnego wieku nie mówiąc już o tym żeby TAK się ruszać :)
Trzymcie się tam ciepło i mam nadzieję do zobaczenia niedługo :)
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Cześć
Dzięki Tomek za te klipy. Bardzo fajne. Pierwszy raz widziałem Tong Bei w akcji. Fajnie to wszystko wygląda, chociaż jak pewnie się to poczuje to jest jeszcze dużo ciekawiej :D
Fajnie wyglądają te treningi w parku. Twój nauczyciel Tong Bei ma dużo białych uczniów czy to tzw dochodząca ekipa na tych filmach.
PS: Mam pytanie czy w Tong bei występują, a jeśli tak to czy dużo jest wysokich kopnięć czy raczej bazuje na podcięciach i niskich kopnięciach ?
Pozdrawiam i jeszcze raz Wielki dzięki za klipy poklon poklon poklon
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

Fajnie to wszystko wygląda, chociaż jak pewnie się to poczuje to jest jeszcze dużo ciekawiej :D


o tak, duzo ciekawiej :wink:

Fajnie wyglądają te treningi w parku. Twój nauczyciel Tong Bei ma dużo białych uczniów czy to tzw dochodząca ekipa na tych filmach.


przeciez tam sa jedynie dwie biale osoby na tych clipach, to duzo? aktualnie ma 3 bialych uczniow

PS: Mam pytanie czy w Tong bei występują, a jeśli tak to czy dużo jest wysokich kopnięć czy raczej bazuje na podcięciach i niskich kopnięciach ?


bazuje sie na niskich kopnieciach, podcieciach ale tez cwiczy sie wysokie kopniecia, jest wiele kobinacji ze cwiczy sie najpierw niskie i od razu wysokie kopniecie choc przyjmuje sie zasade ze walce nie kopie sie za wysoko najwyzej w przepone
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
No ładnie się tam w Pekinie bawicie! Dzięki w imieniu własnym i innych za zamieszczenie fajnych klipów. Tak przy okazji chciałem się Ciebie Tomasz zapytać o pewne fundamentalne rzeczy, niekoniecznie związane szczególnie z bagua czy tongbei ale chyba dotyczące 99% styli kung fu, również tych "praktycznych", tzn. tzw, "mieszanie powietrza rękoma" czyli skłonność do ćwiczeń typu tuishou czy różnych "flow drills" z rękoma znacznie oddalonymi od ciała i bez bazowania na gardzie (jakiejkolwiek, mniej czy więcej przypominającej gardę bokserską), nawet tymczasowego w różnych zmiennycyh akcjach oraz dominującą zasadę "budowania mostu" czyli wstępnego kontaktu przedramienia z przedramieniem przeciwnika (prawa ręka na prawą. lewa na lewą) dla realizacji dalszej akcji... W zasadzie nie znajduję chńskich styli gdzie tego nie ma więc chętnie zapoznałbym się z Twoim komentarzem Tomku oraz komentarzami innych kolegów będących blisko w temacie. Ponieważ trochę badam styl Ziranmen i style pokrewne, mogę powiedzieć że w Ziranmen te maniery niestety też występują, chociaż wg mojej wiedzy w nieco mniejszym stopniu a np. w Jingang Chan Ziranmen nie występują w ogóle. Z rożnych materiałów które znam wynika, że w niektórych północnych stylach szaolińskiej proweniencji również.... Tak sobie pomyślałem, że może chodzi teoretycznie o dystans walki ale też nie za bardzo mi to wychodzi, w klincz można wchodzić z gardą, zejścia w bok w półdystansie też można tak robić... Nie chodzi mi o samą gardę tylko taką skłonność do trzymania rąk z daleka od ciała jakby co. Mam nadzieję, że wątpliwość przedstawiłem w zrozumiały sposób.

Wosiu
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

No ładnie się tam w Pekinie bawicie! Dzięki w imieniu własnym i innych za zamieszczenie fajnych klipów.



dzieki :wink:

Tak przy okazji chciałem się Ciebie Tomasz zapytać o pewne fundamentalne rzeczy, niekoniecznie związane szczególnie z bagua czy tongbei ale chyba dotyczące 99% styli kung fu, również tych "praktycznych", tzn. tzw, "mieszanie powietrza rękoma" czyli skłonność do ćwiczeń typu tuishou czy różnych "flow drills" z rękoma znacznie oddalonymi od ciała i bez bazowania na gardzie (jakiejkolwiek, mniej czy więcej przypominającej gardę bokserską),


widzisz tutaj sie nie rozumiemy... bo po co ja mam miec garde bokserska?

nawet tymczasowego w różnych zmiennycyh akcjach oraz dominującą zasadę "budowania mostu" czyli wstępnego kontaktu przedramienia z przedramieniem przeciwnika (prawa ręka na prawą. lewa na lewą) dla realizacji dalszej akcji...


ito jets aby budowac ten most, czyli zaczepic atakujac na glowe aby ktos sie zaslonil (czy wykonal inna reakcje) i potem wykorzystujemy ta sytuacje

