Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bai yuan tongbei tuishou


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
:lol: dzidek, ale mnie tym rozsmieszyles :lol:

pokazales nam wlasnie, ze potrafisz tylko wymadrzac sie. zamieszczac klipy i pisac pierdoly o kungfu kazdy potrafi, tworzac przy tym otoczke tajemniczosci. tak robia wszyscy sciemniacze. kiedy pada proste pytanie o realne zastosowania tych akcji to chowaja glowe w piasek nie wiedzac jak wybrnac z sytuacji. i taka jest prawda.

po to jest te forum by poruszac takie sprawy. nie wystarczy tylko autoreklama moderatorow i poglad, ze wszyscy maja sluchac bo my wiemy najlepiej. jako uzytkownik forum mam takie prawo by zadawac pytania, jesli nie w swoim to przynajmniej w czyims imieniu.

czyzbym zachwial Twoje pyszalkowate alter ego? :lol:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

Nie ma problemu. Za dużo piw było wczoraj i coś tam namotałem :) W sumie pewnie chodziło mi o to, że ręce wysunięte do przodu powodują zbytnie otwieranie się a z cofniętymi rękoma (łokcie bliżej ciała) da się to samo robić z większą szczelnością.

Ja teoretycznie trenuję Zhou Jia, "teoretycznie" ponieważ nauczyciel sporo pozmieniał korzystając z własnych doświadczeń i nie jest dla mnie jasne co jest "oryginalne" a co jego wkładem. W każdym razie mój nauczyciel uczy trzymania łokci przy ciele i nie wysuwania ich do przodu, chociaż oczywiście nie ma to nic wspólnego z gardą bokserską. Tak więc nie w każdym kung fu ręce są wysunięte.

Co do akcji doprowadzania do kontaktu z ręką przeciwnika to jak Tomasz napisał wiele akcji jest wykonywanych w celu sprowokowania przeciwnika żeby się otworzył na właściwą akcję.

I jeszcze do -DMR-: czy to Ty, VindDragon? Długo Cię tu nie było...
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

I jeszcze do -DMR-: czy to Ty, VindDragon? Długo Cię tu nie było...


Chyba nie. VingDragon był chyba jednak trochę spokojniejszy w dyskusji. A poza tym DMR ma podaną lokalizację HongKong. No chyba, że Ving ćwiczy tam z Houghtonem i Lau Kar Yungiem.

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Podwójny post, proszę o usunięcie
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

I jeszcze do -DMR-: czy to Ty, VindDragon? Długo Cię tu nie było...


Chyba nie. VingDragon był chyba jednak trochę spokojniejszy w dyskusji. A poza tym DMR ma podaną lokalizację HongKong. No chyba, że Ving ćwiczy tam z Houghtonem i Lau Kar Yungiem.


Kurczę, mam nadzieję że off top zostanie mi wybaczony ale moje przesłanki:
VingDragon to Dariusz M. Różański -> blisko stąd do DMR
domena vingdragon.com wygasła -> może VingDragon wyniósł się z USA, może do HongKongu

Dobra, to teraz z powrotem na temat. Jeśli chodzi o pokazywanie technik w zastosowaniach realych, to jest bardzo chujowa metoda nauczania początkujących, bo nie będą w stanie nic złapać i w efekcie będą kaleczyć i się stresować. A Tomasz pisał że wideoklipy są z treningu więc o czym mowa? Tak więc mimo że oczywiście było by ciekawie zobaczyć działanie tych technik "w praniu" to krytyka wideo treningowych że nie są realistyczne jest pozbawiona sensu.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

czy to Ty, VindDragon?

Brawo za spostrzegawczosc i dedukcje dr Watsona! tak, to ja Ving i podpisuje sie pod tym obiema lapami. Niestety, zbieg pewnych przykrych okolicznosci oraz osli upor jednego z bylych moderatorow spowodowaly, ze zablokowano mi moje stare konto. Oczerniono mnie publicznie wiec olalem forum i nie angazowalem sie w dalsze rozmowy. Teraz jest troszke inaczej wiec jestem.