Ziranmen te maniery niestety też występują, chociaż wg mojej wiedzy w nieco mniejszym stopniu a np. w Jingang Chan Ziranmen nie występują w ogóle. Z rożnych materiałów które znam wynika, że w niektórych północnych stylach szaolińskiej proweniencji również.... Tak sobie pomyślałem, że może chodzi teoretycznie o dystans walki ale też nie za bardzo mi to wychodzi, w klincz można wchodzić z gardą, zejścia w bok w półdystansie też można tak robić... Nie chodzi mi o samą gardę tylko taką skłonność do trzymania rąk z daleka od ciała jakby co. Mam nadzieję, że wątpliwość przedstawiłem w zrozumiały sposób.


i dalej nie rozumiem w czym jest problem... po jaki ..... (nie chce przeklinac) mnie garda bokserska ktora msie nie sporawdza nawet w mma.... (patrz np Chuck czy Silva, mirco, Hunt i inni)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

i dalej nie rozumiem w czym jest problem... po jaki ..... (nie chce przeklinac) mnie garda bokserska ktora msie nie sporawdza nawet w mma.... (patrz np Chuck czy Silva, mirco, Hunt i inni)


Nie ma problemu. Za dużo piw było wczoraj i coś tam namotałem :) W sumie pewnie chodziło mi o to, że ręce wysunięte do przodu powodują zbytnie otwieranie się a z cofniętymi rękoma (łokcie bliżej ciała) da się to samo robić z większą szczelnością. Nie ważne, niech każdy robi tak jak mu pasuje :) Co do gardy to raczej miałem na myśli coś bardzo elastycznego, a garda nie jest żadną koniecznością, sam czasami sparowałem z dobrym skutkiem z rękoma zupełnie opuszczonymi (są takie patenty na pewne zaskoczenie przeciwnika, lepszą obronę kopnięć na średnim poziomie i parę innych rzeczy) więc nie ma sprawy.

Wosiu
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
aby moze pokazac po co sa rece daleko od ciala i co sie dzieje kiedy sa za blisko, kolejna porcja clipow. sa one swierze jak buleczki poniewaz sa z dzisiejszych zajec z ktorych godzine temu wrocilem :wink:

na clipach nauczyciel uczy zasady wykorzystania ciala przeciwnika i wlasnego do rzutu, tak aby rzuty nie byly sillowe, maja byc techniczne. Jest to nauka wiec nauczyciel tlumaczy i pokazuje tak aby stucent zrozumial co sie z nim stalo





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Dzięki Tomasz za kolejne klipy :-) Super, że na nich jest trochę więcej "shuai-jiao'wego" materiału. Zwłaszcza miło sobie pooglądać po lekturze dyskusji o różnicach shuai-jiao i judo. Czarny Rafał pytał o kopnięcia... może się nam namówić na kilka kolejnych klipów? :)

pozdrawiam
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Cze
Wielkie dzięki Tomek poklon poklon poklon . Kurcze, ale gość wymiata, szczególnie te takie niskie podcięcia. Podobała mi się ten Tong bei. A takie spostrzeżenie natury ogólnej. Tomek napisałeś, że klipy aktualne i swieże. To u Was już chyba wiosna, ćwiczycie sobie w dresach . Bo w Polsce to narazie zima trzyma. Cały czas w granicach 0 i poniżej 0
(o śniegu nie wspomnę bo pewnie Tomek i tak by nie uwierzył).
Pozdrawiam
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
a czy mozna by zobaczyc te same akcje tylko w bardziej realnym zastosowaniu? np sparring :roll:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

a czy mozna by zobaczyc te same akcje tylko w bardziej realnym zastosowaniu? np sparring :roll:


a mozna isc wydziwiac gdzie indziej :twisted: :!:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

Cze
Wielkie dzięki Tomek poklon poklon poklon . Kurcze, ale gość wymiata, szczególnie te takie niskie podcięcia. Podobała mi się ten Tong bei. A takie spostrzeżenie natury ogólnej. Tomek napisałeś, że klipy aktualne i swieże. To u Was już chyba wiosna, ćwiczycie sobie w dresach . Bo w Polsce to narazie zima trzyma. Cały czas w granicach 0 i poniżej 0
(o śniegu nie wspomnę bo pewnie Tomek i tak by nie uwierzył).
Pozdrawiam


W Pekinie wczoraj bylo kolo 20 stopniu (najwyzsza temperatura dnia)
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

a mozna isc wydziwiac gdzie indziej :twisted: :!:


prosze mnie nie ignorowac - nie wydziwiam, poprostu pytam.

chce wiedziec jak te techniki dzialaja w realnym zastosowaniu.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

a mozna isc wydziwiac gdzie indziej :twisted: :!:


prosze mnie nie ignorowac - nie wydziwiam, poprostu pytam.

chce wiedziec jak te techniki dzialaja w realnym zastosowaniu.


to przyjedz do Pekinu i ja Ci pokaze 8)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

Czarny Rafał pytał o kopnięcia... może się nam namówić na kilka kolejnych klipów? :)


jak bedziecie bardzo grzecznie to sie zastanowie nad tym :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024