BTW. jak sami zauwazyliscie, lubie powroty w wielkim stylu :lol:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
No to witamy z powrotem na forum :lol:
po "dzidek" byłem na bank pewien że to ty :wink: :)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
A tak swoją drogą to jak jesteś tak blisko chin ludowych to przejedź sie tam i porównaj z tym g... co ci dają w hong kongu :blus:
I zawsze możesz iść na potrenować z Mistrzem Tomka, On Nigdy nie odmawia :lol:
i temat zamknięty.... bo ...jak nie doświadczysz to dalej będziesz prosił o realne filmy... :lol:
tak czy inaczej wszystkiego dobrego :)
I miło że znowu z nami jesteś :)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
No to witamy z powrotem VingDragona :)
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
witam wszystkich ponownie

A tak swoją drogą to jak jesteś tak blisko chin ludowych to przejedź sie tam i porównaj z tym g... co ci dają w hong kongu



powiem tak: te gowno podaja wszedzie, nie zaleznie od kontynentu i kraju pochodzenia. prawda jest taka ze kungfu umarlo wraz z nadejsciem karabinu - dowodem tego bylo powstanie bokserow, nastepnego spustoszenia dokonala rewolucja kulturalna za czasow Mao, wiec czego sie tu spodziewac po tylu latach i pokoleniach?

dopiero w ostatnich 30 latach kiedy filmy z Brucem Lee staly sie modne, ludzie zaczeli przypominac sobie ze cos tam bylo w ich rodzinach, jakies machanie konczynami. zaczeli, odkopywac, tworzyc i sciemniac zeby zarobic na miske ryzu. temu sie akurat nie dziwie.

I zawsze możesz iść na potrenować z Mistrzem Tomka, .... bo ...jak nie doświadczysz to dalej będziesz prosił o realne filmy...


...i dlatego wlasnie prosze o pokazanie tych samych rzeczy tylko w bardziej realnym wykonaniu. przez ostatnie lata mialem okazje spotkac sie i uczyc od wielu ludzi, i wielu wciskalo mi kit, dopoki sie nie postawilem. przestalem wchodzic im w tylek i skamplec o wiedze jak to zazwyczaj sie robi. przestalem im wierzyc na slowo i wierzyc w mity; poprostu zaczalem ich na......c !!! nie jest to najlepsza metoda na budowanie dobrych relacji ale w moim przypadku poskutkowalo. jedni bali sie ze mna cwiczyc i odmawiali, inni probowali wcisnac swoje magie i nie dali rady mnie przekonac, z innymi utrzymuje staly kontakt do tej pory.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
aha, i temat wcale nie musi byc zamkniety, wrecz przeciwnie - powinnismy rozmawiac i dawac przyklady. nawet video klipy.

pozdrawiam Tomka i innych
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Problem polega na czym innym moim zdaniem
poszedlem ostatnio na trening swoj, i nauczyciel nam pokazywal jakas aplikacje na bazie kontry na cios prosty. Ja patrze i mysle "nie ma huja, jak on to tak robi to skontruje go z 2 reki na bank" no i zapytalem, nauczyciel mowi zebym zrobil ten prosty - tam gdzie teraz cwicze jest taka zasada ze wlasciwie mozesz walic z calej sily z dowolnej reki w nauczyciela tylko musisz sie liczyc z adekwatna odpowiedzia:) - ja wale lewy prosty i nie zadazylem tego prawego za bardzo wypuscic bo dostalem w ryj. jak juz prszestaly mi leciec lzy i gile po strzale w nos to dostalem wyjasnienie natomiast jakbym to zobaczyl na filmie do dzis bym myslal ze koles pokazuje bzdure.
Kazdy widzi co chce na bazie swoich doswiadczen i to moga byc diametralnie rozne rzeczy.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Darku masz "niestety" duzo racji w tym co piszesz :cry: ale uwież mi że chińcycy żyjący wśród białasów są inni niz ci co przeżyli rewolucję. Ci pierwsi są innym pokoleniem , nastawionym na "dojenie" kasy z obcych....a Ci drudzy ( choć jest ich niewielu) mają swoje zasady i nie dają g....wna. Kiedyś zapytałem mojego Mistrza ...jak to jest przecież jest wiele styli kung fu i co ,one są do d... a on odpowiedział... NIE....nie o to chodzi ...chodzi o to że ( jak sam zauważyłeś ) Rewolucja zrobiła swoje tzn. podczas rewolucji ćwiczenie było zabronione i wiele osób nie ćwiczyło i zapominało Wiedze :wink: ale ona Przetrwała! ( ta wiedza ) niestety wśród nielicznych :cry:
Wracając do tematu..... szczerze....gdybym osobiście nie miał możliwości poćwiczyć z Mistrzem Li to te klipy.... byłyby tylko klipami :wink: ...ale miałem tą możliwość i byłem zachwycony tym jak On generował siłę z "niczego" i jak mimo 65 lat się ruszał :?: I jak pier.... to.... kurcze...skąd ta Moc....
Tak myslę sobię , że Ukyjo ( przepraszam jak źle napisałem)ma rację , co innego oglądać a co innego poczuć :wink:
pozdrawiam i ma nadzieję ,że będziemy w stanie rozmawiać ( bo to strasznie trudne przez inetrnet)
:wink:
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

Kazdy widzi co chce na bazie swoich doswiadczen i to moga byc diametralnie rozne rzeczy.

zgadzam sie z tym, ale pewne sposoby wykonywania technik pozostaja niezmienne, i one swiadcza o skutecznosci. jezeli ktos wykonuje technike w sposob 'szkoleniowy' i tak powiela przez lata to ja raczej watpie w jej realnosc, tymbardziej ze 'tym starym chinczykom' slowo sparring jest obce.

nie wazne tu czy ja mam akurat racje, staram sie 'stapac mocno po ziemi' i szukam realnych zastosowan starych technik. moje doswiadczenia bazuja glownie na odmianach Wing Chun i Weng Chun. Jak pisalem wczesniej, malo kto potrafil mnie przekonac co do skutecznosci ich systemu. Dopiero ostra wymiana technik dala im do myslenia i zaczeli rozumiec moj tok myslenia.

Owszem sa perelki wsrod tych starych pokolen z zasadami jak napisal WuXia, jednak to nie zmienia faktu, ze malo kto z nich cwiczy realnie. Napisalem rowniez w poscie, ze nie watpie w umiejetnosci Sw. Tomasza z Pekinu :D ani jego mistrza i ze moga to byc dobre techniki. Poprosilem tylko o bardziej realne ich przedstawienie.

Razi mnie to, ze za bardzo wierzy sie w techniki i wykonanie mistrza. Nikt nie smie watpic, bo tak pokazal mistrz i tak ma byc. Tak sie pozniej nagrywa, uczy i powiela i tak juz zostaje.

Dla przykladu: moi nauczyciele tez potrafia przy...c, uzywajac ciala lub energii z sila (nie wiadomo skad) i wszytkie techniki dzialaja ze ho ho, ale tylko wtedy kiedy sie podkladam pod ta technike.
Problemy sie zaczynaja gdy tlumacze im o prawach ulicy. Wtedy pokazuja nawet te sekretne rzeczy zeby mnie przekonac. Mysle ze podobny dylemat maja Aikidocy, jezeli wiecie o czym mowie.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Wszelki duch Pana Boga chwali, DMR Ty żyjesz! A mówili, że Cię wysłannicy Shih Ming Tag Lung Pa dopadli :)
Więc tak, DMR a może Ty po prostu jeszcze nie spotkałeś właściwych ludzi? Już na tym forum wiele razy była mowa, że kung fu w większości nie ma przesadnych wartości bojowych ale są jednak wyjątki. Których zapewne nie można spotkać w NY czy HK ale już w Pekinie na przykład to i owszem. Widzę, że absolutnie nie zakładasz takiej możliwości, że zaszurasz do jakiegoś chińskiego dziadka i dostaniesz taką fangę w czerep że Ci się oranżada z komunii odbije? Może więc po prostu pojedź i spróbuj? Na pewno Tomasz, Dacheng czy Wu Xia wskażą Ci odpowiednie osoby i adresy a ja Ci tylko mówię, żebyś do wskazanego gościa przyszedł i powiedział że jest "chusheng xai-jiao de xiang hua" oraz "wangba dan" i niech "cao ni ma"... Wtedy zobaczymy :-)


Wosiu
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
zaprawde powiadam Wam, dajcie mi adresy, a stanie sie rzecz wielka :D
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
Oki :)
Na początek proponuję wizytę u Mistrza Tomka :) i czekam z zapartym tchem na Objawienie Nowego Wielkiego Proroka :wink:
p.s.
On pozwoli ci używać wszystkich twoich technik dowolnie i to w ruchu ( nie powie uderz mnie np. prostym w twarz) tak więc powodzenia i czekamy na sensacyjne wieści z pekinu :D
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou

czekam z zapartym tchem na Objawienie Nowego Wielkiego Proroka

Wu Xia, wez nie pierdol, nie mam takich przeslanek. poprostu interesuje mnie rzetelne podejscie do sprawy. jestem w tym zasranym kungfu od przeszlo 20 lat i mam dosc sciemniaczy.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
:wink: a tego nie zauwazyłeś :lol:
p.s.
i kto tu pi....li :lol: chciałeś namiar? to dostałeś! Jedź i przekonaj się na własnej skórze a potem opisz swoje wrażenia , to może będziemy się lepiej rozumieli :wink: bo będziemy obaj wiedzieć o czym mówimy.
powodzenia.
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: Bai yuan tongbei tuishou
no i tak sie to konczy, powielanie starych schematow, dyrdymaly i koniec rozmow. typowe dla azjatow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024